ארגנטינה קלאוסורה 2011: שוק הירקות נפתח

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Franco, ‏9/2/11.

1. Burrito Ortega Member

אחד הדברים הכי מעצבנים פה זה שההחלטה הזאת לגמרי מבטלת כל עניין בעונה הבאה. אף קבוצה לא יורדת, אף קבוצה לא עולה. אין על מה לשחק בעצם. למה הזקן הזה לא מתפגר כבר?! http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/sad.Xxx

2. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

נריה, בתגובה שלי לא באתי בטענות נגד ריבר עצמה וכבר שמעתי גם מאוהדי הקבוצה שמתבטאים נגד השיטה. מאחר שגרונדונה וחבר מרעיו לא תמיד מחליטים החלטיות "נקיות", רציתי לדעת אם יש איזשהו קשר לירידה של ריבר, כי עם כל הכבוד, ריבר זו עדיין הקבוצה הכי מפוארת וכולם כולל אוהדי בוקה רוצים לראות אותה בליגה הראשונה. כמו שאליאס ציין, בהחלט יכול להיות שאין לזה קשר, אבל לאוהדים הנייטרלים שלא עוקבים באדיקות, השינוי ההזוי בעיתוי שריבר ירדה, מדליק נורה אדומה.

3. Burrito Ortega Member

יכול מאוד להיות הירידה של ריבר הייתה קטליזטור להחלטה הזאת. אבל בסופו של דבר ראשי הקבוצות יכלו לעמוד על הרגליים האחוריות ולהביע וטו. אבל להפך, רובם הגורף תמך החלטה. אז שאוהדי הקבוצות יפנו אצבע מאשימה כלפי ראשי הקבוצות שלהם ודון חוליו.

החלטות הן דבר דינמי. אם תהיה מחאה המונית וגרונדונה יראה שהציבור לא מרוצה מההחלטה הזו אני מאמין שהוא עוד יחזור בו. זה לא שהאיש ההזוי הזה מעולם לא שינה את דעתו.

נערך לאחרונה ב: ‏26/7/11
  4. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

בדיוק כפול 2 - לא סביר שהמצב של ריבר היה ה-גורם להחלטה, מקסימום זרז\גורם נוסף, ואת התלונות (למי שיש) צריך להפנות כלפי נציגי המועדונים ולא אף אחד אחר לדעתי.
    מה שכן, אני בכלל לא חושב שגרונדונה הזוי, הבן אדם עסקן מהדרגה הראשונה ולא סתם הוא האיש הקובע כבר שנים בארגנטינה ובעל השפעה עצומה בפיפ"א. את ההכנסות שהוא מארגן להתאחדות דרך משחקי הנבחרת מעטים יכלו לעשות כנראה, גם את עשיקת אוצר המדינה לטובת הכדורגל במבצע המטומטם (לדעתי) של "פוטבול פארה טודוס" הוא יזם באומנות, הבן אדם על גבול הגאון מבחינתי ואין לזה קשר לסלידה שלי ממנו ומהחלטות אחרות שלו שכן פוגעות בכדורגל המקומי (בניגוד לאחרות שמשפרות אותו). צריך גם לראות עוד מה השינוי הזה אומר מבחינת חלוקת התקציבים, זכויות השידור וכו', לא ייתכן שמועדונים סתם הסכימו לשינוי גדול כל כך.

