ארסנל 2016/17: עוד שנה למנאייק?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י All_Hale_Conradinho, ‏8/7/16.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

לפני היורו,סיסוקו יצא בקריאה לארסנל לבוא ולקחת אותו מינוקאסל,וונגר כהרגלו השתהה.
    נראה אותו עכשיו מביא אותו,וניוקסאל לא ישחררו אותו בסכום נמוך.

2. k_700 Member

וטוב שלא קניתם אותו.
    לפני הטורניר גם התבכיינתם על ג'ירו שלא מספיק טוב עבורכם(והוא סיים בסך הכל טורניר טוב), אז למה להוסיף עוד בינוני?

3. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

סיסוקו בינוני??

4. All_Hale_Conradinho Member

כעיקרון כן. סתם שחקן שירד ליגה. נתן טורניר מעולה, אבל צריך לזכור שכדורגל נבחרות זאת רמה נמוכה בהרבה מהפרמייר ליג. המגן הימני הכי טוב ביורו משחק בכלל ברדינג בליגה השנייה, זה אומר שהוא אפילו מתקרב לביירין? כנראה שלא. זה שלשחקן כמו ז'ירו היה טורניר טוב בסה"כ רק מחזק את הטענה שלי.

5. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

אדון טרי: אלכסיס ואוזיל מסיימים חוזים ב-2018. החוזה של החונק משטרסבורג מסתיים ב-2031.

אדון קיי: אתה בחור חביב בסה״כ. מספיק לגניבת הדעת עם גירוד. אם תמשיך אני שורף לך את הדיון של יונייטד.

לא אלכסיס ולא אוזיל יעזבו הקיץ, אלא אם כן הם ידחפו באופן קיצוני למעבר (ע״ע ססק). בקיץ הבא המצב כבר יהיה אחר ומאוד קשה לצפייה מבחינת האוהדים, כאשר שני השחקנים; שניהם צפויים להחזיק את ארסנל בביצים, כאשר הרבה מהקבוצות הגדולות - חלקן באנגליה - צפויות להציק לנו.

שום דבר כבר לא יכאב כמו לראות שחקן שהתגבר על הפציעות והפך לקפטן וחצי אל במועדון עוזב בשיא הקריירה שלו לאחת היריבות השנואות ביותר, אבל זה בהחלט מחזיר אותנו תדמיתית ומקצועית מספר שלבים לא פשוטים אחורה. האופטימים שבינינו מאוד התגאו בעובדה שהבאנו שחקנים בקליבר הזה + העובדה שזכינו פעמיים ברציפות בגביע האנגלי. כל זה צפוי ללכת לפח בקיץ הבא. אבל ככה זה שאנחנו זורקים לפח הזדמנות אחר הזדמנות אחר הזדמנות לעשות את הקפיצת מדרגה מסתם קבוצה לאחת שבאמת יכולה לאיים על משהו.

ראיתי דברים מוזרים יותר בחיים שלי, בטח בעולם של ונגר.

השאלה היא מה ההגדרה שלך ל-MUST. אני לא חושב שחיזוק באחת העמדות הבודדות שקיבלנו בהן יציבות חיובית בשנתיים האחרונות דורשת שדרוג משמעותי. הוא מוגבל כמו שסאניה היה בשבילנו, ועם ״מוגבלות״ כזו בכאוס של ונגר אפשר לחיות שיש עמדות שבאמת צועקות לחיזוק.

ביחס לפרמיירליג: אין שום בעיה עם מונריאל. חוץ מכישרון נפלא שבעיקר פצוע כמו שואו אין שום דבר מעניין*.
    ביחס לטופ האירופי: זו עמדה שבמילא דלה באיכות של שחקן שיכול לאזן בין הגנה להתקפה.
    ביחס לעילויים היסטורים: כן, הוא כמובן לא שם או בקבוצה הקודמת שציינתי, והאימפקט שלו על משחק ההתקפה שלנו לא קיים.

ועם כל זאת, כן, כמובן שהייתי שמח לראות מגן צעיר עם אימפקט התקפי שמתאים לרמות הללו ויתחרה איתו על ההרכב. הוא יהיה כבר בן 31 בעונה הבאה וגיבס מעבר להיותו שחקן בית לא מועיל לנו בדבר כאשר הוא בריא. היחידי שעולה לי לראש הוא רודריגז שגם קושר אלינו.

