אתם בחרתם - ולדימיר איביץ' הוא מאמן העונה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nigel de Jong, ‏13/6/19.

?

מי מאמן העונה שלכם?

הסקר סגור ‏20/6/19.
  1. ולדימיר איביץ'

53.3%
  2. מרקו בלבול

6.7%
  3. סלובודאן דראפיץ' ושי ברדה

0 הצבעות
    0.0%
  4. יוסי אבוקסיס

22.2%
  5. ניסו אביטן

17.8%
  6. אחר

0 הצבעות
    0.0%
מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Jakur משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא מתעסק בתיאוריות של אם ואם כי אם ג'ורדי ממשיך עד סוף העונה יש מצב גדול שהיינו גונבים את האליפות באותה עונה
    אבל שוב זה אם....

2. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

ולדימיר איביץ', מרקול בלבול, סלובודן דרפיץ' ושי ברדה, יוסי אבוקסיס - כולם עשו תוצאות טובות, חלק עשו גם עבודה מקצועית טובה, אבל מה שניסו אביטן עשה בעונה הזו עם הפועל חדרה זה קסם.

לירן ו-Sir Alex Ferguson אוהבים את זה.
  3. Raulito Madridista

אני חושב שאיביץ' עשה עבודה מצוינת אבל אבוקסיס אפילו האפיל עליו, יש הרבה מאמנים שנותנים עונה טובה אחת ואז קורסים, אבוקסיס מצליח כבר כמה וכמה שנים. אפילו בהפועל ת"א, שם נכשל, אפשר להבין בדיעבד שזה היה צפוי מכל מיני סיבות שאין לי בעיה לפרט.
    אם נחזור ךנתח את העונה של מכבי, גם אם זה אכזרי לשפוט מאמן או משהו בסגנון על פני משחק נוקאאוט - מכבי לא הייתה צריכה לעוף נגד יריבה כזו וזה לא משנה אם ראיקוביץ' וטיבי היו ביום רע. הסגל של מכבי לפחות לדעתי היה הרבה יותר מוכשר משל הפועל באר שבע. מיכה זה פלוס ענק בליגה הזו, גם אצילי ששנה קודם לכן העדיף את מכבי, גם שכטר (גם ב-70%) וגם עטר. כמובן שהוא קידם שחקנים כמו דור פרץ ואחרים. הם פתחו את העונה טוב והיה להם נוח שבאר שבע התרסקה. מעבר לכך לרוב כשקבוצה מודחת מאירופה רואים שינויים בסגל, מכבי השאירה את כולם והתחרות הייתה אינסופית. אפילו שחקני סגל פחות חשובים כמו אבי ריקן או יונתן כהן, אם היו משחקים בקבוצת צמרת אחרת זה היה מצמצם במעט את הפערים.

4. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

אבוקסיס היה אדיר, איביץ עשה עבודה מצויינת, אבל אי אפשר להשוות את מה שהם עשו לניסו.

עד השריקה בעילוט במשחק העלייה, שמחנו מאוד ביציעים, אבל אחרי הכנאפה בנצרת, לפני שיצאנו מערבה על 65, נפל לנו האסימון שזה הולך להיות פשוט אסון.

תבינו, אבוקסיס ואיביץ למשל הוציאו את המקסימום מדבר קיים, אבל אביטן הוציא מים מתוך סלע.

בלי מגרש, בלי כסף, בלי צוות מקצועי, פלייאוף עליון וחצי גמר גביע המדינה.

ואמצע העונה אני חושב הוא החותמת הסופית לזה שאביטן היה מספר אחד העונה;
    אבו פאני, אבו זייד, חטיב, טאפוקו - שחקני הרכב אמצע מגרש שעזבו בינואר + פלומה אחד.

5. גלצ Member

אני דווקא חושב הפוך. אבוקסיס מכיר את הליגה והוא מאמן את בני יהודה כמה שנים. לאיביץ זו עונה ראשונה עם כל העיניים עליו והלחץ להיכשל והתקשורת שאוטומטית שופטת אותו יותר- עם כל זה הוא עשה אחוזי הצלחה מטורפים, ולכן זה יותר מרשים אותי.

