ארה"ב ליגת ה-MLS

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י yavni, ‏7/3/12.

1. Hapoel_Tel_Aviv Member

מידי פעם קאקא משתף בפייסבוק שלו תקצירים מאורלנדו, שימו לב לקאקא שרץ חצי מגרש וכובש ומשווה ל1-1 בניצחון 1-3 של אורלנדו:

חבל שלא משדרים את הליגה בארץ. (יש איזשוהי דרך טובה לראות את הליגה באינטרנט?)

2. Dekel Yid

משדרים ביורוספורט

Hapoel_Tel_Aviv אוהב/ת את זה.
  3. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

משכורות ה-MLS לעונה הנוכחית

שימו לב איך לצד כוכבי העל עם המשכורת המנופחות, פלוס כמה ברי מזל לא רעים, המשכורות בליגה בכלל בכלל לא בשמיים. לפאביאן קאסטייו, סתם לשם המחשה, הכפילו את השכר והוא עדיין לא מרוויח כמו מה שהיינו מצפים מאחד השחקנים הטובים ב-MLS. מה שכן, השכר של השמות הגדולים שמגיעים מאירופה, כולל שחקני נבחרת ארה"ב שחזרו משם, מנופח בצורה חסרת פרופורציות לתרומה שלהם על המגרש.

4. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

נלסון ואלדס ששוחרר מפרנקפורט חתם בסיאטל.
    נוצרה תחרות מעניינת על החלק ההתקפי הטובה בליגה - הגלאקסי עם דוס סנטוס, קין וזארדס, סיאטל עם דמפסי, מרטינס ו-ואלדס או טורונטו עם ג׳יובינקו.

5. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

החלק ההתקפי הטוב בליגה על הנייר אולי, משחק ההתקפה של סיאטל ממש ממש לא מרשים. הפעם האחרונה שהם כבשו בליגה הייתה מזמן, ובשביל יותר מגול אחד למשחק צריך ללכת אפילו יותר אחורה. חלק מזה קשור להיעדרות של שני השחקנים המרכזיים בהתקפה, אבל אין לנו דרך אחרת לשפוט את ההתקפה מלבד היכולת שהיא מציגה.

גם קולומבוס מרשימה התקפית, עם היגוואין (שקצת נחלש העונה אבל עדיין טוב) וקאמארה שפוגע כמו מפלצת השנה. ומאלו שאני מכיר ויוצא לי לראות גם דאלאס מרשימה יותר מסיאטל מבחינה התקפית כמובן. בעיקר בזכות הצמד קאסטייו & דיאס, שחסרים לדעתי עוד שחקן איכותי אחד בשביל להפוך לחוליית התקפה אדירה. בלאס פרס קצת מאכזב, לא שהוא היה כוכב גדול בעונות הקודמות, ושאר שחקני ההתקפה לא רעים אבל גם לא ברמה הכי גבוהה.

gilad16 ו-Die Werkself אוהבים את זה.
  6. alexshw Member

https://pbs.twimg.com/media/CMAOyM6UAAQ9DSK.Xxx

gilad16 אוהב/ת את זה.
  7. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

רומן טורס נחת הלילה בארה"ב כדי להצטרף לסיאטל. חיזוק טוב להגנה שלהם לדעתי.

8. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

מפלצת חדשה בליגה. הגול הראשון נדיר, האחרון קורע :)

Hapoel_Tel_Aviv אוהב/ת את זה.
  9. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

שאני רואה את התלבושת של הקנדים זה מרגיש לי שדרוגבה עדיין משחק בצ'לסי.
    והוא מסוג השחקנים שגם בגיל 45 יכול לככב בליגות כאלה, אגדה.

10. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

המטרה עדיין רחוקה, אבל NYC עושה את כל המאמצים להיכנס לפלייאוף אחרי פתיחת עונה לא מוצלחת. הקבוצה של פירלו, וייה, לאמפארד ושות' מנצחת 2-1 בחוץ את ואנקובר, אחת הקבוצות החזקות בליגה. הניצחון מגיע מפנדל מפוקפק, הגדרה עדינה להמצאה של השופט, בתוספת הזמן לאחר צלילה של פרנק לאמפארד הוותיק (שכבש את הראשון). למען ההגינות, גם הפנדל למקומיים כמה דקות לפני כן היה הזוי למדי, אבל כנראה שהמוטו של השופט סלאסאר הוא לפנק לפנק לפנק...

