אצטדיונים ומגרשי כדורגל בישראל

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י עומר, ‏29/5/15.

 1. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  4,202
  לייקים שהתקבלו:
  344
  והצעה גם להסדיר לצידו חניונים תת קרקעיים שדווקא בתוכניות החדשות של הרחבת האצטדיון לא יהיו כאלה מטעמי חיסכון/קמצנות

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 2. dormr1

  dormr1 Member

  הצטרף ב:
  ‏18/10/18
  הודעות:
  2
  לייקים שהתקבלו:
  0
  מין:
  זכר
  חוץ מעניין תקציב, את האצטדיון בבאר שבע אפשר להרחיב ולא צריך להשבית אותו בזמן השיפוץ, ראה דוגמא מאנפילד. בנו קומה נוספת של יציעים מעל היציעים החדשים, כולל גג שמכסה את כל היציעים ביחד ואז פירקו את הגג הישן ונהיה לך יציע ענק חדש. מה שכן יכול להיות שיצטרכו להשבית מדי פעם יציע בזמן שמשפצים אותו אבל החוכמה תהיה לשפץ כל יציע בנפרד וככה לא לפגוע בכל האצטדיון במקרה של צורך בהשבתה.
   
 3. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  4,202
  לייקים שהתקבלו:
  344
  הרחבת טרנר בצורה משמעותית עד 30,000 מקומות לא כוללת הריסה כמו בבלומפילד (שהופשט עד השלד), אבל אצלנו אף אחד לא יבצע הרחבה כמו אנפילד כשחוצצים עם הפרדה זמנית ומעליה מבצעים עבודות מתוך חששות בטיחות (נראה לי שזה משרד הכלכלה שלא יאפשר). לכל הפחות יסגרו את היציע בו מתבצעות העבודות שזה אומר "לאבד" לפחות 3210 מקומות בזמן העבודות אם ירחיבו את היציע הצפוני או הדרומי (או 6420 אם יבצעו בהם עבודות במקביל), 5055 אם יבצעו עבודות במזרחי, ו4651 (כולל כל יציעי הכבוד ואולי אפילו בעיית גישה לתא השידור) אם יבצעו עבודות במערבי. חוץ מזה תלוי גם באיזה סוג הרחבה יבחרו. האם יגביהו רק את היציעים הקיימים (בלי הקמת יציעים פינתיים) מה שגם יאפשר טיפול בכל יציע לחוד, האם יצטרכו לפרק את הגג המסיבי לצורך ההרחבה והאם יבנו גם יציעים פינתיים מה שהופך את העבודה למורכבת יותר כי צריך להציב בעצם תמוכות זמניים לגג עד שישלימו איזה קורות תמיכה חדשות בפינות (אולי אפילו עמודים מסיבים כמו בפינות של אצטדיון נתניה) ואולי גם אלמנטים של כבלים לתמיכה בגג ובטח אי אפשר יהיה לשחק ככה בזמן העבודות. וצריך גם לקחת בחשבון שביצוע עבודות במתקן פעיל יהפכו אותם לממושכות יותר ויקרות יותר וממש אין לי חשק לראות את טרנר 5 שנים בפיגומים ומשחקים עם קיבולת מצומצמת כשכל פעם מטופל יציע אחר במקום איזה שנה שנתיים של עבודות הרחבה אינטנסיביות בו זמנית לכל היציעים כשהקבוצה נודדת. יכול להיות שיחליטו לחכות עד שייפתח איזה אצטדיון חלופי קרוב יחסית כמו אשדוד החדש כדי לא להצטרך לנדוד עד טדי למשל. ובכל אופן הכל בינתיים תיאורטי בלבד לא נראה שיש סימן שעבודות כאלה מתוכננות בשנים הקרובות. אפילו לא הזמינו תוכנית אדריכלית לבחון אופציית הרחבה. בטח יש עבודות שאפשר יהיה לבצע מראש כמו לבצע חפירות מחוץ לאצטדיון ויציקת יסודות לתוספת הבנייה עד שיידרשו לפנות את האצטדיון כדי לפרק את החזיתות והגגות לצורך ההרחבה. אבל בסופו של דבר כשיגיעו לבנייה עצמה לא יהיה מנוס מלהתפנות מהאצטדיון ומה לעשות פגרת הקיץ לא מספיק ארוכה כדי לבצע עבודות משמעותיות שיחסכו את הפינוי.

