ארגנטינה - קלאוסורה 09: ולס אלופה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Franco, ‏5/2/09.

1. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

אחי תמשיך ככה !!!

אני ממש מעריך את העבודה הקשה שאתה עושה...

פה כנראה יהיה המקום שאני אתעדכן בו כי ממש נהנה לקרוא את מה שאתה כותב ותמשיך לשים תקצירים...

רק אני לא מבין למה ערוצי הספורט דופקים את צופי הליגה הארגנטינאית.

לא רק שהבטיחו שני משחקים במחזור (שגם ככה זה רק ריבר,בוקה)ושמים רק משחק אחד, אלא שכבר משחק אחד אין !!!

**ורק אני לא התלהבתי מהגול של פביאני וחושב שהשוער יכל והיה צריך לקחת את זה??

נערך לאחרונה ב: ‏17/2/09
  2. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

האשמים העיקריים לדעתי הם אלו שבנו את הסגל הזה ולא פפה שלא קיבל בפגרה את החלוץ או הקשר שהוא רצה (גאבילן הגיע מאוחר), אבל ככה זה ברגע שאתה לא מצליח להביא תוצאות בד"כ.
    ראיתי שב TyC עשו סקר מי צריך להיות מפוטר ראשון, יופ או סאנטורו ופפה לקח למרבה הפלא אם כי הרוב הצביעו שאת שנייהם צריך לפטר.

אני גם חושב שהגול אמנם יפה אבל השוער היה צריך לקחת את זה, הטעות הגדולה היא של הבלם שלא לחץ על השמן והלך אחורה, אולי גם הסתיר לשוער. תודה על המחמאות אני מקווה שתמשיך להנות פה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

3. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

שאפו על ההשקעה הרבה מדי שבוע, אליאס!! http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx אין ספק, היה לי ממי ללמוד בסיקור הדומה שאני עושה לליגה הקולומביאנית.....

תאמר בבקשה, מאחר ולא כ"כ יוצא לי לראות את המשחקים בארגנטינה (יש ליגה קולומביאנית באותו זמן), איך היו פאלקאו בריבר ו-וארגאס בבוקה השבוע?? לגבי אל-טיגרה קאסטייו של גודוי, בדיווחים בקולומביה על ההחלמה שלו דווקא מבשרים טובות, האם מדברים בגודוי על חזרתו למגרשים?? (חזרה שללא ספק תועיל להם, אני בטוח).

4. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

ומשהו קטן לאוהדי אינדפנדיינטה: השבוע נערך המחזור השני בליגה הקולומביאנית, ופרדי גריסאלס כבש את שערו השני ב-2 משחקים. לא ממש יצא לי לראות את טוטונו במדי אינדפדניינטה אבל האם זה לא היה אולי צעד נמהר לשחרר אותו, גם אם לא כ"כ הלך לא בטורניר האחרון? סה"כ הוא שחקן טוב ואולי יכול היה לעזור יותר לקבוצה מאבז'נדה. מה לגבי החלוץ חוסה "פפה" מורנו?? מתייבש על הספסל?? אהבתי לראות את אינדפנדיינטה של 94-95 עם החלוץ האימתני אלביירו "פאלומו" אוסוריאגה ז"ל הזכור לרעה לאוהדים בארץ..... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx כשהוא היה במצב רוח המתאים, היה כמעט בלתי ניתן לעצור אותו. הבעיה שהקריזות שלו עלו לו למוח לעיתים תכופות ולכן לא מימש 50% מהפוטנציאל שהיה בו. תמיד הוא ציין את אינדפנדיינטה ואת אוהדיה כאחד המקומות האהובים בהם שיחק ונראה היה כי ישנו קשר מיוחד בינו לבין האוהדים. השבוע היתה האזכרה שלו, בדיוק 5 שנים להרצחו (12.2.2004). חבל. חלוץ אדיר שסיים את חייו בצורה טראגית. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/sad.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏17/2/09
  5. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

פאלקאו היה בינוני כמו כל קבוצתו שלא שיחקה היטב, וארגאס לא שיחק בגלל משחק הנבחרת של קולומביה (ריבר שיחקו ביום ראשון, בוקה ביום שבת) אבל יחזור להרכב לליברטאדורס.

נראה לי שקראתי שהוא צפוי לחזור לאימונים לפני סוף הטורניר אבל קשה לי להאמין שזה אומר שהוא באמת יחזור לשחק בטורניר, בכל מקרה הקבוצה חיזקה את החוד בפגרה מתוך מחשבה שהוא יחזור מאוחר אם בכלל.