* - אזפי (צ׳לסי) גבר-גבר, אבל עוד לא ברור לחלוטין מה הסיפור שלו כמו כל הקבוצה הנוכחית.

אוהדי ארסנל (לא דווקא אתה) שמתלהבים מכל פלוץ שראו אותו בקושי משחק יותר גרועים מזבובים שנמשכים לחרא.

הוא בינוני ומטה כמו כל ניוקאסל בכמעט שנתיים האחרונות. אל תיתן לטורניר נבחרות לבלבל אותך. בוודאי שאל תתבלבל ממשחק וחצי טוב שהוא נתן בתוך הטורניר הזה. אם ניתן יותר מדי ערך מקצועי לטורניר כזה, נחשוב שרוי פטריסיו יותר משוער נחמד, פוגבה אפס!!!1, וכן הלאה וכן הלאה.

עוד שיקול שצריך להילקח בחשבון: זה אף פעם לא היה רלבנטי מה השחקנים הללו עושים בנבחרת לעומת מה שהם עושים בקבוצה: זה לא עוזר לי לראות שת״פ מוצלח לעיתים בין גירוד לגריזמן כי אין לנו שחקן כמו גריזמן; לא עוזר לי לראות את ראמזי מתפקד כסיידקייק לבייל בנבחרת לוחמנית כמו וויילס כי אין לנו את אף אחד מהדברים הללו; ובטח שלא עוזר לי לראות את אוזיל בוכה כי הוא יודע שהוא חוזר לשחק עם גירוד.

ברוב הנבחרות יש שינויים בתפקודים, תיאום וסגנון לעומת קבוצות = שוב, לא צריך להיות רלבנטי.

נערך לאחרונה ב: ‏11/8/16
  6. k_700 Member

אפילו רמה אחת נמוכה מזה.

אל תתרגש ממשחק טוב בגמר, תראה אותו בכל השלוש שנים האחרונות בניוקאסל ותגיד לי בכמה משחקים הוא באמת היה טוב.

oranfu ו-Gianzola אוהבים את זה.
  7. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני חושב שאתה קצת מגזים בקשר אליו. הוא שחקן עם עוצמות שדוחף קדימה. אין לנו כמעט שחקנים כאלה.
    מודה שלא ראיתי אותו הרבה מעבר ליורו,אבל אנחנו זה לא ניוקסאל,ואצלנו הוא יכול לבוא הרבה יותר לביטוי,כמו שהוא עושה בנבחרת.

8. k_700 Member

"כמו שהוא עושה בנבחרת"- אנחנו מדברים בדיוק על משחק וחצי מכל הקדנציה הממש מדהימה שלו בנבחרת, כן?

שחקן בינוני שאני בטוח שאחרי חודשיים אתם תתלשו לעצמכם את השערות מהראש כשתראו אותו משחק .
    הוא לא מספיק טוב בכלום והוא בכלל אמור לשחק כקשר התקפי מאחורי חלוץ.

9. All_Hale_Conradinho Member

רקרדו רודריגז הוא בדיוק השחקן שכיוונתי אליו בתור מגן שמאלי. אם יגיע איכשהו, אני אהיה מאוד מרוצה. אבל ברור שהוא לא יגיע, כי כבר עשינו החתמה, וגם ככה יש קבוצה באנגליה שאני די בטוח שמחפשת מגן שמאלי הרבה יותר מאיתנו (אני מניח שפפ לא הולך להאמין בקולארוב).

10. Mellow29 Kopite

אני לא הייתי נחרץ כל כך לגבי חוסר ההתאמה שלו לארסנל (או לליברפול). אעיד על עצמי כאוהד ליברפול, ואני חושב שרוב אוהדי ארסנל יוכלו להזדהות לאור המצב העגום של הקישור שלהם, שזה היה מרגש מאוד לראות בשנה שעברה את אמרה צ'אן לוקח כדור בתוך החצי שלנו ומתחיל לדהור קדימה. מאז מסצ'ארנו ומומו סיסוקו לא היה אצלנו קשר עם פיזיות ועוצמה אמיתיות במרכז המגרש, אלא רק רכיכות עדינות יותר (פולסן, אדם, אלן) ופחות (לוקאס, מיירלש, הנדרסון וג'רארד בשלהי הקריירה). היו לי דמעות של אושר בעיניים כשראיתי קשר בליברפול שמסוגל להתמודד מבחינה פיזית עם הבריונים שיש בחצי מקבוצות התחתית במרכז המגרש.

