ארגנטינה, אפרטורה 2010: Estudiantes campeon

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Franco, ‏3/8/10.

1. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

עוד מישהו רואה את השידור של קילמס מול קולון בטלויזיה הציבורית?

נעזוב רגע את המשחק עצמו והשוד של קולון עם גול של ביצ'י מול קילמס העדיפה בהרבה, אחד השידורים המצחיקים. השדרנים מתעקשים להצמיד למורלאס האורוגוואי את הכינוי שלו (אוחוטה) ולמוראלס החלוץ את הקיצור של שני השמות הפרטיים שלו (ח.ח או בספרדית חוטה חוטה) - זה מצחיק באופן כללי אבל שהקשר מוסר לחלוץ זה נשמע ככה: אוחוטה לחוטה חוטה, חוטה חוטה ממשיך, חוטה חוטה... וכן הלאה... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

גם אני

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏8/8/10
  2. benos Member

הוראקן מפתיעה ומנצחת 2-1 את הביצ'ו, אמנם לא ראיתי את המשחק אבל זה נשמע לי קצת הזוי לאור העובדה שהמשחק שוחק במגרשה של ארחנטינוס, מעניין אותי גם אם התוצאה שיקפה את מה שהתרחש על המגרש.

3. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

שתי קבוצות חלשות והתוצאה די שיקפה אם לוקחים בחשבון את איך שהמשחק התפתח גם לאחר ההרחקה המטומטמת של פרס מארחנטינוס, הגלובו עוד החמיצו לא מעט בסיום. ארחנטינוס פתחו יותר טוב אבל במחצית השנייה איבדו את זה לחלוטין. רומרו שחקן חביב אבל לא יותר, גם המחליפים בעמדה לא שווים הרבה כך שוארגאס שיצא פצוע הוא החלוץ היחידי הטוב של הביצ'ו. הגלובו חלשים, אבל הם שיחקו מול קבוצה חלשה גם כן, מטוטה מורלאס הכניס שינוי במשחק.

חייבים חלוץ בביצ'ו, לא יזיק קשר שמאלי נוסף גם כן, החזרה של אורטיגוסה כבר תסדר את האמצע.

אני שמח שקילמס השוו, הגיע להם על סמך ה-60+ דק' שראיתי, קבוצה מעניינית שלא תהייה בתחתית להערכתי. אוחוטה מורלאס במרכז פשוט מצויין ובגילו המתקדם הוא מהסינקוס הטובים בליגה לדעתי, הבעייה שהמשחק ההתקפי תלוי מדי בראיימונדה (שיחק טוב) וחסרות עוד אופציות. נונייס של בן התחיל טוב, אבל כהרגלו נעלם בהמשך.

הילד של קולון בקישור, בז'נו, הרשים אותי, לא סתם הדיח את מורנו אי פאביאנסי מההרכב. דמיאן דיאס עדיין שחקן פרווה והילד בשפיץ די איכזב (איפה באומאן?). קבוצה מאורגנת ומסודרת אבל בלי שום דבר מיוחד להציע, אולי עם לאריביי בחוד ועוד קשר (היגוואין?) על חשבון מגן (כמו שמוהאמד אוהב) נראה יותר מקולון.

נרשם http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx

4. benos Member

ניצחון דחוק של אסטודיאנטס בביתם של הפינגוינים מפנדל של חואן ורון(המוכר בתור השותף של דייגו למערך ה-4-4-2...), לקראת הסוף ניואל'ס הייתה יכולה להשוות אבל לא נפסק לזכותה פנדל בגלל שהיה נבדל מאוד מאוד גבולי, לפינצ'ה היו כמה מתפרצות מסוכנות לקראת הסוף שהיו יכולות להגמר יותר טוב עם מעט ריכוז אבל בסך הכול נצחון חשוב מאוד לפינצ'ה במגרש קשה.

