ארסנל 2010/2011

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י AW forever, ‏10/7/10.

1. The_Arsenal Member

עדי, גם אם נאסרי יעזוב בסופו של דבר, איך אפשר לומר שג'רביניו מגיע מחליף במקומו אם ונגר באותה נשימה מדבר על ההחתמה של ג'רביניו ועל הרצון שלו שנאסרי ישאר? גם אם בפועל ייצא שג'רביניו הוא המחליף של נאסרי, הוא בפירוש מגיע כמחליף של בנדטנר.

בכל מקרה, הקבוצה שלנו נתנה עונה גרועה בעונה שעברה כי ההגנה הייתה מזעזעת, ואני לא רואה את זה משתנה בקרוב. עד שלא רואים התפתחות בגזרה הזאת עדיין אין מה לדבר על תארים, אם אם נאסרי וססק יאריכו את החוזים שלהם בעוד 10 שנים, וג'רביניו יתן עונת חלומות.

נערך לאחרונה ב: ‏11/7/11
  2. Ian Wright Member

אין לי בעיה עם אוהדי ארסנל אופטימים. פשוט מפתיע אותי לגלות שאחרי כל המכות שקיבלנו בשנים האחרונות עדיין חלקם נשארים נאיבים.

התחלת לדבר כמו ארסן וונגר? רק בשביל שתבין מה מעצבן אותי. כן ג'רביניו, לא ג'רביניו, אני מאחל לו הרבה הצלחה באפן טבעי, אבל למה לשם שינוי לא מתמקדים אצלנו בחיזוק רציני להגנה? הפסדנו (כנראה) את אחד השוערים הטובים בעולם - מארטן סטקלנבורג שצפוי לעזוב לרומא תמורת 7 מיליון פאונד בלבד(!). את כריסטופר סמבה יכלנו(היינו חייבים) להחתים בינואר שעבר אבל ארסן וונגר החליט במקום זאת לסמוך על דג'ורו, קוסייליני וסקילאצ'י. את פיל ג'ונס הוא כבר הפסיד למנצ'סטר יונייטד בגלל ההססנות שלו, ואני מניח שזה יהיה אותו סיפור עם גארי קייהיל, אם קבוצה אחרת תתעניין בו.

אף אחד לא ביקש להוציא 70 מיליון ליש"ט. אני גם לא חושב שצריך. זה לא אומר שאי אפשר להביא שחקנים שישדרגו אותנו, ולא כאלה שנשלם עליהם "שכר לימוד".

3. Rudess Member

זה בסדר, זה קרה לטובים ביותר. יעבור לו... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

4. ArsenalFan Member

ומה יקרה בקיץ 2012, כשנאסרי יעזוב את ארסנל לאותה יריבה, רק בחינם? מה תגיד? תתנחם בכך שהצלחנו למנוע ממנו לשחק שנה אחת בקבוצה יריבה וזה הישג? אנחנו נצטרך ללכת ולחפש מחליף - אפילו בלי אותם 20 מיליון שלטענתך לא ילכו לקנות שחקן ברמה של נאסרי! זה מצב הרבה יותר גרוע לארסנל. התקוות הילדותיות האלה ש"אולי הוא יחתום אם נצליח", הן פשוט מנותקות מהמציאות. כשנאסרי יהיה שחקן חופשי (כבר בינואר הוא רשאי לסכם על חוזה בקבוצה אחרת), הדרישות הכלכליות שלו רק יעלו - אלה דרישות שאין לנו שום סיכוי לעמוד בהן, ודאי אם כבר עכשיו היריבות מציעות הרבה יותר ממה שאנחנו יכולים. אם נאסרי ירשים במדי ארסנל ויגבה את זה בהצלחות (מה שכרגע נראה כ"כ רחוק עם הסגל הנוכחי, אפילו עם ססק ונאסרי וג'רביניו בתוכו), הערך שלו רק יעלה - ואנחנו לא נוכל אפילו לנסות ולהחזיק בשחקן, כי לא יהיה לנו את הגיבוי החוזי.

אה, טוב שהוא יתאמץ להרשים ליורו. מזל שיש יורו, אחרת לא היו סיבות לשחק בארסנל פוטבול קלאב... בפועל, אם נאסרי לא חותם ובכל זאת ממשיך, הסיבה היחידה שהוא ישחק עבורה בעונה הבאה היא לנפח את הערך של עצמו ולסחוט חוזה יקר ככל שניתן בקיץ הבא. מבחינתי, זה נקרא להיות טרמפיסט על הגב שלנו, בדרך לגזור את הקופון במקום אחר.

