ארסנל 2009/10- עוד עונה ללא תארים

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י אבו, ‏17/6/09.

1. ArsenalFan Member

אולי זה לא רק ונגר? אולי שחקנים מנוסים ורציניים פשוט לא מוכנים לבוא לארסנל לאור התדמית שיצאה לנו בשנים האחרונות ואנחנו מסתפקים רק בשאריות וב"מציאות"?
    דיברנו כבר מספיק כמה שההחתמה הזו מוזרה, בעיקר בגלל המחיר שנאלצנו לשלם. אם הוא לא היה צרפתי אלא אנגלי, ונגר לא היה משלם את הסכום הזה בחיים ולמחרת הוא היה רץ לתקשורת ובוכה שהמחירים בבריטניה "אינפלציוניים". אבל על צרפתים לונגר אין בעיה לבזבז. אנחנו זקוקים נואשות לניסיון בחוליה האחורית, למשחק ראש איכותי, לבלם שיביא מימד גדול של פיזיות (הוא נראה קצת צנום, לא?), למנטליות בריטית. לקוות שדווקא קוסיילני יביא את הישועה ויענה על כך הצרכים והחוסרים שהתגלו בהגנה שלנו בשנים האחרונות? קשה מאוד להאמין, אבל מגיע לו הצ'אנס להוכיח שהוא בלם איכותי, למרות שזה מריח כמו סיגאן 2. ונגר צריך להמשיך ולהשקיע בהגנה בדחיפות, כי הסימנים מראים שגם באגפים מצבנו מידרדר.

ושילמד אנגלית!

נערך לאחרונה ב: ‏8/7/10
  2. Rudess Member

אני דווקא מאמין שבאגפים זאת תהיה עונת הפריצה של גיבס (טפו טפו טפו, חמסה חמסה חמסה) והגיע הזמן שקלישי יפנה את מקומו. לאור היכולת של סאניה בעונה האחרונה, הייתי מחזיר את אבואה להרכב כמגן ימני, מגיע לו לחזור לעמדה הטבעית שלו.

רגע אז ארשבין שהוא שחקן מנוסה ורציני לא היה מוכן לבוא? ידידי, זה הכל ההחלטות והעקשנות של ונגר ולכן גם האחריות שלו למצב הקיים. ונגר לא מוכן להודות שיש לו חבורת אפסים בסגל כמו דנילסון,דג'ורו ודיאבי וממשיך לטפח להם את האגו, כדי שחס וחלילה הכשרונות האלה לא יברחו מאיתנו.

הוא צריך אבל מה הוא ישקיע? קוסיילני הובא להרכב בסכום כזה ועם החולצה של טוני אדאמס שהוא קיבל. ונגר לא יוציא עכשיו עוד סכום כזה על בלם, יש לו את ראש-ביצה והוא כבר יאלתר בנוגע לבלם רביעי, זה ונגר.

3. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה זה בעצם בלם רביעי? אתם יכולים להחזיר מישהו מהשאלה(כמו הנורבגי), או להעלות שחקן מהריזרבס, אפשר לחשוב שכל העונה של ארסנל תיפול ותקום על הבלם הרביעי לטעמי הרבה יותר חשוב לכם למצוא מישהו שישלים בצורה טובה יותר את סונג, לא דיאבי הגמל הטיפש ודנילסון הרכיכה המהלכת יעשו את זה ואחרי שבעמדת הבלם אתם נחשבים כבר סגורים אחרי שקוסיילני הגיע אז כרגע מה שנשאר זה שוער ועצם זה שאלמוניה בדרך החוצה והרבה שמות יותר מבד"כ מקושרים אליכם בעמדה הזאת, מה שנותן רמז על זה שונגר כן רוצה להביא שוער.
    בעמדות הקיצוניים והחלוצים ארסנל היא מבין האיכותיות בפרמיירליג ועל זה אין ספק גם מבחינת שטף המשחק ולדעתי צ'מאח יכול להוסיף לכם המון במשחק הראש, גם בעמדות המגנים ארסנל מאוד איכותית עם 3 מגנים שמאליים עם פונציאל עצום ו-2 מגנים ימניים טובים מאוד כמו סאניה ואבואה.

לטעמי ארסנל 10/11 תהיה טובה יותר מ-2 העונות האחרנות וככה גם אני מקווה, בכל הקשור לאליפות אני בעדכם על פני צ'לסי ויונייטד.

