ארסנל 2007/2008

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Rudess, ‏31/5/07.

1. THE STRETFORD END Member

החותם שהשאירה ארסנל באירופה...אתה צוחק עלי?

ארסנל דומננטית באנגליה,בהחלט,אבל מעולם לא הצליחה להיות דומננטית כמו ליברפול,יונייטד בעבר,
    אפילו כמו צ'לסי בעידן הנוכחי,
    כנראה שהשיטה בקבוצות האחרות מוצלחת יותר,
    אולי הן לא שובורות שיאים כאלה ואחרים אבל הן הצליחו להניף את גביע האליפות ברצף גדול יותר,

ואתה יודע מה,מה היית מעדיף?עוד עונה של אליפות ללא הפסד או עם שיא חדש אחר ולאחר מכן עונה של סגנות או מקום 3 או
    2 אליפויות רצופות כשבכל עונה יש 4-5 הפסדים?

מה נראה יותר טוב?

2. AW forever Member

איזו שאלה, ברור שהייתי מעדיף אליפות כל שנה. אני חושב שאם וונגר העמיד קבוצה שדרסה את אנגליה ללא מענה בשנה ללא הפסדים זה אומר המון, זו אליפות, זאת עונה שלמה, זה לא "הבלחה רגעית".
    וגם שארסנל הגיעה למקום שני, זה היה אחרי מאבק עיקש על האליפות (לך אני לא צריך להזכיר, זה למקרה שהדברים שאתה כותב נופלים על עיניים של הדור הצעיר). תזכור מה המקור של הויכוח הזה- אתה אמרת שהשיטה של וונגר הייתה מוצדקת לו ארסנל הייתה מבססת "שליטה ללא עוררין". אני חושב שמה שללא עוררין כאן זה שבאותם הימים (בעידן של לפני רומן) האליפות באנגליה הייתה two horse race, מאבק בין שתי קבוצות דומיננטיות ביותר. אני יודע שאתה יודע את כל זה, למה אתה גורם לי להזכיר לך?

ואל תוציא את הדברים שלי מהקשרם- לא רשמתי "החותם שהשאירה על אירופה" אלא "החותם שהשאירה על אירופהבשיא הפיקנטי הזה" לאן נעלם חוש ההומור שלך, סטראטפורד? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue.Xxx

3. THE STRETFORD END Member

השיטה של ונגר כשבודקים תכ'לס היא פחות מוצלחת מאחרות.

ואני בכלל התיחסתי לשיטה שלו לגבי אי הכללה כמעט של בריטים לא רק כשזה נוגע להרכב אלא גם לשחקני ספסל וסגל,גם שם הוא לא מצא מקום למקומיים והעדיף זרים לא יותר טובים ושלחלקם אין להם מקום בליגה נמוכה יותר,
    זו השיטה שלו,
    לפרגסון יש שיטה אחרת,התוצאות לאורך הזמן טובות יותר.

נערך לאחרונה ב: ‏1/6/07
  4. Landon Donovan Member

אני לא מבין את הטענות כלפי ארסנל. ארסנל עושה את הדבר הטוב ביותר שהיא יכולה על מנת לנסות ולהתחרות עם שאר הגדולות. אולי היו שניים-שלושה שחקנים אנגלים שהיו צריכים להשאר בתור שחקני ספסל, אבל אל תשכחו שבנטלי ביקש לעזוב בגלל שהוא לא הצליח להשיג מקום בהרכב, ופנאנט בכלל לא הרשים במדי ארסנל. הוא נכנס לכלא כשכבר היה בבירמינגהאם בהשאלה. ארסנל לא יכולה להתחרות עם מנצ'סטר, צ'לסי וליברפול בשוק השחקנים האנגלים. לכן, היא צריכה לפעול כמו שהיא פועלת כיום. נכון שזה פחות יפה (וממש לא אלטרנטיבה, ארסנל לא מתקרבת כיום מבחינת איכות לצ'לסי ומנצ'סטר), אבל ליותר מזה ארסנל לא יכולה להגיע (אלא אם כן גם אותה ירכוש מיליארדר).

