אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

כל הפליטים לא יחזרו, חלק כן ולמדינה הפלסטינית.
    חלק גדול מאותם פליטים גם לא ירצו לחזור.

oranfu אוהב/ת את זה.
  2. Clichy COYG

אוקיי זה משהו אחר, למרות שגם פה - עם כל הבלאגן ששורר במזרח התיכון, זה פוטנציאל לייבוא קבוצות גדולות של אנשים שחלקם עלולים להוות סכנה ביטחונית על ישראל.

בכל אופן מה שאני אומר זו עמדה משותפת למרצ וימינה (לפחות על הנייר).

3. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

מבין את החשש שלך, אבל זכות הפלסטינים להחזיר את הפליטים למדינתם העתידית. חוץ מזה, כשיהיה שלום, היחסים בין העמים צריכים להשתפר, ואז אולי לא תחשוש כל כך מהפלסטינים. זה גם יחמם את השלום הקר שיש לכם עם כמה ממדינות ערב.

4. Clichy COYG

לויתור של ישראל על השליטה הבטחונית בגדה יש פוטנציאל להפוך 60% מהמדינה לעוטף עזה, אז סה"כ מדובר בחשש די מוצדק.

5. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

אכן זכותכם, אבל מה שקורה ברצועה ובגדה הוא תוצאה ישירה של זה שהסכסוך עדיין לא נפתר.

6. Clichy COYG

איך עזה קשורה? למיטב הבנתי השליטה היחידה של ישראל בעזה היא מצור (לא הרמטי, יש פתח למצרים), ובכל פעם שנכנס כסף לרצועה הוא מנותב ישירות לאמצעי לחימה.
    אם ישראל תשחרר לגמרי את המצור, חמאס ימשיך להתפתח צבאית ולהיות תוקפני או יעזוב את נשקו? אני חושב שהאופציה הראשונה היא שתקרה.

7. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

הפתח למצרים הוא לא באמת פתח, ואמרתי פיתרון הסכסוך ולא פיתרון עזה. נסיגה מעזה היא חלק מהפתרון אבל היא לא הפיתרון של כל הסכסוך ואפילו לא הפיתרון של כל סוגיית עזה.

8. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

סליחה על הבוטות אבל אני מרגיש צורך לומר את האמת, לתת מדינה לעם מומצא, ללא עבר וללא מסורת או מורשת מלבד טרור ושנאת יהודים זה להוריש גם לנכדים שלנו מלחמה בלתי פוסקת עם האויב שלא יפסיק להיות אויב ורק יתחזק מכל ויתור עתידי שלנו כמו שהוכח כבר בעבר, מי שחושב שערביי הארץ יוותרו גם אם יקבלו 75% משטח המדינה הוא תמים והזוי. אם כבר אנחנו דנים בפתרונות ארוכי טווח תיאורטיים אז כיבוש הרצועה, גירוש גורמי ותומכי טרור שהם מי יודע כמה מתוך האוכלוסייה הערבית בא"י, עידוד הגירה של צעירים ערבים לאירופה וצפון-אמריקה והחלת ריבונות על יישובי יו"ש ומשילות בערים הערביות יבטיחו פה עתיד אופטימי ובטוח יותר ליהודים וגם למיעוט הערבי שישאר פה.

כל פתרון שמשאיר בחיים את רעיון מדינת הטרור של אש"פ ישאיר את הסכסוך בחיים וגם יתדלק אותו.

italiano, Roma, zivmay ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  9. Clichy COYG

אמרת שמה שקורה ברצועה הוא תוצאה ישירה של הסכסוך. בעזה שחררנו ובתגובה ארגון טרור השתלט, איך זה קשור אלינו.

מבחינה ביטחונית גרידא - מדינה פלסטינית שגובלת בירדן תגרום לכך שלכל קבוצה של מאות עד אלפי קיצוניים (אפילו כאלה שיגיעו מבחוץ) יכולה להפוך את ישראל לסמי מדינת עולם שלישי.

10. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

התכוונתי שהבעיות בעזה ובגדה נובעות בעיקר מזה שאין פיתרון לסכסוך. אם הסכסוך היה נפתר, ולפלסטינים תהיה מדינה, לא תהיה להם סיבה להמשיך את הלחימה בישראל. כל הבעיות של הפלסטינים נובעות מזה שהם ללא מדינה ונמצאים במצב לחימה מתמיד (בצורות שונות) עם ישראל.

11. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

הפיתרון שלך לא ישים וגם לא יקרה.
    הפלסטינים הוכיחו שיותר דיכוי וכוח, לא בהכרח מדכאים את השאיפות שלהם.

12. yonmu Member

טיעון דמגוגי מקושקש שלא מחובר למציאות בשום צורה ואתה לא משתמש בו בשום מקרה מקביל שבו יש צד אלים בבירור.
    העובדות לא תואמות את האג'נדה המלוקקת שלך אז אתה מנסה לעקם את מערכת הצירים כדי לברוח מהן.

יש במזרח התיכון סכסוך אתני-דתי-גאוגרפי בין ערבים ליהודים. הערבים הם הצד האלים והרצחני והיהודים הם הצד המתגונן והמוסרי.
    אלה העובדות הפשוטות שמי שלא מקבל אותן עושה מעצמו אדיוט גדול יותר ממכחישי קורונה או מאמיני הארץ השטוחה.
    (ובדרך הופך לאדיוט שימושי שבדרכים שונות מתדלק את הרצחנות הערבית ונושא באחריות לדם הנהרגים)

קשר שמאלי אוהב/ת את זה.
  13. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

@Mamadu

אתה מציג פה איזהשהיא מציאות אוטופית שבה קמה מדינה פלסטינית וחיה בשלום לצד ישראל, אבל כל פעם שאני רואה סקרים בקרב האוכלוסיה הפלסטינית - דעת הרוב היא לגמרי שהמטרה היא כל פלסטין מהירדן לים, ולא גבולות 67, ובדרך כלל גם יש רוב למאבק מזוין על מנת להשיג את זה.

באמת שואל - לאור זה, איך אפשר לחשוב ש2 מדינות זה באמת פתרון ושהם יניחו את הנשק? אלא אם הרעיון הוא שהמדינה הפלסטינית הזאת תהיה עוד מדינה ערבית כושלת עם אוכלוסיה שמתעבת את ישראל ואת המערב אבל איזה שלטון דרקוני שיחסית ידידותי להם, כמו ירדן ומצרים.

Sturridge, Roma ו-Clichy אוהבים את זה.
  14. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

תשמע, אני גם יש לי ספק לגבי הנכונות של הישראלים (כולל השמאלנים) לקבל מדינה פלסטינית, כי המקסימום השמאל הציוני מציע (מדינה ללא צבא, 22% מהשטח, ללא רצף טריטוריאלי ותלות מוחלטת בישראל) לא מתקבל על אף עם שמכבד את עצמו.

אם אתה שואל אותי?
    הפלסטינים ממחר צריכים להניח את הנשק, לפרק את הרשות ולתת לישראל לשלוט, ואז או שהם יהיו אזרחים במדינה, או ישראל תבין שלא משתלם לה להחזיק אותם ותתן להם מדינה.

ואני רוצה שתבין שעמדות האנשים נגזרות גם מהמציאות שהם חיים בה. במציאות שבה חיים הפלסטינים, אין להם סיבה לאהוב את ישראל או את הישראלים. כשיש שלום אמיתי, מתישהו זה גם מחלחל לאזרחים.

oranfu אוהב/ת את זה.
  15. yakov_y YNWA

מצטער להפריע לדיון אבל אחרי הלינץ׳ בבת ים הגיעו לפורום כמה משתמשים מוסריים שקראו למשתמשים בפורום בכינויים לא מחמיאים כי רמזו לתמיכה בלינץ׳ בערבי בבת ים...

משתמשי הפורום החליטו להיות מוסריים (מוסר רק בצד אחד) אבל לא אמרו מילה על הלינץ בלוד והסלע שקיבל יגאל יהושע.
    האם היום המשתמשים האלה גינו את הרוצחים או התומכים בלינץ ? לא, צבועים.

מצחיק אותי איך כולם נהיו מוסריים אבל בזמן אמת נעלמים, היה נחמד אם לצד הלינץ בבת ים היו מדברים על המקרים הנוספים בלוד, יפו, עכו וטמרה, שם שכחו להזכיר.

Roma ו-קשר שמאלי אוהבים את זה.

משתמשים שצופים בדיון זה (רשומים: 3, אורחים: 18)

1. DRORIKO
  2. בארסה-מכבי
  3. הרצליה