אני לא אוהד של הרוחו אבל לדעתי לא רק לך לא ממש יצא לראות אותו משחק באינדפנדיינטה, בקושי שיחק וגם שעשה זאת בהתחלה הרבה לא ראו אותו "משחק"...אני טענתי שזה היה רכש מצוין של האדומים אבל בסוף אכלתי את הכובע. אומרים שהיו לו הרבה בעיות מחוץ למגרש ושהוא לא חי בדיוק חיים ספורטיבים אבל אני לא יודע כמה זה נכון.

6. Diablito Member

פרדי גריסאלס היה נפילה ענקית שלנו... ובינתיים מי שמתחיל ללכת בכיוון הזה הוא גורדו נונייז.

7. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

כנראה שפרדי פשוט לא התאקלם טוב בקבוצה, גם זה קורה.... סה"כ היה כוכב בכל קבוצה בה הוא שיחק, גם בקולון היו לו משחקים טובים מאוד וגם בנבחרת היה טוב. ב-2004 אפילו יצא לשבוע מבחנים באסטון וילה בהמלצת פאבלו אנחל אבל לבסוף לא חתם.

8. gilad16 Member

אלי יהיה נחמד אם תיתן פרטים על הארגנטינאים ששיחקו בישראל בעבר והיום משחקים בארגנטינה.
    ראיתי שכתבת על לימה שהיה במכבי חיפה איך הולך לו בחוחוי ומה קורה עם קרוסה?

9. Yaniv "Rey de Copas hay uno solo"

האמת כואב לי לצאת במשהו נגד פפה אבל חלאס פרדס לא שחקן להרכב ובטח ובטח לא בעמדה כו חשובה

10. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

לימה אמנם עבר לקבוצה הצפונית אבל בינתיים הוא לא היה בסגל לשני המשחקים האחרונים, יחד איתו יש את פיאטרס ששיחק בהפועל פ"ת וכשישוב מהפציעה צפוי להיות שחקן הרכב מוביל. יש כמובן את פאביאני בריבר פלייט שזוכה למעקב צמוד ומלבדם לא קופץ לי מישהו אחר לראש כרגע, קרוסה עבר לפרו. בליגות הנמוכות יש עוד כמה כמו סולצ'אגה (הפועל ת"א) וטאובר (מכבי נתניה).

אבל מי כן צריך לשחק שם? פפה ביקש מספר שחקנים משמעותיים למרכז הקישור אחרי שקאלליו והרון שוחררו וקיבל רק את גאבילן כמה ימים לפני פתיחת הטורניר, בורגי וקומפראדה בנו את הקבוצה בצורה לא כ"כ מאוזנת להתחשב בתקציב שהיה ועכשיו פפה משלם את המחיר. מצד שני שאתה לא מביא תוצאות צריך לשלם את המחיר.

:aa1: עידן - חאיירו קאסטייו התחיל להתאמן השבוע, ככה שנראה לי שהוא באמת יוכל לעזור לגודוי קרוס כבר לקראת אמצע הטורניר.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏19/2/09
  11. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אלו חדשות טובות מאוד והאמת שאני גם שמח עבור קאסטייו. דווקא אחרי השלושער הפנטסטי שלו נגד בוקה בטורניר שעבר, שאפילו דיברו בקולומביה על אפשרות נוספת שיוזמן לנבחרת, דווקא אז הוא נפצע. מקווה שיחזור מהר ויציג בגודוי קרוז את היכולת שאנחנו מכירים ממנו.

נערך לאחרונה ב: ‏19/2/09
  12. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

המחזור השלישי יפתח מחר עם מספר מפגשים מרתקים שמעל כולם עומד הקלאסיקו של האבז'נדה, בנוסף לקלאסיקו נקבל כמה מפגשים פנימיים בין קבוצות הצמרת או יותר נכון אלו שמתיימרות להתמודד על האליפות.

משחקי יום שישי:

ניואלס - חימנאסיה חוחוי - ניואלס תארח ממרומי הטבלה את האחרונה בטבלה שזקוקה נואשות לנק', בלפרה יערוך בכורה מחודשת בהרכב סנטיאגו סאלסדו שהגיע מריבר בעוד רנה לימה צפוי לשבת על הספסל של הקבוצה האורחת.