עריכה: אני בטוח שאם ונגר היה משאיר אנגלים בקבוצה על מנת שיהיו מחליפים, אוהדי שאר הקבוצות היו באים בטענות שארסל פוגעת בהתפתחותם של שחקנים אנגלים ופוגעת בכדורגל האנגלי.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏1/6/07
  5. THE STRETFORD END Member

ארסנל יכולה כיום להתחרות ויכולה היתה בעבר להתחרות על חלק משחקנים בריטים שהסתובבו גם בין קבוצות גדולות אחרות,
    ליברפול לפני ההגעה של האמריקאי שלהם גם כן לא היתה יכולה להוציא סכומי כסף גדולים כמו צ'לסי או יונייטד,גם האיצטדיון שלה מכיל מספר מקומות נמוך במיוחד(כמו ארסנל ואז הייבורי) ביחס לגודל שלה ובכל זאת זה לא מנע מהם לרכוש כמה בריטים שכמה מהם עושים חיל,
    האבסורד הוא שכיום יש 2 שחקנים,אחד בליברפול ואחד בצ'לסי שהיו כבר במערכת של ארסנל!
    טובים יותר,טובים פחות אבל בקבוצות אחרות,מנג'רים אחרים,לא פחות טובים מונגר ומצליחים גם כן רואים בהם משהו,משהו שמספיק טוב בכדי להיכלל לפחות בסגל.

הגישה הזו של ונגר פוגעת יותר מהכל בארסנל על המגרש ובקשר עם הקהל האנגלי שלה.

6. Landon Donovan Member

איך אפשר לומר שהקשר של ארסנל עם הקהל נפגע כשארסנל ממלאת את איצטדיונה בכל משחק ליגה בשנים האחרונות, והמשיכה לעשות זאת גם השנה, למרות המעבר לאצטדיון גדול יותר?

7. THE STRETFORD END Member

אתה צריך לעשות הפרדה בין הנאמנות והאהבה לקבוצה והיא באה לידי ביטוי בכמות שמגיע לראות אותה
    לבין הכעס,אכזבה,רצון לראות תוצר מקומי גם כן.
    דיברתי עם כמה אוהדי ארסנל לפני שבועיים שהייתי באנגליה וכששאלתי את דעתם לגבי הסוגייה הזו התשובות שלהם לא הפתיעו אותי,
    הם צמאים לראות אנגלי,מקומי,אם תוצרת בית ובכלל בארסנל,
    הם לא אוהבים את הגישה הזו של ונגר,של התעלמות כמעט מוחלטת מבריטים,
    כשהתוצאות לא טובות כמו העונה הכעס ואי שביעות הרצון גדולה עוד יותר.

לפני כמה וכמה חודשים היה פה בפורום אוהד ארסנל שגדל והתחנך באנגליה והוא דיבר על אותו הדבר,
    שאר אוהדי ארסנל הישראלים תקפו אותו פה כי הם לא מבינים את הצורך לדבר הזה.

זה לא צריך למנוע מהם להמשיך ולאוהד ולתמוך בקבוצה,
    גם אני אעשה זאת אם ביונייטד ישחקו אך ורק זרים אבל מבחינתי יהיה לזה טעם נפגם.

8. Fortyniner Member

http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx מה ציפית ?

לא שאני מדבר יותר מידי עם אוהדים אחרים ומכיר דעות דומות לשלי, אבל אני מאמין שיש לא מעט שחושבים כמוני שהיו רוצים לראות גם צד מקומי בסגל של הקבוצה.

