אתלטיקו מדריד 2016/17:: השואו של גריזמן וסימאונה; לא אותה קבוצה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏15/7/15.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Raulito Madridista

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2016/10/12/14762649528480.Xxx

העתיד של אתלטיקו. במארקה בנו את ההרכב של אתלטיקו מדריד העתידית על בסיס הסגל הקיים ובהתחשב בעונש ההעברות שהוטל עליה ע"י פיפה בדומה ליריבה ריאל מדריד, כשאנטואן גריזמן הוא כמובן היהלום שבכתר וגם השחקן 'המבוגר' ביותר - בן 25(בצוותא עם הבלם סאביץ'). מכנה משותף נוסף לכולם הוא שהחוזה מסתיים לפחות ב-2019 כאשר אצל שלושה שחקנים אפילו ב-2021. קוקה הוא עם פז"ם המשחקים הגדול ביותר - 278 הופעות. מדובר בעידן שאחרי דייגו גודין, גבי ופרננדו טורס למשל. אין ספק שאתלטיקו כבר חושבת על העתיד. קראסקו פרץ בעונה שעברה וסיים כאחד מהשחקנים הבולטים כמו סאול שכבש את השער הנפלא נגד באיירן מינכן בחצי הגמר בקאלדרון. קוראה תמיד משדרג את המשחק כשהוא עולה מהספסל, תומאס משתלב לאט-לאט וגם המגנים לוקאס ו-ורסיאקו ישתלבו.

2. Raulito Madridista

קצת חדשות:

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2016/10/12/14762982360774.Xxx

- ההגנה הטובה ביותר של צ'ולו: אתלטיקו מדריד מעולם לא רשמה הגנת ברזל כה חזקה עם שני שערי חובה בשבעת משחקי הליגה הראשונים. העונה היא ספגה רק מאלאבס במחזור הפתיחה בקאלדרון ושער נוסף בקאמפ-נואו נגד ברצלונה. בעונת האליפות ההיסטורית עם סימאונה למשל אתלטיקו דווקא ספגה 5 שערים ב-7 המשחקים הראשונים, בעונת 2014/15 ספגה 7 שערים ואשתקד ארבעה.
    - קראסקו דוחה את השמועות על התעניינות רצינית מצידה של צ'לסי - "יש לי חוזה באתלטיקו מדריד עד 2020. אכבד אותו וארצה להמשיך כאן גם מעבר".
    - קווין גאמיירו על חברו לקבוצה אנטואן גריזמן - "אנחנו מקווים שהוא יזכה בכדור הזהב כי מגיע לו. אעזור לו בזה בכל מה שאוכל וכך גם כולם".
    - בכלל, גריזמן עמד בלב הסערה כשפראנק ריברי לא ידע לפרגן לחברו הצרפתי - "הוא שיחק ברמה הגבוהה ביותר רק בעונה אחת והוא צריך להוכיח את עצמו במשך עשור כמו שאני עשיתי". הנשיא אנריקה קרזו הגיב בדרכו שלו - "ריברי קצת יותר מבוגר מגריזמן הייתי אומר. גריזמן ימשיך ככה". החלוץ עצמו אמר - "הוא צודק שאני צריך להיות עקבי אבל יש לי עשור קדימה. לכל אחד יש דעה שלו וזה בסדר. עבור אבא שלי וכנראה גם אוהדי אתלטיקו - אני השחקן הטוב בעולם. אני מרוצה ממה שקורה בינתיים".

3. riquelme1 Member

להזכיר לפני צלקת, שגרייזמן שנתיים מציג יכולת ברמה הגבוהה ביותר. אני מהרגע הראשון שראיתימבסוסיאדד ואתם יכולים לראות בערכיון שאמרתי שהוא יהיה שחקן על.

4. Raulito Madridista

אתה יכול להתקשר לריברי ולהגיד לו מה אתה חושב עליו, אני אשלח לך את הטלפון שלו בפרטי. אגב, באיזה ערכיון מדובר? אולי ארכיון?

