ארגנטינה, אפרטורה 2010: Estudiantes campeon

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Franco, ‏3/8/10.

1. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

כבר ניסו והממשל לא אישר שנה שעברה בקורדובה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/sad.Xxx אני חושב שיניב או אני כתבנו על כך בעבר

אין אוהד כדורגל שלא רוצה לראות את קהל החוץ חוזר בליגות הנמוכות ההחלטה הזו, זכר להתפרעות של אוהדי צ'יקאגו כשירדו ליגה מול טיגרה בפרומוסיון, פוגעת בכולם. אבל זו הבעייה שבנסיון, ולפחות יש נסיון לא צריך רק לתקוף ולבקר, לטפל בבעיות לפעמים מטפלים בסיפטום ולא בבעיה עצמה.

-----------------------------------------

ג'יובאני מורנו לא ישחק במחזור הפתיחה

נאסיונאל לא העבירה את השחרור הבין לאומי, זאת מכיוון שאנשי העסקים שמוערבים בעסקה לא נתנו את מה שהיו אמורים לתת בינתיים. הנה עוד סיבה למה אני שונא את ההעברות האלו http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dry.Xxx

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏7/8/10
  2. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

סובלדיאה איכזב אותי (ואת בן כנראה) שבחר בסופו של דבר בסלסדו לשפיץ במקום קאסטיז'חוס, גראנה משחק בימין במקום לדסמה.

לאנוס פותחת טוב

3. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

לא, זה בגלל שנאסיונל ידעו שהם משחקים באותו זמן של ראסינג ולא רצו שאני אפספס את הבכורה שלו..... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

אבל ברצינות, אני מאמין שיהיה בסדר והכל יסתדר בסוף.

4. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

זה יסתדר, אבל זה לא מוסיף כבוד למועדון וזו גם פגיעה מקצועית לקראת המשחק מול אול בויס, אם מורנו הוא לא 100% עושה משחק, אז האוצ'ה הוא 100% לא עושה משחק...

לאנוס עדיפה אבל ארסנל קרובה לצאת מהמשחק עם נק', עקיצה של אובולו מסדרת לה את השוויון. ההגנה של לאנוס לא נראית טוב למרות שהקבוצה שולטת בכדור במרבית המשחק עד כה, סוג של פאניקה כשארסנל מנצלת את החורים של לוגו בשמאל (דווקא משחק טוב מאוד בהתקפה הבחור) ואת הבלאגן של שלושת הבלמים חסרי התיאום. גראנה מצליח לסגור את צד ימין טיפה יותר טוב.

משחק נחמד, קצב טוב וגול יפה של אגירה במהלך אישי מבריק.

עריכה: ארסנל הייתה קרובה מאוד אבל לאנוס ניצלה את העדיפות שלה ולקחה 3 נק' בחוץ ועשתה טובה לריבר http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx רגאירו, פיסארו (שער בכורה?), פלאטיארי ואגירה לפרקים היו מהבולטים לדעתי.

5. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

ארסנל 1 - לאנוס 2

תקציר מלא בלחיצה על הכותרת. משחק הפתיחה של עונת 2010-2011 לא איכזב עם קצב טוב, יכולת סבירה וקצת מתח ודרמה לקראת הסיום. לאנוס פתחה יותר טוב ועלתה ליתרון משער של אגירה, שפותח את עונת 2010\2011 עם מבצע אישי נהדר. לאנוס המשיכה לשלוט במשחק ושמרה על התוצאה עד המחצית. במחצית השנייה ארסנל השתפרה קצת והשוותה מרגלו של אובולו, בהמשך לאנוס חזרה לתקוף והצליחה להחזיר את היתרון ולנצח כשהיא ניצלת משוויון בתוספת הזמן.

