ארסנל 2018/19 - I am a romantic fool

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Clock End Stand, ‏12/8/18.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני רוצה להרוג את מוסטאפי.

עידן444 אוהב/ת את זה.
  2. owen11111 Member

@אלעד
    כמה כסף אתה מעריך שקרונקי יהיה מוכן להשקיע ברכש הקיץ? אני מניח שהתשובה תהיה ושנה דרמטית עם ליגת האלופות ובלעדיה.

ובהניתן תקציב מוגבל + הסגל הקיים - מה אתה עושים קודם:
    הולך ושם ארגז על זאהה או בכסף הזה מחפש 2 בלמים להחליף את מוסטאפי וקוסייליני?

3. alexshw Member

ארסנל צריכה להפטר מאוזיל ומיקי. שניהם מכבידים על השכר וארסנל יכולה להבנות בלעדיהם.

4. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

@owen11111,

אתה צודק בתשובה שלך לגבי השאלה הראשונה.

באמצע פברואר יצא לי לשמוע פודאקסט של arseblog בו דיוויד אורנשטיין (BBC) התראיין. הוא סיפר שממה שהוא מבין - אם ארסנל תעלה לליגת האלופות - התקציב צפוי להיות כ-100 מיליון פאונד. עם זאת, זו הגדרה מאוד מעורפלת ולא מספיק חדה. כלומר, מה זה באמת אומר? זה לפני מכירות או שזה כולל מכירות וסיום חוזים של שחקנים שמכבידים על התקציב? זה כולל שכר של שחקנים?ֿ לא אומר הרבה, בקיצור.

ANYWAY, ברור שהמודל הכלכלי של ארסנל בנוי על השתתפות בליגת האלופות. לא רק שלא מכחישים זאת בארסנל, אלא גם מדגישים זאת. ההבדל צפוי להיות משמעותי ביותר אם לא נעמוד במטרה הזו, ויכול מאוד להיות שזה ישפיע על כל העתיד הקרוב שלנו.

**

לגבי השאלה השניה, לפני שאענה לך, חשוב להדגיש את הפוליטיקלי קורקט, קרי, את ההבדל בין מה יקרה בפועל למה אני הייתי רוצה לראות. אני אוהד, ואני תמיד שואף לטוב ביותר מהקבוצה שלי, אבל צריך לזכור שהקבוצה שלי היא ארסנל. הבעלים הוא קרונקי (לא השטן כמו שאוהבים לצייר, אבל גם לא הבעלים האידיאלי בעולם ספורט תחרותי)*, המאמן הוא אמרי (יותר טוב מונגר, אך גם לא נראה כמישהו שיכול להיות כאקס-פקטור מובהק כמו ונגר בתחילת דרכו או קלופ בליברפול כיום), והסגל שבינוני במקרה הטוב דורש המון שיפוצים.

עבורי זה בלתי נסבל לראות את ארסנל, גם את זו של אמרי, שלדעתי הסתמך על לא מעט מזל העונה (לפעמים הוא בעצמו יצר אותו). הכדורגל רע, ולזכותו ייאמר שלא הוא בנה את הסגל, אז הוא בעיקר מנסה להוציא מה שאפשר ממנו ולהביא תוצאות מיידיות. השאלה אם אמרי מסוגל לעשות מעבר, ואני מקווה שהוא יקבל את ההזדמנות כבר בקיץ הקרוב לבנות סגל שיתאים יותר לפילוסופית משחק שלו.

אנחנו נואשים לשחקני אגף יותר מכל דבר אחר בעיניי. אני יודע שאני נואש לראות כאלה בקבוצה. אין לנו טיפת סקס במשחק. כולנו כבר מודעים לעובדה שהשחקנים היצירתיים ביותר ב-1/3 האחרון במגרש לרוב הולכים לאגף, ופשוט אין לנו כאלה + הם לא מהווים נטל הגנתי. אוזיל ומיקיטריאן רוצחים אותנו מקצועית וכלכלית ואני מקווה שנהיה אסרטיבים וננסה להיפטר מהם בקיץ; אייוובי לא מספיק מוכשר ובעיקר לא מספיק אינטליגנטי, ומעולם לא היה כזה כדי להצטיין בארסנל. להיות שחקן בית זה מגניב, אבל זה לא צריך לתת לך איזו זכות או הקלה מיוחדת כדי לקבל דקות.