מדמיין חוד של אתלטיקו שמורכב מקון אגווארו ואנטואן גריזמן וקשה שלא להזיל ריר. גריזמן ללא ספק מהרכישות הגדולות בהיסטוריה של אתלטיקו שמצליחה נהדר עם שחקני ההתקפה עוד הרבה לפני סימאונה שקידם את דייגו גודין שהיה בלם ליגה טוב במדי ויאריאל והפך בשנים האחרונות לקונצנזוס. החל מקון אגווארו, דרך פורלאן שסיים פיצ'יצ'י עם 32 גולים בעונה בלתי-נשכחת ב-2008/09 ועד פלקאו וגריזמן כמובן. גם גאמיירו השתלב טוב בינתיים והוא נראה יותר בשל להרכב מאשר טורס.
    לגבי הדברים של ריברי - לא אוהב חוסר פרגון בין קולגות ובין אנשים, מדובר בשחקנים מאותה המדינה וגם אם זה מה שהוא חושב - מה חורה לו שמשבחים את גריזמן, בשביל מה האמירה הזו הייתה נחוצה? שחקן גדול אבל בן-אדם קטן. גריזמן לא התייחס לדברים וענה כמו ג'נטלמן, זה לא מזיז לו. הוא ימשיך לדבר על המגרש. מעניין אותי מאוד לראות אם גריזמן יישאר באתלטיקו כשסימאונה יעזוב.

5. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

גרזימאן אמר קודם שהוא רוצה להיות מנהיג, אז ברור שהוא לא יתחשבן עם ריברי. במקום זה גריזי אומר שיש לו עוד 10 שנים לשחק. אבל התקשורת הצרפתיית כבר עכשיו מכנה אותו לא גריזי אלא גריזו, כמו זיזו. ומיד אחרי דברי הקנאה של ריברי התראיין ליזרזו ופירט למה גריזמן דומה לזיזו.

6. Civil Anti Madridista

ריברי קנאי ממורמר, וההתבטאות שלו נובעת מתסכול וחוסר הערכה ככה שאין מה להתייחס אליו ברצינות.

לגבי גרייזמן - זה מדהים איך שהעונה הזו הייתה יכולה להסתיים מבחינות אילו רק היה מדייק בפנדלים המכריעים.

7. Raulito Madridista

http://as01.epimg.net/futbol/imagenes/2016/10/21/primera/1477045710_566431_1477045943_portada_normal_recorte1.Xxx

קראסקו עד 2022. כפי שבטח קראתם, הקשר הבלגי בן ה-23 האריך את חוזהו בקבוצה עד 2022(שנתיים נוספות מהחוזה המקורי) וקשר את עתידו בזה של אתלטיקו. סעיף השחרור החדש הוא מפלצתי - 100 מיליון יורו. קראסקו עשה התקדמות אדירה אשתקד ובין היתר כבש את שער השיוויון בגמר ליגת האלופות. כבר בקיץ היו שמועות על רצון עז של צ'לסי וקונטרה לצרפו יחד עם קבוצות אחרות אבל הקשר הודיע כבר לפני ימים ספורים שהוא מאושר באתלטיקו. סימאונה אמנם יעזוב ב-2018 כנראה אבל הוא משאיר אחריו תשתית נהדרת. קראסקו פתח את העונה בצורה יוצאת מן הכלל. הוא כבש את שער הניצחון נגד באיירן בליגת האלופות ובמחזור האחרון הרשית שלושער ראשון בקריירה ומחץ את גראנדה. העונה יש לו 5 שערים ב-651 דקות(11 הופעות, פתח 8 פעמים בהרכב) - כמו הרקורד שלו בכל העונה שעברה(43 משחקים). המנהל הספורטיבי קאמינרו אמר - "אלה חדשות נהדרות לכל מי שהוא אתלטיקו. הוא שחקן צעיר מאוד אבל כזה שצבר ניסיון, לא מפחד מכלום ויש לו אופי מנצח". קאמינרו המשיך לאבחן - "יש לו יכולת כדרור משובחת ומהפנטת והוא מוסיף לנו המון בהתקפה". הגיע ממונאקו בקיץ שעבר בתמורה ל-17.2 מיליון יורו - אכן מחיר מציאה. קראסקו עצמו אמר לאתר הרישמי - "אני שמח וגאה לחדש את החוזה באתלטיקו. כל-כולי מרוכז בקבוצה ואני רוצה לזכות איתה בתארים".