למכור אותו ליריבת פרמייר ליג זה מצב איום ונורא. זה מעביר מסר חמור מאוד על המועדון, גם ליריבות שלנו וגם לאוהדים. אבל כמו שאמרתי בפוסט אחר לגביו - אין כאן שום תוצאה טובה מבחינתנו, מלבד U-turn מושלם של נאסרי וחתימה על חוזה חדש. מכאן זה רק הברירה בין הגרוע פחות לגרוע יותר. המצב הגרוע פחות הוא לקחת את הכסף (וכמה שיותר ממנו), להשקיע אותו בחזרה בקבוצה (יש שחקנים בשוק שאפשר לקנות והם יחליפו את נאסרי. ממתי הוא בלתי ניתן להחלפה?) ולצאת לדרך חדשה בלי סמיר נאסרי, שלמיטב זכרוני היה יותר בין אלו שמנעו מאיתנו תארים והצלחות, ופחות מאלו שאנחנו מנענו מהם.

5. AronB Member

יובל
    אתה באמת מאמין שהמכירה של נאסרי היא זו שתכריע את הכף במקום ל-CL בשנה הבאה? לא ההגנה, לא האופי הקלוקל, לא החיסרון של פברגאס, דווקא נאסרי?
    אני מרגיש שאתה מחפש בכוח סיבות להשאיר את נאסרי, במקום להבין שעם התנהגות כזאת אסור לנו לחשוב על להתמודד בכלל.
    ההתנהלות שאתה מציע היא בדיוק ההתנהלות שמתאימה למועדון לוזר, ל-Feeder Club.
    אז בעצם יובל, אתה מציע שנשאיר את נאסרי ונשכח ממה שהיה רק בגלל שיש יורו בקיץ, שיגרום לנאסרי להתאמץ? עם כל הכבוד לנאסרי, יש מספיק שחקנים שיתאמצו בלי קשר ליורו או לא יורו. לאנסברי, JET; הם לא ברמה של נאסרי ואני ממש לא רוצה שהם יהיו המחליפים שלו, אבל באמת שאני לא מבין את ההיגיון מאחורי הדברים שלך.
    חוץ מזה, אני לא רוצה לחיות באולי לגבי נאסרי. אולי תארים יגרמו לשם של נאסרי לעלות ואז להצעות עם שכר עוד יותר משוגע עליו?
    ארסנל גם ככה לא במצב בריא, אז לחיות על "אולי" למשך עונה שלמה במקרה של שחקן שאתה אמור לבנות עליו את כל מרכז הקישור שלך, זה עוד מתכון לאסון, בקבוצה שגם ככה היא אסון.
    אתה בעצם מעדיך 0 פאונד על 20 מיליון +? 20 מיליון שיכולים להביא לנו את חואן מאטה, למשל, כמחליף?

6. KirkH Member

אני חושב שצריך לקחת בחשבון אפקט מצטבר בעניינים הללו. אתה יכול להתעלם ארבע-חמש-עשר פעמים ממשהו. בסופו של דבר מגיע היום שבו אוסף של פעולות ניהול מוטעות הופכות למסה מספיק גדולה כדי להפריד בין קבוצה ובין המטרות שלה.

בסדר, אז על תארים כבר מזמן וויתרתם וזה אפילו לא מדד. אבל יכול מאוד להיות שבפעולה הבאה שתחליש את הסגל שלכם תאבדו גם את המקום בצ'מפיונס. עם ההצטרפות של סיטי למועדון הטופ, החזרה האפשרית של ליברפול לעניינים והשאיפות של מועצת הלול - זה לא שהמאבק נהיה קל מיום ליום.

אז לא, כנראה שבאופן ספציפי לאבד את סאמיר נאסרי זה לא האסון האקולוגי האדיר שבגללו פראנסנל לא תגיע לטופ 4. אבל דווקא כן יכול להיות שכל המכות המנטליות (הנמכת ציפיות) והפיזיות (איבוד שחקנים) יביאו דווקא עכשיו לכך שתשארו בחוץ.

7. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

ובהמשך לדברים של קירק, בזמן שאנחנו וליברפול כבר החתמנו שחקנים, צ'לסי פתחה את הכיס בשביל מאמן (כשאסור לשכוח שהיא כבר רכשה 2 שחקנים בלא מעט כסף בינואר שנה שעברה ושזה שאלה של זמן עד שהמאמן החדש יתחיל להוציא כסף) וגם סיטי כבר התחילה להחתים שחקנים (ונמצאת עכשיו במאבק על שירותים של שחקנים נוספים, כשגם סיטי החתימה שחקנים בינואר האחרון) ההרגשה היא שאתם נשארים מאחור.
    אני שוב חוזר ואומר, בתחילת הקיץ אמרו שיש לכם כסף, ומה שהבאתם עד היום הוא ג'רביניו כשברקע סיכוים גדולים שאתם מאבדים את ססק ונאסרי. איפה החיזוקים לעמדות שאתם צריכים?
    בקיץ שנוייר, דה-חה וסטקלנבורג עוזבים את הקבוצות שלהם וארסנל אפילו לא מניחה להם הצעה על השולחן למרות הצורך בשוער, זה אומר הכל.
    רוצים לעבור הלאה להגנה ולאיך 2 מיליון פאונד גרמו לונגר לוותר על סמבה?
    אז אתם תגמרו את הקיץ שוב בלי שוער מוכח, שוב עם בעיית בלמים קשה (מטרסקר הוא לא הפיתרון לבעיות ההגנה שלכם) והכל למרות שיש לכם כסף.
    אהה כן, גם מגן שמאלי אין לכם היום וגם כאן ונגר מדבר על הישארות עם הקיים.
    אז כן, יכנסו עוד 20 מיליון, אחרי זה לכו תחפשו מישהו שיסכים להגיע למועדון שלא רק שלא מצליח לחדש את החוזה לשחקנים הבולטים שלו אלא גם מוכר אותם לאלא שנאבקים איתו ראש בראש. וזה בהנחה בכלל שונגר ירצה להוציא את הכסף על מישהו כזה, הראה יש לו תפיסת עולם משלו לכדורגל (חבל שהוא שוכח שכדורגל זה משחק נזיל והחוקים שהיו תקפים לפני 5ו6 שנים לא תקפים היום).
    בשורה התחתונה, כבר עדיף שנאסרי ישאר, במילא הכסף שלו לא יקדם אותכם בעוד שהישארות שלו בהחלט עשויה לקדם אותכם גם אם המניעים שלו לא טהורים (אפשר לחשוב לכמה שחקני כדורגל היום כבר יש מניעים טהורים).

8. Ian Wright Member

מה אכפת לי מהמניעים של השחקן? מעניין אותי שהחוזה שלו נגמר בעונה הבאה והוא לא מעוניין לחדש אותו. מה קשה כ"כ להבין את זה? מה ההיגיון בלהחזיק שחקן שלא רוצה לחדש את החוזה ובספק גדול מאוד גם אם יחליט לחדש אותו בעונה הבאה במידה וישאר בקבוצה? נאסרי יכול ללכת למשל למנצ'סטר סיטי בחינם בעונת 12/13 במקום שנעשה עליו רווח מצוין של 20-25 מיליון פאונד, בטח שהוא נמצא בעונה האחרונה שלו בחוזה.

מה שכבר נעשה עם הכסף בכלל לא צריך להיות במשוואה.

9. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

בטח שצריך להיות במשוואה. תצאו מהסרט הרומנטי, מהבועה שאתם חיים בה שכל כסף שמתקבל עבור הקבוצה זה כמו כסף שאתם מקבלים. הקו מחשבה שלך לא נכון. אם הכסף היה הולך להורדת מחירי הכרטיסים, המנוים, להבאת שחקן רכש מוכח או למשהו שיגרום לך נחת כאוהד, הייתי אומר מצוין. אבל כשידוע שהכסף ילך להנהלה או לבעלים ולדעתי לא יגיע אליכם בחזרה אז עדיף לכם כבר שנאסרי ישאר. בכל מקרה לכם כאוהדים לא יצא רווח ממכירה שלו היום כשבהישארות שלו אתם מבטיחים לעצמכם סגל חזק גם בעונה הקרובה (בטח אם גם ססק ישאר) ואולי גם הגעה לדברים שאולי לא תגיעו בלעדיו.

לאור השנים האחרונות אני קורא כאן ביקורות בלי הפסקה על ההנהלה של ארסנל שאשמה במצב לא פחות מונגר. אתה בעצם מציע לוותר על שחקן איכותי בקבוצה שגם יחזק יריבה שלכם לצמרת באופן מיידי בתמורה לכך שעוד כסף יכנס לאותה הנהלה. אני לא מוצא בזה שום היגיון.