ברגע שיהיו גם שחקני אגף, כל ההרכבים שלנו ייראו מאוזנים יותר וגם ההתקפה צפויה להיות דומיננטית יותר. לאקזט, השחקן הטוב ביותר שלנו העונה, לאורך הקריירה היה הרבה יותר סקורר מאשר complete forward, אבל בהינתן פליימייקרים אמינים מאחור, הוא כל הזמן יורד לאחור ועוזר לקישור לבנות את המשחק (שים לב למספר הבישולים שלו העונה, ושים לב לגול של אוזיל מול פאלאס).

אני גם מעדיף עוד שחקני אגף טכנים על פחות דק׳ של אובאמיאנג שהוא אחד החלוצים המוזרים שראיתי בחיי. הוא מבקיע בכמויות כמעט כמו שהוא מחמיץ, אבל הוא בעיקר כדורגלן נוראי עם הכדור מחוץ לרחבה. הוא מחריב התקפות שלמות ולמעשה סוג של ״תחנה אחרונה״ במובן הלא טוב. הוא אופציה טובה (מאוד) להתקפה בסגל (כל מה שישו היה צריך להיות בסיטי למשל), אבל הוא לא ״כוס התה״ שלי, בלשון המעטה.

**

לגבי ההגנה, צריך לזכור ששני השחקנים הכי מרשימים שלנו בחוליה הזו, הולדינג ובלרין, (לא כולל לנו) גמרו את העונה מוקדם מהצפוי, אז עם כל הציניות שבדבר הם יהיו like a new signings אם יחזרו טוב; מ-מוסטאפי צריך להיפרד גם אם לא יגיע מחליף במקומו, כי הוא נזק שאני לא זוכר כדוגמתו בארסנל. כבר ראינו המון בלמים גרועים תחת ונגר שהיו מוכשרים הרבה פחות מהגרמני, אבל אף אחד לא הזיק כמוהו. אני באמת לא חושב שמדובר בחומר גלם רע, אבל זה לא רק שלא התחבר אף פעם, זה רק הולך ומחמיר (לראייה המשחק האחרון מול פאלאס).

אם כמה שמרכז ההגנה כן צועק לחיזוק של איזה born leader שהוא גם תותח מקצועית (ע״ע VVD)**, אני לא יודע כמה יש כאלה בשוק ועוד כאלה שארסנל תהיה מוכנה לשים עליהם את הכסף. אני מניח שיסחבו עוד עונה עם קוסיילני שבסה״כ היה טוב אחרי שהתאושש מההלם במשחקים הראשונים לאחר שחזר מהפציעה באכילס וכנראה גם בנפש (לדעתי חזר מהר מדי כי מספרית היינו חייבים להרכיב בלם), יש את סוקראטיס (שכנראה הוא אחלה גבר, אבל פה זה לא ברנלי והוא סתם תופס מקום כ-וטרן יקר), ואת הולדינג. מונריאל גם יכול לחלטר במידת הצורך.

שוב, לא מספיק טוב בכלל, אבל מספיק שהיה יותר הולדינג וקוסיילני העונה ופחות מוסטאפי והיינו כבר במקום שקט בטופ 4. הסיכוי שנוכל לבצע שדרוג פרסונלי מטורף שם בקיץ הקרוב קטן משמעותית ממה שנוכל לעשות בקישור ההתקפי שלנו שפשוט לא קיים.

מעבר לשפיות שלי שאולי תחזור, אני גם חושב שזה יחזק את מעמדנו המקצועי בטופ 4 (קבוצת הגנה חלשה-בינונית, התקפה מעולה).