8. Raulito Madridista

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2016/11/05/14783723908230.Xxx

הרקורד הגרוע ביותר בעידן סימאונה. לאחר ההפסד 2:0 לריאל סוסיאדד אמש, צ'ולו סימאונה היה כעוס - "יש לנו בעיה גדולה במשחקי החוץ וככה לא נישאר בצמרת". אתלטיקו השיגה 21 נק' בלבד מ-33 אפשריות, וזו פתיחת העונה הגרועה ביותר שלה. בעונת האליפות אתלטיקו השיגה 30 נק' בפרק הזמן הזה כלומר רשמה הפסד אחד בלבד ו-28 נק' בעונות 2012/13 ו-2014/15. בעונה שעברה היו לה 23 נק'. הפרש השערים שטפח לאחרונה בעקבות קצב הבקעות מצוין - די דומה בכל העונות בסה"כ, אולם מצב הנקודות בעייתי. מצד שני, אתלטיקו נפלה על לוח משחקים די קשה: היא הספיקה לבקר גם בבלאידוס ובמאסטייה שם ניצחו, וגם בקאמפ-נואו שם סיימה בתיקו(1:1) וגם בפיחואן שם הפסידה 1:0 לסביליה ורשמה את הפסד הבכורה של הליגה. אחרי פגרת הנבחרות, כפי שאתם יודעים - מחכה לה ריאל מדריד..

9. Raulito Madridista

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2016/11/10/14787877036497.Xxx

אנטואן גריזמן
    הצהיר שכדור הזהב הוא בהחלט אחת המטרות שלו אבל לשם כך הוא חייב לזכות בתארים ולא להפסיד בגמר כפי שקרה לו פעמיים ב-2016, עם הנבחרת הצרפתית שאירחה את היורו והפסידה לפורטוגל, וגם במדי אתלטיקו בגמר הצ'מפיונס בסאן-סירו נגד ריאל מדריד, לכריסטיאנו רונאלדו. "אף-אחד לא יהיה ברמה של מסי וכריסטיאנו, הם שני חייזרים. העונה מאוד ארוכה ואני שמח להיות צמוד בטבלת הכיבושים", אמר גריזמן, שהודה - "לא עיכלתי את ההפסד בשני הגמרים. הפיתרון היחיד הוא לזכות בתארים. הרגשתי עצב גדול עבור אוהדי אתלטיקו וגם עבור הצרפתים". קללה? הצחקתם אותו - "עברנו חוויות יוצאות דופן בדרך לגמר. קמתי כל יום בחיוך ועם שאיפה לעתיד וזה כך גם עכשיו". גריזמן סיכם - "אני משוכנע שגם הזמן שלי להרים את הגביע יגיע". במדי אתלטיקו כבש גריזמן 65 שערים ב-120 הופעות כשבליגה הגיע בידיוק ל-50 שערים. עונת השיא שלו בלה-ליגה עומדת על 22 שערים, העונה הוא מקווה לשבור את שיאו..

10. Raulito Madridista

צ'ולו אמר אחרי המשחק את המובן מאליו, הוא לא ביקר את השחקנים ושיבח אותם על הלחימה וכמובן אמר שהשער השני גמר את הסיפור. אני חושב שהרצף של אתלטיקו נגד ריאל מדריד היה נפלא וכמובן ש-3:0 זו תוצאה מוגזמת וגם כואבת בדרבי האחרון בקאלדרון וגם הפער בצמרת לא יישאר ככה, אתלטיקו כאן תחזור לתמונה. מצד שני צ'ולו טעה בגדול עם השיבוץ של טורס, כאילו הרגש גבר על השכל, רומנטיקה במקום טקטיקה. גאמיירו חלוץ מצוין שמעמיד מספרים טובים וטורס לעומת זאת נראה כמו שחקן עבר. מעבר לכך גאבי שהתלהב מהדרבי מס' 14 שלו - היה חלש מאוד ואתלטיקו לא השתמשה במגנים כמו שצריך. לא זוכר את חואנפראן עולה קדימה פעם אחת.

