ארסנל 2016/17: עוד שנה למנאייק?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י All_Hale_Conradinho, ‏8/7/16.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. אדום של פעם Member

לא רואה את וונגר מפוטר כל עוד הוא מסיים כל עונה בטופ 4. הרי מה שמעניין את הבעלים שם זה הרווחיות וכל זה. הם מסתכלים על ארסנל כעל עסק רווחי ומתי שהוא לא יהיה רווחי או פחות רווחי ( אי העפלה לטופ 4 ) תגרום להם לחשוב פעמיים אם להשאיר אותו או לא. והמחאה של האוהדים לא תהווה שיקול רציני מצד ההנהלה, לדעתי כי הבעלים דיי אטומים.

מצד אחד יש לי קצת רחמים על אוהדי ארסנל שסובלים את וונגר כל כך הרבה שנים, אבל וונגר טוב לי. שיישאר כל עוד הוא יכול.

2. Gunner_ForeveR Member

מוסטאפי בלוף
    ואוזיל גם חוץ מהעונה האחרונה שלו , בינוני מינוס

3. Gunner_ForeveR Member

ונגר אמר שאי העפלה לצ'מפיונס כבר לא תפגע כלכלית בארסנל יותר בגלל הזכויות שידור

4. עידן444 Member

גם אני שמעתי את זה.
    ולא מוונגר.
    בגלל זכויות השידור הכסף מליגת האלופות הרבה פחות משמעותי.

Sent from my iPhone using Tapatalk

5. Andrei Kanchelskis Member

לא להאמין איך הפכה ארסנל בזכות ונגר לאחת הקבוצות התוססות והמלהיבות באירופה ואיך היא הפכה ״בזכות״ ונגר לאחת הבדיחות הגדולות ביותר באנגליה ובאירופה,ללא ספק מועדון שבנוי כולו על איש אחד לטוב ולרע.

6. מזגן Member

כמו יונייטד. רק ווריאציאה אחרת.

7. סמואל אטו Member

נכון שהאידאלים שלו הם קצת ״משונים״ בכדורגל הקפיטליסטי שאנחנו מכירים, אבל זה לא רעיון כזה מופרך לחיות בתוך האמצעים שלך( במיוחד אם האמצעים הם בין הטובים בפרמיירליג).
    הבעיה היא שונגר לא נותן שום ערך נוסף בצד הטקטי ששם ארסנל מפגרת אחרי רוב קבוצות הפרמיירליג, ושבעזרתו קבוצות יכולות להתגבר על פערים כנגד קבוצות ״עשירות״ יותר.
    אני מאמין שגם במודל הכלכלי של ונגר ארסנל תוכל להתחרות על אליפות אם על הצד הטקטי יהיה אמון מישהו קצת יותר מאורגן/מתקדם.

8. עידן444 Member

קלעת בול במטרה!
    שאפו!

גם כשונגר הגיע לארסנל היא לא היתה הקבוצה הכי עשירה בעולם שמביאה את השחקנים הכי יקרים בעולם, ובכל זאת הוא ידע לקחת קבוצה חזקה הגנתית ולהפוך אותה לקבוצה עוד יותר חזקה הגנתית ותוך כדי שהיא משחקת כדורגל די אטרקטיבי.
    אני לא יודע אם זה בהשפעה של מישהו אחר, אני לא יודע אם זה בזכות הבסיס שהיה לו לפני זה- אבל זה מה שקרה.
    השינוי החל דווקא בעקבות העונה הכי מוצלחת ב 2004(אמנם לא דאבל כפי שקרה בפעמיים הקודמות אבל אליפות ללא הפסד זה משהו די היסטרי)- לאחר העונה הזו ונגר משום מה ירד מהמחשבה לשחק עם שני גרזנים שהם קודם כל שחקני הגנה טובים- במרכז השדה- מויירה ופטי, דרך רמי גארד ואפילו ז'יל גרימנדי שהיה בלם וכשפטי או ויירה היו חסרים הוא היה נכנס לעמדה(והתרומה שלו בהתקפה די אפסית), המשך בז'ילברטו סילבה, ואדו וג'ובאני ואן ברונקהורסט שנע בין קשר אחורי למגן שמאלי- שחקנים שנעלו את האמצע.
    אט אט מרכז השדה של ונגר הפך ליותר אלגנטי ופחות גרזני(ססק, פירס פתאום מוצא את עצמו באמצע, סאנטי ואפילו פארלור שהוא שחקן חרוץ אבל באופי שלו הוא לגמרי שחקן התקפי) וארסנל הפכה להיות יותר ויותר רכה עד לחמאה שאנחנו רואים בשנים האחרונות כי להבדיל מאמצע שנות ה 2000 אין לה מאחורה שחקנים כמו סול קמפבל, קולו טורה, אשלי קול, ולאורן אלא גם בהגנה שחקנים רכים יותר- ועושה רושם שונגר ממשיך להיות שבוי בקונספציה הרכה הזו- בלי שום ניסיון לתת פיתרונות- אלא אם מישהו חושב שהבאה של ז'אקה או מוסטאפי זה פיתרון.
    ב 2004 היום לארסנל 7 חיות טרף על המגרש-
    להמאן, סול, קולו טורה(בתקופת שיא- הסבה גדולה של ונגר משחקן התקפה לחיית טרף בהגנה), אשלי קול, לאורן, ויירה וז'יברטו סילבה-
    ותראו את החבורה הרכרוכית שיש בשנים האחרונות ותבינו את ההבדל.
    וכמובן שאין כאן רק עניין פרסונלי אלא גם העובדה שונגר שבוי במן רצון מוזר לשחק יפה- השאלה יפה בעיני מי?