6. yedidel Member

כמובן שאי אפשר להוכיח
    לדעתי הקבוצה ההיא היתה הרבה יותר חזקה (ולראייה הקמפיין באירופה). אגב, אני גם חושב שמכבי תא 2015/16 שסיימה מקום שני יותר חזקה ממכבי תא הנוכחית

7. גלצ Member

אני חושב שזו הקבוצה הכי פחות מרשימה של מכבי בעשור הזה

8. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

איביץ' לקח חומר שחקנים שרבים פיקפקו בו בתחילת השנה, מספר גדול של שחקנים צעירים, התמודד עם פציעות לא מעטות של שחקנים מרכזיים, ופירק את הליגה.
    מאמן שהקבוצה שלו משחקת ברמה כזו, ששוברת כל כך הרבה שיאים, הוא מאמן העונה וזה בכלל לא משנה כל הכוכביות בצד. רק בני יהודה של אבוקסיס התקרבה ברמת האימון למכבי של איביץ', ולא בכדי היא היחידה שניצחה את מכבי העונה, אבל עדיין זה לא מדגדג את איביץ'.

חדרה של ניסו אביטן זה סיפור יפה, אבל הוא לא שונה משמעותית מרמת השרון או רעננה בעבר. אפשר להתפלפל רבות על זה שהם בתקציב רעב, אבל ברגע שמתבססים על כל כך הרבה מושאלים (גם לפני וגם אחרי ינואר) זה מוריד את החשיבות של זה.

hbs7, קשר שמאלי, Jakur ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  9. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אויש נו באמת. גם אם מתעלמים מהבדיחות בתחילת העשור, זו מכבי הרבה יותר חזקה מזו של שוטא ברמת המשחק (החשיבות שנותנים להדחה מאירופה עם מאמן חדש ושלל שחקנים חדשים שחלקם הגדול צעירים חסרי ניסיון, שההרכב שונה די משמעותית מזה שרץ בהמשך השנה, היא מטורפת בעיני), בטח מזו של שנה שעברה והיא גם חזקה יותר ממכבי של אוסקר גארסיה וזו של פאקו אייסטראן, למרות הטרבל.
    מכבי של פאולו סוזה וזו של עונת הצ'מפיונס אכן עדיפות בעיני, הרבה כי היה חומר שחקנים טוב יותר. מכבי של 15/16 הייתה איכותית מבאר שבע ונפלה בעיקר מנטלית בסוף העונה, הרבה בגלל דברים שלא קשורים לכדורגל.

10. DRORIKO Member

גם תקציב הרעב כמו שאתה קורא לו משחק פחות תפקיד מבליגות אחרות. בגלל הגבלת הזרים ובגלל השוק הישראלי הדל הפערים בין העשירות לפחות עשירות הוא די קטן. באירופה זה די נדיר לראות קבוצה עם תקציב מבין הנמוכים מגיעה לטופ 6, בישראל כמו שאתה אומר זה קורה בתדירות יותר גבוהה.

11. Butragueño מנהלים

אם אסתכל על המאמן כיחידה לוגית נפרדת מהקבוצה, אני מצביע לאבוקסיס. שיטת האימון שלו זהה בכל מועדון, לא משנה איזה שחקנים יתנו לו, הוא ינצל את מלוא הפוטנציאל. צ'יבוטה עד העונה היה בגדר תעלומה. שחקן מהיר וזריז שאף אחד לא ידע איך משתמשים בו. הוא עצמו לא הבין את היסודות של הכדורגל. בכלל, העבודה שלו עם מוגרבי, צ'יבוטה ומורי מעוררת השראה.

מכבי תל אביב העונה, הייתה 5 רמות מעל הליגה, יותר בגלל איכות הליגה, ופחות בגלל איכותה. גם אם הציניקנים כאן בפורום ימשיכו לצקצק ולעקם את האף. דור פרץ חוגג על השחקנים של הליגה שלנו עם פיזיות ורגליים ארוכות ומבין כמה הרמה שלו ושל מכבי ת"א רחוקה מהרמה הגבוהה כשהוא נפגש מול נבחרות כמו לטביה ופולין.

גם אוהדי מכבי ת"א פה בפורום, שראו את כל המשחקים שלהם העונה, וגם אני -- שאני צופה בכל המשחקים המשודרים בליגת העל -- יכול לומר שההגנה של מכבי ת"א הייתה מביכה העונה. פיבן ו-ייני מחלקים כדורים לשחקני היריבה, דוידזדה (כששיחק) ודסה משאירים חורים בהגנה, וזה שהם ספגו בסה"כ 17 שערים רק מראה את הרמה הנמוכה של שאר הקבוצות בליגה.