כמות הצופים גודלת, פעם אחרונה שבדקתי, הרמה משתפרת, ממה שאני רואה, הצטרפו שני מועדונים חדשים די מוצלחים על חשבון בית הקברות של צ'יבאס, האצטדיונים הם כמעט כולם רק של הכדורגל, עכשיו הגיע הזמן אולי להתמקד בשיפוט?

11. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

כולם מדברים על השמות הגדולים ב-MLS, אבל שימו לב שלאחר עברנו חצי פלייאוף, בחצי הגמר ישחקו 4 קבוצות שלא מחזיקות את השמות הגדולים עליהם כולם מדברים. פירלו, למפארד, קאקה, ג'יובינקו, דוס סנטוס, דרוגבה, ברדלי, וייה, ג'רארד וכו' הודחו בשלבים המוקדמים או בכלל לא העפילו לפלייאוף. המחשה לכך שיש בליגה הזו הרבה מעבר לשמות הגדולים.

אפילו NY רד בול שכן בחצי הגמר, בד"כ מגנט לשמות גדולים, מופיעה העונה עם סגל ללא כוכבים גדולים כמו הנ"ל (רייט פיליפס, המבוגר יותר, שכן נשאר בסגל הוא שחקן ספסל שם).

Die Werkself אוהב/ת את זה.
  12. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

גמר ה-MLS עוד שעה אחת בבייתה של קולומבוס קרו (בזכות המאזן העדיף בעונה הסדירה), שגם פייבוריטית בלי קשר לבייתיות מול הטימברס המפתיעים מפורטלנד שהתעוררו בדיוק בזמן במחזורי הסיום והפלייאוף.

לא מדובר בקבוצות של כוכבים, לא בשם ולא בסגנון וההתנהלות, לכן אין פה ממש שחקנים מרכזיים. למרות זאת, מבחינתי מדובר במץ' אפ מסקרן בין שני ארגנטינאים שאחראים על ניהול המשחק של קבוצותיהם, המאסטרו דיאגו ואלרי מפורטלנד מול פדה היגוואין מהמארחת. חוץ מזה, דיאגו צ'ארה :wub::wub::wub:

http://i65.tinypic.com/28cd543.Xxx

13. All_Hale_Conradinho Member

היי, לא עודכן פה די הרבה זמן, אז רק לפרוטוקול, היום (למעשה עוד 50 דקות בדיוק) הולך להיערך גמר הפלייאוף בין קולומבוס קרו לפורטלנד טימברס. אני צופה MLS לעיתים רחוקות בלבד אז אין לי מה להגיד מעבר, אני חושב שמפה הבמה פנוייה למגיבים שיותר מבינים בליגה הזאת.

14. All_Hale_Conradinho Member

יצא לי אחלה סנכרון, אבל ההודעה שלך יותר טובה :)

15. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

איזה תזמון יש לך */aaa031

האמת שאני עוקב יחסית אחרי הליגה אבל דווקא את הגמר אפספס בגלל הקלאסיקו שלנו שנערך במקביל... אני מאוד מחבב את שתי הקבוצות האלו, זכרונות מימי ברוס שלוטו בקולומבוס ואחריו פדה היגוואין שאני מחבב מול דיאגו ואלרי ודיאגו צ'ארה שבאים יחד עם הקהל הנהדר של הטימברס והקמע מהגדולים בהיסטוריה של הענף כנראה (הבחור עם המסור שחותך לוגים באמצע המשחק אחרי גולים).

חוץ מהחיבה אני לא יודע כמה טוב יהיה הכדורגל במפגש, טימברס קבוצה די סולידית ולא מבריקה. קולומבוס יותר איכותית, אבל גם לא משהו מיוחד. קאמארה מפגיז העונה כמו שלא הפגיז מעולם, היגוואין זו רמה אחרת עם טאץ' נהדר גם בעונה הפחות טובה שלו ב-MLS ויש בקישור עוד כמה חברה חריפים שאני פחות מכיר. פחות שמעתי שמדברים עליו, אבל יש גם את המגן הימני מנבחרת גאנה, האריסון אפול, שחקן נהדר. אבל למרות זאת, לא יצא לי לראות מהם כדורגל שוטף במעט שראיתי אותם.

Die Werkself אוהב/ת את זה.