ארגנטינה, אפרטורה 2010: Estudiantes campeon

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Franco, ‏3/8/10.

1. cazzo Il Capocuoco

כדי להסיר ספק, לוקרנו נמצאת בקנטון של טיצ'ינו, קרוב מאוד לאיטליה, בקנטון מדברים איטלקית כשפה ראשונה. קנטון לוצרן (קנטון דובר גרמנית שוויצרית) נמצא קצת יותר צפונה, ובו העיר הכי גדולה היא לוצרן, ברובה דוברת גרמנית. Luzern בגרמנית, Lucerne בצרפתית, בשפות כמו ספרדית ואיטלקית Lucerna.

2. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

אחד 'המומחים' כאן יכול לתת מידע על השחקנים הבאים:

ליאונרדו מיגל פרננדס מאינדפנדיינטה ולוקאס בוסטוס מחימנס לא-פאלטה.

תודה.

3. Maayan#19 Member

היום הם ישבו לדבר על זה.. נראה מה שהם יחליטו

4. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

מעניין מה קרה עם קאנאו, שכבר התראיין ואמר שהוא מאוד נרגש להצטרף לסנטראל. הוא מגיע למקום שכבר שיחק שם ובוודאי מרגיש בנוח וגם ישחק בפרימרה A.

בוקה-ריקלמה, סיבוב 15? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/bduh.Xxx - חבל שאחד הסמלים של הקבוצה מגיע איתה לכאלו פיצוצים, זה כבר פשוט מגעיל.

נערך לאחרונה ב: ‏7/8/10
  5. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

ריקלמה דורש את השכר הגבוה ביותר בארגנטינה ובהפרש ניכר, אני מבין את האחראי על הכסף במועדון שאמר "עצור" לשאר ההנהלה וסירב לחתום. יש פה שני צדדים בעיתיים

בולאטי זה "הבן האובד" של בולאטי, הבסיס והעוגן של קבוצת הטיקי טיקי שלו. הגיוני שהוא יעדיף אותו על פני כל האופציות שיש לו כרגע במרכז הקישור (אסבדו, אלמיידה, אפראנצ'ינו, את הפרואני אני לא מכיר). אני לא תופס מבולאטי יותר מדי, אבל אם קאפה יוציא ממנו את מה שהוא הציג בגלובו אז הוא כנראה עדיף על כל אחד מאלו שיש לו כרגע. למרות שגם אני מקווה לראות את סיריגליאנו (היה טוב בניגריה), בעונה כזאת קשה להאמין שהילד יזרק למערכה בעמדה כל כך קריטית לאחר כל הרכש.

ריבר רשמה את בולאטי מה שיקנה לה זמן אקסטרא להחתים אותו, למרות שמרבית הדיווחים דיברו בעבר על כך שהמו"מ כבר נפל.

בוסטוס הוא שחקן הגנה שלא משחק בחימנאסיה כבר כמה שנים טובות, הוא גם לא ממש שיחק בעבר אלא היה יותר שחקן רסרבה או ספסל במקרה הטוב. בשנים האחרונות הוא משחק בליגות הנמוכות כשהידיעה האחרונה שאני מוצא משייכת לסגל הרחב של דפנסה אי חוסטיסיה מהליגה השנייה (ולא כשחקן הרכב).

על השני לא זכור לי ששמעתי, אולי החברה של הרוחו יוכלו לעזור לך פה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏7/8/10
  6. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

הלילה משחק הפתיחה:

ארנסל - לאנוס

המארחת ארסנאל המתחדשת תעלה עם הרכב שכולל רוב של שחקני רכש שהגיעו בפגרה על פני השורדים מהטוריר האחרון. הקבוצה מסאראנדי מתחילה את העונה עם הממוצעים ברצפה וחייבת לצבור נקודות במשחקים כאלו. צמד החלוצים, לגיסאמון את אובלו, הוא נחמד, צמד קשרים המרכזיים אורטיס (חזר משבדיה) ולאיבה גם לא רעים. התעלומה לקראת המשחק והטורניר של פ.ק. גרונדונה היא החלק האחורי, שכרגע אלפארו מציג רביעייה אחורית שכולה של שחקני רכש.

הילדים של סובלדיאה, לאנוס, יעלו במערך ה 3-4-1-2 ככל הנראה, מערך שתירגל סובלדיאה בפגרה ובכלל הפך לפופולרי בארגנטינה לאחרונה. לאחר שכרגיל לא עברו שינויים רבים בפגרה, בלאנוס מקווים שהיציבות תשתלם. בלאנקו הפצוע יחסר מאוד ויוחלף ע"י מרקוס אגירה (אקס ויאדוליד), כשגם הרכש פאולו גולטס לא ישחק עקב הרחקה וההגנה הפותחת נראית כנקודת התורפה (מאוד צעירה). לאנוס משוחררת ממשימות הגביע, משוחררת מהממוצעים, עכשיו המטרה להנות ולהמשיך להתקדם. שימו לב לרגאירו האורוגוואי הותיק ממנו מצופה הרבה (לפחות אני מצפה)

הרכבים משוערים:
    ארסנאל - קאמפסטריני; בוג'ינו, ל.לופס, אגילאר, קרופוויאסה; אלבארס, אורטיס, לאיבה, צ'וי; אובולו ולגיסאמון
    לאנוס - מרקסין; הוז'וס, אראמוספה, באלבי; לדסמה, פלטיארי, פיסארו, לונגו; אגירה; קאסטיז'חוס ורגיארו

-------------------------------

העברות בולטות מהיום, היו עוד שאני לא אציין:

:aa1: עושה המשחק גבריאל פניאלבה חוזר מלוריין (צרפת) וחותם באסטודיאנטס. שחקן נהדר עם טכניקה מצוינת (קצת כבד), אבל סחב פציעה טורדנית כל העונה ובקושי שיחק בצרפת, הרוחו ויתרו עליו מהסיבה הזאת, מעניין עם ההימור של הפינצ'ה יצליח?

