אצטדיונים ומגרשי כדורגל בישראל

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י עומר, ‏29/5/15.

 1. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  4,418
  לייקים שהתקבלו:
  376
  לומר שלא ידוע מה תעשה עינת קליש (או לפחות רוצה לעשות) זה באמת לא מדויק, מכיוון שהיא לא "צנחה" לתפקיד יש מאין אלא ישבה בעירייה גם בקדנציה הקודמת והביעה לא פעם את דעותיה לגבי פיתוח העיר. כבר מזמן התגלה (עוד כשהיתה באופוזיציה העירונית), שלמשל היא רוצה לצמצם את אזורי התעשייה והאחסנה של עורף הנמל והרחבתם לגדות נחל הקישון ואת הזיהום של המפרץ, בעד פינוי מפעלים מזהמים, בתי הזיקוק, חוות הדלקים שתוכננה בנמל ודומיהם וכיוצא (והתנגדה להקמת מועצה תעשייתית נפרדת שתפקיע את האחריות העירונית עליהם) ומעוניינת בפחות תעשייה מזהמת בעיר ויותר מקומות תעסוקה מבוססי אקדמיה, תיירות וכולי. נגד פרבור העיר ושכונות מרוחקות כמו נאות פרס ובעד ציפוף בנייה בשטחים קיימים ובעיקר בחלקים היסטוריים כמו העיר התחתית והדר. ושמעוניינת בעלייה משמעותית בתיירות משרשרת בתי מלון לאורך החופים הגובלים למשל בנמל (אבל לא כאלה שחוסמים את הנוף כמו למשל פרויקט מגדלי חוף הכרמל שיזמים רוצים להרחיב למרות כיעורו, ולא ממש על קו המים) ובשכונות הותיקות, ובאמצעות התרחבות משמעותית של שדה התעופה של העיר שיאפשר טיסות ישירות לתיירים מאירופה ומציעה אף הקמת מרכז כנסים ליד נמל התעופה (ללא קשר למרכז הקונגרסים שליד סמי עופר). בעד שדרוג קווי התחבורה הציבורית, שבילי אופניים ואפילו רעיון לדרגנועים שיובילו לשכונות ההרריות (שמחליף תוכניות קודמות מקווי כרמלית נוספים או רכבלים) וחיבור העיר לחופיה כולל פתיחת חופי רחצה נוספים, רצף היוצר שרשרת טיילות חוף והתנגדות למיזמי בנייה בחופי העיר מהשטחים שתופס הנמל ועד המיזם למרינה בבת גלים וגם דורשת את שיקוע מסילות החוף. יש לציין שחלק מתוכניות הדגל שלה כבר נתקלות בקשיים כשלמשל התוכנית שאושרה בדצמבר לפיתוח מתחם הנמל (לאחר שכבר נבחרה והגישה לה התנגדות), פוגע בתוכניתה להרחבת שדה התעופה.

  ואני אגיד גם מה לא מופיע ולא צפוי להופיע. הקמת מתקני ספורט גרנדיוזיים מאצטדיון נוסף להפועל חיפה או איזה היכל רב תכליתי נגיד ל10,000 צופים או אפילו מימוש התוכניות היקרות להשלמת אצטדיון נווה שאנן, כי זה פשוט נוגד את האג'נדות שלה גם אם תנסה לשכנע אותה שיש גם תיירות ספורט. בסופו של דבר מעבר למרתונים וכולי, רק תל אביב היא עוד קצת עיר ספורט שתיירים יבואו מאירופה למשחקים בבלומפילד והיכל מנורה. חיפה עם סמי עופר לא הצליחה למשוך תיירים כי אין לה די מלונות ושדה תעופה אמיתי. והשקעה בשדרוג שדה התעופה שכולל כבר דיבורים בצורך בטרמינל חדש זה די והותר.

