ארסנל 2009/10- עוד עונה ללא תארים

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י אבו, ‏17/6/09.

1. Raulito Madridista

הוא מתכוון להונטלאר כמובן.
    אני חושב שלארסנל יש מספיק חלוצים בהנחה שכל השחקנים נשארים(אדבאיור למשל אמור לתת קצת יותר מאשר מה שהוא עשה בשנה שעברה, וגם ארשבין מסוגל לתפקד כחלוץ), ועדיף לה להשקיע את המזומנים בעמדות אחרות(קשר אחורי בעדיפות ראשונה), וריאל מדריד לא תמכור את הונטלאר בגרושים. טוטנהאם קבוצה שמבזבזת הרבה יותר מארסנל, בנוסף.
    בגדול - לא הוגן לשפוט על הונטלאר על חצי שנה ראשונה שלו מחוץ לליגה ההולנדית, כאשר הוא שיחק בקבוצה שלא התחברה כל-כך טוב. אבל ציפיתי ממנו לקצת יותר 'רוע' ברחבה, וגם לא חשבתי שהוא עד כדי כך מוגבל מבחינה טכנית ואפילו פס הוא בקושי מעביר. היה לו חודש מעולה, אבל חוץ מזה - כלום. גם כשהקבוצה שיחקה לא רע בחלק מהמשחקים. היו משחקים שהוא נראה לא קשור לענף.

אני מאוד מקווה שהבלם החדש של ארסנל שווה את המחיר. הגיע הזמן שלארסנל יהיה בלם נורמלי. חוץ מטורה, לא היה כזה כבר הרבה זמן מאז סול קמפבל שמאוד אהבתי אותו. העניין הוא שגם אם ורמאלן יפתיע ויציג יכולת טובה, אני בספק כמה הוא יוכל להיות בעל הבית בהגנה של ארסנל תוך שנה אחת, והאמצע הוא באמת חלש. המגנים בצדדים בסדר גמור. סאנייה בעיקר.

דבר נוסף שרציתי להגיד על וונגר - הוא יכול לקחת שחקן מקבוצה קטנה באנגליה ולהפוך אותו למשהו טוב יותר, הוא לא חייב לחפש מבחוץ כל הזמן.

כל הזמן מדברים כאן על סמיר נאסרי - אני חושב שמעמדו בקבוצה לא בידיוק איתן לקראת העונה הבאה, אבל במידה והוא כן ייזכה לקרדיט - תקבלו ממנו הרבה יותר. המספרים שלו לא היו מרשימים ולעתים הוא נעלם, אבל לדעתי הייתה לו עונה לא רעה בהתחשב בכך שזו עונת הסתגלות וגם הקבוצה קירטעה וסבלה מפציעות. היו שלבים שהוא היה השחקן היחיד היצירתי בקישור וזה היה מכביד מאוד מבחינתו.

נערך לאחרונה ב: ‏20/6/09
  2. Rudess Member

לא זה ממש לא מה שאמרתי, זה פרשנות מוטעית שלך. בוא אני אבהיר את עצמי כדי שלא תדמיין לעצמך כל מיני דברים. אני ממש לא תומך בדרך של ריאל מדריד, אבל הדרך הנוכחית של ארסנל לא טובה ולא תביא אותנו להישגים, צריך לעשות איזון בין שחקנים מנוסים לבין שחקנים צעירים, אי אפשר להסתמך יותר מדי על צעירים ואי אפשר להגיע להישגים בלי לבזבז. לא צריך לקנות שחקנים ב-70 מיליון ליש"ט כל אחד אבל גם אי אפשר לבזבז 12 מיליון יורו על שחקן שאפילו בליגה ההולנדית לא הרשים. להגיד שונגר יודע מה הוא עושה, זה לטמון את הראש בחול ולא להתמודד עם המציאות. בדיוק כמו שאנשים מאמינים תולים את כל מה שקורה באל, כי זה תירוץ בשבילם לכל דבר.

יש לי בשבילך ברייקינג ניוז, בשבילי ובשביל עוד מספיק אוהדי ארסנל מקום 4 זה לא מספיק, אולי יש כאלה שמסתפקים בבינוניות הזאת. שדרוג בהגנה, שדרוג בשער ושדרוג בקישור, אבל האם אתה רואה את זה קורה? ודאי שלא, כי ונגר יבחר להסתמך שוב על דג'ורו ואלמוניה ודנילסון ושות'.