  והנה סתם דוגמה מקומית אחרת, לאצטדיון טדי הכינו בזמנו תוכנית הרחבה ליותר מ50,000 מקומות (וגג חדש). אתה חושב שהיה אפשר לבצע אותה בלי לסגור את טדי למינימום שנתיים? אני לא חושב. כנ"ל גם לגבי באר שבע. האפשרות היחידה שמאפשרת להרחיב אותו בלי לסגור אותו, היא בנייה נפרדת של כל יציע לחוד וויתור על יציעים פינתיים אבל דווקא היציעים הפינתיים נחשבים לאחד הדברים שחסרים בו בהשוואה לטדי וסמי עופר.
  [​IMG]

  התוכנית הישנה של טרנר עם דמיון לטדי וכמובן יש גם יציעים פינתיים
  [​IMG]
   
  נערך לאחרונה ב: ‏19/10/18
 4. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  4,202
  לייקים שהתקבלו:
  344
  ב1 לינואר 2019 היתה אמורה להתבצע רפורמה (שהוחלט עליה במרץ 2018 ונתנו לה כמעט 9 חודשי היערכות לביצוע) לפיה משרד הספורט ולא הטוטו יחלקו את תקציבי התמיכה בפרוייקטי ספורט שונים שהרלוונטי לפורום הזה (ולדיון ההיכלים) הוא כמובן השליטה בקרן המתקנים (תקציב של יותר מ3 מיליארד שקלים לחלוקה עד 2027) והתחייבויותיה לממן מגרשי ספורט ואצטדיונים חדשים (הדחופים ביותר הם באשדוד וחדרה בליגת העל ויש דרישות למתקנים גם בליגה הלאומית בנוסף לשיפוץ מתקנים קיימים, כזכור לסעיף הזה תיכננו השקעה של כ2 מיליארד שקלים), וגם אולמות ספורט, בריכות ציבוריות והיכלי ספורט עירוניים חדשים ברמת ליגת העל בכדורסל (סעיף שהוחלט להקצות לו השקעה של כ500 מיליון שקלים), לצד תוכניות נקודתיות נוספות כמו שדרוג מתקני מכון וינגייט (דורש כ70 מיליון שקלים על פי התוכניות שהוכנו, שאפילו אינן כוללות איזה הקמת היכל ספורט לתחרויות או אצטדיון אתלטיקה חדש אבל כן שדרוג מתקני אימונים והרחבת הפנימייה לספורטאים לצד תקציבים נוספים לשדרוג מתקני אימונים נוספים כמו הדר יוסף). אבל מסתבר שבמשרד הספורט לא ביצעו את ההכנות הדרושות כמו הקמת ועדות שיטפלו בחלוקת התקציבים וכעת באוצר שוקלים להשעות ואולי בכלל לוותר על הרפורמה ולהותיר לטוטו להמשיך לשלוט בכספים וזאת כדי שלא יתקעו הפרוייקטים לחודשים ארוכים. וגלובס מסמן את האשמים השרה מירי רגב והמנכ"ל של משרד הספורט יוסי שרעבי, משרד שלוקח או מקבל התחייבויות גדולות אבל לא מצליח לבצע.
  ת'כלס, מה עושים השרה רגב והמנכ"ל שרעבי במשרד הספורט - גלובס

  והנה ציטוטים רלוונטיים מהכתבה הנוגעים לענייני המתקנים ולמה שהם צופים שיקרה קודם כל בשבועות הקרובים ובהמשך בשנים הקרובות.
  משרד הספורט ייקח על עצמו למשל את קרן המתקנים, אבל כדי להקל על ההעברה ולמנוע ואקום דקה אחרי העברת האחריות - בשבועות הקרובים ייצאו כמות גדולה של קולות קוראים שפונים לרשויות לביצוע מתקני ספורט.

  למה? מה הלחץ פתאום? בכיר בספורט אומר כי "במשרד הספורט מעדיפים לנצל עד הרגע האחרון שהטוטו עדיין אחראי לקרן המתקנים, לסחוט את הלימון עד הסוף". אבל בכל מקרה לא מדובר במתקנים משמעותיים וגדולים מאוד ברובם. ומה יהיה אחר כך? "כמו שזה נראה כרגע, אצטדיון סמי עופר והאצטדיון בבאר שבע יהיו המתקנים הגדולים האחרונים שנבנו פה למשך שנים. ייקח עוד הרבה זמן עד שנראה מתקנים מרשימים נוספים", אומר גורם אחר.