לאנוס עם 5 ילדים בהרכב נראתה יותר טוב, כשניכר אמנם שמרכז ההגנה לא מתואם בשיטה הזו של שלושת הבלמים, אבל צמד המגנים-קשרים באגפים מצטרפים הרבה להתקפה ומוסיפים מימד מסוכן. במרכז השדה עשו עבודה מצויינת גידו פיסארו בן ה-20, שכבש את שערו השני בקריירה, ופלטיארי המנוסה יותר. פיסארו פרץ בעונה האחרונה ומדובר בפרוספקט מעניין לעתיד, קשר מרכזי עם נוכחות פיזית מרשימה, שמשחק מאוד פשוט וממעט לאבד כדורים. בחלק הקדמי רגאירו האורוגוואי נראה טוב מאוד בהתחלה כהמשך ליכולת ממשחקי ההכנה ובהמשך נרגע קצת - החתמה נהדרת של הגראנה שיהנו ממנו מאוד לדעתי. מלבד מרכז ההגנה נקודת התורפה הייתה בשפיץ, סאלסדו להוציא בעיטה חופשית טובה לא תרם הרבה ולא היה מעורב במשחק הקבוצתי. את הילד מקסי לוגו באגף שמאל צריך "לחנך" קצת, המון כישרון אבל מפקיר את ההגנה, בכל מקרה שחקן מעניין. כשגולטס יכנס לעניינים זה אולי יוסיף לגראנה ביטחון מאחור, להתחשב בכך שגם בלאנקו כוכבה של הקבוצה עדיין בחוץ ושאין גביע, יש למה לצפות מלאנוס בטורניר http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

ארסנל מציגה קבוצה מוגבלת למדי, אובולו ולגיסאמון (בהמשך אלוסטיסה) מתאמצים למעלה אבל לא זוכים להרבה עזרה. בחלק האחורי הרכש מסנטראל, בוג'ינו, הציג יכולת מבישה מול לוגו שקירקס אותו, והוחלף במחצית, גם האחרים לא הרשימו יותר מדי עם כי היו יותר סולידים. לפי משחקי ההכנה ציפיתי ליותר, אלפארו וחניכיו חייבים להתעורר לפני שימצאו את עצמם מתחת לריבר בממוצעים http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

6. benos Member

אז כנראה שלאנוס ידעו מה הם עושים שמכרו את פריצלר, הבחור לפי מה שבדקתי גם בישל 2 שערים וכבש שער אחד בקלאוסורה האחרונה שזה נתון יפה לקשר אחורי שרק עלה מהנוער. בעברו הוא גם שיחק בנבחרת עד גיל 17 ב-2007 לצד זוקוליני בקישור, מעניין למה הוא עשה את הפריצה שלו יחסית מאוחר.

7. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

הוא לא בדיוק פרץ מאוחר, הוא עלה לסגל הפרימרה בגיל 19 ותפס מקום בהרכב בחודש בו מלאו לו 20, ממש לא מאוחר, גם להתחשב בכך שלפניו היו גם שחקנים טובים כמו פלטיארי ופריצלר ומדובר בעמדה קשה לילד להשתלב בה. לא כולם סוקוליני.

8. Diablito Member

שלום לכולם,
    פרוייקט שלקחתי תחילה על עצמי ואף שיתפתי חלק מהאנשים כאן
    הוא הקמת פורטל לליגה הארגנטינאית שייתן את הבמה הראויה לליגה.
    אז התשתית פחות או יותר הושלמה וניתן להכנס ולצפות בה:

http://afail.000space.com/

מה שרציתי להוסיף הוא, שהפורטל הזה לא יחזיק מעמד בלעדיכם.
    תשתית יש, אבל תכנים חסרים.
    רק אם כל אחד יירתם ויעזור הפרוייקט הזה יצליח.
    אז זה כבר לא נתון לשליטתי ואני מקווה מאד שכן תהיה הרתמות משותפת.

עוד דבר שאני מקווה שיקרה הוא שיתוף פעולה בין אסוקר לאתר בנוגע למערכת הפורומים והדיונים.

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

9. Maayan#19 Member

ווואוו איזה השקעה.
    נרשמתי עכשיו. אני לא מכירה אנשים כול כך שמתעניינים בליגה הזאת אבל אני יחפש.

10. benos Member

נרשמתי גם כן, בהצלחה רבה שתהיה.

