אצטדיונים ומגרשי כדורגל בישראל

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י עומר, ‏29/5/15.

1. צ. שיף Member

סקיצת תוכנית קריית הספורט המיושמת בפועל הכוללת את 3 מגרשי האימונים שבהקמה, את תוכנית הארנה המאושרת ואת האצטדיון שמתוכנן ל8000 צופים (תכנון האצטדיון עדיין מבוסס על ההדמיות הקודמות ולא הוכנה לו תוכנית חדשה עם הקיבולת המצוינת של 8000 מקומות).
    https://scontent.fsdv3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/35849099_1897788786911253_6630562333947068416_n.Xxx?_nc_cat=106&_nc_sid=110474&_nc_ohc=xzL_CLr-l4gAX9czmF3&_nc_ht=scontent.fsdv3-1.fna&oh=ceaa72fa1ea84c9bc6cb76c4f4a4d55a&oe=5EE17555

נערך לאחרונה ב: ‏14/5/20
  2. צ. שיף Member

3. צ. שיף Member

נערך לאחרונה ב: ‏16/5/20
  4. צ. שיף Member

נפרדים ממירי רגב ושואלים כמה כסף באמת הוצא בתקופתה כשרת הספורט מטעם קרן המתקנים (משרד הספורט והטוטו) למימון מתקני ספורט כולל מגרשי כדורגל ואצטדיונים חדשים ומשופצים.
    האם השרה רגב מימנה איצטדיונים ומגרשים במיליארד שקל בשנה? - גלובס

בסופו של דבר היא נשפטת בנושא הזה בכמה היא "ביצועיסטית". אומנם זה לא קשור לפורום אבל כעת כשרת התחבורה היא בהחלט תיבחן בכמה פרויקטים חדשים יבוצעו תחת חסותה. עוד קווי ותחנות ומסילות רכבת, עוד רכבות קלות, עוד כבישים ומחלפים וכו', עוד שדות תעופה משודרגים (הרחבת שדה תעופה חיפה, שאלת שדה נוסף בנבטים או רמת דוד), מטרו גוש דן, תחנות מרכזיות חדשות ומשופצות וכו'. מקצב התקדמות המתקנים תחת חסותה במשרד הספורט, קשה לי להתרשם שהיא ביצועיסטית גדולה. (ומצד שני היא אמורה להיות שרת תחבורה רק שנה וחצי, לא מספיק זמן לחולל שינויים).

ונ.ב. הייתי ממליץ לה לבחון בין השאר גם בתפקידה החדש, עד כמה מונגשים תחבורתית מתקני ספורט מרכזיים כמו אצטדיונים והיכלי ספורט וקריות ספורט לתשתיות התחבורה העירונית והבינעירונית כמו תחנות רכבת סמוכות, תחנות רכבת קלה, כבישי הגישה ושטחי חנייה נוחים. למשל בעיניי ממש חבל שקריית הספורט טרנר בבאר שבע לא צמודה לאחת מתחנות הרכבת של ב"ש.

נערך לאחרונה ב: ‏16/5/20
  5. HHFC1924 Member

חילי טרופר יהיה השר החדש. מדובר באוהד הפועל ירושלים בכדורגל ובכדורסל ומחזיק במניות בהפועל קטמון (יכול להיות שכבר לא בגלל היותו ח"כ)
    יתכן ולקטמון (או הפועל ירושלים המאוחדת) יהיה בקרוב מתקן אימונים טוב יותר (למרות שהוא בכללי ידאג לכל הקבוצות באופן שווה)
    ללא ספק בחירה נכונה באדם שכן מכיר וחובב את הספורט.
    אגב, יש שמועות שהוא יתמוך בקיצור הליגות ל12 קבוצות

6. HHFC1924 Member

רק חבל שאין הדמיה יותר טובה ואיכותית כמו ההדמיות לבלומפילד, סמי, נתניה ועוד. (הדמיה בתלת מימד אבל יותר טובה מההדמיות שהראית קודם)

7. Mahranlala Member

אם בתרבות מדברים על "מושב כן - 2 לא" - למה בכדורגל לא מנסים להציג מתווה שיאפשר משחקים עם קהל.

אני לא מבין למה ישיבה באולם קולנוע צפוף היא יותר מסוכנת מאצטדיון של 30,000 שיכנסו בו 10,000 איש - כיסא כן - כיסא לא.
    כמובן שה10,000 יצטרכו להיות מפוזרים על פני כל האצטדיון. ככה שייצא מצב של 1 מתוך 3 כסאות שיושבים בהם.
    מצדי שישימו פקחים שיתנו קנסות למי שלא שומר על זה.

