אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. yakov_y YNWA

כן.

2. סיונרה Member

יש לצבא מקצועי הרבה חסרונות. זה שלא רוצים לגייס חרדים או לריב עם דתיים על כל מני פריבילגיות זאת לא סיבה להחיל אותו.

3. italiano Member

איפה הנחישות של הנאורים כלפי גיוס ערבים לשירות צבאי/לאומי?

כל האובססיה כלפי דתיים בצבא - אנטישמיות נטו.

4. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

מה זה שנתיים צבא לעומת 80 שנה של קצבאות?

5. סיונרה Member

הבנאדם למד את המילה נחישות היום. לא הייתי כועס על ילד שלמד ללכת שהוא עושה את זה בכל הזדמנות.

הצבא רוצה את הערבים?

6. LFC-Gerrard1 Member

אני לא נאור, ולא יודע לענות לך לגבי אחרים, אני אגיד לך את נקודת המבט שלי.

רבים מהערבים לא סובלים את מדינת ישראל וזה סה"כ די נתפס במוח שלי למה הם לא רוצים ללכת לצבא. אני לא אומר שזה בסדר, והייתי מכריח גם אותם לעשות שירות לאומי במקום צבא. שיעשו למשל שירות לאומי בכפרים שלהם. זה יהיה מצוין גם לנו וגם להם.

אבל החרדים (רוב הדתיים דווקא מתגייסים ככל הידוע לי) אמורים להיות בצד שלנו. אמור להיות להם את אותו אינטרס כמונו. הם נרצחים בפיגועים כמונו.
    זה לא נתפס מבחינתי שיש אוכלוסיה שלמה (יהודית) שתעשה הכל על מנת לא להתגייס למאמץ המלחמתי וחמור מכך, יש הוקעה מוחלטת בקהילות הללו של אלו שכן החליטו להתגייס. שיוויון בנטל זה אחד הדברים הכי צודקים שאפשר לדבר עליהם במדינה.

מאותה סיבה אני גם כועס הרבה יותר כאשר אני רואה מתנחלים או חרדים שזורקים אבנים על חיילים מאשר ערבים שזורקים על חיילים אבנים.
    המעשה בפני עצמו הוא כמובן חמור באותה מידה. אבל כאשר מישהו מתוך העם שלנו הוא זה שעושה זאת, אני בהחלט בהחלט אתעצבן הרבה יותר.
    ערביי ישראל הם אמנם לא אויב, אבל הם גם לא בדיוק חלק אינטגרלי מהעם (באשמתם וגם באשמתנו). החרדים והמתנחלים הם חלק מאיתנו. עבור רבים הם חוד החנית של היהדות. כן, אני מצפה מהם להרבה יותר מאשר מהערבים. פשוט כי זה אמור להיות הפאקינג אינטרס שלהם שהמדינה הזו תהיה כמה שיותר חזקה.

ואם כבר עושים את ההקבלה בין היחס לגיוס של הערבים לעומת של החרדים, אז אין בעיה. בוא נהיה סלחניים כלפי החרדים והשיוויון בנטל כפי שאנחנו סלחניים כלפי הערבים בנושא הזה. בהתאם, בוא נתייחס לאוכלוסיה החרדית כמו שמתייחסים לאוכלוסיה הערבית בישראל. נראה איך הם יסתדרו.

Maccabi Diamond ו-Sturridge אוהבים את זה.
  7. קשר שמאלי Member

8. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

היא הייתה צריכה להתחשב.
    מדובר באנשים שאין להם אג'נדה פוליטית, אידיאולוגיה, אמונה, דת או כוח מניע מלבד "רק לא ביבי", אי אפשר לפגוע להם בחופש הפולחן.

Roma אוהב/ת את זה.
  9. italiano Member

יש לא מעט דברים שכתבת ואתה צודק ב100%
    גם בעניין ה״בוא נתייחס לחרדים כמו שמתייחסים לערבים״ - אם לא שמת לב, היחס לחרדים הוא קשה הרבה יותר, אם זה מצד האזרחים ואם זה מצד המשטרה, האכיפה וכו׳.

10. italiano Member

כל הכבוד למשטרת ישראל שלא מבחינה בין אדם פשוט לבין חבר כנסת(שלא נשבע אמונים עדיין. האם יש לו חסינות?).
    שילמד חבר הכנסת הלא מכובד - הוא לא מורם מן העם והוא לא יכול לעשות מה שבא לו כולל לתקוף שוטר.

שבת שלום!

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  11. DRORIKO Member

מצדי שיזרקו אותך ואותו לתוך הג'ורה

12. Clichy COYG

סמוטריץ' צודק 100%, זה לא משנה אם מדובר בכסיף, יזבק, בן גביר או ביבי. המרחק מזה למדינת עולם שלישי הוא קטן.

13. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

אני, כמו אחרי פיגוע, מחכה לראות מי יגנה. במיוחד מהמחנה שלמנהיג שלו אין קלאסה. יריב לוין גינה בחריפות והבטיח לפנות לשר המשטרה.

14. קשר שמאלי Member

חח למנהיגי השמאל יש קלאסה

15. VAR Member

לא יודע שום דבר על הרקע שבגללו הוא הותקף והאמת שלא אכפת לי כל כך, אבל הנימוק של סמוטריץ׳הוא אומלל. מה אכפת לי שיש לו חסינות? אם יש סיבה טובה לכך שהותקף אז החסינות לא צריכה להגן עליו (שוטר אמור לזהות את כל 120 חברי הכנסת?). ואם אין סיבה טובה אז אסור לשוטר לתקוף לא אותו ולא אף אחד אחר.

חסינות מגנה מפני העמדה לדין, היא לא נותנת לך אישור לעשות מה שבא לך.

שי אוהב/ת את זה.

משתמשים שצופים בדיון זה (רשומים: 1, אורחים: 129)

1. Sturridge