* - קרונקי לא השקיע ולא ישקיע שקל מכיסו הפרטי בארסנל, וזה בסדר. ארסנל צריכה להשקיע מהכסף שעומד לרשותה, ולמרות שמציירים אותנו כמסכנים תמיד (אולי גם זה באשמתנו) - אנחנו בזבזנו הרבה כסף בשנים האחרונות ובמקרה הטוב נשארנו במקום מבחינה מקצועית.

** - אפילו קוליבאלי שהוא כאילו the real deal היה חלש מאוד כמו כל נאפולי מולנו ב-180 דק׳ שראיתי אותו.

נערך לאחרונה ב: ‏23/4/19
  5. owen11111 Member

תגובה נהדרת. תענוג לקרוא.

כנראה שראיתי את ארסנל פחות ממך, ואני לגמרי עם חלקים גדולים מהתגובה שלך, אבל יש כמה נקודות שאני חושב קצת שונה ממך:

1) אמרי - כפי שציינת הוא אכן לא בנה את הסגל, ונאלץ בעיקר לייצר את המקסימום מהכלים שעמדו לרשותו. אני חושב שאם בוחנים אותו לפי השורות התחתונות - הוא עשה עבודה טובה מאוד.
    העונה עוד לא נגמרה וארסנל עוד מסוגלת לסיים במקום השישי ולעוף בחצי גמר הליגה האירופית (בדיוק כמו בשנה שעברה) - אבל קשה להתעלם מהבעיות המבניות בסגל + מכת הפציעות + ששני השחקנים בעלי השכר הגבוה במועדון הם בעלי תרומה מקצועית שקרובה לאפס.

היכולת לשלב הן את לאק והן את אובמאיינג ולהפיק לא מעט משניהם זו נקודת זכות ענקית שאני זוקף לזכותו. מגיע לו גם קרדיט על היכולת של גנדוזי וטוריירה בחצי הראשון של העונה. אני צופה שבעונה הבאה הם יצליחו לתת תפוקה לפרק זמן משמעותי יותר במהלך העונה.

2) ההגנה - השיפור ביכולת של לנו החל מינואר גורם לו להראות כמו שוער טופ 3 בליגה העונה (אחרי אליסון ואדרסון למען הסר ספק). אבל ההגנה של ארסנל היא בצורה ניכרת הכי חלשה מבין קבוצות הטופ 6, ולמרות השיפור ביכולת של קוסייליני והחזרה העתידית של ביירין - אני חושב שהדבר הראשון שאמרי צריך לעשות זה להמר על שחקן במרכז ההגנה. אני לא יודע אם קוליבאלי הוא אופציה פיזבילית, אבל יש כמה כישרונות באיטליה שהייתי קופץ עליהם כרגע: רומאניילי (שאני מניח שלא יהיה פשוט להוציא אותו ממילאן), הבלם של טורינו (איזו?) ואני מניח שיש עוד כמה שמות שאני מפספס.
    אני באמת בספק אם יש עוד ואן דייק בעולם, לא כרגע. אבל אני באמת מאמין שהבאה של בלם אינטיליגנטי אחד - יכולה להביא לשיפור ותוצאות מיידיות.

3) בהתחשב במוות שיש לכם בכנפיים - זאהה הוא בהחלט סוג של חלום. ועדיין, יש לי קצת ספקות לגבי התקרה שלו ואם ב-70 מיליון (או משהו באזור חיוג הזה) הוא ההשקעה בעלת ה-ROI המקסימלי. אין ויכוח לגבי הדריבל שלו, יש לי ספקות לגבי היכולת שלו להראות יותר טוב ולהעלות את המשחק שלו לרמה נוספת לצד שחקני התקפה איכותיים.

אני יודע שדיברו על הבחור הזה מליל, ומעולם לא ראיתי אותו. אבל על הנייר הוא נשמע כמו אופציה לא פחות מעניינת.