  והאמת אני רואה לזה סימנים. למשל ההודעות האחרונות שאני רואה בעמוד קרן המתקנים 2027 באתר הטוטו, עוסק בכלל בזה שלפני יומיים היה התאריך האחרון להגשת בקשות למימון שלוש בריכות שחייה הידרותרפיות לאוכלוסיות מיוחדות. נושא חשוב אבל לא ממש קשור לתחום הספורטיבי והתחרותי בליגות הגבוהות ואפילו לא כמתקני אימון ספורט (אלו בריכות הידרותרפיות טיפוליות, לא בריכות אולימפיות לתחרויות או אפילו בריכות חצי אולימפיות לאימונים ולענפי ספורט כמו כדורמים).

  בקיצור תחזית שמתנגשת בשלל התוכניות וההבטחות היפות למתקנים גדולים ומרשימים כמו אצטדיוני חדרה אשדוד ונצרת החדשים שבתכנון או תוכניות אחרות שתלויות במימון הטוטו וזה בלי לפנטז על אצטדיון לאומי חדש (ומה עם שלל התוכניות בליגות הנמוכות יותר כמו רחובות ורמלה שרוצות אצטדיונים חדשים ברמת הלאומית והרשימה הארוכה של הבטחות לאצטדיונים עירוניים בערים נוספות גם כשבינתיים הקבוצות שלהם מדשדשות ב3 הליגות הנמוכות? וזה לפני שדיברנו על הויכוח האם יש להתמקד בתקצוב כמה אצטדיונים גדולים ומרשימים או דווקא לפיזור התקציב ליותר מגרשים קהילתיים וקבוצות בליגות הנמוכות). דווקא מיזמים לאצטדיונים חכורים לטווח ארוך כמו זה שתוכנן בבת ים או בבעלות פרטית כמו שמכבי ת"א מעוניינת להקים ליד מחלף גלילות בדרום רמת השרון (ובנוסף לתוכנית הארנה הלאומית של ספונסרים של מכבי ת"א בכדורסל גם ככל הנראה בקרבה לסינמה סיטי גלילות) או אצטדיונים קומפקטיים יותר שמתוכננים בבעלות עירונית ללא תמיכה מקרן המתקנים (כפי שלמיטב הבנתי הרחבת בלומפילד נעשית ללא תקציב של הטוטו, בתכל'ס גם תקציב מקרן המתקנים הוא באחוז מסויים משתנה שאפילו במימון נדיב לא יגיע ל50% מעלות המתקן הכולל למעט במגרשים ומתקנים קהילתיים וביישובי פריפרייה עניים שיוכלו לקבל עד 100% מעלות המתקנים במימון הטוטו) יהיה להם קל יותר להמשיך בתכנון וביצוע. ועוד לא דיברנו מה עם שלל ההבטחות להיכלי ספורט עירוניים שהגדולים בהם מיועדים אף ל5000 צופים ויותר (נס ציונה, רחובות, אילת, קרית אתא, אשדוד, הרצליה, רמת גן, עפולה, טבריה, הוד השרון, נתניה ועוד ערים שמחכות לבשורות שיש תקציב לפרוייקטים של היכלים חדשים ברמה טובה לא פחות מהיכל הקונכייה בבאר שבע והיכל טוטו חולון).

  תזכורת להבטחות תוכנית המתקנים ל8 השנים הבאות עד 2027
  משרד התרבות והספורט | תכנית המתקנים הלאומית 2027
  טוטו - קרן המתקנים - מתקנים 2020

  ובהרחבה
  http://docs.winner.co.il/documents/mitkanim/תכנית_המתקנים_הלאומית_20180410.pdf
   
  נערך לאחרונה ב: ‏19/10/18
 5. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  4,202
  לייקים שהתקבלו:
  344
  בראיון למקומון של בית שמש "שוס הדרך" בסופ"ש האחרון, נשאל מאיר בלעיש שהיה סגן ראש עיריית בית שמש על פתיחת המגרש החדש של בית שמש וזה מה שהוא אמר.

  "האצטדיון העירוני הושלם, גם מבחינת הבנייה, וגם מבחינת כל האישורים. בקרוב יהיה טקס עם ראש העירייה, וכולם יוכלו ליהנות ממנו."