8. צ. שיף Member

הבעיה היא לא רק בישיבה, אלא בצפיפות שנוצרת מסביב המשחק כמו הבידוק בכניסות (ומעבר לבידוק הרגיל עכשיו יוסיפו בדיקות נוספות כמו חום), חדרי השירותים, התורים במזנונים וכו'. חוץ מזה אחרי שאחד מאירועי הקורונה הגדולים הראשונים בארץ היה כשנער אוהד שהתגלה כחולה נכח במשחק בבלומפילד שבעקבותיו שלחו עשרות מיושבי האזור שלו ביציע לבידוד (שלא לדבר על אירועי הדבקה בחו"ל כמו משחק ליגת האלופות בין ולנסיה ואטלנטה בסן סירו או ליברפול ואתלטיקו), ייזהרו עם הנושא הזה. ואני מזכיר שמשרד הבריאות כן נערך לאופציה להקלה במדיניות ולאפשר קהל מצומצם באצטדיונים.
    כדורגל ישראלי: הקהל יחזור למגרשים בפלייאוף? | ספורט 1

9. צ. שיף Member

גם לבלומפילד פורסמו הדמיות מאוד חלקיות בהתחלה (למשל בלי קשתות התאורה הדומיננטיות בעיצוב) עד שפרסמו הדמיות מציאותיות כשהבנייה כבר היתה בעיצומה (כולל ההחלטה הדי מאוחרת להגדיל את מספר המקומות הסופי ל29,000). לסמי עופר ונתניה הציגו תחילה הדמיות שהתגלו כלא מדויקות בתוצאה הסופית (במיוחד בסמי עופר ששינה משמעותית את העיצוב מהתוכניות הראשונות וגם בו ההדמיות הסופיות הוצגו באיחור). כל עוד אצטדיון אילת לא תוכנן באופן רשמי על ידי משרד אדריכלים בדרך לאישור בנייתו, ברור שאין הדמיות מדויקות להציג. וגם כשתוצג הדמייה לא בטוח שהיא תהיה פרטנית. כל הקונספט של "קערת בטון" שמבחוץ היא "גבעת דשא" (אולי בהשראת העיצוב המקורי של האצטדיון הלאומי בר"ג..), כלל לא בטוח שזה יהיה העיצוב הסופי.

https://static.wixstatic.com/media/2ebf64_5feaaeda79324b9c9fe7c81550a7f3f2~mv2.Xxx/v1/fill/w_397,h_294,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01/2ebf64_5feaaeda79324b9c9fe7c81550a7f3f2~mv2.Xxx

אבל בלי קשר יצא לי מזמן להתלונן פה בפורום שבארץ הקטע של הדמיות מתקנים בתכנון ובנייה מאוד חלקי לפעמים ולפעמים אפילו לא חושפים עיצובים בכלל או שההדמיות מאוד חלקיות. בגדול משרד GAB אדריכלים מציג למתקנים חדשים בתכנונו (שגם מבוצעים בפועל, לא רק איזה קונספט רעיוני שלא מומש) הדמיות הרבה יותר טובות מאשר משרדים אחרים. למשל בין ההדמיות האחרונות שחשף בתחום האצטדיונים, הם אצטדיוני אשדוד, רחובות וכפר קאסם שבתכנונו (ובעבר הדמיות טרנר, נתניה, המושבה, טדי המורחב ועוד), ואני כבר מחכה שיחשפו את הדמיות העיצוב הרשמי לאצטדיון חדרה.

10. צ. שיף Member

אלי גוטמן בראיון ארוך על הקריירה שלו, מדבר בין השאר על כבירי ופרויקט האצטדיון בבת ים להפועל ת"א שנפל.
    ???? ????: ??? ????? ????? ?? ???? ?????

"התקופה השנייה שלי בהפועל היא...כל אחד בחיים מתחרט על דברים שהוא עשה. אני סיימתי בנבחרת אחרי ארבע שנים, חיכיתי להצעה מאירופה, לא קיבלתי והייתי סבלני. אמיר כבירי עשה הכל כדי להביא אותי להפועל ובסופו של דבר אני מגיע כמנהל מקצועי ונותנים לי להבין שאני אחראי על פרויקט גדול של בנייה של אצטדיון חדש להפועל בבת ים, שלחו אותי להיפגש בגרמניה עם אלו שבנו את האצטדיון במיינץ. אבל זה לא עמד במבחן המציאות עם היכולת הכלכליות של מי שעמד בראש המועדון".

"עם כל הכבוד, כל בן אדם צריך לחיות בהתאם ליכולות הכלכליות שלו. לי יש את היכולת שלי. אנשים בונים לעצמם מגדלים ודברים תלושים מהמציאות, תמיד צריך להתנהל בהתאם ליכולות. אי אפשר להאמין בדברים שאין לך".