אליאס, מרקאדו שיחק היום כמגן ועשה פריצה יפה בעזרת המהירות שהייתה צריכה לזכות אותו בפנדל, דיי הפתיע אותי המהמירות שלו האמת כי אף פעם לא החזקתי ממנו שחקן יותר מדי מהיר.

חכמולוג http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx רשמת על עמדה אחת שני שחקנים ועקפת אותי בחצי שחקן. אל תדאג הנקמה תבוא.

5. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

לא ראיתי את המשחק, אבל הוא מהיר בלי הכדור מרקאדו.
    לגבי הקילמס - אני פשוט בדקתי באתר של קולון כי הרשום באתרי התקשורת נראה לי מוזר (ריברולה מגן כשקירוגה בסגל?), שורה תחתונה ההרכב ששמתי כולל תפקידים היה מדוייק, השאר היסטוריה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

גראסיני והאלבו עושים מאיתנו צחוק בפתיחה

6. benos Member

ראסינג פותחת לא טוב את המשחק ואח"כ משתפרת, לטעמי צריך לשחק ליד ז'אקוב עוד קשר מרכזי ולא מגן/קיצוני כמו ליצ'ט וקשר התקפי כמו טוראנסו, אני אישית הייתי מוציא את קהאיס או אחד הבלמים, מעביר לשמאל את ליצ'ט ומכניס קשר מרכזי ליד ז'אקוב.

7. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

מסכים איתך בגדול שליצ'ט צריך לשחק מגן, אבל היום דווקא הייתי מוציא את האוצ'ה, מכניס את פרנאנדס לימין ומוציא את טוראנסו יותר קדימה. ז'אקוב יקבל יותר עזרה מפרנאנדס ביחס לטוראנסו מצד אחד, יותר עזרה מטוראנסו ביחס להאוצ'ה מצד שני, וראסינג תרוויח את השחקן היחידי שיכול ליצור משהו (להוציא את לוגוארסיו החיה) יותר קרוב לשער היריבה ומשוחרר יותר ממשימות הגנתיות. הבעייה היא שאין לי מושג איך פרנאנדס עם הרגל ההפוכה.

איפה האוצ'ה של ארחנטינוס?

8. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

ברכות לאליאס ואסף על הניצחון, מקווה שעם ג'יו תראו עוד יותר טוב.

אז מיגל קאנאו לא יגיע בסוף לרוסאריו, אבל ידיעה שפורסמה בקולומביה ותעניין את בן, קבוצת משקיעים קנתה 50% מכרטיסו של צ'ארלס מונסאלבו, חלוצה בן ה-20 של בויאקה צ'יקו וככל הנראה הוא בדרך לסגור את ענייניו ברוסאריו סנטראל. נשיא בויאקה, אדוארדו פימנטל, חזר מארגנטינה כדי לטפל בעניינו של קאנאו וניצל את ההזדמנות כדי לזרז את המעבר של מונסאלבו. החלוץ נחשב לאחד מההבטחות של קולומביה בגילאים הללו והוא חלק מסגל הנבחרת עד גיל 20. ערך את הבכורה ב-2009 ושיחק גם באביגאדו. כבש מספר שערים בליגה, יש לו משחק ראש טוב והוא שחקן מהיר, אבל לא 9 קלאסי אלא יותר חלוץ שני או ווינגר. לדעתי הוא יכול להיות הצלחה כמו מרקו פרס (בכלל צ'יקו מוציאה שחקנים צעירים טובים ממנה), אני רק מקווה שכמו מרקו, הוא לא יתייאש אם הוא יישב על הספסל בהתחלה, כי יש לבחור לא מעט כישרון.