  בקיצור אם ראש העירייה רוצה לנצל את הקמת המגרש כתעמולת בחירות מוניציפאליות, צפו לטקס חנוכת בית ממש בימים הקרובים עוד לפני יום הבחירות.

   
 6. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  4,202
  לייקים שהתקבלו:
  344
  בתמונות החדשות של היציע במגרש בכפר קאסם נראה שהחליטו להכין בו איזה אלמנט הצללה/קירוי קל ליציע הזמני (מעניין מתי יתחילו העבודות מצידו השני של המגרש על טריבונת הקבע מבטון שאמורה להכיל כ2000 צופים).

  היציע כשהוקם
  [​IMG]

  משחק הבית הקודם שלה, בלי הכנה לגג


  ובתמונה מסופ"ש האחרון עם ההכנה לקירוי קל שלמרבה הצער גם יסתיר חלקית את הראות ליושבים ביציע בשל העמודים הקדמיים
  [​IMG]

  [​IMG]

  וסרטון תקציר מהמשחק, אפשר לראות גם בו את השלד לקירוי הקל מעל היציע


  תוכנית האצטדיון בעתיד
  [​IMG]
   
  נערך לאחרונה ב: ‏19/11/18
 7. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  4,202
  לייקים שהתקבלו:
  344
  [​IMG]

  מכבי ת"א החליטה להגדיל את החשיפה שלה לאוהדים פוטנציאלים מהפריפריה ובעקבות זאת החליטה לקיים אימון ראווה באצטדיון העירוני בנהריה ביום שלישי הקרוב, ה23 באוקטובר, ומבטיחה שבהמשך העונה יהיו עוד אירועים כאלה. אישית לא יודע האם יש יתרון לאירועים כאלה בהשוואה למשל למשחקי ידידות כמו שהפועל באר שבע שיחקה מול עירוני שדרות ומול מכבי יבנה במגרשים שלהם מול יציעים מלאים.

  כוכבי הצפון: מכבי מגיעה לאימון ראווה בנהריה - מועדון הכדורגל מכבי תל אביב

  [​IMG]

  [​IMG]

  לדיווח מהאירוע בו נכחו כ600 אוהדים
  דור פרץ: העונה יש במכבי ת"א אווירה טובה
  מכבי תל אביב: אייל גולסה צפוי לשוב לנבחרת לקראת סקוטלנד | ספורט 1
  ???? ?"? ?????? ??????, ??? ???: ????? ???

  [​IMG]

  בלי קשר אני תוהה מתי עיריית נהריה תחשוף סופסוף את התוכניות הממשיות לאצטדיון העירוני החדש שהיא מתכננת לכ8000 צופים עליו הצהירה כבר לפני כמה שנים.
   
  נערך לאחרונה ב: ‏24/10/18
 8. ~Omri~

  ~Omri~ Member

  הצטרף ב:
  ‏16/2/10
  הודעות:
  2,355
  לייקים שהתקבלו:
  272
  לא בעתיד הנראה לעין. כל עוד הקבוצה שלהם תמשיך לשחק בליגות הנמוכות (כרגע בליגה ב'), התוכנית תמשיך להישאר במגירה. לא צריך לקחת ברצינות את כל הפרסומים האלה.
   
 9. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  4,202
  לייקים שהתקבלו:
  344
  הייתי מסכים איתך אם לא הייתי מודע למשל לאצטדיון שתכננו בעראבה ונמצאים באמצע הבנייה שלו למרות שגם אחווה עראבה בינתיים בליגה ב'. בשביל זה המציאו את שיטת השלבים שמאפשרת לבנות רק חלק מהטריבונות (למשל אצטדיון עראבה אמור להכיל עד 5000 מקומות, אבל בשלב הראשון נראה שיכיל כ1000). אבל אולי נכון שלכל הפחות צריך לחכות שתעפיל לליגה א'. בכל אופן אצלנו שום דבר לא הולך מהר ולכן לא יפריע לה לתכנן אצטדיון מעכשיו מתוך ידיעה שלוקח איזה שנתיים משלב הצגת העיצוב עד שיתקבלו האישורים ויתחילו לממש אותו. תראו לשם השוואה כמה שנים לוקח לממש את אצטדיון רחובות או אילת.