פרגוסון ממשיך לרמוז שנאסרי בדרך לסיטי -
    I don't think he is coming to United. That's all I can tell you. I think that he has agreed to go somewhere else

10. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני גם חושב שהפיתרון הטוב ביותר הוא למכור את נאסרי ולהביא מחליף (ג'רביניו במקרה הזה). הוא מגעיל אותי כל כך שאני כבר לא רוצה לראות אותו לובש את המדים שלנו.

מבחינת התפוקה שלו בעונה האחרונה ובהתחשב בכך שזו השנה האחרונה שלו בחוזה, 20 מליון פאונד עליו זו עיסקה מדהימה וככה אנחנו גם דואגים שהאף לא ישים עליו את הטלפיים שלו.

11. Ian Wright Member

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/BangHead.Xxx
    איך אני חי בסרט רומנטי? איך?! אני כל הזמן מציין שאם הייתי סמיר נאסרי גם אני הייתי רוצה לעזוב את הקבוצה.

נראה לי "קצת" יותר הגיוני למכור שחקן בסכום גבוה של כסף, במקום לאבד אותו בחינם, וכנראה לאותה קבוצה(מנצ'סטר סיטי) שהייתה מעוניינת בו השנה. למה שניתן לנאסרי את הכיף להיות שחקן מפתח אצלנו השנה שאנחנו יודעים שהוא לא ימשיך. תוציאו את עצמכם מהסרט שהוא יחליט פתאום "לאהוב" בכל נשמתו את הקבוצה ולהודות לנו האוהדים ולארסן וונגר על ההתנהגות שלנו כלפיו. אתה מבין מה צריך לקרות בשביל שהוא יחליט לחדש חוזה? ארסן וונגר צריך להשתגע(והפעם לטובה), לרכוש משהו כמו 3-4 שחקני מפתח, לזכות בתואר גדול(=אליפות, ליגת האלופות) ולהציע שדרוג משמעותי לנאסרי עצמו בחוזה. מעניין מה הסיכוי שכל אחד מהדברים שרשמתי יקרו.

נערך לאחרונה ב: ‏12/7/11
  12. Mellow29 Kopite

אתם צודקים, אני לא מבין בכלל איך חושבים שונגר יתן לדבר כזה לקרות. גם כשעל הדשא לא הלך, מבחינה פיננסית הוא היה מאוד מחושב ואולי גם זאת הסיבה שבהנהלה כ"כ אוהבים(/אהבו) אותו.
    אתם רואים באמת מצב שונגר מחליט לשים 20 מיליון פאונד על רולטה, כשהדרך היחידה לא להפסיד אותם זה לשכנע את נאסרי לחתום עבור חוזה מפלצתי בכפוף להצלחה מקצועית והצגת אמביציות? אולי מאמנים אחרים שבטוחים ביכולת שלהם לשכנע שחקן לחתום על חוזה או משוכנעים בכך שיזכו בתואר (מוריניו? פרגוסון?) היו לוקחים סיכון כזה עבור סכום נמוך יותר - אבל 20 מיליון פאונד זה סכום שאף מאמן באף קבוצה לא היה מסכן רק עבור הסיכוי הקלוש שנאסרי פתאום ישנה את דעתו.

13. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

תסלח לי, אבל הגישה שלך ושל בני היא של אוהדים שנפגעו מהשחקן ולכן אתם לא חושבים בצורה רציונאלית.
    אתם מדברים כאילו אם תמכרו את נאסרי ב20 מיליון הכל יהיה מושלם, אתם תקבלו 20 מיליון ותפטרו משחקן שאיכזב אותכם. זה לא עובד ככה. מכירה של נאסרי תיקח את אחד מהשחקנים הבולטים שלכם ומי שלקח את הקבוצה עליו בסיבוב הראשון של העונה. מכירה של נאסרי (בטח כשהשמועות הם שגם ססק עוזב) אומר פגיעה אנושה במיתוג של ארסנל שלא מצליחה לשמור על השחקנים הטובים שלה ומוכרת אותם ליריבות שלה. לא סתם כשהשמועות על ססק ונאסרי עלו התחילו במקביל גם שמועות על אכזבה אצל ואן פרסי, וולקוט ואחרים. אתם יכולים ליצור אפקט של כדור שלג שמי יודע איפה הוא יפסק.
    וכן, בשורה התחתונה מכיוון שה20 מיליון האלה לא באמת יביאו לכאן שחקן רכש נוסף זה יפגע בכם.
    אז מצד אחד יש 20 מיליון ועזיבה של שחקן שאיכזב אותכם, אבל מהצד השני יש אפשרות של כדור שלג שיכול להוביל אותכם למקומות נמוכים אפילו יותר מאלה שהייתם בהם בשנים עברו. מקומות שיקשו עליכם לא רק לשמור על השחקנים הבולטים אלא גם להביא אחרים במקומם לא לדבר על לחזור לזכות בתארים שזאת הייתה המטרה המוצהרת שלכם בשנים האחרונות גם אם יצאתם מהמירוץ כמעט תמיד בסביבות ינואר.