9. Yaniv "Rey de Copas hay uno solo"

תוצאות הליגה השנייה מחזור ראשון

אלדוסיבי-קומוסיון אקטיבדאד 1-0 לקומוסיון:לואיס רודריגס (39)
    אוניון-דפורטיבו מרלו 0-2 לאוניון: לוקאס אבנדאניו (2) ומתיאס קירוגה (77)
    אתלטיקו טוקומאן-אינדפנדיינטה ריבדביה 1-2 לטוקומאן:דאביאס בארונה (3) וחוליו בופאריני (87) לריבדביה:לואיס סלמרון (25)
    אינסטיטוטו-בוקה אונידוס 0-0

ליגה שלשית ( PRIMERA B ) מחזור 3

אסטודיאנטס (בואנוס איירס)-ספורטיבו איטלינו 0-1
    סרמיינטו-אלמגרו 1-1
    סן טלמו-אטלנטה 1-2
    דפורטיבו אספניול-בראון 1-1
    דפנסורס-טמפרליי 1-2
    פלנדריה-דפורטיבו ארמניו 1-0
    נואבה צ'יקגו-ויז'ה סן קרלוס 1-1 (שער לנואבה נכבש בדקה ה92)
    קומוניקסיונס-טריסטאן סוארס 0-0

עוד אתמול בליגה הרביעית (PRIMEAR C) כבש מי עם לא חוסה לואיס קלדרון במדי קבוצתו קאמבאקארס בהפסד 1-2 לדפנסורס אונידוס .

10. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

זה לא סתם גול ולא סתם משחק לחלוץ. קאלדרון הבטיח שיגיע לסיים את הקריירה בקבוצה הקטנה בה החל אותה, אך הזמן עבר והוא האריך את החוזה בפינצ'ה בגלל מונדיאל הקבוצות, לאחר מכן נענה בחיוב להצעה של בורגי והיגע לביצ'ו שם לקח אליפות. כשהגיע הזמן לקיים את הבטחתו לקאלדרון כבר לא נשאר כח לשחק כדורגל, אז הפיתרון היה שקאלדרון יגיע למשחק אחד וכך אכן היה.

חוסה לואיס קאלדרון, שישלים 40 עוד חודשים, חזר למשחק אחד ואחרון (משחק רשמי בליגה יש לציין) בקבוצה בה גדל דפנסרוס קאמבאסרס. כהרגלו הוא כבש במשחק זה (בפנדל) ופרש עם גול http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

------------------------------------

כמו שציינת ז'אקוב היה לבד באמצע, זה עלה לראסינג באדום של הקפטן בסופו של דבר, אדום שיכל להגיע אף יותר מוקדם. אני לא חושב שז'אקוב נקי לגמרי מאשמה פה, אבל העובדה שהוא נשאר לבד והיה צריך לעצור את היריבה כל פעם הובילה לאדום הזה גם כן.

11. Burrito Ortega Member

אחלה פורטל. נרשמתי גם אני http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx . תגיד לי אם יש משהו שאפשר לעזור בו.

12. Burrito Ortega Member

ריבר תארח היום את טיגרה, בשעה 20:00 שעון ישראל. כאשר המונומטאל צפוי להיות מלא לחלוטין (או כמעט מלא), רוב הכטיסים כבר נחטפו. קאפה צפוי לעלות בהרכב של 4-2-3-1.

ההרכב המשוער: קאריסו, פרארי, מאידאנה, פרארו, אראנו, אלמיידה, אסאבדו, לאנסיני, אורטגה, בואנאנוטה, ופוג'י מורי בחוד.

13. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

שידור ישיר בטלויזיה הישראלית אפשר גם להוסיף http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

פחות או יותר ההרכב שקאפה מריץ כבר זמן מה בהכנה לעונה - צמד מגנים התקפיים, שני קשרים מרכזיים כבדים אבל עם כדורגל שיחפו על החלק הקדמי, אורטגה ולנסיני (בכורה לילד אם אני לא טועה) אחראים על הכדורגל יחד עם בואונאנוטה ופונס מורי בעמדת זה שיחמיץ גולים http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

אסבדו "ניצח" את אפראנצ'ינו בתחרות על העמדה לצידו של הקשיש, אני חושב שדווקא הילד מוסיף יותר מהירות למשחק של הגאז'ינאס אבל אולי עם כל השחקנים ההתקפיים רצוי שיהיה מישהו יותר גרזני כמו אסבדו. בחוד פונס מורי הועדף על פני קארוסו, האמת שלמרות כל הצחוקים שלי על הילד, גם קארוסו לא סקורר מהשורה הראשונה ולמרות שיש לקארוסו יתרון בטכניקה, המהירות והתנועה של פונס מורי עדיפים כשיש כבר שלושה שחקנים כאורטגה, לנסיני ובואונאנוטה מאחור.

