אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

אבל מה לעשות שהמפוטמים האלה מחזיקים בכל מיני הסכמים מלפני הספירה או מחזיקים בשאלטר חשוב וכמה שהיו שמחים לזרוק אותם מכל המדרגות, זה לא כל כך פשוט. כמו שנאמר כאן, אתה רוצה להוסיף מיליארדים לקצבאות של נכים? מצוין, אבל צריך למצוא לזה מקורות תקציביים. כלומר, לקצץ במקומות אחרים, לקחת ממקומות אחרים, ממשרדים אחרים, שכמובן לא ימהרו להסכים.

עניין הפונדקאות? לתקן עיוות בחוק.

2. DRORIKO Member

אז תגדיל את הגרעון לא מעניין אותי, אם לנכים אתה לא מסוגל לעזור אז בשביל מה צריך אותך בכלל? בשביל להגדיל את המשכורות של היועצים הפרלמנטרים? רבאק מה הנכים כבר מבקשים? משכורת של סגן מאונן בקריה? הם בסך הכל רוצים שתשווה להם את המשכורת לשכר המינימום, אם גם את זה אתה לא מסוגל לתת להם אז לך קיבינימט(מוזר אגב שליכודניק צריך להסביר את זה למצביע מרצ, זה היה בעקרון אמור להיות הפוך)

3. סיונרה Member

יכול להיות שצריך להעלות להם את הקצבאות, אבל זה דיון על משאבים, לא על זכויות. לכן כל השוואה למאבק של ההומואים הוא בין דמגוגיה זולה ועלבון לאינטיליגנציה.
    אתה רוצה לנהל דיון רציני או לדבר פה ברמה של קיוסק בשישי בצהריים? יש עוגה, צריך לחלק אותה. בשביל לתת לאחד צריך לקחת ממישהו אחר. זה בסדר שיהיה לך סדר עדיפויות מסויים, אבל יש מציאות ופוליטיקאים צריכים להתנהל במציאות הזאת. אפשר להחליט שקצבאות לנכים חשובות יותר מאשר השקעה בתשתיות, סל התרופות או בכל דבר אחר, אבל צריך להכיר בעובדה הזאת, זה הכל.
    בכל מקרה, כפי שרשמתי קודם, אני לא דן איתך על מאבק הנכים ולא על מאבק ההומואים, אלא רק על העובדה שההשווה הזאת אינה במקום שבו אנשים מעוניינים לנהל דיון אינטיליגנטי.

אתה רושם את מה שאתה רושם, ומצביע למפלגה שבקדנציה האחרונה עסוקה בחלק גדול בלחלק כסף ציבורי לחברים בה ולאנשים שרוצים ביקרם. אל תפנה את הביקורת הזאת לחברים באייסוקר, אלא לציבור שמייצג אותך. כל שקל שהלך על פטור ממס לנתניהו על הוצאות שהוא אמור במקום נורמלי לשלם עליהן מס, זה כסף שיכל ללכת לנכים.
    להגדיל את הגירעון אומר לקחת כסף מהילדים שלנו כדי לממן את חוסר ההחלטיות שלנו בהווה, בניגוד לדיון לגיטימי על חלוקת משאבים, זה לא דיון לגיטימי אלא התנהלות לא הוגנת כלפי העתיד. אי אפשר לזרוק את ההשלכות של כל החלטה קשה לדור הבא, זה לא בר קיימא, מתישהו יגיע מישהו שיצטרך לשלם את החשבון, כמו שאנחנו משלמים היום את הטעויות שעשו עם הפנסיות של דור ההורים שלנו (למי שהיה לו מזל ונולד להורים הנכוניים, השאר סתם משלמים פנסיות של הורים של אנשים אחרים).

4. DRORIKO Member

לא חסר מאיפה להביא את הכסף. הידעת שתקציב הביטחון השנה גדל ב-37(!) אחוז? על מה בדיוק? יש איזו מדינה חדשה שהסתכסכנו איתה? ואתה יודע מה האבסורד, שמשה כחלון בעצמו אמר לפני חצי שנה שלהגדיל את תקציב הביטחון זאת הפקרות. אבל מול הפלאפלים הוא מתקפל, על הנכים הוא יודע לעשות פוזות. זה מה שמרתיח אותי. ומה תגיד על החגיגה בשכר אצל עובדי הכנסת ובית המשפט? הידעת למשל שהאישה שאחראית על הטקסים בכנסת מרוויחה 56 אלף שקל(!) זה סתם דוגמא אבל כל מי שיש לו קצת בינה מבין שיש דרג ויש זרג, מי שמקורב לצלחת ומי שלא, אז אל תבלבל את המח שאין מאיפה להביא כסף.