9. alexshw Member

הרבה בזכות יתרון גדול בידע שלו בשוק הצרפתי. יתרון שנעלם עם השנים. היום כולם מכירים את מבאפה ובקאיוקו. ולא רק אותם.

10. סמואל אטו Member

אין ספק שהרכישות של ונגר לעמדות האחוריות לא היו מספקות, אבל לא יודע אם הייתי ממהר להפיל את זה על סגנון המשחק של השחקנים הללו.
    בסופו של דבר ונגר הצליח כי הוא הביא קדמה שהביאה לכך שארסנל מצאה, רכשה וטיפחה קבוצה מהטובות באירופה.
    באותו הזמן שאר הקבוצות בפרמיירליג החלו בעצמם להתקדם ובזמן שקבוצות עשו צעדים להתחזק בתחום הסקאוטינג, המאמנים והטקטיקה וביטלו את היתרון היחסי של ארסנל - ארסנל לא עשתה שום צעד כדי להמשיך להיות צעד לפני כולם ונשאר להם רק היתרון הכלכלי( שהוא משמעותי בפני עצמו) וכמובן היציבות, לבינתיים.
    זה מצחיק שבן-אדם אינטילגנטי כמו ונגר לא הבין/מבין שהוא היה צריך לשים לב מה קורה מסביבו ולעשות צעדים כדי להמשיך לשמור על העוצמה של ארסנל, ובמקום זה הוא המשיך להאמין שמה שהצליח לו לפני 20 שנה עדיין יצליח לו היום.

11. alexshw Member

עניין של אופי לדעתי. הוא גם אידאליסט קרי מוכן ללכת רק בדרך מאוד מסוימת גם אדם נורא ריכוזי.
    בכדורגל המורכב של היום אי אפשר להיות ריכוזי. זה לא עובד אפילו בארץ. פרגי אגב נחשב לדיקטטור אבל ממש לא ריכוזי. בין היתר בגלל זה הוא עם 16 אליפויות בקריירה וונגר עם 4.

ארסנל תלויה בגחמה של אדם אחד.
    הרבה מועדונים מצליחים לא תמיד אפילו תלויים בזהות המאמן. לא מנצ'יני ולא אנריקה הם מאמנים מהדרג הבכיר אפילו לא קרוב.

סמואל אטו אוהב/ת את זה.
  12. oranfu Member

כן, אבל מצד שני שניהם קיבלו לידיים סגל שלא ממש צריך מאמן. ראינו גם כשגרנט היה בצ'לסי שכשיש סגל כזה חזק אז מאמן צריך לדעת לא להפריע וזה יכול לעבוד.

13. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

14. Andrei Kanchelskis Member

15. Mellow29 Kopite

ברצינות אורי?
    אני חושב שרודג'רס מאמן טוב. הוא גמר לא טוב אצלנו אבל כן יש לו חלק בעונה שלא ברור מתי בכלל נוכל לשחזר (מבחינת סגנון וקצב נקודות), עם כל הכבוד לסוארז. ללכת עליו זה הימור אבל במקרה שלהם כל מנג'ר יהיה הימור. אלגרי זה שם נוצץ יותר אבל אם הוא לא ריאלי, אני לא יודע למה רודג'רס זו כזו בדיחה.

מצב נושא:
הנושא נעול.