11. benos Member

קולון תשחק היום נגד קילמס ב-20.00 שעוננו, בקילמס יקוו לנצל את יתרון הביתיות שלהם בשביל להתחיל לצבור נקודות חשובות לממוצעים. בקולון ייעדרו היגואין ולארייבי, הראשון מושעה והשני לא חתם מספיק בזמן בשביל להיות זמין למשחק, לדסמה ודיאז לעומת זאת כן יפתחו. בקילמס יפתח חרבאסיו נונייס האקס של הקבוצה שלי ושחקן אגף שמאל לא רע.

הרכבים משוערים:

קולון: פוסו; קאנדיה, גארסה, ראלדס, ריבארולה; לדסמה, בלונה, דיאז, גומז; פוארטס, לסמאן.
    קילמס: טריפודי; מרטינס, קורבלאן, פונטאיני, רוסלי; ריימונדה, וארלה, מוראלס, אראנגייס, נונייז; מוראלס.

נערך לאחרונה ב: ‏8/8/10
  12. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

משחקי השבת:

קילמס - קולון (20:00 שעון ישראל)
    קילמס שבה לפרימרה ותציג לראשונה את הקבוצה החדשה לגמרי שבנתה, כשבהרכב המשוער שחקן אחד בלבד מהעונה החולפת. טוקאלי מציב, על פי ההרכב המשוער, מערך של 4-5-1 שמרני מאוד. ממול קולון מנסה להנמיך ציפיות אבל יש סגל שיכול להאבק בצמרת. לארייבי עוד לא הגיע, היגוואין מושעה, אבל אל לובו לדסמה, ראלדס, קירוגה ודמיאן דיאס כן צפויים לשחק. לסמן ובלונה הילדים יפתחו בהרכב, לחלוץ המוכשר (לסמאן) זו תהייה הופעת בכורה בפרימרה, לבלונה בהרכב.

הרכבים משוערים:
    קילמס: טריפודי; רוסלי, מרטינס, פונטניני, קורבאלאן\ברוגי; וארלה, א.מוראלס, אראנגואיס, נונייס; ראיימונדה; ח.ח מוראלס.
    קולון: פוסו; קאנדיה, גארסה, ראלדס, קירוגה; דיאס, לדסמה, בלונה, ריברולה; לסמאן ופוארטס.

אמנם הציפיות מקולון גבוהות ובקילמס מדובר בהרכב לא מתואם, אך יש בהרכב האורחת 2 נקודות תורפה צעירות וקילמס מציגה שחקנים מאוד מנוסים (וארלה, מוראלס, ראיימונדה...) שיכולים לעשות את ההבדל. יהיה מעניין.

ארחנטינוס - הורקן (22:10 שידור בספורט 2)
    האלופה ארחנטינוס החליפה יותר ממחצית מהשחקנים שהובילו אותה לאליפות, מאמן חדש ואוריינטציה פחות התקפית עם 4-4-2. עדיין ללא חלוץ רכש, בביצ'ו צפויים לעלות עם הילד רומרו לצד אל טורבו וארגאס האורוגוואי. אורטיגוסה המושעה לא ישחק, אך לפני המשחק תערך חגיגה נוספת בפאטרנאל לכבוד האליפות. מנגד, הורקן עברה שינויים רבים בפגרה גם היא, כשעושה רושם שמאוד נחלשה. צ'ולו ריבוריאה מעמיד 4-5-1 ככל הנראה, עם מאצ'ין כקפטן החדש ומטוטה מוראלס (במידה ולא יפצע בדרך למגרש) כעושה המשחק.

הרכבים משוערים:
    ארחנטינוס: נאבארו; פרוספרי, סאביה, ג'נטילטי, אסקודרו; אוברמן, מרסיאר, באסואלדו, אוקאמפו; רומרו ווארגאס
    הורקן: מונסון; פנייה, פיליפטו, קינטנה, פורמיקה; מונטיגליו, מאצ'ין, בריטס אוחדה, ניאטו\סאלס; מוראלס; סאראטה

אלופה או לא, ההרכב שמציגה הביצ'ו לא מרשים, אוקאמפו בשמאל זה סימן שאלה, גם רומרו בחוד, למזלם היריבה חלשה מאוד על הנייר ונראתה ככזו גם במשחקי ההכנה. מההרכבים זה נראה כמו משחק תחתית לכל דבר.