  ואני מזכיר שלשטח של האצטדיון הנוכחי של נהריה והקרקעות סביבו כבר הכינו מזמן את תוכנית השכונה הזאת המיועדת לכלול 1100 דירות, מתוכן 525 בדיור למשתכן. אז למה מיהרו עם תוכניות הפינוי בינוי של האצטדיון הישן בלי שיש שום תוכניות מוכנות לאצטדיון החדש?
  [​IMG]
   
  נערך לאחרונה ב: ‏21/10/18
 10. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  4,202
  לייקים שהתקבלו:
  344
  עוד בבלומפילד

  הדרומי
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  המזרחי
  [​IMG]

  [​IMG]

  המערבי
  [​IMG]

  [​IMG]

  אחד מחדרי השירותים
  [​IMG]

  אחד מחדרי ההלבשה
  [​IMG]
   
 11. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  4,202
  לייקים שהתקבלו:
  344
  ובלומפילד במבט על עדכני, כולל העבודות ביציע המזרחי שתופס גובה

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 12. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  4,202
  לייקים שהתקבלו:
  344
  באתר של משרד האדריכלים לייטרסדורף בן דיין, ניתן למצוא תוכנית לרובע החדש שמתוכנן בדרום מזרח אשקלון לצד שכונת אגמים המתוכנן לכלול כ7500 דירות לצד שטחי מסחר, מבני ציבור ועוד אבל מה שמעניין לפורום זה הסקיצות לאצטדיון עירוני חדש (13,000 מקומות) שיחליף סופסוף את אצטדיון סלה. אגב לפי התוכניות מתוכננת גם תחנת רכבת נוספת ממש צמוד לאצטדיון והאצטדיון ותחנת הרכבת אפילו חולקים שטחי חנייה משותפים. בנוסף לפי התכנון נראה שבאשקלון המורחבת מתוכנן גם קו רכבת קלה שבין השאר יחלוף לצד האצטדיון. מכיוון שאני לא זוכר שההדמיות האלו הוצגו בפורום אז הנה הם.
  דרום-מזרח אשקלון – לייטרסדורף בן-דיין
  South – East Ashkelon – לייטרסדורף בן-דיין

  האתר המיועד לאצטדיון במפת גוגל
  מפות ‪Google‬‏

  וראיון מלפני כשנתיים עם משרד האדריכלים בו הם דנים גם בחשיבות שהם מוצאים בכך שהאצטדיון תוכנן במסגרת תכנון כוללת יחד עם כניסה חדשה לאשקלון ותחנת רכבת צמודה.
  ראיון עם האדריכל טומי לייטרסדורף מלייטרסדורף אדריכלים | Archijob.co.il

  הדמיית האצטדיון, לידו כביש 4, אחד הכבישים הראשיים בארץ כשמצידו השני של הכביש ממש ליד תחנת הרכבת שבתכנון ובקו אווירי מהאצטדיון אפשר לראות את היישוב הקטן בת הדר. כמובן שזה רק הצעת קונספט לעיצוב האצטדיון ולא מובטח שכך ייראה העיצוב הסופי אבל עיצוב די יפה לא?
  [​IMG]

  האצטדיון ברקע ומימין כביש 4 והיישוב בת הדר
  [​IMG]

  גג האצטדיון מבצבץ בין מגדלי המגורים מימין
  [​IMG]

  [​IMG]

  תחנת הרכבת עם הגג בצורת גל בין המגדלים
  [​IMG]

  אצטדיון סלה, אולי רחוק מתחנת רכבת אבל "התחנה המרכזית" של אשקלון שלצידו אמורה להיבנות מחדש. אני לא יודע האם הוא יישמר כמתחם אימונים כלשהו או האם יהפוך גם הוא לשכונה חדשה כמו אצטדיונים ישנים אחרים.
  [​IMG]
   
  נערך לאחרונה ב: ‏23/10/18
  Dan102 אוהב/ת את זה.
 13. ~Omri~

  ~Omri~ Member

  הצטרף ב:
  ‏16/2/10
  הודעות:
  2,355
  לייקים שהתקבלו:
  272
  אז בעראבה התחילו את הבנייה...ביד דיל. מדובר במקרה יחסית נדיר. עיריות רבות מפרסמות מדי פעם תוכניות עתידיות לבנייה ושיפוץ של אצטדיונים, חלקן כחלק מקמפיין בחירות. כמה מהן באו לידי מימוש? מבין אלה שכן מומשו, כמה עמדו בלו"ז המקורי? כמה מהן תואמות את התוכנית המקורית שנראתה טוב בתור הדמייה?
  הרבה רוח וצלצולים ומעט מעשים בשטח. אנחנו כ"כ למודי ניסיון ואכזבות בנושא הזה, ככה שלא ברורה לי ההתעסקות האובססיבית הזאת בתכנונים ובספקולציות, כשברור שמעט מאוד אכן ימומש בפועל בעתיד הקרוב.
   