AW forever,

אני חושב שאם היינו נלחמים על אשלי קול ומשכנעים אותו להישאר הוא היה מוכן להישאר, לבקש נאמנות מצד השחקן זה טוב ויפה אבל זו לא מערכת יחסים חד-צדדית. אשלי קול, המגן השמאלי הכי טוב בממלכה, מגיל 9 בקבוצה, שחקן לתפארת המועדון, אם היו עושים טיפה יותר מאמץ (ולא רק בכסף) כדי להשאיר נכס כמוהו הוא היה נשאר. אבל בחרו לזכור לו את הפרשה עם מוריניו ולשמור לו טינה, במקום להבליג וליישר את ההדורים, כמו למשל שעשו בליברפול עם ג'רארד שכמעט עזב ובסוף נשאר.

סול קמבפל, העבר שלו בספרס לא מעניין אותי, ואם כבר אז להיפך, תמיד העניין שימש עוד סיבה לצחוק על הספרס, אז מצידי שיבורך על זה ! מבחינה מקצועית הוא היה בלם מעולה, בעונה האחרונה שלו אצלנו אחרי פציעה ארוכה, זה לא שממש נחלמו עליו בקבוצה, אלא הציעו לו חוזה שהיה עלוב לטענתו. אולי בצדק, כי הוא היה הרבה פחות טוב באותו זמן, אבל הדוגמא הייתה שבזמן שהיו אצלנו אנגלים היינו יותר טובים מהיום, ואי אפשר לבוא בטענות לקמבפל על נאמנות או משהו כזה.

לפארלור אל תשכח את העונות היותר טובות שלו במועדון, ואם אני הייתי ונגר הייתי עושה אותו דבר כדי שיקבל מדלית אליפות או כל תואר אחר. בכיף נכנס לרשימה של אדמס קיאון ווינטרבן שחושבים על ארסנל של לפני כמה שנים. מזה בכיף, חייב להיות ברשימה הזאת. אנגלי, טיפוסי, שחקן ענק, הגעגועים אליו עוד יותר ענקים

פנאנט כמו שאמרו, הגיע לליברפול, כשהןא על תקן שחקן דומיננטי מאוד אצלם, באותו מידה יכל להצליח בארסנל, אם היו מאמינים בו. לא מצטער יותר מידי, אבל בכל זאת, חבל

9. The-Gunner Member

כן, ללכלך על ונגר, השחקנים והצוות המקצועי, להפגש עם מוריניו וקניון כשהוא תחת חוזה בארסנל זה כלום, לרצות ללכת לשחק במועדון היריב בשביל עוד כמה פאונדים בשבוע (אפשר לחשוב איזה שכר נמוך הוא קיבל בארסנל...), ובקיצור לירוק למועדון שהפך אותך לאחד המגנים השמאליים הטובים בעולם (והטוב ביותר בשיאו) וטיפח אותך - זה בסדר, העיקר ליישר את ההדורים כדי שיהיה לך עוד אנגלי בסגל.

10. Fortyniner Member

מזה "עוד אנגלי" ? אשלי קול מגן ענק אל תשכח. קלישי ? לא, מצטער, הוא לא ברמה של קול. לא הגנתית ולא התקפית. הוא מגן טוב, אבל אם כבר עושים השוואה, קול יותר דומיננטי, מדוייק, מהיר, החלטי.

ואני מדבר על דברים שאנחנו לא קוראים בכל מיני מקומות, אף אחד לא יודע מה נאמר בשיחות בינו לבין ונגר למשל באותה תקופה של הפרשה, אם בכלל היו שיחות כאלה. ואיזה ניסיונות מצד ארסנל (לא כסף, שיחות, שכנועים, בירורים) היו כדי להשאיר אותו בכל זאת, אם בכלל היו ניסיונות. בכל מקרה על המגרש הוא נתן הכל. בסופו של דבר הוא יצא חלאה, אבל הסוף יכל להיות אחרת לדעתי

11. The-Gunner Member

אז מה אתה אומר, בעצם? שהיה עדיף להשאיר את קאשלי (אין עוררין על כך שהוא יותר טוב מקלישי, נכון לעכשיו), כי הוא מועיל מבחינה מקצועית, למרות שהוא לכלך על כל מי שקשור לארסנל, נפגש עם היריבה השנואה, ועשה הכל כדי שימכרו אותו לצ'לסקי? כי לדרוש משכורת הרבה יותר גבוהה (והוא לא הרוויח פרוטות, תהיה בטוח בזה), ולהפגש עם קניון - זו לא התנהגות של שחקן נאמן. 11 השחקנים שעולים למגרש צריכים לתת הכל, ואנחנו לא צריכים שחקן, מוכשר ככל שיהיה, שיבגוד ויפגע במועדון.