הורקאן - חימנאסיה לה פלאטה - כמו במשחק הראשון גם פה המארחת עם מאזן מושלם עד כה תפגוש קבוצה שנאבקת על חייה בתחתית.

משחקי יום שבת:

אינדפנדיינטה - ראסינג - הקלאסיקו של האבז'נדה יערך דווקא במגרשה של הורקאן אך זה לא אומר שהוא יהיה פחות חם ואמוציונלי, שנה שעברה ראסינג הייתה עדיפה על האדומים אך הצליחה להשוות משער של סוסה רק בדקות הסיום אחרי שרולפי ניצל מתפרצת יפה לטובת האדומים במשחק שלא התעלה לרמה גבוהה. הפעם שתי הקבוצות מגיעות במצב רע כאשר האדומים של סאנטורו מגיעים אחרי תיקו מול ולס במחזור הפתיחה ותבוסה לסאן מרטין שבוע שעבר, פפה ניסה הרכבים שונים השבוע אך גם זה ללא הצלחה כשההרכב הראשון מפסיד למחליפים 3-1 וטורף את הקלפים. כמו ליריבו ממול גם פה עתידו של המאמן יושפע כנראה מהתוצאה למרות הכחשות הנשיא. מעבר לצד המקצועי באינדפנדיינטה מתעסקים הרבה בהופעתם של הבארה באימונים ובאיומים שכביכול נעשו על השחקנים לפני המחזור הקודם, במידה ויפסידו בשבת התגובה עלולה להיות חריפה יותר.

http://img7.imageshack.us/img7/5269/classicogolnl6.Xxx
    סוסה משווה בסיום הקלאסיקו הקודם ומונע פיטורים מיופ, גם הפעם עתיד מאמנו תלוי בתוצאה.

מנגד ראסינג מגיעה אפילו במצב רע יותר שכן היא הובסה בשני מחזורי הפתיחה וסכנת הירידה מוחשית למדי במועדון שעל גבול משחקי הפלייאוף וכבר הרבה זמן לא מצליח להציג כדורגל טוב. סוקוליני שחזר מהנבחרת הצעירה עדיין פצוע ולא ישחק כמו גם קאסרס הפאראגוואי שמתאושש לאט לאט מפציעה, בניגוד לשבוע שעבר נראה שהמאמן, יופ, לא יפתח עם קאסטרומן שממש לא בכושר וינסה הרכב מאוד דומה לזה של שנה שעברה שלא הביא תוצאות למען האמת, גם באימון של האקדמיה ההרכב הראשון לא הצליח לגבור על המחליפים (1-1) אך בניגוד לסאנטורו ליופ אין הרבה אופציות וזה מה שנראה בשבת. ניתן לומר כמעט בוודאות שיופ לא ימשיך במידה ויפסיד, שבאופן אירוני זה היה גם המצב שהוא הגיע לקלאסיקו הקודם באפרטורה .

קולון - רוסאריו סנטראל - קולון עוד לא הפסידה העונה למרות שהפגינה יכולת מאוד בינונית ולא הייתה עדיפה על ירבותייה מנגד מגיעה סנטראל שעוד לא ניצחה על אף שהציגה יכולת טובה, למארחים זו הזדמנות טובה לשים פער משמעותי בינם לבין הקו האדום בעוד האורחים זקוקים לנק' במאבקי התחתית.

גודוי קרוס - ארסנאל - שתיים מהקבוצות המפתיעות של פתיחת העונה יפגשו במנדוסה.

טיגרה - ולס - שתי קבוצות עם שאיפות בצמרת שעוד לא ניצחו העונה. ולס תציג לראשונה את לאריביי שהגיע מאיטליה אך תחסר את מקסי מוראלס, כשמנגד טיגרה תהנה משובם של ארובארנה וקאסטאניו אך תחסר את חימנס ומורל ככל הנראה.

משחקי יום ראשון:

ארחנטינוס - סאן מרטין - ויואס וארחנטינוס ירצו להשיג ניצחון ראשון העונה מול האורחת המפתיעה.

לאנוס - בוקה - מפגש צמרת מרתק בין שתי קבוצות שהפסידו במחזור הקודם. בוקה עסוקה בגביע ותעשה מיני רוטציה כשאולי נראה את פאלרמו חוזר להרכב לראשונה מאז הפציעה הקשה, מורל הפצוע יוחלף ע"י קרופוויאסה וצפויים שינויים נוספים. לאנוס תחסר מספר שחקנים ביינהם הסקורר הגדול שלה פפה סאנד ובמקומו ישחק לראשונה בטורניר טוטו סאלביו ששב ממשחקי הנבחרת הצעירה בונצואלה.