אז כשאני מסתכל על בני יהודה, עם חומר שחקנים מאוד ממוצע, אני לא יכול שלא להוריד את הכובע בפני יוסי אבוקסיס שעושה עבודה נדירה. וגולת הכותרת, תהפכו את המאמנים - אבוקסיס מאמן מכבי ת"א ואיביץ' מאמן בני יהודה, הסטאטוס נשאר, אבל אני לא בטוח שבני יהודה לוקחת את הגביע.

לירן אוהב/ת את זה.
  12. סמואל אטו Member

סביר להניח שלא מעט מאמנים היו זוכים באליפות עם מכבי ת"א השנה, אבל כמה מהם היו זוכים באליפות כבר בנובמבר? ומעבר לכך, האם זו הדרך למדוד עבודה/הצלחה של מאמן?
    כבר ראיתי יד ראשונה מאמנים לוקחים אליפות כשהליגה לא הציעה שום תחרות(יצחק שום), וזה לא היה נראה כמו מכבי של העונה. זו קבוצה מאורגנת, שיודעת מה היא רוצה, ממקסמת איכויות של שחקנים ומשחקת כמעט על אוטומט לא משנה מי נכנס להרכב. גם אין מה להשוות בין המרמור שהיה בקרב שחקני בית"ר באותה תקופה כלפי דקות משחק לעומת השקט שיש מצד כוכבי ליגה 'לא מקבלים מקום מובטח בהרכב.

מילה לגבי ניסו אביטן, בשורה התחתונה ההצלחה של חדרה תחתיו הגיעה הרבה בזכות סקאוטינג חכם. אם אייסוקר יפתחו סקר "סקאוט השנה" הוא כנראה יזכה, אבל אני לא רואה בו "מאמן השנה".

13. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

להגיד על ניסו שהוא לא מועמד למאמן השנה ושהוא אולי סקאוט השנה זה להקטין מהישג עצום.

יודע מה עזוב את הרכישות, קח מצב נתון.

אם איביץ ואבוקסיס היו משחקים עם ירין פרץ ורבאח בהגנה, ועם דובב גבאי בהתקפה וזלקה בקישור, נראה לאן היו מגיעים.

הוא הוציא את המקסימום, על גבול הנס מה שהוא עשה פה. לדבר איתי על רעננה או רמהש ולהגיד שההישג הוא אותו הישג זה לא פחות מבדיחה.

איביץ שנכשל במבחן היחידי שהיה לו העונה אומנם ראוי להיות בהחלט מאמן העונה, אבל להגיד שההישג של ניסו לא מתקרב אליו ואל אבוקסיס זה לא להבין כדורגל.

Sir Alex Ferguson אוהב/ת את זה.
  14. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

הגנה מביכה, ברור. אתה מדמיין, צר לי. ההגנה של מכבי ספגה פעם ראשונה יותר משער אחד למשחק במשחק נגד בני יהודה בו הפסידה.
    נכון, פיבן בעיקר הרבה לאבד, היו לו טעויות, אבל לא מאוד יוצאות דופן. ייני בקושי איבד בחצי של מכבי, רוב האיבודים נבעו מניסיון למסירה לעומק.
    באתר המנהלת אין נתונים לגבי כמות מצבים של היריבות, אבל נגד מכבי בוודאות הגיעו להכי מעט. מבחינת איבודי כדור בחצי של הקבוצה, אפרופו חלוקת מתנות, למכבי היו משמעותית פחות משל בני יהודה המהוללת של אבוקסיס (ובכלל, הכי מעט בליגה, גם בכמות איבודים כללית ממה שהצלחתי להבין מהאתר הלא ממש נוח), שלגמרי במקרה גם ספגה פי 2.4 ממכבי, וזאת למרות החזקת כדור גבוהה.

גולת הכותרת שלך, בדיוק כמו ההצהרות של ידידאל, אין בסך הכל זלזול באינטיליגנציה. על מה לעזאזל אתה יכול לבסס קביעות כאלה?
    אני יכול לטעון שאבוקסיס לא משיג אחוזי הצלחה כאלה עם אותה מכבי, לך תוכיח אחרת.

15. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

עוד אפשר יהיה לחשוד שרמת השרון ורעננה התהדרו בשחקני על. שחקנים בינוניים ואלמוניים תמיד שיחקו בהרכבים של קבוצות שהתברגו לשישייה הראשונה בארץ, זה לא כזה יוצא דופן וגם לשרוניות האחרות שהוזכרו היו כל מיני שחקנים שלא שמעת עליהם כי אין על מה.
    בשורה התחתונה חדרה בעיקר התבססה על זרים טובים ומושאלים (אפרופו ירין פרץ, אחלה שחקן).

מצב נושא:
הנושא נעול.