4. Rudess Member

בלם רביעי בסגל, זאת הכוונה לבלם רביעי. הנורבגי שיחק קשר אחורי בנירנברג ולא בלם ואי אפשר לבנות עליו לפחות לא כרגע, ומישהו מהריזרבס זה לא מספיק. הבעיה היא שגם שאר הבלמים לא מספיק טובים ועם הנטייה של שחקנים להיפצע בארסנל, המצב לא נראה מזהיר על הספסל. הלוואי שיגיע שוער, אבל לא שוורצר.

5. Rudess Member

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/hahaha.Xxx

6. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

במידת הצורך גם סונג וסאניה יכולים לשחק כבלמים ועדיין זה לא מה שמשנה כ"כ הבלם הרביעי, בעונה שעברה יונייטד עם 5-6 שחקנים שיכולים לשחק בלמים מצאה את עצמה משחקת עם קאריק כבלם ככה שזה יותר עניין של מזל ואתם השאלתם את הנורבגי כבלם ככה שזה העמדה האמיתית שלו אז מה זה משנה איפה הוא שיחק בעונה שעברה.

7. ArsenalFan Member

ארשבין רחוק מלהיות המקרה הרגיל, הוא היה נואש להתחפף מזניט שמיררו לו את החיים אחרי ששנה שלמה התחנן לשחק באחת הליגות הבכירות באירופה. הוא היה הולך לכל קבוצה (גם המוטיבציה שלו בהתאם).

אין לי ספק שאת הרכש ה"גדול" בהגנה הוא כבר עשה עם כוס יין, אין לי אשליות שונגר יוציא סכום כסף אפילו גבוה יותר על בלם נוסף, אבל הוא חייב להביא מישהו נוסף. מה זה אילתור בנוגע לבלם רביעי? נורדוויט שבקושי שיחק בבונדסליגה וגם כשהוא שיחק זה היה כקשר? ילד כמו בארטלי? נראה לי לא רציני. להכניס את סונג לרוטציית הבלמים? אסון פוטנציאלי גם בהגנה וגם בקישור האחורי (אלא אם כן הוא מביא קשר אחורי וורלד קלאס. והוא לא). אם זו התוכנית של ונגר, אנחנו נסיים העונה עם 55 שערי ספיגה בליגה, לא 40. אין מנוס מקניית בלם נוסף שיכול לתת לפחות פייט על מקום בהרכב או להיות כיסוי הולם בעת הצורך, אני מאמין שגם ונגר יודע את זה.

אז מה, ונגר בוחר שחקנים לפי העיניים היפות שלהם? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

8. ARSI Member

אוי ונגר ונגר.... עד מתי תביא לנו אלמונים בתקווה חסרת היגיון להגיע איתם לתארים?. האובססיה העיוורת שהוא פיתח ב-5 שנים האחרונות פשוט עולה לנו במחיר עצום. כדי לראות את ארסנל מניפה גביע כלשהו אני צריך לפתוח את יו טיוב ולראות את ויירה קשישא בועט פנדל מדוייק, אי שם במאי 2005.
    :aaaprot:

9. ArsenalFan Member

Nigel De Jong, אני לא מכיר אף קבוצת צמרת בפרמייר ליג שיש לה פחות מ-4 בלמים בקבוצה. בעונה של 50 משחקים לפחות, להגיע עם פחות מזה, אין שום סיכוי לעשות שום דבר. קל מאוד לומר שאפשר לדחוף את סאניה כבלם במידת הצורך (ומתי זה קרה בדיוק?) או את סונג (אסון), אבל זה לא פיתרון אמיתי ברמת הסגל. כרגע יש לנו את תומאס ורמאלן שנמצא בסכנת סינדרום העונה השנייה, את יוהן דג'ורו שלא שיחק שנה שלמה ואף פעם לא הוכיח שהוא בלם ברמה הזו, ועכשיו את קוסיילני, שאנחנו לא יודעים עליו כלום. אתה לא הולך עם זה לעונה שלמה, פשוט לא.