תוכנית אצטדיון בת ים ז"ל, אגב הדמיית העיצוב הוכנה במשרד הסיני שגם רצה להיות שותף בביצוע ובבעלות עליו. אצלנו לא מכינים הדמיות טובות כל כך (אם כי כמובן שאזור אצטדיון בת ים במציאות לא מוקף ביער ירוק..אלא בבית קברות, שכונת מגורים של בתים צמודי קרקע וקאנטרי קלאב).
    https://www.ynet.co.il/PicServer5/2017/11/05/8132492/81324615990100980551no.Xxx

11. crazyblue5 למען האיש עם המגל והפטיש

זה לא נכון
    הקבוצות המקומיות קיבלו הנחה של 20% על דמי השימוש באיצטדיון ועל מגרשי האימונים לא ייקחו דמי שימוש עד סיום העונה.
    בנוגע לקבוצות האחרות שמארחות באיצטדיון לא התקבלה החלטה

בנתיים הערב ערכו חתונה על הדשא באיצטדיון ועוד 2 חתונות יייערכו בשבוע הבא ועד שהוא השתקם ונראה טוב כנראה שייהרס מהר מאוד מחדש

12. HHFC1924 Member

שיפוץ אצטדיון גרין אמור כבר להסתיים. למישהו יש תמונות עדכניות?

13. HHFC1924 Member

אצטדיון שלא היה אמור להיות קיים. לקחת לעיר את האצטדיון היחידי שלה שמשמש את הקבוצה שלה בעיר ולהפוך אותו לבית של עוד קבוצה תל אביבית זה מיותר. כבר עדיף לבנות בשטח פתוח ברמת השרון ככה זה לא יבוא על חשבון האצטדיון של הקבוצה המקומית. (או שהייתה הופכת להפועל תל אביב בת ים כמו שבית"ר תל אביב עשתה)

14. צ. שיף Member

ידיעות ירושלים פרסם בסופ"ש ידיעה בנוגע לפרוייקט המגרשים שתוכננו בעמק הזיתים-מורדות ארמון הנציב לא הרחק משכונת מורדות ארנונה. מסתבר שבתכנון המקורי של העירייה שאישרה את ייעוד שטח הפארק למגרשים בתב"ע, היה ללחוץ על בית"ר ירושלים לנטוש את מתחם בית וגן ולהעביר אותה לאתר המגרשים החדש. אלא שדווקא הבנייה המסיבית שמתוכננת סביב עמק הזיתים (למשל שכונת מורדות ארנונה) ולחץ הארגונים הירוקים, גורמים לעירייה לשקול אופציה לייעד את שטח המגרשים לטובת פארק ירוק שישמר את נופי העמק סטייל עמק הצבאים. (יש לציין שעצים שאושרו לכריתה לטובת הקמת שכונת מורדות ארנונה, עדיין ייכרתו). במקרה שאכן יוותרו על הקמת קריית כדורגל בעמק הזיתים, בעירייה כבר מדברים על שקילת חלופות אחרות כמו למשל בפאתי שכונת גילה.
    יוזמה חדשה: להעביר את מגרשי האימון של בית"ר ירושלים לגילה

בכל אופן אם חשבתי שפרויקט מגרשי עמק הזיתים יינתן לאיזה הפועל קטמון, (יחסוך לה את כאב הראש של מניעת אירוח משחקים בשבתות שיש לה במתחם ספורטק עמק הארזים), כעת אני מגלה שמבחינת עיריית ירושלים בית"ר נותרה בראש סדר העדיפות, כולל החלום הותיק לסלק אותה ממתחם בית וגן לטובת בוננזה נדל"נית לייעוד המגרשים לבנייה (רשמית התירוץ הוא היציאה לכביש 16 שאמורה לחלוף "תחת" המגרשים). ועדיין זה שונה לחלוטין מהפרויקט שנחשף רק לפני חודשים ספורים, לפיתוח נרחב של מתחם בית וגן והמגרשים שבו (כולל המנהרות של כביש 16 מתחתיהם) ולהלן תזכורת.
    חשיפה: כך ייראה מתחם האימונים של בית"ר

https://images.one.co.il/images/one/450_250/gg1456212.Xxx

אגב משרד הספורט שוקל להקים "בית נבחרות" גם בירושלים, מלבד התכנון להקים אחד בצפון ואחד בדרום מלבד הרחבת מתחם בית הנבחרות שבשפיים.

נערך לאחרונה ב: ‏20/5/20
  15. צ. שיף Member

אם היו שואלים אתכם איך עדיף שייראו שידורי המשחקים מהאצטדיונים ללא קהל, האם שידור "שקט" בהתאם למצב האמיתי של האצטדיונים הריקים, או עם סאונד רועש של שירים ברמקולים ואפילו תרועות של "פייק קהל" מה הייתם מעדיפים?
    ??????: ??? ?? ?????? ???? ?? ??????? ????