העונה הקרובה תהייה פחות מעניינת בגלל העדר קרבות התחתית, למרות שפיצול המקומות לשני הגביעים מגדיל לפחות את העניין שם, אבל לגבי הליגה לאחר השינוי לא צריך לגבש דיעה שלילית מראש לדעתי. בסה"כ הפורמט די דומה לברזילאי במובנים מסוימים, ובאחרים לא, ואני לא חושב שזה כל כך רע שם. אבל היי, העיקר שיש גביע http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/sad.Xxx

5. benos Member

אז מסתבר שתמיד ישנה פעם ראשונה ודון חוליו נותן בעיטה לצ?צ?ו באטיסטה, המועמד העיקרי לפי מה שראיתי הוא סאבלה שכנראה גם יקבל את ההזדמנות לפי דעתי, עוד מאמנים מועמדים הם דיאז וביאנצ?י בפעם המאתיים, מקווה שדון חוליו יביא הפעם מאמן נורמאלי יותר שיסדר את הכלחם בהתקפה כמו שצריך ויתמודד עם מרכז ההגנה הביזיוני.

עריכה:
    שכחתי לציין גם את טאטה מארטינו שעשה עבודה טובה למרות שהוא נקטל לדעתי שלא ממש בצדק

נערך לאחרונה ב: ‏27/7/11
  6. Diablito Member

דון חוליו חושב על הבחירות הבאות.
    איך מבטיחים קדנציה נוספת?
    גורמים ל20-30 ראשי קבוצות להיות "חייבים" לו.
    כל הקבוצות מהליגה השניה והקבוצות המועמדות לירידה רוצות להגיע לבמה המרכזית, דון חוליו מסדר את זה.
    איך גומלים לאיש ה"נערץ"? בוחרים בו לעוד סיבוב.

שאר ראשי הקבוצות ממש לא היו רוצים "להתקע" עם עצם בגרון שקוראים לו חוליו גרונדונה, הרי ממילא ההצבעה תעבור. אז למה לתת לדיקטטור את הלגיטימציה להתנכל לך?

בקיצור ולעניין הבן אדם עושה מה שהוא רוצה.
    בעיניי לא פחות גרוע מוידלה.

7. Burrito Ortega Member

גרונדונה פיטר את צ'צו באטיסטה הכושל בן כושל ומינה במקומו את אלחנדרו סאבלה.

נערך לאחרונה ב: ‏29/7/11
  8. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

זה לא רק מה שהוא רוצה, זה כנראה גם מה שהממשלה רוצה. מאז פרוייקט הפוטבול פארה טודוס המדינה היא בעצם הספונסר הגדול של הליגה, לפרננדס יותר ממתאים 38 קבוצות בליגה הבכירה מסיבות ברורות ויש לה ולממשלתה כוח משמעותי על גרונדונה וחלק גדול מהמועדונים.

אגב, לומר שההצעה בכל מקרה תעבור ולכן המועדונים לא רוצים לצאת נגדה זה בעייתי, כי ההצעות שלו עוברות רק לאחר שלא יוצאים נגדן ולא מלכתחילה.

בכל מקרה, בחודשים הקרובים ילטשו את ההצעה של הפורמט החדש וירדו לפרטים הלא ברורים וההשלכות שלהם, אח"כ הפורמט יעמוד להצבעה מחודשת וסופית (אני חושב באוקטובר, לא בדקתי לעומק).

9. אסף ראסינג Member

כל המידנה הזאת רקובה מבחינה פוליטית, החל מהקירשנרים המזוייפים ועד הכדורגל, זה אמנם לא הנושא אבל זה ההרגשה של כל מי שאינו אחד מהבורים, או מה- GILADA כמו שאומרים בספרדית.

חזרתי מטיול עם חברים ביוון ואני מרגיש כאילו העולם התהפך, לא יכול לדמיין ליגה כל כך הזויה.

זה להרוג את הכדורגל הארגנטינאי ולשרוף את הגופה

10. Yaniv "Rey de Copas hay uno solo"

11. shlomydavid מנהלים

12. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

לאנוס ודיאגו ואלרי כבר לא חברים בשל סכסוך סביב חוזה חדש לכוכב הקבוצה, מקווה שהשחקן יחתום בקבוצה אחרת מהליגה או מחוץ לארגנטינה ולא יבלה ביציע את החודשים הקרובים. מבחינת הקבוצה חבל, ההבדל בין מועמדת לאליפות למרכז טבלה נעוץ בפיוס לדעתי (למרות שיש עוד בעיות).