יהיה מאוד מעניין לראות מה יש בילד לנסיני שקאפה מהמר עליו בכזה ביטחון.

--------------------------

ראסינג תשתמש בסעיף 225 כך שז'אקוב יוכל לשחק למרות ההרחקה בתקופה הקרובה על חשבונו של סוקוליני, שנפצע במדי הנבחרת הצעירה וצפוי להעדר עוד 3-4 שבועות. מלבד סוקו וז'אקוב, יש עוד ילד מבטיח ללא דקות פרימרה על העמדה, כשואגנר נעלם איפשהו בין מיטת הטיפולים למגרש האימונים (?)

14. Yaniv "Rey de Copas hay uno solo"

ולז סרספילד - אינדפנדיינטה (0:15 שעון ישראל)

ולז עברה קיץ כמעט ללא פנים חדשות, הקבוצה שהצליחה להחתים רק את אגוסטו פרננדס אקס ריבר פלייט ואת פרננדו אורטיז מטיגרס המקסיקאית (אקס הפינצ'ה) איבדה הקיץ לא פחות מ-11 שחקנים, גארקה יודע שהשנה ככל הנראה הוא לא יזכה באליפות אבל ירוץ בצמרת/גביע כנראה שכן.

הרכב: מרסלו בראוברו; פביאן קוברו, סבסטיאן דומינגס, ניקולס אוטמנדי, אמילינו פאפה; אגוסטו פרננדס, לאונרדו סומוסה, ויקטור זאפאטה; מקסימיליאנו מוראלס; חואן מנואל מרטינז וסנטיאגו סילבה. (4-3-1-2)
    ספסל: חרמן מונטוז'ה, פרננדו טביו, גסטון דיאס, פרנקו ראזוטי, ריקרדו אלבארס, איבן באז'ה, וג'ונתן קריסטלדו.

http://www.somosfortineros.com.ar/media/galeria/176/5/5/9/4/o_velez_sarsfield_maximiliano_nicol_moralez-1034955.Xxx
    מקסי מוראלס 160 ס"מ של כישרון, יבוא לידי ביטוי הערב ?

חודשים וחצי (טוב ועוד שבוע...) זה הזמן שחיכיתי מאז השער האחרון של נאצ'ו פיאטי עד שתהיה לי הזדמנות לצפות ברוחו מחדש, הרוחו שאיבדו הקיץ את מי שמילא את משבצת "הקראק", איגנסיו פיאטי ואת צמד החלוצים גנדין ונונייס החתימו את פאצ'קו הצעיר המוכשר של אתלטיקו מדריד ואת החלוץ הנפלא של צ'אקריטה פקונדו פאררה, בנוסף החתימה גם את ניקולס קבררה מולז היריבה הערב, פז'ראנו אקס היריבה ראסינג , באייטון מבאנפילד ומקסי ולסקס שהגיעה כדי לתת "תמיכה" לסן לוקאס מארקה , מלבד השחקנים גם מאמן חדש יהיה על הקווים של הרוחו, כוכב העבר דניאל גראנרו הצעיר קיבל את המפתחות לדלת הראשית קאמפורדה לאחר הפדיחה של טולו.

הרכב: אדריאן גאבריני; גבריאל ואז'ס, אדוארדו טוציו, חוליאן ואלסקס, לוקאס מארקה; ניקולס קבררה, רוברטו באייטון, כריסטיאן פז'ראנו, פדריקו מאנקוז'ו; חרמן פאצ'קו ואנדרס סילברה. (4-4-2)
    ספסל: הילריו נבארו, גליאנו, פרדס, ניקולס מרטינס, פטריסיו רודריגס, לאונרדו גרסיאן ופקונדו פאררה.
    מערך: http://up203.siz.co.il/img1/mjyy5xyw5mmz.Xxx

http://www.elmundorojo.com.ar/garnero.Xxx
    דניאל גראנרו, היה שחקן ענק גם מאמן ?

