אצטדיונים ומגרשי כדורגל בישראל

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י עומר, ‏29/5/15.

1. HHFC1924 Member

באמת לא ברור למה הם לא רכשו את האצטדיון בתקופת אלונה

2. ~Omri~ Member

כי בטח יש להם את היכולת הכלכלית לרכוש ולעמוד בעלויות אחזקה שוטפות של אצטדיון ביתי. היינו בדיון הזה אלף פעם.

3. ~Omri~ Member

אני מקווה שהם ישכילו לנצל את המצב שנוצר כדי להרחיב את האצטדיון (הוספת יציעים פינתיים או הוספת מפלס). ברור שזה סיפור של כמה שנים טובות, אבל המצב שנוצר הוא גם הזדמנות לחשוב קדימה.

4. katamoni Member

לחשוב קדימה במדינה הזאת? הגזמת..

5. HHFC1924 Member

לחלק מקבוצות ליגת העל יש. הכל שאלה של רצון מצד ההנהלה

6. ~Omri~ Member

אין שום קבוצה שיכולה לעמוד בעלויות של בנייה, רכישה או תחזוקה של אצטדיון ביתי חוץ ממכבי ת״א.

7. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

יש יותר ממודל אחד לבעלות פרטית על איצטדיון, לכן אני לא מסכים לחלוטין עם הקביעה. הבעיה בישראל היא בעיקר חוסר נכונות מצד המדינה ועיריות לאפשר מהלך שכזה.

8. צ. שיף Member

אני דווקא לא כזה פסימי לגבי קירוי האצטדיון מחדש. אני מניח שרוביק דנילוביץ' ירצה לטשטש את המחדל כמה שיותר מהר בקידום גג חדש. ואם הוא יוכל להפוך את זה ממחדל לסיפור של התחדשות והרחבה לאצטדיון אז בכלל.

ואילו פרישת אלונה ברקת מהפועל ב"ש רק ממחיש שוב (אחרי כבירי ואצטדיון בת ים) את מי צריך את כאב הראש של בעלות פרטית על האצטדיון שיקשה על בעלים "לחתוך" מהקבוצה בשל המחויבות של הבעלים גם לאצטדיון שלה ולחוזי שימוש ארוכי טווח בו, מה גם שיש קבוצות בבעלות מאוד לא יציבה (כמה פעמים התחלפו הבעלים בבית"ר ירושלים או הפועל ת"א למשל?). וגם כשהבעלים עדיין חלק מהקבוצה ולטווח ארוך אני צופה תמיד מאבקים בין המנהלת למשל לבעלים בנוגע לשיפוצים ותחזוקה או בין אוהדי הקבוצה לבעלים בנוגע למצב האצטדיון, במיוחד אם מדובר באצטדיון פרטי שאין אפשרות לדרוש מהעירייה או הטוטו וקרן המתקנים להשתתף בתחזוקתו ושדרוגו (במיוחד אם הוא מתחרה באצטדיון עירוני אחר). אם עד עכשיו האצטדיון הפרטי הכי בולט הוא וינטר, של קבוצה בליגה א', תארו לעצמכם מאבק של אוהדים בקבוצות ליגת על מול כץ (הפועל חיפה), ניסנוב (הפועל ת"א), אברמוב (בני יהודה) וכו' על תחזוקת אצטדיונים פרטיים ברמת ליגת על ללא תמיכה מהעיריות. ועכשיו תוסיפו עוד את הפגיעה של עידן הקורונה..

נערך לאחרונה ב: ‏3/8/20
  9. HHFC1924 Member

כץ בעד שיהיה לנו אצטדיון אחר בעיר עם 19,000 כיסאות. הבעיה שהוא לא ממש פעל שזה יקרה. רק דיבר על אפשרות למעבר לעכו עד שהבין שהאוהדים לא מוכנים שהקבוצה תארח משחקים מחוץ לעיר. רק רגע לפני שסמי עופר נחנך כץ אמר באולפן ערוץ הספורט שהעירייה הייתה אמורה לדאוג לאצטדיון נוסף בעיר של כ19,000 כיסאות

10. צ. שיף Member

חשבתי שלדעתך 19,000 זה מוגזם בטירוף להפועל חיפה ושיספיק גג 10,000.