  אני לא יודע אם היא תהיה בעד מימון משותף ובעלות משותפת לאצטדיון מחוץ לעיר כמו נגיד קרית אתא (כפי שעיריית תל אביב שקלה להשתתף במימון שדרוג אצטדיון ר"ג עבור מכבי ת"א תמורת בעלות חלקית בו, או כפי שעיריית נצרת מחזיקה בבעלות על אצטדיון עילוט) אבל לפחות בשנים הקרובות אין מה לצפות לאצטדיון חדש להפועל חיפה, אלא אם יקרה איזה מקרה לא סביר שיבוא איזה "גולדהאר 2" ומכל הקבוצות בארץ ירצה להשקיע דווקא בהפועל חיפה ולבנות עבורה אצטדיון פרטי. חוץ מזה אפשר לחשוב שרק חיפה חולקת אצטדיון (ואני מדבר על קבוצות עירוניות שחולקות, לא כולל קבוצות מערים אחרות שבלית ברירה משחקות בערים אחרות כמו חדרה בנתניה). הירושלמים חולקים אצטדיון. בפ"ת חולקים, בת"א חולקים, בהרצליה חולקים, ברחובות יחלקו (אלא אם יצליחו לאחד את כל הקבוצות), וגם אולי בערים נוספות יחלקו (למשל אם בעתיד וינטר ישמש גם את הפועל ר"ג). ואם דחוף לאיזה עיר לבנות אצטדיון נוסף וקטן יותר, זאת דווקא תל אביב (מלבד בני יהודה יש את מכבי יפו, הפועל כפר שלם ואפילו בית"ר ת"א-רמלה) ולא חיפה, בטח כשיש למשל סכסוך בין הפועל חיפה והפועל רובי שפירא ככה שהן לא יחלקו אצטדיון, וכשאין די פעילות לסמי עופר כי הוא מארח בינתיים רק איזה מופע אחד בשנה ואיזה שליש ממשחקי הנבחרת. ובכלל באופן כללי זה הפך לפחות טרנדי לראשי ערים לקדם מיזמים כמו אצטדיונים חדשים (בטח כשיש אצטדיונים פעילים ראויים) או היכלי ספורט יקרים שנחשבים לבזבזנים.

  הנה כמה דוגמאות שמאפשרות לך קצת להבין את האג'נדות שלה.
  "להציל את שדה התעופה ולטפל במפרץ": תוכניות קליש-רותם לחיפה
  עינת קליש־רותם מתכננת להפוך את חיפה לברלין הישראלית - סוף שבוע - הארץ
  עינת קליש בכנס הגולשים: לא תקום מרינה בבת גלים ולא תהיה פגיעה בקו החוף | חי פה - חדשות חיפה
  תקציב עיריית חיפה לשנת 2019 כ-4 מיליארד ₪ - חיפהחיפה
   
  נערך לאחרונה ב: ‏7/2/19
 2. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  4,418
  לייקים שהתקבלו:
  376
  כרמל שאמה ראש עיריית ר"ג הבטיח לקדם תוכניות לשיפוץ אצטדיון רמת גן ואף להקים לצידו קריית ספורט (היכל כדורסל עירוני חדש?) ולצמצם את היקף שטחי המשרדים שתוכננו שם (אבל בעד הרחבת קניון איילון בקומה מסחרית נוספת).
  ??????? ?? ??? ???? ????: ????? ??????? ?"?

  בין השאר אף דיבר כי ינסה לשכנע את גולדהאר לחזור לאופציית אצטדיון ר"ג כאצטדיון גם למכבי ת"א (מלבד היותו "אצטדיון לאומי").
  ??? ?????? ?"?: ???? ?? ??????? ?? ????????

  אבל כעת אני רואה ראיון עם אדם קניגסברגר, יו"ר הועדה המקומית לתכנון ובנייה בר"ג שמצד אחד מוחה על מדיניות התכנון בתקופת צבי בר, אבל לגבי האצטדיון מדבר דווקא על פינוי והריסה ואף על בניית מגדלים גבוהים במיוחד שבעצם ממשיכים את המדיניות של ישראל זינגר. מוזר לי מאוד איך זה מתיישב עם הרעיונות של כרמל שאמה לקריית ספורט ואצטדיון לאומי. (יש לציין שבעירייה עצמה יש מתנגדים לפיתוח קריית ספורט באיילון ומעדיפים את שדרוג קריית הספורט הותיקה שליד הספארי כולל רעיונות כמו הרחבת אצטדיון וינטר והרחבת אולם זיסמן).
  "ברמת גן מעאכרים חגגו בעירייה; היום קשה לתקן את הכאוס שנבנה כאן" - נדל"ן - TheMarker

  קבלו ציטוט: "אנחנו מקדמים במרץ גם את השטח באזור אצטדיון רמת גן. הכוונה היא להרוס אותו ולהקים במקומו מגדלים גבוהים שיכולים תיאורטית להתנשא עד 100 קומות, ומקווים לקבל מהשטחים הללו היטלי השבחה משמעותיים".
   