המצב שאני מצייר הוא המציאות ממנה אנשים כמוך ומעריצים עיוורים של ונגר מתעלמים. חבל שונגר לא לקח את ההצעה של ריאל מדריד, ככה היינו יכולים להרוויח את פלגריני המצוין. ההנהלה של ארסנל אדישה ופסיבית, המאמן עקשן ומסרב להודות בטעויות שלו, וגם הכוכבים לא ממש ששים להישאר באמירויות.

אני די מסכים איתך יאיר.

3. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא מתבייש להגיד שיש לנו את אחת ההתקפות הקטלניות ביבשת.
    השילוב של וולקוט,ארשבין,אדביור,ואן פרסי,ססק מאחורה ולה שמתחיל להראות מה הוא שווה,נאסרי שלא מממש את מלוא הפוטנציאל השוכן בו,קלישי שמראה שהוא יודע לשחק היטב בהתקפה.
    אז באמת הונטלאר בארסנל זה כאב ראש חיובי למאמן,אבל באמת לא משהו שאנחנו צריכים עכשיו.
    לא שיש עמדות דלות עומק וכישרון אצלנו,בלם,שוער ועם כל הכבוד הרב שאני רוכש כלפי סונג ודנילסון,קשר אחורי שיוריד מעמסה מגבו של ססק,גרזן.

4. AronB Member

ורמאלן הגיע, בתקווה שבאמת ונגר ידע מה הוא עושה.
    עכשיו רק בא לי לראות את סילי משוחרר ואני שמח.

5. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

יאיר ורפאל די מיצו פה את מה שאני חושב בעניין ורמאלן, רכישה שאני מסתכל עליה בחשדנות אך נותן לונגר ליהנות מחמת הספק בינתיים, לאור העין החדה שלו לכשרונות.

בקשר למה לעשות עם גיבס - הכל תלוי באם קלישי נשאר או עוזב לריאל כפי שאומרות חלק מהשמועות בימים האחרונים. במידה וקלישי עוזב כמובן שגיבס יישאר כמגן השמאלי הפותח, ואני בסדר עם זה כי ממה שאני רואה ממנו הוא מתקדם באופן מרשים ביותר וכבר בשל להיות שחקן הרכב קבוע בפרמיירליג. במידה וקלישי נשאר צריך להשאיל את גיבס, שיצבור לו נסיון וישחק באופן קבוע בקבוצת פרמיירליג אחרת. אני בטוח שאחוז נכבד מקבוצות הליגה ישמחו לקלוט אותו להרכב שלהן, מגן שמאלי זו עמדה שתמיד קשה למצוא. הגיבוי לקלישי במקרה שגיבס מושאל יכול להיות ורמאלן, שהוא שמאלי ברגל ומסוגל לשחק מגן שמאלי במידת הצורך. גיבס חייב לקבל דקות משחק העונה בכל מקרה, בארסנל או במקום אחר.

6. Rudess Member

או טראורה, אם שכחת... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx

7. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

גם הוא צריך דקות משחק כדי להמשיך להתפתח, הייתי שמח לראות אותו מושאל שוב העונה. מגן שמאלי זו העמדה הכי עמוקה בסגל שלנו בפער גדול מהיתר http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/ph34r.Xxx

8. אבו Member

http://www.timesonline.co.uk/tol/sport/foo...icle6539907.ece
    הטיימס מדווח על הצעה שתנחת בקרוב בצפון לונדון, מכיוונה של מנצ'סטר סיטי- 12 מיליון פאונד תמורת קולו טורה. הימור שלי- זאת תתברר כידיעה נכונה.

אם אנחנו מוכרים את קולו, אז לא רק שלא עשינו כלום ברכישה של ורמאלן, אלא גם החלשנו את עצמנו. זאת תיהיה אכזבה עצומה מבחינתי, אם עד שאנחנו רוכשים שחקן הגנה, אנחנו דואגים למכור אחד.

ורמאלן: אני בניגוד לרודס הקיצוני כהרגלו, ממש לא אתחיל לכנות אותו "בזבוז כסף" עוד לפני שאפילו לבש פעם אחת את החולצה, איך אפשר לומר את זה? את הצ'אנס הוא יקבל כמו גם את התמיכה.
    מה שכן, אני כן יכול לומר שבמחיר הזה(שבסופו של דבר היה 12 מיליון יורו, אגב. על פי האתר הרשמי של אייאקס), היה אפשר להביא בלם שהוא יותר מסוג של סימן שאלה. סוג של הימור. הרי שוב, זה לא שצריך מהפכה גדולה בקבוצה- אז לא היה עדיף לנסות ללכת על משהו קצת יותר מוכח? אבל בכל זאת, יש בו גם יתרונות ואחרי הכל- שיהיה לו בהצלחה.

