ארגנטינה 2012- ארסנל באליפות היסטורית

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Franco, ‏9/2/12.

1. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

זפזפתי בין המשחקים, לשמחתי תפסתי את הגול הנהדר של החתולה. טעות קשה של ולאסקס, אחריה פרנאנדס שותל את מיליטו ומסיים יפה. אני גם לא בטוח שעם מאמן אחר זה יראה הרבה יותר טוב, אבל לא נראה לי שראמון עוזר עם השינויים הרבים שהוא עושה בהרכב ממשחק למשחק.

בסנטה פה קולון ניצחה 3-1 את אולימפו בהופעת הבכורה של סנסיני על הקווים. המשחק עצמו לא היה טוב במיוחד בדקות שראיתי, אבל היגוואין נתן שער יפה בהתחלה וביצ'י פוארטס סיפק החמצות קשות במשחק נוראי שלו עד שהצליח לסיים מהלך יפה עמוק בתוספת הזמן. לקולון יש חומר שחקנים בשביל לשחק יותר טוב ממה שהם משחקים, לאולימפו יש חומר שחקנים שירד ליגה ועדיין היום לאורך מרבית המשחק היה שקול.

--------

קוקו החליט להוציא את ז'אקוב מההרכב, החלטה מקצועית מוצדקת בעיני לאור המערך הנבחר, הקפטן החליט שלא מתאים לו ויש סיכוי שלא יופיע למשחק מחר. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dry.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏26/2/12
  2. Armstrong Member

צריך קוסם ומאמן, או מאמן שהוא גם קוסם. הקבוצה הזאת על הפנים, אני מצטער שנשארתי ער לראות http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/bduh.Xxx

3. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

מתוך הסיקור לפני פתיחת הטורניר. אתמול הילד קיבל צ'אנס ראשון בטורניר והחזיר עם שער ניצחון, במהלכו הצליח להישמר מפציעה נוספת, אולי הילד-אוהד-סקורר-חסר מזל עלה על הדרך הנכונה?

ניצחון סופר חשוב לסאן לורנסו במאבקי התחתית, שהושג ללא שניים מכוכבי הקבוצה (אורטיגוסה וסאלגיירו)

4. Yaniv "Rey de Copas hay uno solo"

אז נכון, ראמון הוא לא האשם היחידי אבל כמו שאליאס ציין השינוים (פזראנו פעם משחק פעם לא בסגל, ואז'ס פעם בפססל פעמיים בספסל אבל מילואים, באטיון* אצלנו...)אבל זה לא רק זה עם כל הזמן אמרנו שחוליו קומפארדה גמר אותנו בעיקר מבחינה כלכלית, אז לא הוא גמר אותנו מבחינה מקצועית בעיקר שפיטר את טולו גאז'גו אחרי הפסד אחד (!) באשמתו הישירה.

אני לא מצטער לפחות תחרות ההטבעות של האולסטאר הייתה שווה את העניין. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

* ליד באטיון אפילו מריאנו הרון נראה מקאללה...

נערך לאחרונה ב: ‏26/2/12
  5. Weef Member

מה הפרש השעות מארגנטינה?

6. benos Member

5 שעות עד שיפעילו את שעון הקיץ

7. Yaniv "Rey de Copas hay uno solo"

5 שעות יותר (כלומר עכשיו השעה בארגנטינה היא 21:10)

8. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

למרות היתרון המספרי, עד להרחקה המאוד חכמה של טאו, היה לי ברור שאנחנו לא הולכים לנצח את המשחק הזה. שום רעיון יצירתי בהתקפה, ראש בקיר או כדור לראש (של היריבה), שהיחידי פה שניצל מהביקורת הזו הוא ויולה שכמעט כל מהלך שלו נגמר באירוע מסוכן. אבל כמובן שאחרי כל מהלך שלו, חזרו לנסות שוב את הראש בקיר למשך כמה דקות.