  נערך לאחרונה ב: ‏6/2/19
 3. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  4,418
  לייקים שהתקבלו:
  376
  בלומפילד אתמול

  המערבי
  [​IMG]

  המזרחי
  [​IMG]

  הפינה הצפון מזרחית
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  הפינה הדרום מזרחית
  [​IMG]

  [​IMG]
   
 4. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  4,418
  לייקים שהתקבלו:
  376
  ראש עיריית רעננה החדש חיים ברוידא מתראיין וממשיך את הבטחות קודמיו להקמת אצטדיון עירוני להפועל רעננה ליד כביש 4 בצפון מזרח רעננה (בכיוון מושב בצרה) שעל פי הצהרות בעבר עשוי להכיל כ8-7 אלף מקומות. האצטדיון מתוכנן לדבריו לעלות כ70 מיליון שקלים (שינסו לגייס עבורם גם משקיע פרטי). במקביל הוא מדבר גם על הריסת אצטדיון קרני לטובת שכונת מגורים (אף שלא ציין במפורש שהרווח ממכירת שטח מגרש הכדורגל ילך אף הוא למימון האצטדיון החדש, אבל בתכל'ס עם מענק קרן המתקנים-טוטו ואם כל הרווחים ממכירת הקרקע של אצטדיון קרני לבניית דירות יוקצו לבניית האצטדיון החדש, אז מדובר על צורך לגייס עוד כ50-40 מיליון וכנראה לא בונים על אשר אלון בקשר לגיוס הכסף). אני מניח שמימוש תוכנית האצטדיון ברעננה קוברת רעיונות כמו אצטדיון משותף עם כפר סבא או מעבר לאצטדיון הרצליה. אישית מפריע לי שהאצטדיון מתוכנן בפני עצמו ולא מדובר גם על צורך בהיכל כדורסל וספורט עירוני חדש של מינימום 2500-2000 מקומות (כי אולם מטרווסט קטן מדי לקבוצת הכדורסל העירונית ששואפת לשוב לליגת העל). יש לציין גם שמיקום האצטדיון המיועד בקרבת מושב בצרה לא סמוך לתחנת רכבת או למיני תחנה מרכזית של רעננה אבל לפחות סמוך לכביש 4 ולכביש 541.
  "אני לא לחיץ ולא חושש מביקורות" | רעננה | לוקאל - הפורטל המקומי הגדול בישראל

  ציטוט רלוונטי:
  מתי יהיה אצטדיון כדורגל ברעננה?
  "סימנו אתגר להקים אצטדיון כדורגל באזור הנופש המטרופוליני שמתוכנן לקום בכיוון בצרה. אנחנו מתכננים לבנות אצטדיון צנוע בעלות של 70 מיליון שקל. השאיפה שלי למצוא משקיע שהאצטדיון ייקרא על שמו. אני סבור גם שיש לפנות את מגרש הכדורגל ברחוב ההסתדרות (אצטדיון קרני), שלא ראוי שיימצא בתוך אזור מגורים ולבנות במקומו דירות לזוגות צעירים. מיניתי כבר אדם מיוחד שיקדם את הנושא.

  פארק הנופש שאמור להשתרע על כ6820 דונם בצפון רעננה אמור לכלול גם מתקני ספורט ונופש, שבילי רכיבה ופארק צפרות. בגבולו יעבור גם כביש 541 החדש שיחצוץ בין האזורים הירוקים של הפארק מצפון אליו לבין אזורים המיועדים לבינוי (בעיקר ברעננה) מדרום אליו.
  עיריית רעננה - עיר ירוקה - המרחב העירוני - פארק נופש מטרופוליני

  אם אני חוזר להבטחות שלו בעבר כשהריץ את מועמדותו לראשות העירייה, אז הבטיח למקם את האצטדיון החדש דווקא בשטח צפון מערב רעננה (בשטח הפארק המיועד) סמוך לכביש 20 ומלבד אצטדיון הבטיח גם היכל כדורסל, אולמות אימונים לג'ודו ובתי מלון.
  "אנשים מבינים שאני צמחתי מלמטה, אף אחד לא נתן לי או קידם אותי" - צומת השרון רעננה