11. Raulito Madridista

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2016/11/20/14796701638662.Xxx

הבצורת של טורס. במארקה תוהים בקול רם מדוע פרננדו טורס היה זה שקיבל את האשראי בחוד ההתקפה בדרבי ולא קווין גאמיירו. החלוץ שהוחלף כעבור קצת יותר משעה הגיע לבצורת ארוכה של 451 דקות ללא שער ליגה. טורס לא שיחק בכל המשחקים(לא שותף נגד מאלגה ודפורטיבו) אולם הגול האחרון שלו היה במחזור הרביעי כשאתלטיקו הביסה 5:0 את ספורטינג גיחון וטורס כבש צמד. למעשה זה המשחק היחיד בו טורס כבש העונה והרקורד הרע שלו הוא 2 שערים ב-12 משחקים.
    - אתלטיקו מדריד לא הפסידה שני משחקי ליגה רצופים כבר 1683 ימים קרי מאז עונת 2011/12 אז נכנעה ללבאנטה ואז לריאל מדריד.
    - ב-AS כתבו על לוח המשחקים הדי נוח של אתלטיקו לפחות בליגה - אוססונה ואספניול הן היריבות הבאות, וכמוכן הקלאסיקו שיפגיש בין בארסה וריאל יעזור לה להתקרב שוב למאבק האליפות, אף-אחד לא מרים ידיים. מצד שני מחכים לה משחקים קשים בליגת האלופות מול פ.ס.וו איינדהובן ובאיירן מינכן, כשמחזור הסיום יהיה קרב על ראשות הבית.

נערך לאחרונה ב: ‏21/11/16
  12. Raulito Madridista

http://as01.epimg.net/futbol/imagenes/2016/11/21/primera/1479764431_956824_1479764553_miniatura_normal.Xxx

אוהדי אתלטיקו דורשים: גאבי לצד טיאגו.
    הקפטן גאבי אמר לפני שבועיים - "קוקה משחק נהדר באמצע אבל משהו בקבוצה נפגע מבחינת ההגנה. אנחנו צריכים לעבוד קשה יותר ולא להמשיך להיות רכים". 58% ממצביעי הסקר ב-AS השיבו שאתלטיקו צריכה לחזור לתבנית הקודמת והמתונה יותר כלומר קוקה מתופקד בעמדת המוצא בכנף ימין ונכנס לאמצע. אתלטיקו של צ'ולו השתפרה התקפית והיא נראית מגוונת אבל ההגנה פחות טובה. אתלטיקו ספגה 11 שערים, יותר מריאל מדריד ו-ויאריאל. סימאונה עצמו גם אמר שמבחינתו מדובר בניסיון והוא לא יהסס לחזור למקור. כמוכן ב-AS ציינו מעבר ללוח המשחקים הנוח, עוד סיבות לאופטימיות: המצב בליגת האלופות כשאתלטיקו פייבוריטית לסיים במקום הראשון, הקלאסיקו המתקרב בין ריאל ובארסה וכן האמונה ששחקני הספסל יתנו יותר בהמשך - ניקולאס גאייטן למשל.

13. Raulito Madridista

אתלטיקו מדריד היא המפסידה הגדולה של המחזור אתמול כשלא ניצלה את התיקו בקלאסיקו וסיימה בתיקו אף היא, 0:0 מול אספניול. היא אמנם מדורגת במקום הרביעי אבל רחוק מהפיסגה - במרחק 9 נק'. שימו לב לנתונים משמעותיים:

http://as01.epimg.net/futbol/imagenes/2016/12/04/primera/1480853813_374770_1480853911_portada_normal.Xxx