כמובן שזה לבדו לא מספיק כדי להפוך שחקן לגדול באמת, ואני לא חושב שסיסוקו זה פתרון ארוך טווח להרכב של קבוצה ששואפת לאנשהו. אבל ארסנל, שכבר עשור בערך מאוד רכה בקישור ובשנים האחרונות הבעיה התעצמה עד כדי מצב שבו קוקלאן או ראמזי היו הבשורה, כן יכולה להיעזר בשחקן כזה במשחקים מסויימים. לא בכל משחק, אבל במקום לעלות שם עם קזורלה או ראמזי וכל מיני שחקנים חמודים אחרים, סוס כמוהו כן יכול להיות נכס.

אולי עכשיו כשהביאו את צ'אקה הם מרגישים קצת יותר חזקים בחלק הזה, אבל באופן עקרוני הוא יכול להיות תוספת לא רעה לסגל של רוב הקבוצות. אני גם לא חושב שהוא יעלה מחיר מטורף אחרי שניוקאסל ירדה.

11. All_Hale_Conradinho Member

כשחקן ספסל אני מסכים שיש לו מקום לתרום. אבל אני קיבלתי את התחושה שהדיון פה הוא על האפשרות להביא אותו כשחקן הרכב בכנף ימין (שגם בה ארסנל צריכה חיזוק משמעותי, כי במצב הנוכחי זה נראה שאלכס אייוובי הולך לפתוח שם). זה כבר לא.

12. k_700 Member

כן הפיזיות זה דבר נחמד מאוד שכדאי שלכל קבוצה תהיה אבל לא בכל מחיר.
    זה לא קרב אגרוף במשקל כבד, יש עוד המון אספקטים קריטיים שאין לו במשחק שהיו מטריפים את אוהדי ארסנל.

הם למשל בוכים על זה שג'ירו כשעוצר כדור(אגב, הרבה יותר אלגנטי בעצירת כדור שלו מסיסוקו) הוא מאט להם את המשחק.
    רק תחשוב שסיסוקו למעשה צריך לשחק בעמדה הכי קריטית(למעשה איפה שאוזיל צריך לשחק) בהתקפה.
    איפה שצריך לחשוב הכי מהר, לתת את הכדורים הנכונים ולסכן בעצמך את השער.

שוב, מי שהתעורר אתמול וכל כך התרשם מהמשחק שלו יכול לחשוב שמדובר פה במינימום יאיא טורה.
    אני די עומד על שלי, הוא לא באמת טוב מספיק בכלום, אולי חוץ מההיבט הזה של להיטמע טוב בתוך מרקם של קבוצה, כלומר אם כל הקבוצה תזרוק זין בהגנה- גם הוא יעשה את זה.

ארסנל אולי צריכה קצת שחקנים רעים באופי וכאלה שיספקו מאץ' אפ פיזי אבל לא בחשבון על היכולת למסור, לעצור כדור ולהיות חלק ממשחק התקפי של הרמות הגבוהות.

הם יקנו אותו והטרוניות יהיו בדיוק כמו שהן לפלאיני אצלנו או לג'ירו אצלהם, גם אם יעלה רק מהספסל.

*** אין לו רבע מהיכולות ההתקפיות שהיו למסצ'רנו או לסיסוקו אצלכם. שניהם מסוגלים לראות את המשחק מהקישור האחורי, למסור לעומק, לשחק מהר. שניהם היו טובים ממנו בהרבה.

13. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

מאז ימי ויירה יש אוהדי ארסנל שנואשים לכל גוש בשר בשוק כאילו לא צריך קצת מעבר לזה בכדורגל; בגלל זה כל פלוץ אוברייטד כמו פלאיני, אמבילה, קראבליו ועכשיו סיסוקו לצורך העניין הלהיבו כמה מאוהדי ארסנל. אני זוכר את הדיונים על כל אחד מהם, על איך אנשים ישמחו לראות שחקנים עם נוכחות פיזית כזו בקישור שיקחו את הכדור ו״ידחפו קדימה״, כאילו אין אלמנטים נוספים שנחוצים לשחקני כדורגל.