  ציטוט רלוונטי:
  "אחד היעדים שלי זה להקים מרכז ספורט בינלאומי, שיהיה בו גם את האצטדיון של רעננה, היכל כדורסל ואולמות ג’ודו ומסביבו יהיו בתי מלון לספורטאים”.
  יש שטח ייעודי לדברים האלו?
  “יש אזור שנמצא בין שפיים לרעננה שכרגע נמצא בתהליכי העברה מוניציפלית משפיים לרעננה. אני רוצה להסתייע גם ממקורות ממשלתיים, ממפעל הפיס, ולהקים קומפלקס כמו שקיים באירופה”.
   
  נערך לאחרונה ב: ‏8/2/19
 5. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  4,418
  לייקים שהתקבלו:
  376
  ואחמד טיבי שעומד בראשות מפלגת תע"ל שבבחירות הקרובות רצה בנפרד מהרשימה המשותפת, מתראיין לכלכליסט ומדבר על צורך בתוכנית לעשור הקרוב (בשווי 64 מיליארד שקלים) לשידרוג הערים הערביות בישראל בשלל תחומים ומבני ציבור כולל אצטדיונים חדשים ושיפוץ קיימים. אני מזכיר שאחמד טיבי סייע לגייס 6 מיליון דולר מקטאר להקמת אצטדיון דוחה בסכנין ו7 מיליון שקלים לשדרוג אצטדיון טייבה שיצא לדרך ב2014 וגם ניסה לסייע לקלנסווה לקבל שטח מתאים למגרש עירוני ככה שאפשר לומר שהוא מעורב בנושא האצטדיונים במגזר.
  אחמד טיבי: "היעדר הפיתוח דוחף ערבים לגור בערים יהודיות"
   
 6. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  4,418
  לייקים שהתקבלו:
  376
  טסט ראשון בשישי למערכת הVAR במשחק אמיתי (בליגה א', בין הכוח ר"ג ושעריים) שיתקיים באצטדיון וינטר. כזכור עד כה המערכת נוסתה רק באצטדיון הלאומי בר"ג במשחקי אימון של קבוצות נוער. בתכל'ס אבל קשה יהיה להתרשם ממנה ישירות כי משחקי ליגה א' מקסימום משודרים בפייסבוק ולכן נחכה לדיווחים התקשורתיים אם יהיה בכלל איזה מהלכים שיוכרעו בעזרת שופטי הוידאו.
  בשישי: מערכת ה-VAR תופעל לראשונה במשחק בוגרים בישראל
  לראשונה בישראל: מערכת ה-VAR תהיה בשימוש במשחק בליגה א' בשישי - וואלה! ספורט
   
  נערך לאחרונה ב: ‏8/2/19
 7. katamoni

  katamoni Member

  הצטרף ב:
  ‏25/2/11
  הודעות:
  620
  לייקים שהתקבלו:
  110
  טוב אז מסתבר שהתקציב החדש של עיריית ירושלים עבור אצטדיון טדי שפירסמתי פה השבוע מיועד לטובת הקמת 8 תאי צפייה VIP בתוספת מעלית חדשה ביציע המערבי ובנוסף שדרוג עמדת השידור ויציע העיתונאים.

  עיריית י-ם העבירה 5 מ' ש"ח לשיפוץ טדי
   
 8. ~Omri~

  ~Omri~ Member

  הצטרף ב:
  ‏16/2/10
  הודעות:
  2,411
  לייקים שהתקבלו:
  285
  נראה שהחלפת הכיסאות בצפוני בתיעדוף נמוך. חבל.
   
 9. katamoni

  katamoni Member

  הצטרף ב:
  ‏25/2/11
  הודעות:
  620
  לייקים שהתקבלו:
  110
  אני בטוח שבסוף זה גם ייצא לפועל...
   