הייתק הקבוצה אחת בלבד במגרש כמעט לאורך כל ה-90 דקות, אבל באנפילד ניצלה את ההגנה המזוויעה של ראסינג בכדורי גובה - מעולם לא ראיתי דבר כזה בקבוצה מקצוענית, 90% מכדורי הגובה לרחבה, במשחקים מול באנפילד וטיגרה, מגיעים לשחקני התקפה - וביצעה מחטף ענק בסיום המשחק.

פלטיארי ענק ענק ענק, ויולה חייב לשחק בהרכב, ויאללה עדיין מחכים לניצחון ראשון...

משחק ענק של טאגליאפיקו בבאנפילד, עתיד בנבחרת ואולי כבר רצוי הווה, גם הבחור הצעיר והאלמוני בחוד הראה ניצוצות.

9. benos Member

אכן ניצחון מעודד, 2-0 במשחק לא רע כשגם פיצי טורח להחמיא לשחקנים על המשחק, מדינה(ולא מאידנה) וקאסטליז'חוס בפנדל הומוריסטי משהו סוגרים עניין במחצית השנייה, טאלמונטי שהחליף את ואלנטיני המורחק מהמשחק המעיק מול חימנאסיה נפצע והאבחנה לפי מה שהבנתי תגיע היום או מחר לגבי כשירותו. למרבה המזל דווקא בעמדה הזאת יש לקבוצה עומק ומי שנכנס במקומו היה פפינו שהוא גם כן שחקן מנוסה.

שבוע הבא נגד אינסטיטוטו אני במקלטים http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx מה גם שיהיה משחק נוסף בצמרת של ריבר נגד קבוצת הבירה.

ריבר מנצחת אתמול בצורה משכנעת עושה רושם 4-1 והיא כנראה את מקומה הבטיחה בליגה הראשונה, הקרב של הקבוצה יהיה מול קילמס ואינסטיטוטו.

10. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

לא נתפס לי התוצאות של ראסינג. הפעם לא ציפיתי שירוצו לאליפות, אבל בטח לא ל-1 מתוך 9. מלבד חצי מהראשון לא ראיתי את שני המשחקים האחרים, אבל זה נדמה כאילו מדובר בשיחזור. ראסינג שולטת, לא מנצלת מצבים ומצד שני ההגנה המזעזעת שלה אוכלת את הגולים. עוד מוקדם לדעת האם המינוי של קוקו היה במקום, אבל יש לי הרגשה שהאוהדים שביקרו את צ'ולו, עוד יתגעגעו אליו הסמסטר. לפחות איתו לא היו מפסידים. אם אני לא טועה גם רק שער זכות אחד בשלושה משחקים, עוד משהו שחייב להדליק שם נורה. ואי אפשר בלי הקולומביאני המשוגע ששוב אוכל אדום (על מה הפעם?), בסוף באמת יימאס ממנו.

11. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

האדום של טאו? אני לא אנסה אפילו להסביר במילים, אולי אני אעלה סרטון מאוחר יותר אם יהיה לי כוח, כרגע אין לי, אבל מדובר בשני צהובים שהם באותה מידה מפגרים מצד טאו ובאותה מידה לא הכרחיים מצד השופט לדעתי, בעיקר השני. טאו דווקא ניסה להמנע מהפרובוקציות הרבות של שחקני באנפילד כלפיו, אבל בסוף עשה שטות (שמצדיקה או לא צהוב זה לפי החוקה שאני לא מכיר) וגם אולי נענש ע"י פיטאנה עוד פעם על אותה תקרית בבומבוניירה (אם אני לא טועה פיטאנה היה השופט שטאו תקף אז).

12. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

והסבר מקצועי לחוסר הכיבושים יש? האקדמיה בכלל יצרה מצבים או שרק שלטה במרכז השדה? ומה השתנה מההגנה הנוכחית לזו שלא קיבלה כ"כ הרבה גולים בטורניר הקודם?

13. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אין גולים כי אין רעיונות בחלק הקדמי. כמו שרשמתי בתגובה לאחר המשחק, סתם דוחפים כדור לרחבה או הולכים ראש בקיר דרך האמצע, בזמן שכמעט כל פעם שניסו לבודד אחד על אחד מהצד של הרחבה יצא משהו חיובי, אבל ישר אחרי חוזרים לראש בקיר במקום לחפור על החדירות האלכסוניות מהאגף. זה קבוצתית, אבל גם משפיע היכולת הלא טובה של האוצ'ה והעובדה שג'יו משחק רחוק מהשער. לא אכפת לי איזה מספר יש לו על הגב ומי האליל שלו, ג'יו חייב לשחק צמוד לרחבה.

ויולה צריך לפתוח וג'יו צריך לשחק באגף הנגדי לויולה, שניהם יעברו את המגן שמולם במרבית המקרים שיבודדו אותם באחד על אחד מהאגף. עושה המשחק צריך להיות טוראנסו, לא כמו התפקיד שהוא ממלא היום, ככה שתשמר האופציה לאיום, במסירה שפותח את ההגנה או בעיטה, גם מהמרכז. לדעתי ככה משחק ההתקפה שלנו יהיה טוב.

חוליית ההגנה הייתה זוועתית גם עם סימאונה, הקבוצה ספגה מעט כי מלבד חוליית ההגנה המסורתית הייתה עוד חוליית הגנה שכללה את כל הקבוצה חוץ מטאו. כלומר, אצל סימאונה לא רק שהמגנים לא עברו את החצי, גם החלוצים ששיחקו על הקו (האוצ'ה, לוגוארסיו ושות') שיחקו בעצם כעוד מגן רק טיפה יותר התקפי. חוץ מזה שבשער סאחה הציל כל משחק לפחות כדור או שניים של גול "בטוח", אבל הוא לא קיר ואין מה לעשות.

בניגוד למשחק ההתקפה לחלק ההגנתי באמת שאין לי פתרונות, או לפחות רעיונות לפתרונות, אלו השחקנים הקיימים והדרך היחידה שראסינג יכולה למנוע מהיריבה להגיע למצבים כל משחק היא כנראה בונקר כללי סטייל סימאונה (מה שיפגע במשחק ההתקפה). אופציה אחת שאולי תועיל תהייה מעבר ל-3 בלמים, כמו שגם כתבתי בעבר אני חושב שזה מערך שמתאים לסגל, אבל מול גודוי קרוס בפתיחה גם ההגנה הזו נראתה חדירה ועוד עם שני קשרים אחוריים.

אגב, אתמול באנפילד לא הגיעה ממש למצבים, לא בגלל ההגנה שלנו אלא בגלל שהם לא ניסו כמעט, במצב הראשון שלה קאהאיס עשה פנדל מטופש ומשם הגול, בהמשך המחצית היו התקפות ספורות, ובהמשך המשחק פה ושם מתפרצות שלא הטרידו יותר מדי את סאחה, להוציא אחת מסוכנת מאוד בסיום. אבל אז פאול מטומטם באגף, ואז הרמה ונגיחה מ-5 מטר של רו רו לופס החופשי כל כך שגם סאחה לא יכל לעשות כלום.

14. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

לא רק שרוחליו פונס מורי הצליח לכבוש, אירוע מדאיג כשלעצמו, גם אחיו התאום ראמירו כובש. חברה, להכין המקלט, לאגור מים ומצרכי מזון בסיסיים...

טרזגה שוב עולה מהספסל לכבוש עוד אחד.

15. benos Member

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

עדיין זכור לי השלישיה שהנכה הזה שם נגדכם בבית, הוא כמובן חזר לסורו אחרי כן והמשיך להחמיץ החמצות מזעזעות (כולל נגדכם שנה שעברה) אבל עדיין הנאחס נשאר, כל מטאטא נהיה תותח נגד ראסינג... ע"ע נוייר והגול לפני 4 שנים נגד ראסינג(גול שסיבך אותכם מאוד בזמנו).