:aa1: קולון בסוף מצליחה לסגור על הגעתו של חואקין לאריביי מאיטליה, בכך קולון מחזקת את הנקודה האחרונה שרצתה ומציגה סגל בהחלט מעורר ציפיות.

:aa1: שמועות קושרות את ריקלמה לרוחו במידה ואכן הפיצוץ עם בוקה לא יפתר. האמת מעניין...

:aa1: אה כן, ידיעה מאוד חשובה, מילטון קארגליו האימנתי חזר מאירופה אחרי שגם בווסטהאם וגם בקאטאניה הוא לא עבר את הבדיקות הרפואיות בהצלחה, החלוץ החליט לתבוע את סנטראל (שרופאה ניתח אותו) על "מאל פרקטיס".

7. benos Member

לפי מה שהבנתי באלבי הוא מגן, מוזר לי שסובלדייה יפתח עם מערך של שלושה בלמים שאחד מהם הוא מגן, אם זה נכון אז יכול מאוד להיות שלוגו ישחק גם כן כמגן ולאנוס תפתח עם 4 בהגנה ולא 3. בכל מקרה אני אחזיק אצבעות לקאסטלחוס שיתפוס מקום השנה בהרכב, לא יודע למה שנה שעברה הוא לא תפס מקום כזה כי מההזדמנויות שראיתי אותו הוא היה דווקא טוב.

8. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אליאס שוב בפעם המיליון שאפו. איזה סיקור, לא רק שקראתי את כל האפרטורה גם מצאתי את עצמי קורא את הליגה השניה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx בלגראנו עולה אווווווו (אני זוכר שנדב יעקובי כמעט היה גומר בשידורי הסיכום מהמילה בלגראנו).

תגידו קרה פעם ששחקנים אירופאים עברו לשחק בארגנטינה? היה מצב כזה?

נערך לאחרונה ב: ‏7/8/10
  9. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

סובלדיאה ניסה אותו במהלך ההכנה כסטופר שמאלי, בפעם הקודמת שהוא שיחק במשחק רשמי (והיחידה?)זה גם היה במערך דומה אבל כקשר-מגן. נראה מה יהיה, על הנייר זו הגנה רעה מאוד.

מסכים, קאסטיז'חוס שכנע גם אותי הרבה יותר מאשר סאלסדו הגמלוני. כנראה בגלל זה סובלדיאה מחק את הפאראגוואי ונותן צ'אנס לבחור מסנטראל.

ראית שהמועדון שלך הולך ראש בראש עם גרונדונה, והפוליטיקאים ברמה הארצית אפילו, על קהל החוץ? לא צעד חכם...

10. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

כן, היו גיאורגיאנים שזו עוד הייתה גרוזיה, ספרדים, צרפתי, פולני, קרואטי, בלארוסי ועוד כמה. כל אלו משנות ה-90 אגב, יש גם בלגי מבוקה לפני כמה שנים ועוד, אני אשתדל מחר לחזור עם רשימה יותר מפורטת http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx הרוב היו קשורים בצורה זו או אחרת לבוקה בתקופה שניסתה למכור את עצמה כמועדון "עולמי" שגדול על ארגנטינה ומשכה הרבה נבחנים (קינקלדזה לדוגמא).

ותודה, גם אני בעד בלגראנו ב-B

11. benos Member

כנראה שההנהלה החדשה פחות מושחתת מההנהלה הישנה ומנסה לשם שינוי גם לדאוג לקבוצה, אולי זה לא צעד חכם אבל אני מעריך יותר הנהלה שתנסה לדאוג לאינטרסים של הקבוצה מאשר של המאפיונר מסאראנדי, עד עכשיו ההנהלה עושה רושם לא רע יחסית ודאגה לחזק את הקבוצה לאור העזיבה של שחקנים רבים.

12. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

איך הצעד הזה הוא דאגה לקבוצה והאינטרסים שלה, מלבד לצאת טוב בעיני האוהדים (של כל ה-B )?

13. benos Member

בטווח הקצר זה לא יעזור לאינטרסים של הקבוצה, אפילו גם בארוך, אבל אני אישית מעדיף את זה מאשר להיות בובה של גרונדונה.

14. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

לא קשור לבובה של גרונדונה, ההחלטה הזו לא הייתה רק של ההתאחדות והיא לא זו שאוכפת אותה - לכן תיאורטית יש פירצה שמאפשרת לסנטראל לנסות לעשות את המהלך שהיא מנסה בפנים ארגנטינה (מחוץ לפרובינסיה של בואנוס איירס).

גם אני בעד שיצליחו לעקוף את השלטון של הפרובינסייה של בואנוס איירס, זהו מאבק חשוב לכדורגל הארגנטינאי מבחינתי (החזרת קהל החוץ בליגות הנמוכות), אבל אני רק מקווה בשביל המועדון שלא יעשו שטויות.

15. benos Member

רוב קבוצות הליגה השנייה אם אינני טועה באות מחוץ למחוז ולעיר המרכזיים ככה שאולי היה עדיף שהיו מנסים כמו מה שאתה אמרת, לנסות למצוא פרצה, השאלה היא מה תעשה במקרה ותעלה לליגה הראשונה, במקרה כזה אתה מפסיד הרבה כשאתה משחק מול קבוצות בלי הרבה קהל.