 10. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  4,418
  לייקים שהתקבלו:
  376
  אז זה (תאי האח"מים בהדמיה הראשונית, שנראה שבסה"כ יכלו להיות אפילו 12)
  [​IMG]

  אז זה ייראה בעצם ככה על פי ההדמיה המפורטת (התאים בתכנון גולדשמידט ארדיטי בן נעים, יוסי בן נעים תכנן את האצטדיון במקור). שימו לב שחלק מהתאים משתלבים תחת עמדת תא השידור היכן שבשנים האחרונות יש את יציע הכבוד הקיים שישופץ ויותאם להם מבחינת הגודל והעיצוב. נראה שכל תא אמור להכיל 18 מקומות צפייה בכל תא (חוץ מכיסאות הבר או הספות בפנים) ואם אכן מדובר על 8 תאים זהים אז בסה"כ 144 מקומות בכל התאים. צריך לזכור אבל שבשביל הקמת התאים והיציעונים שלהם כנראה יצטרכו לפרק כמה שורות ביציע המערבי כדי לפנות להם מקום, כלומר אובדן של כמה מאות מושבים. ואם יחליטו להוסיף בהמשך עוד כמה תאים אז יורידו עוד כמה מאות מושבים כדי להגדיל את שורת התאים.
  [​IMG]

  (כעת יש רק חלק מהתאים הללו (בגדול 2 ואני מבין שיוסיפו עוד 6 מ2 צידיהם ובסה"כ יהיו 8) והם מכילים רק שורת מושבים אחת חיצונית ועוד פנימית). אני לא יודע אם התא "המשוריין" עם חזית הזכוכית יישאר כך עבור רה"מ למשל או היציע תחתיו עם מעקה הזכוכית או שיפרקו אותם לטובת דלתות הזכוכית הנעות כפי שמתוכנן בשאר התאים וגם יחליפו את כורסאות האח"מים הקיימות.
  [​IMG]

  האם מושבי האח"מים יישארו? האם דווקא המעקה יוזז ימינה על חשבון המושבים הרגילים במפלס מתחתיהם כדי לפנות מקום לשורת מושבים שנייה לאח"מים? והאם כמו שזה נראה יצטרכו לפרק איזה 5 שורות מושבים במערבי כדי להתקין את שורת התאים וכמה כיסאות יבוטלו בו בגלל זה?
  [​IMG]

  מעצבן שאפילו בהדמיה הכיסאות הצבעוניים בצפוני נשארו
  [​IMG]

  שימו לב מימין למסדרון הצר עם הדופן המתעקלת שנוצר בין התאים לגג האצטדיון שאמור להוביל את האח"מים למעלית הנפרדת ומדרגות החירום שלא ברור לי האם יחופה עץ או דווקא יישאר חשוף לגג ויהיה חדיר לאור כמו כל הגג. ומשמאל שימו לב לגג הבולט מעל התא, שהוא רצפת תא השידור במפלס שמעליהם. מעבר להטמעת קורות הפלדה של תא השידור בקירות החוצצים בין התאים, נראה שגם רוצים לעשות שימוש בחומרים המאפיינים את האצטדיון כמו למשל קורות העץ מהגג שמחפים חלקים נרחבים בתא מבפנים
  [​IMG]

  מגדל המעלית החדש בהדמייה מבחוץ (המגדל הנמוך מימין) שהתוכנית היא מגדל אחד שישמש את תאי הצפייה לאח"מים (ובמפלסה התחתון להגיע לטרקלין האח"מים) בעוד המעלית השנייה תשמש את תא השידור (ובמפלסה התחתון להגיע לטרקלין התקשורת שימוקם מפלס מעל טרקלין האח"מים ומתחת לרחבה של המערבי).
  [​IMG]

  אני לא יודע אם תוקם גם הכניסה הנפרדת במפלס התחתון המיועדת לאח"מים ואמורה להוביל גם לטרקלין אירוח לאח"מים תחת היציעים (תחליף לאוהלי האירוח לאח"מים שהוקמו עד כה במשחקים חשובים ברחבה מחוץ ליציע המערבי) או שזה יידחה לסבב השיפוץ הבא. צריך לזכור שבאצטדיונים כמו סמי עופר ונתניה ובמודל צנוע יותר בטרנר, יש לצד תאי האח"מים טרקלין אח"מים אבל בטדי אין מקום לצד התאים לטרקלין אירוח מכיוון שהם יהיו ממוקמים ממש במעלה היציע צמוד לגג ולכן טרקלין האח"מים אמור להיות ממוקם בכלל כמה מפלסים מתחת (תחת היציעים ותחת טרקלין הכניסה ליציע המערבי).
  [​IMG]