ניואלס - אסטודיאנטס (00:15)
    ניואלס מציגה מערך מוכר וישן עם ה 3-4-1-2. ההתקפה חדשה לגמרי, הילד ויז'אלבה במרכז השדה במקום ברנארדי הפצוע וסיצ'רו הונצואלני בהגנה. סנסיני מקווה לפתוח את הטורניר ברגל ימין למרות הספקות. אסטודיאנטס עברה כמה שינויים בפגרה אך עדיין מציגה סגל חזק, אנצו פרס בספק למשחק, כשבגזרת הרכש מרקאדו ורונקאגליה צפויים לפתוח. הפינצ'ה רוצים אליפות וגביע והדרך מתחילה ברוסאריו. סאבלה לא עושה שינויים טקטים כהרגלו.

הרכבים משוערים:
    ניואלס: פראטה; אלאז'ס, סקיאבי, סיצ'רו; ספרדוטי, מתאו, ויז'אלבה, אסטיגאריביה; פורמיקה; רודריגס וטאבורדה.
    אסטודיאנטס: אוריון; מרקאדו, ד'סאבאטו, רונקאגליה, רה; פרס/? בראנייה, ורון, בניטס; פרנאנדס וגונסאלס.

אצל המארחת ההתקפה היא סימן שאלה גדול ולא מרשים, בעוד אצל אסטודיאנטס גם יש סימני שאלה לגבי גונסאלס בשפיץ וצמד החדשים בהגנה. קשה לי להאמין שיתפתח פה משחק מלהיב.

ראסינג - אול בויס (02:20)
    ראסינג פותחת את הטורניר עם ציפיות גדולות למרות עיקוב בשחרור של מורנו ופציעתו של פיז'וד. בבית אל מול הקהל הגדול שמתכנן לפרוס את הדגל הגדול בהיסטוריה של מגרשי הכדורגל בעולם (שוב), ראסינג תציג רק את טוראנסו ופרנאנדס (השוער) מבין שחקני הרכש בשל הסיבות הנ"ל. רוסו שומר על שתי אופציות במקום מורנו, האוצ'ה ראש בראש (התקפי), או פרנאנדס שילך ימינה וטוראנסו יכנס למרכז (שמרני). אול בויס חוגגת את חזרתה לפרימרה לאחר 30 שנה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wlcm.Xxx , למערכה נשלחים מרבית שחקני הרכש, כשההתלבטות היא במלווה של מאטוס בשפיץ - אררוס כחלוץ שני, או גראסיני (שהגיע מראסינג) כחצי חלוץ מאחוריו במערך יותר צפוף במרכז.

הרכבים משוערים:
    ראסינג: פרנאנדס; קאסרס, אבלדאניו, מרטינס, קאהאיס; טוראנסו\פרנאנדס, ז'אקוב, ליצ'ט; האוצ'ה\טוראנסו; לוגוארסיו וביאלר.
    אול בויס: קאמביאסו; פרארי, קאסטיגליאונה, דומינגס, סוטו; פראה, באריינטוס, רימולדי, רודריגס; גראסיני\אררוס ומאטוס.

ראסינג פייבוריטית ברורה, אבל במועדון ובמגרש יש הרבה לחץ מנגד. אולל בויס ישמחו על כל נקודה שישיגו.

משחקים מהנים :aaa021:

-------------------------------

עריכה: הקדמת אותי במשחק הראשון בן, חמש שקל (כי אני בטירוף היום) שההרכב שאני כתבתי מדוייק משלך http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏8/8/10
  13. benos Member

שום חמש שקל, בירה קילמס..

14. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

15. Diablito Member

אני מוכרח לציין שלמרות הפיגור של קילמס ממש נהנתי לראות אותם משחקים במחצית הזו