נערך לאחרונה ב: ‏22/7/18
  5. סיונרה Member

לא אמרתי שאין מאיפה להביא כסף, אבל זה דורש לקחת ממשהו אחר. אפשר להמשיך להזכיר אנקדוטות כאילו סיונרה מאייסוקר הוא זה שקובע לאיפה ילך הכסף, פעם הבאה תצביע למפלגה ששמה את הנכים בראש סדר העדיפויות שלה. אתה מדבר כאילו זה משהו שקורה בעולם אחר, אבל בפועל זה פחות או יותר מה שממשלה עושה - מחליטה על סדר עדיפויות תקציבי. מה שיפה זה שאתה מוצא את הדרך להאשים את כחלון במקום להצביע על הפיל שבחדר, שזה ראש ממשלה שלא עושה שום דבר ממה שהוא כל כך מתגאה בו ולא פעל לצמצום הוצאות הממשלה, אלא רק להיפך. אתה רוצה לדבר על הוצאות? מה עם הפטור ממס שהוא יקבל על הוצאות שהמדינה עושה בשבילו? אני משלם גילום על הטבה של 15 ש"ח להוצאות טלפון בחודש, הוצאות שאני צריך לשם עבודה, וראש הממשלה לא משלם מיסים על הטבה שהיא טיפול בהוצאות הבריכה ותחזוקת הגינה. זה נראה לך סביר?
    הבחורה שבכנסת מרוויחה כמה שמרוויחה, תנאי השכר שלה לא ישתנו וזה כסף קטן מאוד ביחס לנכים. המדינה חתומה על הסכמי עבודה, וזה לגיטימי עבורה לשנות אותם, כמו שזה לגיטימי מצד מי שיפגע מהשינוי למחות, אבל זה שוב, משהו שהפוליטיקאים שאתה מצביע להם כבר 10 שנים בוחרים להתעלם ממנו ולקצץ במקומות אחרים.
    אני מאוד מתקשה להאמין שהמספרים שנתת נכונים, אולי התוספת לתקציב הביטחון גדלה ב37% מבשנה שעברה.

בכל מקרה, אני שמח שירדנו מהטענה ההזויה והבזויה שיש קשר בין מחאת הנכים לבין מחאת ההומואים ועברנו לדבר על תקציב מדינת ישראל לשנת 2018.

6. DRORIKO Member

שביבי ילך להזדיין. תאמין לי שזה כבר לא מעניין אותי ביבי כחלון או יאיר, כולם אותו זבל. מנותקים לחלוטין מהעם.

7. DRORIKO Member

אגב בנושא הזה אני לחלוטין עם אילן גילאון, למרות שבהרבה נושאים, בעיקר מדיניים, אנחנו לא רואים עין בעין.

8. סיונרה Member

שמרתי את זה.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  9. DRORIKO Member

למרות מה שמשתקף אני לא שפוט של אף אחד ולא דוגמטי. אני אזכיר לך שהייתי זה שיצא נגד האיתרוג של ביבי בימין בעקבות החקירות.

10. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

מצחיק, אבל מעולם לא הצבעתי מרצ...

אותי מאוד מעניין אם מגדילים את הגירעון, כי יכולים להיות לזה השלכות שאחר כך יחזרו לכולנו בהפוכה - כולל לנכים. היי, אני לא אומר שלא צריך לעשות את הדברים, רק שזה פשוט הליך שמצריך יותר עבודה ומחשבה מאשר נושא הגברים והפונדקאות ולכן אין מה להשוות בין השניים.

11. סיונרה Member

יש הבדל בין דיבורים ומעשים. אם אתה מדבר ככה ובסוף מצביע לפוליטיקאי למרות הכל, לא עשית ולא אמרת כלום.

12. DRORIKO Member

לא אמרתי בהכרח שצריך להגדיל את הגרעון, סתם זרקתי את זה כעוד אופציה למקרה שאין ברירה. תסלח לי אמיר אבל אני לא רואה פה שום מורכבות, אני רואה כאן סקטורים שלמים, כולל חברי הכנסת עצמם, שמוצצים למדינה את הדם והממשלה אימפוטנטית מדי בשביל לעמוד מולם(ובמקרה של חברי הכנסת+עוזריהם+העוזרים של עוזריהם מדובר באינטרס אישי על גבול המושחת) את נושא הנכים היה אפשר לפתור כבר אתמול אם למישהו כאן היה ביצים בשביל לעשות את זה. ממש לא מורכב.

13. סיונרה Member

בטח שזה מורכב, תנסה להוריד חצי שקל בשנה לעובד מדינה ונראה כמה פשוט זה יהיה.

14. DRORIKO Member

אתה יכול להסביר לי למה חברי כנסת נמצאים בפגרות חצי מהשנה? על מה הם מרוויחים כל כך הרבה? האם אני, אתה או סיונרה מקבלים כאלה פגרות בעבודה? ההיגיון שואל איפה מי שצריך לטפל בזה? הבעיה שלמי שיש את הסמכות לעשות את זה הם חברי הכנסת עצמם. זה נראה לך הגיוני שיאיר לפיד שמקבל משכורת מכובדת בשביל להיות חבר כנסת נמצא כל השנה בחו"ל? או למשל הירון מזוז הזה שצילמו אותו מסתובב כל היום בין שווארמה אחת לאחרת. והוא עוד סגן שר אז הוא מקבל יותר כסף והטבות מחבר כנסת רגיל(שלא מקופחים בעצמם) איתם האוצר לא מתעסק, אבל כשבאים אליהם הנכים הם מתייחסים אליהם כמו להומלס מסומם שמבקש ממך כסף ולא בא לך לתת לו. אז אתה מדבר איתי על מורכבות?

נערך לאחרונה ב: ‏21/7/18
  15. סיונרה Member

אני לא יכול להסביר לך, אבל זאת הפריבילגיה של אדם שקובע לעצמו את השכר ותנאי העבודה, לאוצר אין שום סמכות על הכנסת, הכנסת עליונה על הממשלה בנושאים כאלו. אבל מדובר פה בסכומים אחרים לחלוטין. גם אם כל חברי הכנסת יוותרו לחלוטין על השכר שלהם וכל שאר ההטבות, זה יוצא כמה מיליונים או אולי עשרות מיליונים בשנה. הגדלת קצבאות הנכים זה מיליארדים. זה כסף שיכול לצאת רק מחינוך, תחבורה, בריאות או ביטחון. אין שומנים עודפים שאפשר בקלות לוותר עליהם.