  (אולי עם אימוץ רעיון מחו"ל שבין מנהרת השחקנים לטרקלין יפריד קיר זכוכית שיאפשר לאח"מים לראות אותם בעלייה והירידה מהמגרש). מקום הטרקלין הנפרד יאפשר גם לקיים בו אירועי חברה שונים גם כשהאצטדיון עצמו סגור ובצורה נוחה אפילו מאצטדיוני נתניה וסמי עופר אבל עם נוף פנימי פחות מרשים כי אי אפשר להשקיף מהטרקלין למגרש.
  [​IMG]

  גם את תא השידור אמורים לשפץ
  [​IMG]

  וגם לשפר את התנאים של עיתונאי הספורט (כנראה שהם לא יישארו במיקומם הנוכחי מתחת תא השידור כי זה המקום המיועד לתאי האח"מים, אז כנראה ירכזו אותם מתחת לתאי האח"מים אך ייתכן שגם ירחיבו את תא השידור)
  [​IMG]

  בסה"כ התאים עצמם עומדים להיות קצת דומים לתאי האח"מים ביציע המערבי באצטדיון המושבה (שתוכנן באותו משרד) כשבכלל אצטדיון המושבה נראה כמו הגרסה המשודרגת של טדי כפי שנראה בפתיחתו ב1991 עם 2 יציעים.
  [​IMG]
   
  נערך לאחרונה ב: ‏11/2/19
  katamoni אוהב/ת את זה.
 11. katamoni

  katamoni Member

  הצטרף ב:
  ‏25/2/11
  הודעות:
  620
  לייקים שהתקבלו:
  110
  לגבי ההדמייה - הם פשוט הכינו אותה על מה שקיים עכשיו, זה מצביע על מה שהולך להיות (שים לב שגם בתומנת ההדמייה השלישית רואים את הדרומי בלי גג).

  לגבי הכניסה הנפרדת במפלס התחתון - זה לא הוזכר בכתבה אז באמת מעניין אם גם זה בתכנון המעודכן או שלא.

  לגבי הכיסאות בצפוני - אני רוצה להאמין שזה משהו שיושלם כחלק מהתקציב הנוכחי, אחרי שיסיימו את הגג בדרומי ותאי הצפייה במערבי טדי באמת יהפוך להיות ברמות הכי גבוהות שיש וזה יהיה הזוי אם הכיסאות הישנים יישארו למרות שבמוקדם או במאוחר אני בטוח שזה יתבצע.

  לגבי התקצוב - בכתבה רשום שהעירייה מקצה 5 מיליון ש"ח אבל זה בעצם 10 מיליון ש"ח (וקרוב ל-24 מיליון ש"ח סה"כ מתוך תקציבי 2018-2019 עבור כלל השידרוגים) כפי שראיתם במסמכים שעדכנתי כאן למעלה כאשר מדובר על הקצבה של קצת יותר מ-7 מיליון ש"ח עבור השיפוץ הזה ועוד 3 מיליון ש"ח תוספת מתוך סעיף הגג בדרומי (לכו תדעו אולי זה בעצם יילך לטובת הכיסאות).
   
  נערך לאחרונה ב: ‏10/2/19
 12. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  4,418
  לייקים שהתקבלו:
  376
  בלומפילד בסופ"ש


  וכמה תמונות שנלקחו ברובן מהסרטון

  המזרחי ומשמאל הפינה הצפון מזרחית
  [​IMG]

  ובתקריב לפינה הצפון מזרחית
  [​IMG]

  תא השידור שנבנה ביציע המערבי (ועל הקרקע צבוע בלבן חלק משלד קורות התאורה והגג)
  [​IMG]

  קורות הגג הלבנות
  [​IMG]

  [​IMG]
   
  נערך לאחרונה ב: ‏10/2/19
 13. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  4,418
  לייקים שהתקבלו:
  376
  כבר בהפעלה הניסיונית הראשונה שלה במשחק אמיתי הכריעו בעזרתה ביטול כרטיס אדום וביטול שער שוויון. (האמת קצת מטריד כשחושבים כמה תוצאות יכולים להשתנות כתוצאה מהמערכת, וזה כששופט ליגת העל בא לשפוט במשחק לאחר שהתאמן על המערכת. לא פלא שיש כאלה שאמרו שצריך להכניס אותה גם לליגה הלאומית כשלא מסתמכים על שיפוט השופטים בלבד).
  ????? ?-VAR ?????: ???? ???? ????? ?????
  היסטוריה: חגיגת VAR בישראל
  צפו באנשי ה-VAR פותרים את רגעי המחלוקת: "ניסוי כלים מצוין" - וואלה! ספורט
  צפו: כך נראתה מבפנים הבכורה ההיסטורית בישראל של ה-VAR - כדורגל ישראלי - הארץ