14. Ian Wright Member

נראה לי שאף פעם לא הייתי עצבני כ"כ מאז שהגעתי לאייסוקר. מזה שייך לארסן וונגר? בו נניח שלווין רוני נשאר עונה אחרונה בחוזה. הוא לא מעוניין לחדש את החוזה. אין, לא משנה מה אלכס פרגוסון מנסה לעשות, הוא פשוט לא מוכן לחדש את החוזה. מנצ'סטר סיטי מציעים ליונייטד הצעה בסכום X פאונד. פרגוסון ויונייטד מבינים שרוני פשוט לא מוכן להמשיך במועדון. מה עדיף? להשאיר אותו כי הוא שחקן מפתח ולדעת שכנראה תאבד אותו בחינם בעונה שלאחר מכן? או למכור אותו ולהתחיל לחפש מחליף עבורו?

משה אוחיון, אולי עכשיו תבין. אם לא, מבחינתי אתה פשוט חי בסרט. לא אני.

זה נורא יפה שהחלטת גם שרכש לא יגיע. וגם אם לא יגיע, בפעם ה-100, מה עדיף?! להשאיר אותו ולאבד אותו בחינם או לעשות עליו כסף גדול?! אין פה שום קשר לאכזבה מהשחקן בכלל. כן, הוא חלאה ובלה בלה... אני יודע שאני מעדיף לעשות עליו כסף גדול, לדעת שהרווחנו עליו יופי של כסף, לא משנה לאן ילך ושנאסרי מצידי ילך לעזעזאל בקבוצה החדשה שלו.

נערך לאחרונה ב: ‏12/7/11
  15. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

ולדעתי המשבר בין נאסרי למנג'ר ולאוהדים הוא גדול מדי מכדי שנוכל פשוט לפתוח את העונה הבאה ולשכוח שכל זה קרה. כבר עשינו את זה עם אדבאיור וזה היה קטסטרופה.

אנחנו נמצאים במצב של lose-lose, או שמאבדים את נאסרי תמורת סכום טוב וכשכבר מחליף כנראה סגור אצלנו, או שנותנים לו לשחק אצלנו למרות שהוא ממורמר והוא ילך בקיץ הבא בחינם, לדעתי למכור אותו זו האופציה הפחות גרועה.

אני לא מבין למשל איך אתה יכול לשכוח את הקטע המסריח שרוני עשה לכם (פחות או יותר אותו הדבר כמו נאסרי), איך אפשר להתעלם מהתנהגות כזאת? לא מדובר בסתם פנטזיה של אוהדי כדורגל, בכל מקום בחיים אם אין אמון אז האופציה הטובה ביותר לפעמים היא לחתוך.

1. המיתוג שלנו כבר נפגע מספיק.
    2. במקום להיכנע לדרישות החוצפניות של נאסרי, אולי נשקם את המיתוג שלנו בזה שנמכור אותו אבל נביא גם מחליף? בכל מקרה גם אם נתקפל וגם אם נאבד אותו התדמית שלנו כבר נפגעה. הדרך היחידה להתגבר על זה היא רכש רציני אבל ישנים אצלנו בעמידה, מה לעשות.
    3. אתה נותן לנאסרי הרבה יותר קרדיט ממה שמגיע לו באמת - מדובר בשחקן עם נתונים מצוינים ופוטנציאל מפחיד, שנתן בעונה החולפת שלושה חודשים מצוינים וחוץ מזה היה בינוני עד חלש. אני עדיין לא מבין איך בכלל חשבו עליו לתואר שחקן העונה.