בכל מקרה, אני חושב שהגעה לליגת האלופות יכולה לתת לפרוייקט הזה את מה שליגת האלופות נתנה לנו ב-16/17 - להביא 2 שחקנים איכותיים שישפרו את הקבוצה מיידית. אצלנו זה היה מאנה ו-ווינאלדום. אצלכם זה יכול להיות משהו דומה.
    כמובן שקשה לראות את אמרי משחזר את ההצלחה והבנייה ההדרגתית של קלופ, אבל ליגת האלופות יכולה לתת לכל הפרוייקט החדש הזה חתיכת דחיפה.

Bayern, Clichy ו-yakov_y אוהבים את זה.
  6. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא חושב שיש בינינו (כמעט) מחלוקת לפי ההודעה שלך.

סעיף 1 נכון לגמרי, וזו הסיבה שמגיע לאמרי בזכות ולא בחסד עונה נוספת. אני העליתי שאלה קצת גדולה יותר מעבר ל״אם אמרי טוב מונגר?״ (ברור שכן) או ״אם התוצאות שלו ברמה האובייקטיבית טובות בהתאם לכלים שקיבל?״ כנראה שנוכל לענות על זה בסימן קריאה לכאן או לכאן רק בסוף העונה הבאה.

סעיף 2 נכון גם הוא, אבל זו גם שאלה של סדר עדיפויות בהיבט הכלכלי. אם השקעת בשחקני אגף משמעותיים, הסיכוי שתביא בלם טוב גם הוא לא סביר כיום. לא מבחינת ארסנל כמובן, אלא אם כן נעשה צ׳לסי ונמכור כל פלוץ יקר בסכומים הזויים לקבוצות בסין.

סעיף 3, ספק מובן לגבי זאהה שחוזר על עצמו לעיתים קרובות. אבל אם תתחיל להסתכל עליו באופן ממוקד יותר במשחקים של פאלאס, שים לב שהוא לא בדיוק אגואיסט או מחזיק יותר מדי זמן בכדור כשהוא לא צריך (ולפעמים זה ממש נחוץ בקבוצה כמו פאלאס). זה אולי לא בא לידי ביטוי ב-1/3 האחרון במגרש עם מספר בישולים, אבל זה כי באמת אין עם מי לשחק (בחייאת, בנטקה שחקן ההתקפה הטוב ביותר לידו והוא לא פוגע מאז 2015).

הבעיה האמיתית היחידה איתו כרגע היא הכסף, but who cares? לדעתי שחקן כזה יכול להפוך לסופרסטאר בקבוצה של טופ 4-6, ודווקא עם שחקנים טובים מסביבו אני חושב שהוא יעשה נזק על בסיס שבועי לכל הגנה שיפגוש. אין מצ׳אפ שהוא לא יפרק ב-1 על 1. זה סיוט.

נערך לאחרונה ב: ‏23/4/19
    owen11111 אוהב/ת את זה.
  7. Clichy COYG

אני מסכים עם אלעד כמעט בהכל למעט הנושא של היכולת - בהרבה משחקים העונה אכן נראינו לא טוב אבל בכל מה שקשור למשחקי הבית אמרי הצליח לייצר סוג של אוטומציה במשחק ההתקפה שלנו שלא הייתה תחת ונגר. כן זה עדיין טעון שיפור אבל אני כן רואה פתח לאופטימיות.

בנוגע להגנה אני חופר על זה הרבה אבל לפני הכל אנחנו צריכים בלם אתלטי. זה לא מבטיח הצלחה (ע"ע גבריאל, דאבינסון) אבל בסגנון המשחק האולטרה התקפי של אמרי אני חושב שזה מאסט, כי לראות את סוקרטיס ומוסטאפי רודפים אחרי חלוצים כבר גורם לעיניים שלי לדמם. עמדת המגנים היא סופר חשובה במערך אבל אני מאמין ביכולת של בלרין וקולא להשתפר עוד תחת אמרי וגם הגיבויים שלהם סה"כ בסדר ככה שאני לא רואה טעם לרכש שם.