חוץ מזה, כמו שאנחנו לא יודעים מה נאמר בין קאשלי לונגר, אתה לא יודע איזה נסיונות נעשו כדי להשאיר אותו. אני בטוח בזה שניסו, אבל יש גבול. ואיך שחקן שבגד ומלכלך על המועדון, יכול לתת 100% מעצמו?

12. Fortyniner Member

אני רואה תסריט שהוא היה נשאר, אולי כי זה תסריט הגיוני, אולי כי אני פשוט מאלה שצמאים לצד אנגלי בקבוצה שנעלם (ביחד עם כישרון לא קטן) כמו שציין סטרטפורד אנד

13. The-Gunner Member

אבל זה לא אומר ששבהכרח חייבים להשאיר עבריינים ובוגדים בקבוצה שלך. אני מבין אותך, אבל לא חייבים לעשות את זה בכל מחיר.

14. AW forever Member

אני בכוונה לא דיברתי על ליברפול, ליברפול קבוצה שלא השיגה תואר אליפות כבר עידנים, והם שפכו בתקופת הויה המון כסף על רכש. יונייטד וצ'לסי, שני מועדונים עשירים, הם אולי יכולים להרשות לעצמם את המותרות של שחקני אנגלים שיקרים פי כמה משחקנים זרים, בלי לדבר על היכולת.
    אני מקווה שבשלב מסויים המועדון שלנו יהיה מספיק מבוסס כדי להביא גם שחקנים טובים מהשוק האנגלי ושזה לא יהיה על חשבון חיזוק בעמדות אחרות או משהו. עד אז, אני ממשיך עם הנאמנות שלי למועדון- אהבתי אותו מהימים שאדאמס היה הקפטן(fortyniner, אין צורך שתלמד אותי על ההיסטוריה של השחקנים בארסנל, אבל תודה בכל זאת!) ואני ימשיך לתמוך בו גם אם הקבוצה תרד לליגה שלישית עם הרכב שמגובה בשחקני חיזוק מהחמאס. ובנוסף, אני דווקא מאוד מאוד גאה (ואני חושב שכל אוהד של ארסנל חושב ככה כמוני) בהישגים של וונגר בעשר השנים, אפילו שב"מבחן האולטימטיבי" של סטראטפורד- שתי אליפויות ברצף- הוא לא עמד. אני מאחל לכל אוהד את המבול של התארים ושל הכדורגל היפה שאני קיבלתי מהקבוצה של בעשר שנים האחרונות.

15. THE STRETFORD END Member

AW forever
    "ובנוסף, אני דווקא מאוד מאוד גאה (ואני חושב שכל אוהד של ארסנל חושב ככה כמוני) בהישגים של וונגר בעשר השנים, אפילו שב"מבחן האולטימטיבי" של סטראטפורד- שתי אליפויות ברצף- הוא לא עמד. אני מאחל לכל אוהד את המבול של התארים ושל הכדורגל היפה שאני קיבלתי מהקבוצה של בעשר שנים האחרונות"

זה לא מבחן,זו עובדה,
    לא רק אני מתייחס לזה כמדד לשליטה בפרק זמן מסויים בכדורגל האנגלי אלא גם לא מעט אנשי מקצוע באנגליה וכולם יודעים שזה ניתן להשגה והרי
    ליברפול עשתה זאת - עם לא מעט שחקנים בריטים
    יונייטד עשתה זאת - עם לא מעט שחקנים בריטים
    צ'לסי עשתה זאת - עם לא מעט שחקנים בריטים

ארסנל של ונגר לא עשתה זאת!