נקודתית לגבי סיסוקו, הוא אפילו לא BOX-TO-BOX. הוא יצור מוזר של קשר התקפי/קיצוני ימני. אפשר להסתכל עליו כאיזו הטמעה שחורה של פלאיני בתקופת אברטון* וג׳יימס מילנר, קרי, הוא סוג של נגר מבחינה התקפית מול הגנות צפופות יותר, אבל הוא יכול לחפות על זה באלמנטים אחרים אם יש לצידו שחקנים מוכשרים יותר. באוברול הוא שחקן עם כישרון ותקרה שלא צריך להיות רלבנטי בכלל לארסנל, גם אם המצב באמת בעייתי אם מסתכלים על התפוקה של ״השחקן השלישי״ מקדימה לצד אוזיל ואלכסיס. מצד שני, ראינו כבר דברים גרועים יותר.

הבעיה במרכז השדה של ארסנל כמו כל שאר הקבוצה היא לא דווקא רק פרסונלית. נכון, הבאת הפרסונל המתאים יהיה חלק מהפיתרון, אבל אין באמת תוכנית משחק, אין איזון בין השחקנים, אין תיאום בין החוליות. למעשה, אין אספקט אחד שאפשר לראות שבו הקבוצה מאומנת. הפילוסופיה של ונגר מסתכמת ב: ״קחו כדור, שחקו״ + הרכרוכיות/שחצנות משהו שהוא מעביר לשחקנים. לא במקרה אצל מוריניו/קונטה/כל מאדרפאקר אחר אפשר לראות גמדים שהם בסה״כ חלשים מבחינה פיזית אוכלים את המגרש. נכון, זה עניין של סגנון, אבל זה גם השפעה של מאמן.

מונחים כמו ״גיבוי לגיבוי״ שאני נוטה לקרוא לאורך השנים - בעיקר סביב ליברפול - זה סוג של שקר. בסופו של דבר, אתה צריך כישרון וכמה שיותר ממנו. זה כמו לקוות שלוקאס לא ישחק למעט מקרים נקודתיים ואז לגלות בכל פעם מחדש שהוא תמיד נמצא שם בשבילך למרות שאתה כ״כ לא רוצה בזה; סיסוקו, אולי, למעט משחקים נקודתיים מתוך עונה כ״כ ארוכה הוא לא שחקן שקבוצה צריכה לזרוק בשבילו עשרות מיליוני פאונד**.

* - עוד סוס שבכלל עשה את ההצלחה שלו כקשר התקפי. מה לו ולכדורגל שרלבנטי לשנת 2016.
    ** - ניוקאסל זו לא סתם קבוצה צ׳מפיונשיפ + הייפ מהיורו + הייפ באנגליה + כל פלוץ עולה עשרות מליוני פאונד = לא שווה.

נערך לאחרונה ב: ‏11/7/16
  14. k_700 Member

נהדר שהזכרת את קאראבליו, אין לי מושג איך הטנק שרמן הזה היה מקושר אלינו ואליכם בסכומים מטורפים(נכון ללפני 4 שנים).
    פשוט טנק איטי, מגושם וארוך שיודע לזרוק חיצים ארוכים לרוחב.
    מנדש הזה...נכלולי בן נעוות המרדות.

ברור לי שאנשים מאבדים את הפרופורציה כשהם רואים קשר שחור וחזק מככב באיזה משחק בנבחרת צרפת(ומפריזים "נתן טורניר טוב") ואפילו מנסים לשכנע את עצמם שלמה לניוקאסל בכלל לבקש עליו הרבה כסף, הם בכלל בליגת המשנה.

אני רק אציין במסגרת הודעה זו שבלייס מאטווידי נח לו בשלווה על המדף כשהמחיר הנקוב הוא 25 מיליון יורו, עכשיו תמשיכו לשכנע את עצמכם.

15. All_Hale_Conradinho Member

"לשכנע את עצמכם"? עד עכשיו היה פה רק אחד שתמך בהבאת סיסוקו ודומיו. די להכניס לאנשים מילים לפה.

מצב נושא:
הנושא נעול.