מודה שעד לא מזמן הייתי מאוד סקפטי בנוגע לזאהה, אבל היום אני כבר די משוכנע שהוא בשל. כאשר מאנה היה בסוטון היה ברור שהוא צריך לקבל את ההזדמנות בקבוצה גדולה יותר, ואז הוא היה בפרופיל נמוך יותר מזאהה כיום שהוא כנראה שחקן ההתקפה הכי טוב מחוץ לטופ-6 (ומשחק תחת חרא מאמן בחרא קבוצה). כן הוא יהיה יקר אבל זה מסוג ההימורים שהייתי שמח שהקבוצה שלי הייתה לוקחת, ומבחינתי זה הימור הרבה יותר מחושב מלזרוק 40 מיליון על מוסטאפי או ג'אקה.

8. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

גם אני הייתי סקפטי לגבי זאהה, וגם רשמתי את זה לאורך השנים כאן מספר פעמים. יצא לי להתמקד *רק* בו במשחקים שראיתי את פאלאס בשנתיים האחרונות והוא באמת טוב. זה לא איזה עלק פנטזיסט מעצבן שגדול על הקטנים. הוא משחק טוב, משחק נכון בהתחשב בשחקנים שיש מסביבו, והוא צריך לקבל הזדמנות בקבוצה טובה יותר. אני לא אומר שהוא יצליח בכל מקום שיגיע אליו, אבל אני חושב שלקבוצות כמו ארסנל, טוטנהאם ואפילו ליברפול הוא יכול לתרום המון; הוא קרנף טכני שפשוט אי אפשר לעצור ב-1 על 1. הוא פשוט גדול, חזק, מהיר וטכני מדי.

אני לא בטוח שאני אופטימי כמוך לגבי השיפור האפשרי של בלרין וקולא מבחינה הגנתית, בטח אם נפסיק לשחק עם שלישיית הגנה. הם משאירים חורים מאחוריהם על בסיס קבוע, ועם בלם שיוצא הצידה ויכול לחפה עליהם זה עוד בסדר. יכול להיות אבל שזו עזרה הגנתית שהם יכולים וצריכים לקבל משחקני אגף שיורדים לאחור, מה שאין לנו, ושוב מחזיר אותי לעמדה שהכי צועקת לחיזוק לטעמי.

9. Clichy COYG

קולאסינץ' בוודאות לא מספיק טוב במערך של 4 בהגנה, על בלרין עוד איכשהו עומד הספק. מה שכן העניין של בלמים אתלטיים זה בדיוק מה שצריך פה - בין אם זה בגלל החיפוי על המגנים או קו הנבדל הגבוה שמשחקים איתו.

כל מילה על זאהה, זו החתמה שמישהו צריך לעשות מתישהו. הבן אדם גרם למיליבויביץ' להיות בדאבל פיגרס שתי עונות רצוף.

10. k_700 Member

70 מליון פאונד בשוק של הקיץ הקרוב על שחקן כמו זאהה(בשיא הקריירה) זה לא כזה הרבה כסף.

כל שחקן התקפה עם שנתיים בחוזה ועונה וחצי טובות בצרפת יעלה לפחות את הסכום הזה.
    זאהה לדעתי מנייה די בטוחה ברוב קבוצות הטופ 4, גם הרבה פחות משחק כקיצוני ממה שהיה בתחילת הקריירה.
    הוא יכול לקחת את המגן עד לשער, הוא כובש הרבה(בטח ביחס לשימוש בו שזה לא הגיוני בכלל בפאלאס).

זה היה נשמע הזוי הסכום על זאהה נניח שנתיים לפני, כשהשוק קצת החל להשתגע.
    אני בכלל לא בטוח שהסכום לא יהיה גבוה יותר מ70 מליון פאונד בקיץ הקרוב.