ישפוט: הקטור בלדאסי.

בפעם האחרונה שנפגשנו

כדי להיזכר בפעם האחרונה נחזור בזמן עד למחזור החמישי בעונה החולפות, אינדפנדיינטה הגיעה לאחר הניצחון 2-3 על הפינצ'ה, מנגד ולז הגיעה לאחר תיקו מאופס מול הסיקלון, גארקה נתן את המפתחות "לולז B מחוזקת" לאחר פתיחה לא מי יודע מה הגיעה הראשון של ולז ממש לפני סיום המחצית טעות לא אופינית של טוציו השאירה את מרטינז לבדו מול גאבריני שכבש בקלות, השני לא איחר להגיע ולאחר 20 דקות של שליטה מוחלטת של ולז קורונל קיבל כדור מ? דהר מול גאבריני וזה הכשיל אותו, מקסי מוראלס לא התקשה בפנדל 2-0 מוצדק לולז, ואז הגיעה הדקה האחרונה אותה לא ירצה גאבריני לזכור קרן פשוטה של הפורטין הגיעה היישר לידיו של השוער אבל זה השמיט בצורה לא אופינית היישר לאגליו של סנטיאגו סילבה שמקרוב קבע 0-3 ממש לפני סיום הורחק גם לוסיאנו ואלה לאחר עבירה מטופשת במרכז השדה שמנעה ממנו לשחק שבוע לאחר מכן בקלאסיקו .

ולז: בראוברו ; גסטון דיאס, טוביו, טרוסיגלירי, ביטולו ; קורונל (אלבארס), ראזוטי, קאבראל, ואלסקס (מוראלס) ; מרטינס (סילבה) ורולי סאראטה .

אינדפנדיינטה: גאבאריני ; ואלה, טוציו, גליאנו, מארקה ; פרדס (גרסיאן), אסאבדו (ויטור), פיאטי, גנדין, מאנקוז'ו (רודריגס) ; וסילברה .

שפט: סאול לאבארני .

http://rincondelforero.files.wordpress.com/2010/02/el-ex-de-banfield-silva-marco-el-3-0-para-velez.Xxx
    סנטיאגו סילבה חוגג את השלישי

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏9/8/10
  15. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

תודה על הסקירה יניב http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

אני דווקא חושב שלולס יש קבוצה שיכולה לקחת את האליפות, אם מסתכלים טוב רואים שלמרות כל השמות שעזבו ואלו שלא הגיעו, ההרכב הוא אותו הרכב חוץ מאל נגרו פרנאנדס שמחליף את קאבררה (מרטינס היה רוטציה טורניר קודם בשפיץ). העומק קצת נפגע אבל הספסל עדיין בסדר גמור.

דווקא ברוחו אני די מאוכזב מההרכב שגראנרו מעלה, האמת שאני מאוכזב בעיקר מחולייה אחת במערך - הקישור. גראסיאן ופאטיטו בחוץ וארבעה נגרים על המגרש, איזה קישור אפור ובינוני שלא מכבד מועדון גדול שרוצה אליפות. אף אחד מהרביעיה לא רע, אבל גם לאף אחד מהם אין משהו מיוחד להציע,. יש מקום לגרסיאן בהרכב על חשבון פז'ראנו, או לפאטיטו אם תרצו (אותי הוא לא שכנע עדיין).

נראה גם מה ההבטחה של פאצ'קו שווה היום, גם אם לא יהיה לו משחק טוב הוא יקבל עוד הזדמנויות העונה בזכות הרוטציה הקצרה, אבל היום נוכל לקבל כיוון כללי.

המשחק המעניין של המחזור