אצטדיונים ומגרשי כדורגל בישראל

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י עומר, ‏29/5/15.

1. אבי סנדור Member

פעם פורסמה כתבה קטנה שכתבי בדיוק בנושא הזה:

לא הייתי מחליף את אוהדי רעננה באף קהל אחר

להגיד שהכדורגל שייך לאוהדים דווקא במדינה שתרבות הספורט שלה כמעט ולא קיימת זה מגוחך.

orimor2212 אוהב/ת את זה.
  2. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אני לא יודע מה יהיה אם נתיבות תעלה לליגת העל, היפותטי לגמרי ודימיוני לחלוטין כרגע. ההיגיון אומר שזה לא יהיה שונה ממרבית העולות וזה לא ימשוך יותר מידי קהל, כי ככה זה בישראל.

3. Telkiyski Member

יש בישראל גג 15 קבוצות כדורגל עם קהל.

מי שמעדיף כל מיני רעננות על קטמון או הפועל פתח תקווה לא יודע מה זה כדורגל.

4. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

כתבת מצוין, ואני אדגיש את תחילת דברייך.

כדורגל מתחיל מהשכונות ובקטן, וזה כל המהות - מה שחשוב זה המשחק עצמו, התחרות. באנגליה, גרמניה, ספרד וכד' יש קהילה עצמו סביב קבוצות, גם קטנות, כי קודם כל נותנים כבוד ורואים חשיבות במשחק עצמו, ולא מה שמסביב, עד שזה הופך לחלק מהגדרה אישית. אוהדים מגיעים למשחקים של קבוצתם מהעיירה כי הם אוהדי כדורגל וזו הקבוצה שמייצגת את הכדורגל שם, וזה עובר מאב לבן ומאם לביתה (או לסירוגין, תחליטו אתם) כי הם בבסיסם אוהדי כדורגל. דברים כאלה לא קורים כי הקבוצה היא, אובייקטיבית, ייחודית ומרגשת ומסמלת דברים חוץ מכדורגל, כי אין מועדון בעולם שיש בו, בבסיסו, יותר מכדורגל. ה"תוכן" מסביב הוא של הקהילה שבאה לראות כדורגל, לא של המועדון עצמו.
    אחד הדברים הכי מגוחכים בעולם זה הסיסמה שעוטפת את ברצלונה, וגם הפועל תל אביב אימצה שלא במפתיע (ע"ע איתי/טלקיסקי מאייסוקר) - mas que un club, יותר ממועדון. זה ציני לחלוטין (וננתק את זה שהיכרות בסיסית עם הכדורגל והדינמיקה הכללית בספרד שומטת את הקרקע מתחת לנראטיב שגרם לזה), המצאה שבאה הרבה אחרי שהם עלו לגדולה אמיתית בתקופת קרויף.

5. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

בוא תסביר לנו, מה זה כדורגל?

6. Telkiyski Member

כדורגל זה לא רק למי יש יותר כסף.

7. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אז הסברת מה זה לא כדורגל, מסכים לחלוטין.
    מה זה כדורגל? אמרת שלי אין מושג. אגב תוציא את הפועל פתח תקווה, לא יודע מה הקשר בינם לקטמון.

8. Telkiyski Member

כדורגל זה הרבה מעבר לנצחונות, כסף ו"סיטי קנו את רודרי ב70 מיליון לישט" (או במחוזותינו "מכבי החתימה את הטלב"ע ב3 מיליון יורו").

כדורגל זה קהל, זה אמוציות, זה אוהדים, זה להיות במתח ובלחץ מהקבוצה שלך גם כשהיא משחקת בליגה השלישית או השניה ועוד.

מגוחך בעיני להעדיף בליגה קבוצות עם 12 אוהדים כמו רעננה על פני קבוצה כמו קטמון.

9. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

כדורגל זה משחק ספורטיבי שהומצא באנגליה במאה ה-19 כגלגול של משחק עתיק יומין. מטרת המשחק היא לגרום לכדור להגיע לשער של היריבה יותר מלהיפך וכך לנצח. פשטותו והעובדה שיכול להיות משוחק כמעט בכל תנאי משכה את מרבית העולם להתמכר למשחק מגיל צעיר, וגם הוחלט להגדירו במסגרת קבוצות, שמשהו סביבן קהל שאוהב את המשחק.
    חביבי, זה הכדורגל. האוהדים זה המסביב, לא העיקר. אם קבוצת כדורגל מצליחה לחדור לשער של היריבה שלה יוצר מאחרות, לצבור יותר ניקוד בטבלה, זה לא משנה אם יש מאחוריה קהל של מיליונים או שני בני משפחה של המאמן, היא עדיפה.

אתה כנראה אוהב קודם כל את החוויה האישית ואת האנשים ביציע, לא כדורגל.

אני גם לא יודע איך עלה מדברי שאני לא אתרגש מקבוצתי גם בליגה השלישית (למה שבכלל אעלה את האופציה? אפילו בשנייה לא היינו).

10. Telkiyski Member

אז בוא תסביר לי, איך בדיוק רעננה עדיפה מבחינתך על קטמון (ואני לא מסמפט את קטמון)?

11. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

הם טובים יותר בכדורגל, אז מקומם בליגת העל.

כמועדון כדורגל הם לא שונים מאף מועדון, לא מוצא סיבה להעדיף מועדון אחר כי לרעננה יש מעט אוהדים, זה לא מה שחשוב.
    גם קטמון לא שונה, אני פשוט רואה בהם מועדון כדורגל חדש בישראל בבעלות משותפת, לא מועדון אוהדים (לפחות לא של קבוצה ותיקה מקטמון), כי הם היו מוכנים לעזוב את הפועל ירושלים שעוד קיימת, וזו תופעה נוראית בעיני.

hbs7 אוהב/ת את זה.
  12. Telkiyski Member

1. לא טענתי שצריך לשים את קטמון עכשיו בליגת העל כי יש לה קהל. טענתי שאני מעדיף אותם בליגת העל על פני רעננה.
    זה עדיין לא "יורוליג" פה ולא מכניסים קבוצות לליגה על סמך קהל, אצטדיון וכסף.
    לליגת העל יהיה יותר טוב אם יהיו בה קטמון והפועל פ"ת למשל במקום רעננה ואשדוד.

2. זה מצחיק שאוהד מכבי מטיף לאוהדים של קבוצה אחרת שזה "נוראי" שהם הקימו קבוצה ו"נטשו" את הקבוצה שלהם.
    אתם כקהל לא עברתם מאית ממה שעברו אוהדי הפועל ירושלים עם הבעלים של הקבוצה שלהם. אין לך זכות להטיף להם מה נוראי ומה לא במה שהם עשו.

13. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

1. למה, בעצם?
    2. קבוצה לא מחליפים. הם החליפו.

14. Telkiyski Member

1. למה מה? לא הבנתי.
    2. הם לא החליפו.
    3. מי אתה או כל אחד אחר שתקבע להם כללים, אם מותר או אסור "להחליף"? הם הגיעו לנקודה שהם מיואשים לגמרי מהמצב של הקבוצה שלהם, הבעלים ריסקו את הקבוצה שנים על גבי שנים אז הם החליטו להקים קבוצה שתהווה תחליף להפועל ירושלים המקורית.

גם כשהפועל אוסישקין קמה הפועל של שאול עדיין תפקדה, והתפרקה סופית רק אחרי שנתיים לדעתי.

15. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

1. למה כן?
    2. הם החליפו, גם כתבת את זה אחרי זה.
    3. אני לא קבעתי להם שום דבר, זכותם. זה פשוט מועדון חדש, לא הפועל ירושלים. אתה מדבר על ללכת באש ובמים, וזה רחוק ממה שעשו. גם בהפועל פתח תקווה בעלים מתעללים כבר שנים על גבי שנים, הם לא רצו להקים מועדון חדש, כי להפועל פתח תקווה, על כח ההיסטוריה הענפה שלה, אין תחליף. בסוף הם השתלטו על המועדון.
    אוסישקין, תקן אותי אם אני טועה, זה מקרה בו גם אם לא היה פירוק רשמי היה ברור שבפועל הפועל תל אביב חדלה מלהתקיים והתחלופה הזו תבוא במהרה. חלק גדול מאנשי קטמון אפילו לא רוצים איחוד, הפועל ירושלים לא באמת מעניינת אותם.