- אנטואן גריזמן לא כבש כבר חודשיים בליגה. בפעם האחרונה שעשה זאת - זה קרה מול ולנסיה במאסטייה ב-2 באוקטובר ואתלטיקו מדריד ניצחה 2:0. גריזמן כבש שישה שערים בשבעת מחזורי הפתיחה ומאז שובת.
    - גם מאזן הבית לא מחמיא העונה. אתלטיקו אגרה 14 נק' בלבד, קבוצת הבית התשיעית בטיבה בליגה. אתלטיקו הפסידה לריאל מדריד, סיימה בתיקו עם אלאבס במחזור הפתיחה וכן עם אספניול.
    - ועכשיו נתון חיובי שמצביע על הגנת הברזל של אתלטיקו שאמנם קצת חורקת העונה אבל עדיין טובה. המשחק מול מאלגה אספניול היה הפעם ה-100 שאתלטיקו מדריד של סימאונה שומרת על שער נקי - מתוך 188 משחקים. סימאונה הוא המאמן שנדרש למס' המשחקים הנמוך ביותר כמובן. שימו לב שהסטט' מאוזנת - 53 משחקים בקאלדרון ועוד 47 במשחקי החוץ. בעונה שעברה אתלטיקו שמרה על שער נקי מול בארסה ובאיירן מינכן במשחקי הבית בליגת האלופות, ומול באיירן עשתה את זה גם העונה. אתלטיקו לא ספגה גם בדרבי בברנבאו מול ריאל.
    - בינתיים השוער יאן אובלק שומר על ביטחון רב - "אנחנו לא מודאגים יותר מידי, אנחנו בטוחים שנשתפר ונחזור להיות אתלטיקו מדריד".

14. Raulito Madridista

אחרי התבוסה אמש 3:0 באל-מדריגל - באתלטיקו מדריד מיואשים.

http://as01.epimg.net/futbol/imagenes/2016/12/12/primera/1481581154_193566_1481581203_miniatura_normal.Xxx

בכל העונה שעברה הקבוצה הפסידה 6 משחקים והעונה יש לה 4 כאלה אחרי פחות מסיבוב אחד, בשישה משחקים היא לא כבשה כלל, ואתלטיקו רחוקה כבר 12 נק' מהמקום הראשון. גריזמן סופר כבר 8 משחקי ליגה בלי הבקעה, מאז הניצחון במאסטייה על ולנסיה, ומאז אתלטיקו השיגה 10 נק' בלבד מתוך 24, ומחוץ לביתה יש לה רק 11 נק' מתוך 21. הקפטן גאבי אמר לאחר המשחק - "זה בידיוק הזמן להוכיח שאנחנו קבוצה חזקה", בעוד סימאונה אמר - "אין לי טענות לגבי הקבוצה שנלחמת ומשקיעה אבל התוצאות שלנו רעות ואי-אפשר לברוח מזה, אנחנו מתוסכלים". עד לסיום הסיבוב אתלטיקו תפגוש את לאס-פלמאס בויסנטה קאלדרון(קוראה ייעדר בגלל צהובים), תתארח אצל אייבר, תשחק נגד בטיס בבית ותחתום את הסיבוב במשחק חוץ קשה בסאן-ממס. בעונה שעברה לאתלטיקו היו 10 נק' יותר בשלב הזה של העונה

15. Raulito Madridista

דייגו סימאונה התראיין באריכות למארקה. ב-'ספורט1' הביאו חלק מהראיון: "יהיה קשה למצוא קבוצה כמו אתלטיקו מדריד"

דייגו סימאונה מאמן אתלטיקו מדריד העניק ראיון מקיף ל"מארקה", חשף כמה סודות מעולמו והודה: "יהיה לי קשה למצוא קבוצה כמו הקולצ'נרוס". בכך רמז שייתכן ויאריך את חוזהו במועדון מעבר לקיץ 2018 וסתר שמועות לפיהן העונה הזאת היא האחרונה שלו בוויסנטה קלדרון.

על חמש השנים האחרונות: "לא הייתי מאמין אף פעם שאגיע למצב בו הקבוצה נמצאת כעת בצמרת הכדורגל העולמית, אבל הפילוסופיה שלי היא לא להסתכל אחורה אלא רק להווה. הגענו עם הקבוצה לפסגת העולם. מה השתנה מאז שהגעתי? בעיקרון לא הרבה. אותם האנשים סובבים אותי וזו אותה קבוצה קטנה. השחקנים עשו ממני מאמן טוב יותר. היתה לי הזדמנות לפתח את הרעיונות שלי עם קבוצת שחקנים שמיד הסכימה להיענות למטרה.