אני מסכים שצריך לפתור את בעיית דיאבי/דנילסון (כלומר, להיפטר מה-liabilities האלה) ולחזק את מרכז השדה שלנו בצורה רצינית, בטח לא היה מזיק לנו איזה יאיא טורה (אפרופו שחקן שסירב להגיע אלינו. טוב, כשמציעים לך משכורת של 200 אלף ליש"ט בשבוע...). אבל בוא נהיה ריאליים, זה לא קרה בשנים האחרונות, האמון העיוור של ונגר בלא-יוצלחים האלה לא יודע גבולות. זה גם לא יקרה עכשיו, בטח כשססק פברגאס נעמד על הרגליים האחוריות כמו כלבלב כשהוא שומע את הצלצול של ברצלונה בדלת...

10. AronB Member

אפשר לחזק את מרכז השדה בלי רכש בכלל -
    http://footballfraternity.files.wordpress.com/2009/12/jack_wilshere_652108a.Xxx

על ההחתמה הזו ספציפית כבר דיברתם, רק נעבור על חמשת המטרות שהיו לנו בקיץ הזה:
    - להביא חלוץ - check.
    - להביא בלם אחד להרכב - ?
    - להביא בלם לרוטציה שיחליף את סילי (וכנראה שגם את סול) - ?
    - להביא קשר אחורי כמחליף או שותף לאלכס סונג.
    - להשאיר את ססק

את עניין החלוץ פתרנו בצורה מצויינת (ואל תבואו ותגידו שמרוואן צ'מאח הוא לא אופציה טובה), השאלה היא שוב - על תקן מה מגיע לורן קוסיילני לארסל, ישר ל11 או כמחליף? שאלה טובה.
    ססק כרגע נשאר, אבל אני לא אאמין סופית עד ה1.9.2010 וקשר אחורי אני לא מאמין שיגיע, שחרור של דנילסון? חלום בלהות.

לזה ששאל - הגובה שלו לא עושה איתו ועם ונגר חסד - 1.86. לא נמוך (יותר גבוה מורמאלן ב3 ס"מ), אבל בטח לא מרטסאקר.

11. Rudess Member

להרכב, הוא בן 25 , עלה 12 מיליון יורו - אין סרט שונגר הביא אותו בשביל לשבת על הספסל.

12. Jack Wilshere Member

שיהיה לו בהצלחה. לרוב המועדון לא מחתים שחקן על סמך טורניר אחד טוב או כמה משחקים בודדים, אלא לאחר שעקבו אחריו לאורך זמן. זה הבסיס להחתמות מוצלחות, ולא צריך בהכרח להחתים שם גדול, בהנחה שאנשי מקצוע טובים עוקבים אחרי שחקנים. זה נראה לי המצב במקרה של קוסילני. לדעתי מדובר בשחקן שעקבנו אחריו לאורך זמן והתרשמנו ממנו. לכן אני נותן לונגר את הקרדיט. אם הוא בלם טוב, אז מבחינתי הוא שווה 12 מיליון יורו, ואפילו יותר.

לגבי המעמד שלו בקבוצה. אני די משוכנע שהוא יפתח בהרכב. כמו שטל ציין, לא מחתימים שחקן בגיל הזה, במחיר הזה, כדי לחמם את הספסל.

יש לי תחושה ששוער לא יגיע, אבל בלם נוסף כן (השמועות על הבלם הגרמני של שטוטגרט נראות לי רציניות). הלוואי וגם ססק ישאר, אם כי קשה לי להאמין.

13. Rudess Member

הזמנתי את החולצת בית החדשה של העונה עם השם והמספר של סונג, כשיגיע, נצטלם ונעלה תמונה.

14. Pinko Member

"אלמוניה לחוץ מידי" - זה מה שיש לונגר להגיד על אלמוניה. שוער חדש זה רק עניין של זמן לדעתי. קצת חבל שזה יהיה שוורצר, אבל במצבנו העגום...אי אפשר להיות בררנים.

15. Rudess Member

בהחלט אפשר להיות בררנים, בדיוק כמו הגנה, שוער זה לא עמדה להימורים ואולי העמדה הכי חשובה במגרש. אני נגד החתמה של שוורצר ונגד כיסוי התחת של מחדלי השוערים לונגר הרי אין אומץ להביא שוער טופ-קלאס, אז הוא יביא את שוורצר שעם הבירטוזים שלו בחודשיים האחרונים בהחלט יתאים לנו לרמת השוערים.

לפי הבלוג הזה, שוורצר עבר את הבדיקות הרפואיות בפעם השנייה בארסנל:
    http://thegoonblog.com/2010/07/mark-schwar...-passes-second/