אני חוזר לתחילת ההודעה שלי, לגבי ההצעה של סיטי על קולו. ורמאלן יכול להיות חיזוק מצויין לסגל, אבל לא על חשבון גאלאס/טורה, אם אנחנו מוכרים את אחד מהם כאשר ורמאלן הוא המחליף, אז באמת זה צעד אידיוטי לחלוטין כי לבחור אין מספיק קבלות כרגע. אבל אם לא, והבחור יהיה סוג של גיבוי ונמכור את סנדרוס וסילבסטרה- אז זה כבר משהו אחר, זה כבר מראה שונגר למד. אמנם באיחור, אבל למד סוף סוף איפה הבעיה האמיתית שלנו. רכישה של סילבסטרה, לא באמת הראתה שהוא למד...כי זאת הייתה רכישה של כלום.

בכל מקרה, צעד ראשון בחיזוק הקבוצה, טוב לראות שונגר מודע לבעיות הקבוצה, והפעם גם מנסה לתקן ולחזק. אם לא נמכור אף שחקן משמעותי(סנדרוס וסילבסטרה לא משמעותיים), אני בהחלט אהיה מרוצה אם יגיע עוד שחקן רכש אחד(בתקווה שיהיה קשר). אני באמת לא מצפה ליותר...

9. Raulito Madridista

טורה הוא השחקן היחיד בסגל של ארסנל שהיה שותף לאליפות המזהירה לפני חמש שנים, לא ככה?(האם הנתון הזה מעניין מישהו?[ואני לא מחשיב את פברגאס שאז אומנם נמנה בסגל אבל לא שיחק כלל]); אני חושב שההצעה היא לא רעה, אבל אין לארסנל שום סיבה לשחרר אותו. גם משום שטורה, למרות שירד ברמתו, הוא בלם לא רע בכלל שלדעתי עדיף על גאלאס לפי איך שהאחרון היה ביורו ובעונה הקודמת,(גאלאס מפצה לפעמים על הנמנום שלו במצבים הנייחים, כאשר הוא גם כובש לארסנל שערים במצבים הנייחים שיש לזכותה), ובהנחה שורמאלן יהיה שחקן הרכב כבר מההתחלה, אז עדיף לארסנל שיהיה את טורה או גאלאס כגיבוי שזה יהיה לא רע. אני גם חושב שטורה הוא באמת שחקן נשמה שנותן הכל עבור הקבוצה ובאמת אכפת לו ממה שקורה ולא קל להיפרד משחקנים כאלה. גם לנתון שציינתי בשורה הראשונה לדעתי יש קצת משמעות. אם ארסנל מוכרת אותו - אז לא יהיה שום זיכרון לאליפות ההיא, חוץ מוונגר, אבל שוב - טורה עדיין לא אמר את המילה האחרונה על הדשא וזו הסיבה העיקרית.

10. אבו Member

לגבי גיבס: זאת באמת חתיכת דילמה. אני לא מכיר את ורמאלן לעומק, אני מניח אבל שונגר בונה על בעיקר בתור בלם, בוודאי עם אליפות אפריקה שתיקח את קולו למשך זמן לא קצר, בעיקר עם פציעות שעוברים גם קולו וגם גאלאס- מצד אחד, מה יהיה במקרה של פציעה של קלישי? נגיד לעצמנו "לעזעזאל עם ההשאלה הזאת של גיבס"? מצד שני, יהיה באמת חבל לראות אותו לא משחק לאורך זמן ארוך מדי, כי אין ספק, הבחור בהתקדמות והוא מרשים גם במדי אנגליה U21. לא יודע, קשה מאוד להחליט. ועל טראורה, אני לא סומך מספיק כרגע. הבחור בכלל עבר שנה כקשר בפומפי ולא מגן. אז אמנם צבר ניסיון, אבל בכלל לא כמגן שמאלי. אגב, בשקט בשקט המגן השמאלי זאת עמדה שממשיכה לאורך שנים להיות אחת היותר בולטות אצלנו- מנייג'ל ווינטרברן האגדי, אשלי קול החלאתי, קלישי ועכשיו העתיד הוא קיירון גיבס.

נ.ב
    קלישי לא יעבור לריאל מדריד.
    אכן ככה, וזה בהחלט מעניין. כל זכר מהעונה ההיא מעניין בהחלט!