 14. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  4,202
  לייקים שהתקבלו:
  344
  מה נשאר חוץ מהתעסקות אובססיבית (סליחה?!) בתכנונים וספקולציות. אם נעסוק רק בתוכניות מוכחות (עם תוכנית אדריכלית והדמייה מאושרת, אישור בנייה והנחת אבן פינה לכל הפחות וגם אחרי שהוכרז מי הקבלן שזכה במכרז) הפורום הזה ימות משעמום עד שיעלה פה איזה פוסט חדשות.

  אני אכן לא יודע איזה השפעה תהיה לבחירות המוניציפאליות והרכבת המועצות המקומיות החדשות בתחום בניית המתקנים או השהייתם. יש הבדל בין התחייבויות למגרשי כדורגל של יישובים קטנים לבין הבטחות מורכבות לאצטדיונים ברמת הליגה הלאומית שלא לומר ליגת העל. וכן יש בארץ בעיה של עמידה בלו"ז בנייה, (אם בכלל התוכניות הגיעו לשלב בנייה ולא נגנזו עוד בשלב התכנון). ובוא נודה יש ראשי ערים שקל יותר להתייחס ברצינות להבטחות שלהם בעוד אחרים שההבטחות שלהם נראים כהבטחות סרק (אבל בטח שחוץ מפעם אחת שאני זוכר שדיברתי על איזה מתמודד לעיריית כפר סבא שדיבר על תכנון אצטדיון, בדרך כלל לא מתעניין מה יש למועמדים לומר אלא מתעניין רק במה יש לראשי ערים לומר או לכל הפחות לחברי מועצת העירייה המחזיקים בתיקי הספורט). ועדיין קל יותר להאמין להבטחות של ראשי ערים מכהנים, מהבטחות של מועמדים חסרי ניסיון. ויש פרוייקטים שאולי טוב שלא מומשו במודל המקורי אם במקומם תבוא חלופה טובה יותר (למשל נצרת שהחליטה במקום להרחיב את אצטדיון עילוט על פי התוכניות הישנות, לתכנן אצטדיון חדש. או כפר סבא שויתרה על תוכנית הרחבת לויטה ביציע חדש, לטובת החלטה לתכנן אצטדיון חדש מאפס. או שתל אביב עברה לתכנן את בלומפילד בצורה יותר פרקטית-אפילו בחסכנות קיצונית של היעדר חזיתות וקירוי וקיבולת גבוהה יותר במשרד מנספלד קהת, במקום ההצעות הדקורטיביות אך עם קיבולת קטנה יותר של משרד פרטים אדריכליים הקטן יותר). ואני חושב שאצטדיונים כמו סמי עופר, או נתניה, המושבה וטרנר צלחו די טוב את המעבר מהדמיות למציאות (בלי לדבר על שלב ב' לאחר הרחבות או על תוכניות שנגנזו כמו טרנר בתכנון הישן ליותר מ30,000 צופים) ולכן אני מעדיף לשמור על אופטימיות זהירה שגם תוכניות אחרות כמו אצטדיונים חדשים באשדוד וחדרה יתממשו בהצלחה ובעתיד הקרוב, ושאחרי טבריה נראה עוד אצטדיונים קומפקטיים מסוגו מסיימים תכנון ומתחילים ביצוע.
   
  נערך לאחרונה ב: ‏23/10/18
 15. benzo

  benzo Member

  הצטרף ב:
  ‏24/5/12
  הודעות:
  34
  לייקים שהתקבלו:
  1
  קיבלתי עכשיו תגובה מדף הפייס של רוביק דנילוביץ׳ .
  זאת לשון ההודעה :
  שלום בן. הספורטק לקראת שלבי סיום, ובשבועות הקרובים ייפתח לטובת קבוצות הכדורגל השונות.
  בין האצדטיון למתחם רייסר עושים עבודות פיתוח, גינון ועוד.
  בברכה,
  מנהל העמוד
   
  Nave אוהב/ת את זה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!