מי שלפי משחקי האימון תתאושש קצת מטורניר נוראי היא ניואלס, שלמרות המצב הכלכלי הצליחה לעשות רכש נקודתי שישפר את איכות הקבוצה ובינתיים נראית בסדר גמור במשחקי האימון. האמת שבשביל לשפר את הטורניר האחרון לא צריכים ברוסאריו להתאמץ יותר מדי.

דווקא האלופה סופגת מכה קשה, לאחר שמכרה את ריקי אלבארס במחשבה שבכך תיעצר רשימת העוזבים המשמעותיים על שחקן אחד (ורוטציה), הגיע מקסי מוראלס עם הצעה מאיטליה לה המועדון לא יכול לסרב מטעמי חוזה. אמנם ולס שמרה כמעט על כל שחקני סגל האליפות בהם רצתה, אבל איבדה את עושה המשחק שלה ומחליפו המוכשר. דויד ראמירס יצטרך לתפוס את העמדה עכשיו, אבל זה עלול לא להספיק.

13. אסף ראסינג Member

גרונדונה לוקח צעד אחורה, והרמפורמה כרגע לא תתקיים.

יחי הכדורגל! http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

14. Burrito Ortega Member

היה לי ברור שהמאפיונר עוד עלול לחזור בו אם יהיה מספיק לחץ עליו.

15. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

המשוגע פרש אבל השאיר מישהו לדאוג לתהילה של השם. רידואן פאלרמו, הבן של מרטין, זומן לנבחרת הנערים של ארגנטינה. היורש בן ה-15 משחק באסטודיאנטס, כמו אביו כשהיה בגילו.

http://www.ole.com.ar/seleccion/Heredero-L..._528547157.html

:aa1: לוסיאנו אאואד של חימנאסיה לה פלאטה קרוב קרוב לראסינג. אני העדפתי שיחזירו את פרנאנדס הביתה, אבל הקשר הצעיר מהלובו הוא שחקן מוכשר שאני מקווה מאוד שלאחר שג'יו יחזור לכושר משחק (וראסינג תשחק עם חמישה קשרים) יתפוס את מקומו בהרכב במקום הליצן. גם עם חברו לקישור של הלובו, קאסטרו, יש עדיין מו"מ. סה"כ קאסטרו הרשים אותי פחות, אבל הבנתי שהוא יכול לשחק בשני האגפים מה שנותן לו פלוס גדול מבחינתי. במידה והשניים (או אחד) יחתמו, זה יהיה בהשאלה (מאנשי עסקים) עם אופציה לרכישה.

בהנחה שלפחות אחד מהשניים מגיע מבחינתי, במערכים שמתרגל סימאונה, אין צורך ביותר רכש. מבחינת מחליף לטאו בשפיץ יש את ויולה כרגע, ובמערך של חמשת הקשרים גם האוצ'ה או לוגוארסיו ישבו על הספסל כנראה. לא יזיק עוד אופציה, אבל לא חובה. מבחינת מרכז ההגנה, יש מקום להחזיר את קאהאיס למרכז ויחד עם מרטינס או קאסרס יש צמד סביר. לא הייתי מתנגד לבלם ברמה גבוהה יותר, אבל אני לא רואה שמוצאים אחד כזה והעונה אוטוטו מתחילה.

:aa1: הגביע בסכנת ביטול גם כן - בקושי התחילו את השלבים המוקדמים וכבר יש אינסוף בעיות ארגוניות. נכון לעכשיו מדברים על כך שבזמן הקרוב מאוד יוכרז על ביטול גביע ארגנטינה כשהוא עוד בחיתוליו. בסוף יבינו שלהוסיף עוד משחקים ולעשות דברים חדשים דורש תכנון וזה לא שוק.

נערך לאחרונה ב: ‏2/8/11