בקשר לאמרי, יש פה מילכוד.
    מצד אחד עשה עבודה טובה עם החומר גלם שלו ואפילו קידם כמה שחקנים ונתן רענון מסויים.
    מצד שני, די ברור שהוא לא באמת מאמן בליגה של העילויים שיש פה בליגה(קלופ, פפ , פוצ'טינו) וכדי להדביק את השניים הראשונים צריך לפחות עילוי ברמה הזאת.
    וזה מה שמבאס אם אתה אוהד ארסנל, כביכול אתה לא יכול להגיד שלא מגיעה לו עוד עונה.
    מצד שני ברור לגמרי שזה לא מי שידביק את הפער מהשניים הראשונים, גם אם תשחרר לו עוד כסף.

אני במצב כזה בוחר בחארקירי.
    בדיוק כמו אצלנו, כשזו הרמה להשיג(פפ וקלופ) אני מעדיף לעשות משהו לא שגרתי כמו להפטר ממאמן שבסך הכל עשה עבודה טובה אבל התקרה שלו די ברורה ביחס אליהם, כדי להשיג את הדבר הכי טוב שאולי יקרב אותי לשם.

אולי המאמן של אייקס, אולי ז'רדים(שיכול מאוד להתאים לדעתי לחממה של ארסנל) ובטוח פו'צטינו שאין סיכוי כמובן שיגיע אליהם(אבל אופציה שלא ברורה לי איך לא מתאבדים עליה עכשיו, כשטוטנהאם עדיין חנוקה מהתשלומים על האצטדיון וכנראה הולכת לאבד כמה שחקני מפתח בקיץ).

11. oranfu Member

ראיתי איפשהו שזאהה אמר שהוא רוצה לשחק בליגת האלופות. אני מניח שזה יהיה מרכיב משמעותי ביכולת להביא אותו.

אני לא יודע כמה הוא יעלה, אני מניח שתהיה עליו תחרות משמעותית וחבילה כלכלית גדולה מאוד. כשצריך לקחת בחשבון שהוא כבר נכשל במועדון גדול לפני זה והוא היום דג ענק בבריכה קטנה, זה חתיכת הימור. בשביל סיטי ויונייטד זה לא הימור כזה משמעותי, אבל בשביל ארסנל שצריכה עוד כמה וכמה שחקנים והמצב הכלכלי לא ברור? החלטה לא קלה.

להביא את פוצ'טינו? פוצ'טינו כבר אמר שלא יאמן בברצלונה מתוך נאמנות לאספניול אז הוא יעזוב את טוטנהאם בשביל ארסנל? נו באמת.

12. k_700 Member

איפה הוא נכשל לפני כן?

13. alexshw Member

אולי זאהה יוכיח עוד שהוא לא בנוי למועדון גדול אבל ביונייטד לא היה לו שום סיכוי להצליח ברגע שמנג'ר שרכש אותו החליט לפרוש, הכל השתנה לחלוטין ומאמן חדש לא רצה בו כלל.
    הוא נפל בין הכסאות. אף שחקן בתחילת דרכו לא יצליח ככה.

14. k_700 Member

אצלנו הוא נכשל בדיוק כמו שדה בריינה נכשל בצ׳לסי.

כלומר אף אחד מהם לא נכשל במועדונים הנ״ל.

15. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

זאהא יצליח לאן שיילך.
    היכולות האינדיבידואליות שלו מקום 2 רק להזאר באנגליה לדעתי.
    הוא יהיה פנטסטי בכל קבוצה.
    70 מ' פאונד נשמע לי כמו אחלה מחיר. לדעתי זה יהיה הרבה יותר מזה, זה שחקן שאף פעם לא רמז שהוא רוצה ללכת מפאלאס וגם חתם חוזה ארוך טווח לא מזמן.

Scouser Tommy אוהב/ת את זה.
מצב נושא:
הנושא נעול.