  עמדת השופט של המערכת באצטדיון וינטר
  [​IMG]

  [​IMG]

  (יש לי הרגשה שבליגת העל היא לא תהיה כל כך צמודה ליציעי האוהדים)
  [​IMG]

  [​IMG]

  ועמדת התפעול שלה בניידת
  [​IMG]

  [​IMG]
   
  נערך לאחרונה ב: ‏10/2/19
 14. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  4,418
  לייקים שהתקבלו:
  376
  בקשר לתקרית האבנים באצטדיון רמלה, מעבר לעניין האבטחה והבטיחות ולאחר מעשה העונשים הצפויים (מנהלת הליגות הגבוהות כבר מאיימת קודם כל בענישה של סגירת האצטדיון מה שיחייב את בית"ר רמלה לחפש מגרש חלופי גם אם לא מכריזים על עונש רדיוס), אני חושב שזה פשוט מעיד על כשל במבנה האצטדיון כשמדובר באצטדיון של 2 יציעים בלבד וגדר בטיחות שחלקה נמוכה ופתוחה למגרש מהחנייה שלצידו (אף שחומת האצטדיון מקיפה גם את מתחם החנייה, אבל לחניון נכנסים דרך שער שברור שלא נשמר היטב ובין המגרש לחנייה חוצצת רק גדר פשוטה ולא חומת בטון נוספת). ככה אי אפשר לאבטח כראוי אצטדיון (גם אם מאבטחים עומדים בשערי היציעים, ברור שאבטחת החנייה היא לא באותה רמה). וזה לא מדובר רק ספציפית על התקרית הזאת. אם אוהדים יכולים לשבת במרפסת מול המגרש (אשדוד למשל) או על "גבעה" מחוץ למגרש ולהשקיף פנימה באצטדיון של ליגה גבוהה (יחסית, זה הרי מגרש שמאושר לליגה הלאומית) זה אומר שצריך סביב למגרשים גדרות יותר גבוהות וחומות "אטומות" (מבטון או לפחות מינימום לחפות את הגדרות באיזה בד חיפוי כמו שנוהגים אפילו במתחמי אימונים) ולא גדרות פתוחות וגם לשפר את החציצה של יציע אוהדי החוץ במגרשים שכאלה. בכל אופן אני זוכר שהאצטדיון ברמלה מיועד לפינוי והריסה בשנים הקרובות לטובת עוד כמה מגדלי מגורים ושבעיר אמורים לתכנן אצטדיון אחר וגדול יותר ואני מקווה שגם מאובטח יותר מבחוץ. אבל עד אז לפחות יש לחפות את הגדר באיזה בד חיפוי שימנע הצצה מבחוץ ותקרית אלימה נוספת שכזאת וגם לשפר את הבידוד של יציע אוהדי החוץ. ולגבי החניון צריך לחשוב מה לעשות כדי לטפל בכשל. לסגור אותו לכמה משחקים? לשפר את האבטחה בשער הכניסה אליו? לנעול את השער מתחילת המשחק עד לסיומו?
  אירוע חמור ברמלה: אבנים נזרקו לתוך האצטדיון, המשחק בין בית"ר ת"א/רמלה להפועל פ"ת הופסק | ספורט 1
  כאוס: צפו בתיעוד מצלמות האבטחה מאירועי רמלה
  ONE VOD: ?????????? ???????? ?????

  הגדר באצטדיון רמלה, לא ממש מבודדת
  [​IMG]

  [​IMG]
   
  נערך לאחרונה ב: ‏10/2/19
 15. HHFC1924

  HHFC1924 Member

  הצטרף ב:
  ‏3/2/19
  הודעות:
  227
  לייקים שהתקבלו:
  43
  מין:
  זכר
  מה קורה עם האצטדיון בטבריה? מתי הוא נפתח?
   

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!