ריבר - באנפילד - כל ביקור של פאביאני בבאנפילד, השמן גדל בלאנוס היריבה המושבעת, הוא פונטציאל למשהו מעניין...

אסטודיאנטס - סאן לורנסו - שתי הקבוצות שישחקו הערב בגביע צפויות לפתוח עם הרכבים חסרים לדעתי (עדיין לא ידוע) מה שיפגע יותר באסטודינאטס מאשר בסאנלו עם הסגל העמוק יותר.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏20/2/09
  13. Yaniv "Rey de Copas hay uno solo"

עפ"י העיתונות בארגנטינה אינדפנדיינטה תערוך שינוים בהרכב לקראת הקלאסיקו מול ראסינג שבראושם חזרתו של מורנו לאחר שנתיים על חשבונו של נונייז, איסמעל סוסה יפתח לצידו של מורנו כחלוץ במקומו של פיפיטה שדיי איכזב בשני משחקי הפתיחה, פוסינרי יועדף על פרדס (!!!) כמו כן הילריו נבארו יערוך את הופעת הבכורה שלו בספסל של סאנטורו במקומו של גאבריני .

אסמאן; מורירה, טויציו, רודריגז, מאראקה ; פוסינרי, ויטור, מנסקוז'ו ; מונטנגרו ; סוסה ומורנו

14. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אם כן פפה החליט בסוף להעלות עם אותו הרכב שקיבל בראש מהמחליפים במשחק אימון במהלך השבוע. בשל היכולת החלשה בהתקפה לא מפתיע שמורנו מקבל הזדמנות למרות שדווקא לנונייס השמן יש מאזן מצוין מול ראסינג, יהיה גם מעניין לראות את מאנקואז'ו שמשבחים אותו הרבה. גאבילן בכלל לא זומן למשחק למרבה הפלא.

ראסינג תעלה גם היא עם ההרכב שאיכזב באימונים השבוע, ופחות או יותר זה שאיכזב כל האפרטורה : קאמפה; סוסה, מרקאדו, פפינו, שאפר; ל.גונסאלס, ז'אקוב, פאלקון, לוסרו; ראמירס ולוגוארסיו.

15. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

משחקי יום שישי :

ניואלס 1 - חימנאסיה חוחוי 1 -בשני המחזורים הראשונים האורחת מחוחוי שיחקה מצוין אך נשארה רק עם המחמאות אחרי שהפסידה פעמיים, אתמול לאבורנה העלה את קבוצתו במערך הגנתי יותר והשיג נקודת חוץ יקרה על אף שקבוצתו הסתגרה רוב המשחק. ניואלס יכולה להיות מאוכזבת אחרי שישבה על שערה של חוחוי רוב המשחק אך לא הצליחה לכבוש יותר עקב יכולת מצוינת של פסוטי השוער האורח. סנטיאגו סאלסדו, שחזר מריבר, פתח לראשונה בהרכב וכבש בבעיטה חופשית לקבוצה של סנסיני שמשחקת כדורגל נהדר מרגל לרגל. מתיאס קאיהאס , אקס בוקה ואלוף העולם עם הנבחרת הצעירה ב-07, חזר מהולנד ונכנס כמחליף בקבוצה מחוחוי.

http://img18.imageshack.us/img18/9194/fnew2412x232.Xxx
    החלוץ הפאראגוואי שב "הבייתה" וכובש במדי הלפרה אחרי טורניר רע מאוד בריבר פלייט

הורקאן 0 - חימנאסיה לה פלאטה 2 - הפסד בכורה העונה לקבוצה של קאפה שאמנם הציגה כדורגל טוב אבל בלי תאכלס, חימנאסיה לה פלאטה מנגד הציגה את אחד ממשחקיה הטובים בשנה האחרונה ופתחה עם יתרון 2-0 מוקדם שלאחר מכן לא הצליחה לא להגדילו על אף הגעה למספר מצבים נוסף. הלובו נראים טוב עם הגנה חזקה (יכולת מצוינת של השוער ססה) וחלק קדמי מאוזן ויעיל, בדרך הנכונה לבריחה מהפלייאוף.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏21/2/09