11. ManUtd Fan Member

לסמוך על טראורה שיעשה את העבודה של מגן זה לסמוך על כלום. הבן אדם לא מגן והוא הוכיח את זה בפומפי כשהחליטו לשים אותו בעמדת הקיצוני שמאלי. אני הייתי נותן לגיבס את ההזדמנות להיות גיבוי לקלישי, ואני בטוח שונגר ידע לעשות את הצעד הנכון ביותר בשביל שהאנגלי יקבל מספר רב של דקות וכך יצבור ניסיון.

לגבי טורה, אם כבר מוכרים אותו אני בטוח שתוכלו לסחוט עוד קצת (הרבה) כסף משיטי. בכל אופן, השמועות האחרונות גם מקשרות אתכם ללסקוט, יחד עם... שיטי.

12. Rudess Member

אף אחד לא אמר שורמאלן שחקן גרוע, פשוט הוא לא שווה את הסכום הזה, זה בדיוק מה שאמרתי ואין בזה שום דבר קיצוני(שים לב שגם אתה בעצמך אומר את זה). ורמאלן הוא לא שחקן מוכח ולבזבז כזה סכום זה מאכזב מאד, כשהיה אפשר בסכום הזה להביא שחקנים יותר טובים ומנוסים.

עוד שחקן רכש אחד זה לא יספיק, צריך להביא עוד בלם אחד לפחות ולהעיף לפחות את סילבסטרה (גם את גאלאס), להביא עוד קשר ולהביא עוד שוער. אם אדבאיור יימכר כצפוי, נצטרך גם להביא עוד חלוץ.

13. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

חבל לי ששילמנו סכום גבוה לא בגלל הסכום עצמו, אלא בגלל שעכשיו כולם מרימים גבה בגלל המחיר. אם הוא היה מגיע תמורת 4 מליון פאונד, אף אחד לא היה מוציא מילה.

אבו, אני לגמרי לא מסכים איתך לגבי טורה. אמנם הוא הצליח להשתפר מאד לקראת סיום העונה, אבל לדעתי הוא לא ברמה של שחקן פותח בארסנל. הוא מאד לא יציב, משחק הראש שלו חלש, הוא משדר פאניקה בהמון הזדמנויות, ויש לו עוד אליפות אפריקה השנה (איך הוא חזר מהקודמת, כולנו זוכרים). מבחינה מקצועית אם הוא ימכר, זו באמת לא אבידה גדולה.

אני בעד להשאיר אותו ברוטציה (אם יסכים. אם הוא לא מסוגל להיות בלם שלישי, אז אין מה לעשות), כי אני מת עליו, הוא שחקן נאמן, לוחם שאוהב את המועדון, וחבל לי ששחקן כזה יאלץ לעזוב וזבלים כמו גאלאס ואדבאיור ישארו. אבל שוב, מבחינה מקצועית, אסור שהוא יהיה הבלם הפותח שלנו בעונה הבאה. אני מקווה שורמאלן יצליח למלא את החלל הזה, כנראה לצד גאלאס בעונה הבאה, וגם שנרכוש עוד בלם הקיץ (אפילו יותר חשוב מקשר אחורי).

14. אבו Member

גם אני הייתי מעדיף לראות מישהו אחר, מישהו מהפרמייר ליג אולי, למרות שיחסית לגילו יש לורמלאן ניסיון טוב. אבל עדיין, אי אפשר לכנות אף שחקן "בזבוז כסף" עוד לפני שהוא נגע בכדור. אם הוא בזבוז או לא, זה נדע רק אחרי כמה זמן. זה ייקבע על פי יכולתו. מישהו באמת זוכר כמה ברצלונה שילמה על דני אלבס? אף אחד לא זוכר, הוא דאג להשכיח את זה בעצמו. תיהיה בטוח שאם הוא היה כישלון או משהו כזה, כולם היו מזכירים את הסכום ששולם עליו.

15. AW forever Member

אז עכשיו בנוסף לשני הבלמים הפותחים של נבחרת שוויץ המהוללת מצטרף גם הבלם של נבחרת בלגיה. אני מניח שכבר ישנם גישושים אצל הקשר האחורי של נבחרת לוקסמבורג http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dry.Xxx

אה, הוא חזר מאליפות אפריקה הקודמת? לא שמתי לב. ובכל זאת אני לא חושב שימיו הגדולים מאחוריו. יש לו יכולת תיקול מעולה ותזמון טוב, הוא יחסית מהיר וצריך בלם שישלים אותו במשחק הגובה. כנראה שורמאלן הוא לא בדיוק המטרייה האוירית האידיאלית. נקווה לטוב.