על האתגרים שלו: "הכי קשה בכדורגל זה להתחרות כמה שנים בצמרת ולא שנה אחת או שתיים. זה קשה בכלל פעם להתחרות על אליפות, גביע ואלופות עם אותן הקבוצות ולהמציא את עצמנו מחדש".

אתלטיקו כדוגמה לקבוצות אחרות: "נתנו לקבוצות אחרות אומץ לעשות דברים דומים למה שעשינו. לפני שלוש שנים כולם אמרו שהליגה הספרדית משעממת והיום מלבד ריאל מדריד שעשתה מספרים מדהימים כל הצמרת פתוחה. קבוצות כמו ויאריאל, סביליה וריאל סוסיאדד אומרות אם אתלטיקו יכולה למה לא אנחנו'".

לעבוד הרבה שנים בקבוצה אחת: "זה קשה מאוד. חוץ מארסנל אין אף מאמן כיום שמאמן הרבה שנים. היום בכדורגל העולמי לא נותנים לך המשכיות ולהמציא משהו חדש וללכת איתו לאורך זמן. שנה שעברה היו לנו שבע נקודות יותר, אבל היום יש לנו קבוצה יותר מגובשת. זה מה שמרגש בכדורגל. כולנו יכולים לבקר, להעיר, לדבר, אבל המציאות קיימת בסיום. אם אתה מצליח להמציא את עצמך מחדש זה מקרב אותך למטרות".

האם יישאר באתלטיקו? "הכי טוב היה לקצץ את החוזה עד 2018, אבל זה לא אומר שאני לא יכול להאריך את החוזה. לא רציתי לחתום על חמש או עשר שנים, כי כשאתה חתום לעוד שנתיים זה יותר מאתגר. אם המועדון עדיין ירצה בי ויעשה גם את כל המאמצים להיות בצמרת, כי הצלחה תלויה גם בניהול, תמיד אפשר יהיה לחדש. מה שמדריך אותי זה הרבה אנרגיה ותחושות וממה שהשחקנים נותנים לי. ההחלטה לקצץ את החוזה היתה אחרי גמר האלופות שהיה מאכזב מאוד. היום האתגר שלי שהצעירים יתוו את הדרך. יאניק קארסקו, סאול, חוסה חימנס וסימה, רסליקו, קוריאה וקוקה".

על דייגו קוסטה והאפשרות שיחזור לקולצ'ונרוס: "הייתי מאוד כן עם קוסטה ולכן היחסים המיוחדים בינינו נמשכים. באנגליה אין סעיפי שחרור ולכן הוא יכול לעלות 180 מיליון יורו או 30 מיליון. הם יכולים גם לא למכור. בקיץ ניסינו להחזיר אותו לפני שהלכנו על קווין גמיירו".

אחת השאלות הגדולות בכדורגל הספרדי אם לא המרתקת ביותר היא מה יקרה כשצ'ולו יילך. אם זה יביא לעזיבתם של שחקן מפתח אחד או שניים, לא גודין כי הוא כבר 'מבוגר' אלא יותר בכיוון של גריזמן וקוקה או אולי שחקן ביניים כמו קראסקו - זה עלול להיות הרסני, אבל גם אם לא. למרות שיש כסף והסגל נהדר, הוא ישאיר תבנית מצוינת וקבוצה שרצה כבר זמן רב - בלי צ'ולו זה לא יהיה אותו דבר. קבוצה שהיא מאמן. מאמן שהוא קבוצה. עוד שאלות שאהבו לדון בהן: מה יקרה לריאל מדריד בעידן שאחרי כריסטיאנו| מה יקרה לברצלונה בעידן שאחרי מסי. אבל בינתיים בארסה צירפה עוד שתי צפלצות בכדורגל. והליגה קשה.

מצב נושא:
הנושא נעול.