אגב גם באופציות שהוצעו להפועל חיפה מחוץ לעיר, הן נעו בין כ5000 מקומות (נשר, עכו, קרית ביאליק) לכ10,000 מקומות (טירת הכרמל). קרית אתא ככל הידוע לי לא הציעה את תוכנית האצטדיון שלה (12,000 מקומות) להפועל חיפה. ואילו אופציית האצטדיון העתידית ליד הקישון אני לא בטוח אבל נראה שגם לא דובר על מתקן מעבר ל16,000 מקומות ואף פחות מזה.

11. צ. שיף Member

12. HHFC1924 Member

לא הבנת את דברי. מעולם לא אמרתי שצריך את הכמות הזאת. רק אמרתי את מה שיואב כץ אמר לפני כמעט 6 שנים. מאיפה קבעת שאני בעד שיהיה 19,000?

13. HHFC1924 Member

אוי ואבוי, איך יכלו לבנות כזה גג?

14. צ. שיף Member

בישראל יש בעיה עם איכות עבודות פלדה. אני זוכר שבזמנו פרסמו למשל שייבאו את חלקי גשר המיתרים בירושלים מאיטליה כי פשוט בארץ איכות העבודה לא מספקת (לא סתם כשטכנולוגיות בנייה בארץ מבוססות יותר על שלד בטון מזויין ולא על שלד פלדה, ושלד פלדה של קירוי אצטדיון שונה כמובן משלד פלדה של היכלי ספורט שלפחות השלד הוא פנימי בתוך ההיכל ומחופה בקירוי ופחות חשוף לפגעי מזג האוויר בהשוואה לגג אצטדיון). בנוסף נראה שהקורות לא עברו טיפולים נגד קורוזיה וכו' וגם כנראה תו התקן לברגים לא היה מספק.

שימו גם לב שבטרנר הפלדה "חשופה" בזמן שבנתניה ובלומפילד וסמי עופר והמושבה וטדי למשל, קורות הגג צבועות בחומר שהוא גם נגד קורוזיה. ועדיין זה מתחיל לדגדג לטפס על כל גג אצטדיון וכל גשר פלדה בארץ לבדוק שאין בהם בלאי דומה. בכלל מזל שבדיקת בלאי גילתה את מצבו הרעוע של הגג בלי שקרס חלילה באיזה משחק.

חלק מזה גם אפשר להאשים את שיטות הקירוי בארץ. גגות אצטדיונים בארץ הרבה יותר כבדים מהמקובל בחו"ל ששם הגגות מתבססים גם על כבלי פלדה ועל חומרי חיפוי פולימריים קלים ולא רק על קורות פלדה כבדות ועל חיפויי לוחות פח/אלומיניום/פלדה. גם אפשר לראות שבחו"ל לא תמיד מאמצים את שיטות "גשרי התאורה" הכבדים כמו שיש בישראל בנתניה, טרנר ובלומפילד או גגות "משוריינים" כמו סמי עופר והמושבה. כובד המשקל הזה יכול להחליש את שלד הגג כמו באצטדיון טרנר למשל.

ואגב לפי המקומון הזה, עלות בניית גג חדש בטרנר במתכונת דומה לנוכחי, תעלה כ20 מיליון שקלים ובינתיים לעירייה אין יכולת תקציבית לממן זאת.
    ליקויים חמורים ביותר - עיתון שבע - Sheva : עיתון שבע – Sheva

20 מיליון זה אומדן ראשוני לתקציב לגג חדש שבהחלט יכול לעלות גם 30 מיליון, וזה בנוסף לעלות הפירוק של הגג הישן שעד כה תוקצבה ב1.85 מיליון שקלים וכנראה גם תתייקר, ועוד תקציב שעשוי לעלות אלמנטים זמניים כגון עמודי זרקורים זמניים או פריסת זרקורים במרומי היציעים לאחר פירוק הגג. ועכשיו מי יכול להאמין שאם אין לעירייה 20 מיליון לגג חדש, שיהיה לה לפחות 100 מיליון להרחבת האצטדיון בנוסף לקירוי מחדש.
    1.85 מיליון שקל לשיקום גג אצטדיון טרנר - עיתון שבע - Sheva : עיתון שבע – Sheva

נערך לאחרונה ב: ‏4/8/20
  15. צ. שיף Member

למי שתהה מה שווה וינטר, אז לפי אוהדי הכוח הוא שווה כ60 מיליון שקלים במצבו כעת
    https://posta.co.il/article/78955-2/

משתמשים שצופים בדיון זה (רשומים: 8, אורחים: 138)

1. katamoni
  2. EsheD
  3. Hovavi
  4. matanbl22
  5. yuvalu
  6. o.b.