ארה"ב ליגת ה-MLS

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י yavni, ‏7/3/12.

1. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

די הופתעתי בלילה לראות שתוצאת המחצית היא 2-2, השישייה בסוף יותר הסתדרה לי עם פערי הרמות שאני חושב שקיימים (למרות הכרות חלקית בלבד עם קבוצות ה-MLS). סאנטוס לאגונה קבוצה חזקה, היא גם הייתה כזו בעונה האחרונה אז נחנקה לקראת הסיום ופישלה, והגמר יהיה צמוד ומרתק לדעתי. אני חושב שיתרון האיכות הוא שלהם, אבל אני מקווה שצ'ופטה סואסו, שמאז שחזר מסכסוך העבודה שלו מבקיע הרבה וביחד איתו הקבוצה בכושר נהדר, יביא למונטריי את הגביע.

סליחה על הגלישה מה-MLS לגביע המדובר http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏5/4/12
  2. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

6 לסאנטוס בלי שער אחד של דארווין קינטרו? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/5eek.Xxx מאוד תמוהה. בכל מקרה אני איתם בגמר, הם בהחלט קבוצה טובה.

3. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

לא שיחק

4. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

זה מסביר הרבה מאוד דברים. יותם, אין לי ממש כוח לחפש ארכיונים וכאלו, אבל האם גם בגביע הקונקאקאף השליטה היא של המכסיקניות בצורה כמעט מוחלטת או שקבוצות ה-MLS נותנות קצת פייט?

5. yavni Member

הפעם האחרונה שקבוצת MLS זכתה בגביע הייתה לפני 12 שנה, כשלוס אנג'לס גלאקסי (הרבה לפני עידן בקהאם) ניצחה בגמר 3-2 את אולימפיה מהונדורס. מאז 7 מ-9 הזוכות בגביע הגיעו מהליגה המקסיקנית (מלבד סאפריסה ואלחואלנסה הקוסטריקניות). הפעם האחרונה שקבוצה מ-MLS הגיעה לגמר הייתה לפני שנה, כשריאל סולט לייק הפסידה בגמר למונטריי 3-2 בסיכום שני משחקים (2-2 במקסיקו, 0-1 ביוטה).
    אני חושב של-MLS יש בעיה גדולה עם טורנירי הקבוצות של קונקאקאף, משום ששלבי ההכרעה (רבע גמר ומעלה) משוחקים בזמן שה-MLS בפגרה או בפתיחת העונה (פברואר-מרץ), בעוד שבליגות של המדינות הלטיניות (מקסיקו, הונדורס, קוסטה ריקה...) יש אפרטורה וקלאוסורה, בדומה למדינות דרום אמריקה.

6. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

זה היה גמר נהדר, ראיתי את המשחק במקסיקו אם אני זוכר נכון. אגב, אם הובן אחרת מהתגובה הראשונה שלי בנושא, אני לא חושב שהפערים בין הקבוצות ב-MLS למקסיקו הם כל כך גדולים (כמ ה 6-2), אבל מהמעט שאני רואה מה-MLS והטיפה יותר ממקסיקו, יש יתרון מסוים למקסיקו עדיין. רואים את זה גם באיכות השחקנים הזרים. להוציא את השמות הגדולים באמת שיש ב-MLS ואין בשכנה מהדרום, מבחינת רוב הזרים שהם הדרום אמריקאים (במקסיקו לפחות) שבשתי הליגות, מקסיקו "מנצחת".

7. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

ראיתי הלילה את המשחק של דאלאס נגד ניו אינגלנד, המסקנה הכללית הייתה למה בזבזתי שעתיים על החרא הזה? משחק ברמה נמוכה, למרות שהיה קצב טוב, פערים עצומים בין שחקני ההגנה והקישור האחורי לשחקני החלק הקדמי, ובאופן כללי פשוט לא רמה גבוהה. אבל הזמן כבר בוזבז אז אפשר לפחות להגיב קצת.

השחקן הכי מעניין היה גם המצטיין של המחצית הראשונה ולמרבה הפלא הוא גם קולומביאני http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx פביאן קאסטיין בן ה-19, שטייל מאגף שמאל לימין ועשה טרור להגנת האורחת. פוטנציאל מאוד מאוד גדול, מזכיר טיפה את מוריאל מלצ'ה עם המהירות האדירה של, גם די טכני בנוסף. להתחשב בגיל דאלאס זכו פה בגדול לדעתי, אני בטוח שהוא הולך להתקדם למרות שראיתי רק משחק אחד. אם הבנתי נכון מהשדרן והפרשן (סקוטי לפי המבטא אגב), קאסטייו רק חזר מפציעה וזה יכול להסביר אולי את העדר הכושר והירידה החדה ביכולת במחצית השנייה.

ואם לסגור את הסקירה הקולומביאנית - שחקן ההגנה של דאלאס, הרנאן פטרוס, שאני מאמין מהרקורד שלו שעידן מכיר, גם נראה לא רע ועשה עבודה סולידית עם הצטרפות סבירה להתקפה. בצד השני נכנסו שני הקולומביאנים כמחליפים, על פפה מורנו אין צורך לדבר והוא לא נראה נייד בכלל, אך כן סיכן יפה את השער בנגיעה הראשונה או השנייה בכדור ואולי יהווה גורם תורם לשם שינוי (אני לא מאמין). עוד נכנס איזה קארדנאס אחד, שהראה ניצוצות של כישרון אבל אני לא חושב שמדובר בשחקן מיוחד.

חוץ מהקולומביאנים היו עוד שחקנים מעניינים, הצרפתי יוצא באיירן מינכן (קבוצות המשנה) של ניו אינגלנד, סנה, נראה גם כשחקן לא רע ולא ברור לי למה הוחלף מוקדם כל כך. בשעה ששיחק עשה פה ושם בעיות להגנת דאלאס, גם אם לא מספיק אני חייב להודות. יש לו נתונים פיזיים מצוינים וטכניקה סבירה. בדאלאס מהבחורים המקומיים הכי בלט הבלונדיני עם הפס הכהה יותר בשיער והתספורת המוזרה, נראה לי שזה ברקן שאה (שיי?) עליו נכתב קצת בסיקור פתיחה אם אני לא טועה, שהיה מאוד נמרץ ופעיל בכל חלקי המגרש. בשידור בחרו את כובש שער הניצחון, הבלם ממוצא ניגרי שאינני יודע איך מבטאים את שמו, למצטיין. עשה באמת עבודה לא רעה במהלך המשחק בחלק האחורי, אבל כנראה שמה שהקנה לו את הפוג'יקום (?) היה יותר הגול הדרמטי עמוק עמוק בתוספת הזמן (מעבר לתוספת עליה הודיע השופט, שהיה חלש מאוד אגב). צוות השידור גם היה מלא הערכה לחלוץ הפנמי בלאס פרס, שאני לא התרשמתי ממנו במשחק זה.

ולסיכום, חוץ מהקאסטייו של המחצית הראשונה הרבה לא היה לראות במשחק, אבל לפחות היה ניצחון דרמטי בסיום לאחר הפקרות לא ברורה של הגנת האורחת. דקה 94, מצב נייח 30+ מטר מהשער, איך ההרמה לרחבה מוצאת בערך 3 שחקני התקפה לא מכוסים 6-8 מטר מהשער?!

נזכרתי בעוד משהו, Shalrie זה אחד מהשמות הפרטיים הטובים שנתקלתי בהם לאחרונה, מדובר גם בשחקן נחמד,שאלרי ג'וסף של ניו אינגלנד, בלי קשר http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏6/4/12
  8. yavni Member

המשחק באמת לא היה באיכות גבוהה, כמו הרמה של שתי הקבוצות עד עכשיו בטורניר. אני ממליץ לך לצפות מחר במשחק בין קנזס סיטי (4 ניצחונות מ-4 משחקים עד עכשיו) ולוס אנג'לס גלאקסי, האלופה המכהנת (23:00 שעון ישראל, שידור ישיר ב-ESPN).

9. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אולי נפתח פינה חדשה בדיון - הליגיונרים הקולומביאנים http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

פביאן קאסטייו אכן צעיר מוכשר, שחקן הנבחרת עד גיל 20 שאכן היה פצוע ומסתבר שכבר חזר לשחק. הוא תוצר של דפורטיבו קאלי ואחרי עונה אחת עבור לדאלאס ולפי רשמים מהאוהדים שלהם דווקא הראה כדורגל טוב בהתחלה עד לפציעה. הוא מזכיר את פאבון מבחינת התפקוד, משחק בעיקר באגפים ובעזרת המהירות והטכניקה שלו יוצר מצבים (מוריאל הוא יותר 9, אבל לעיתים יש דימיון).
    הרנאן פרטוס הוא הבלם של הנבחרת הצעירה ושל אינדפנדיינטה מדיין. בלם נחמד עם משחק ראש טוב, לפעמים עושה שטויות של חוסר ניסיון אבל סה"כ הוא בסדר. לגבי פפה מורנו, אני כבר מזמן הפסקתי להתעניין בסאגה, אבל אם הוא החליט לשחק בארה"ב שיהיה לו לבריאות, שחקן שלטעמי מזמן גמר כבר את הסוס. הקארדנאס הנוסף הוא פרננדו, שחקן כישרוני שמתופקד כקשר תוקף ויכול גם לשחק כחלוץ, שיחק באמריקה קאלי, קאלדאס ופריירה. הוא לא איזה כישרון בלתי רגיל אבל בהחלט יש לו ניצוצות של כדורגל כמו שאמרת.

10. Landon Donovan Member

גם אני ראיתי את המשחק, וגם אני שאלתי את עצמי את אותה שאלה... לצערי התשובה לשאלה היא שאני אוהד של הרבס http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/sad.Xxx

אני חייב לציין שממה שאני ראיתי מקסטיו (לאו דווקא אתמול) לא התרשמתי יותר מדי...
    המלך. שאלרי ג'וזף המלך.

11. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx שמתי לב שהוא סוג של סמל מקומי (שאלרי)

עידן, הדמיון שראיתי בין קאסטייו למוריאל הוא במהלך אחד, כשהם מגיעים פנים מול פנים למגן, נותנים פור גדול יחסית ופותחים מבערים = מהירות ויציאה מהמקום.

12. yavni Member

משחקי המחזור החמישי:

ריאל סולט לייק- מונטריאול אימפקט 0-1 (פאולו ג'וניור 13-פנדל)

פ.צ. דאלאס- ניו אינגלנד רבולושן 0-1 (אוגו איהמלו 94)

מונטריאול אימפקט- פ.צ. טורונטו 1-2 (סיניסה אובריפארוביץ' 18, אנדרו וונגר 81; דני קוברמאנס 88)

קולומבוס קרו- ניו יורק רד בולס 4-1 (צ'אד מרשל 89; קני קופר 3 ו-13, תיירי הנרי 40 ו-90)

ספורטינג קנזס סיטי- לוס אנג'לס גלאקסי 0-1 (קיי קמארה 41)

סאן חוזה ארת'קווייקס- ונקובר ווייטקאפס 1-3 (כריס וונדולובסקי 68 ו-78, אלן גורדון 72; סבסטיאן לה טו 49)

די.סי. יונייטד- סיאטל סאונדרס 0-0

ריאל סולט לייק- קולורדו ראפידס 0-2 (אלברו סאבוריו 20, פביאן אספינדולה 57)

פורטלנד טימברס- צ'יבאס 2-1 (כריס בויד 17; אלחנדרו מורנו 48, ניק לברוקה 82)

טבלת הליגה

נערך לאחרונה ב: ‏11/4/12
  13. yavni Member

חדשות הליגה:

* תיירי הנרי נבחר לשחקן חודש מרץ, אחרי שבו השיג שורה סטטיסטית מרשימה של 5 שערים ו-3 בישולים בארבעת המשחקים הראשונים של הרד בולס.

* לוס אנג'לס גלאקסי קיבלה בטרייד עם צ'יבאס USA את הבלם הברזילאי דוד לופס, במטרה שאולי הוא יהיה החלק החסר בהגנה הלא יציבה של הקבוצה מעיר המלאכים. צ'יבאס קיבלה בתמורה את האורוגוואי פאולו קרדוסו בן ה-22, שינסה להשתלב בקישור הלא גדול של הרוחיבלאנקוס, אחרי שבעונה שעברה שיחק 18 משחקים עבור הגלאקסי.

* האנס באקה, מאמן ניו יורק, מתכנן עוד שתי החתמות לפני תום מועד ההעברות ב-15 לחודש: שוער גיבוי לריאן מיארה הרוקי (שמועות על אל-האני סולימאן מאל-איתיחאד המצרית) וחלוץ שיחליף את לוק רודג'רס האנגלי, שלא הצליח להאריך את הויזה שלו לעוד עונה בתפוח הגדול ועבר ללילסטרום הנורווגית.

* פ.צ. דאלאס החזירה מהשאלה מקרוזיירו את הבלם הברזילאי ג'קסון, ששיחק בקבוצה הטקסנית 40 משחקים במהלך השנתיים האחרונות (עונות 2010-11) והבקיע 8 שערים.

נערך לאחרונה ב: ‏12/4/12
  14. yavni Member

קולורדו ראפידס צפויה להגדיל את מושבת הקולומביאנים בקבוצה (חיימה קאסטריז'ון, לואיס זפאטה והמאמן אוסקר פארחה) אחרי שהחתימה בהשאלה את קשר אונסה קאלדאס, האריסון הנאו בן ה-25. השחקן אמור להצטרף לקבוצה במהלך השבועיים הקרובים, לאחר שיסדיר את קבלת הויזה ואישור העבודה הבינ"ל. הנאו שיחק בקאלדאס מ-2010 והיה שחקן הרכב בזכייה בטורניר האפרטורה ב-2010. ב-2010 ו-2011 הגיע עם קאלדאס לשמינית ורבע גמר הליברטדורס (בהתאמה), והעונה עבר עונה מזוויעה עם קאלדאס, שנמצאת במקום ה-16 מתוך 18 קבוצות, וניצחה פעמיים בלבד ב-11 משחקים העונה.

עידן, מה יש לך להגיד מבחינה מקצועית על השחקן?

15. yavni Member

משחקי המחזור השישי:

פילדלפיה- קולומבוס (14/4)
    ניו אינגלנד- די. סי. יונייטד (14/4)
    סיאטל- קולורדו (14/4)
    טורונטו- צ'יבאס (14/4)
    ניו יורק- סאן חוזה (15/4)
    דאלאס- מונטריאול (15/4)
    קנזס סיטי- סולט לייק (15/4)
    לוס אנג'לס- פורטלנד (15/4)
    שיקאגו- יוסטון (16/4)
    (ונקובר חופשית)