באיירן מינכן 2019/2020

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏17/7/17.

1. DRORIKO Member

לאור זה שהייתי מעתיק ברוב המבחנים אז כן(יש חוק התיישנות אחרי 15 שנה לא?) 6.5 לשחקן/מאמן זה ציון בהחלט טוב. אבל כמובן שלכמת מאמן לציונים זה שטחי, זאת היתה פשוט הדרך שלי להסביר שהוא עשה עבודה טובה בקבוצה, רחוק מכשלון. זה לא הוואו של בארסה(מצד שני קבוצות בודדות בהיסטוריה אם בכלל הגיעו לוואו הזה) וזה גם לא המפלצתיות של סיטי, למרות שהושקעו שם יותר כספים מאשר בבאיירן, מספיק בשביל להחזיק 2 קבוצות עוצמתיות בקבוצה אחת. לאור כל התנאים שקיבל הוא בהחלט עשה עבודה מצויינת, הקבוצה שלו גם השתפרה משנה לשנה, כן ראית תהליך. אז נכון הוא לא עשה טרבל כמו הינקס שקדם לו, אבל מצד שני הינקס עצמו לא עשה טרבל כשחזר לשם מאוחר יותר. זה לא או טרבל או טרחה, אתה הרי בעצמך אמרת שכדורגל זה לא שחור או לבן.

2. Uli Hoeness Wer nicht hüpft ist ein blau-weißes Arschloch

נקווה שאלו רק שמועות תקשורתיות זולות. אין שום הגיון להביא אותו בגיל 70 למועדון סופר לחיץ כזה. הונס אמר שקואבץ' חזר לנשום מאז הפיטורים...

3. VAR Member

מסתבר שונגר הוא זה שהציע את עצמו לתפקיד וכנראה גם הדליף את זה לתקשורת.

עוד לא ראיתי מקרה מובהק יותר של זקנתו מביישת את נעוריו מזה.

אלעד אוהב/ת את זה.
  4. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

אז כנראה לא ראית את ארסנל בעשור האחרון. הבחור עם דמנציה מ2006.

5. VAR Member

דוגמאות למאמנים כושלים לא חסר. אבל מאמנים כושלים שמציעים את עצמם לתפקיד של קבוצות בכירות? לא זכור לי. גם תחת סולשיאר הוא חתר לפני כמה שבועות.

לעזאזל, מה עוד נשאר לו חוץ מרפיוטיישן מההצלחות של העשור הראשון בארסנל? צא לפנסיה, תהנה עם הנכדים ותפסיק להביך את עצמך.

6. alexshw Member

לא כזו בושה להציע את עצמך לבאיירן */aaa021 אבל אין ספק שונגר לא ידע מתי לפרוש ועד היום למעשה לא הודיע על כך.

7. Raulito Madridista

באיירן עדיין רחוקה מהמקום בו היא רוצה להיות (רביעית בלבד בבונדסליגה) אבל הניצחון אתמול סיפק קצת אוויר לנשימה.
    המספר הנוסף: ג'רום בואטנג עם משחקו ה-300 במועדון, כשמנגד הילד מניו-זילנד סארפריט סינג רשם את הופעת הבכורה שלו במועדון| כמו כן, פיליפה קוטיניו כמובן היה מעורב לראשונה בקריירה בחמישה שערים במשחק, והיה הברזילאי הראשון לכבוש שלושער לבאיירן מאז אלבר ב-2003.
    - קודם כל לגבי טיאגו: יש דיווחים שהוא לא מרוצה, אין ספק שהוא משחק פחות, אני חושב שבהחלט אפשר לוותר עליו.
    - ועכשיו קוטיניו: אני חושב שהביקורות עליו היו מאוד מוגזמות, כלי מיני דמיטרי האמנים ולותר מתיאוסים למיניהם. אתמול המשחק שלו היה פשוט ללקק את האצבעות, הדביק את הכדור לחיבורים, באמת 'וואו'. מצד שני עדיין המחיר מרגיש לי גבוה עבורו - 120 מיליון יורו, וזה מרגיש יום בו 'הכל הולך'. כשקוטיניו יכבוש את ה-0:1 או יבשל בסטייל ללבנדובסקי בקלאסיקר נגד דורטמונד בחוץ או במגרש הבוצי נגד שאלקה (סתם אנקדוטות) אני אגיד שיש כאן משהו.
    - מעניין אותי לשמוע האם האוהדים היו רוצים ללכת בכל הכוח על לירוי סאנה או לנסות להתמקח על קוטיניו שלא יחזור לבארסה.

8. Raulito Madridista

אוליבר קאן חוזר לבאיירן מינכן! - מונה לחבר דירקטוריון.
    אגדת העבר של המועדון ששיחק 14 שנה בבוואריה הוצג אתמול (שלישי) רשמית במסיבת עיתונאים מיוחדת והיה קשה לפספס את התרגשותו: אולי הנס אמר: "הוא האיש המושלם לתפקיד. יש לו ידע עצום בניהול כדורגל וכלכלה וכמובן שהוא אגדת המועדון". קאן אמר: "עד היום ייעצתי למועדון והייתי מעורב בהחלטות אבל עכשיו זה אחרת. היום אני מתחיל תקופה חדשה ומרגשת, אני בבאיירן מינכן במאה אחוז. ה-DNA של המועדון כל כך עמוק בתוכי, תמיד הייתי חלק מהמועדון הזה, הייתה תקופה נפלאה כשחקן ועכשיו אני עובר לתפקיד אחר. ב-2008 מבנה המועדון היה אחר, היינו פחות חזקים. זה אתגר עצום להמשיך את סיפור ההצלחה של המועדון. אני מכיר את הלחץ בבאיירן. רוצה שנשחק טוב וננצח".

על צירופו של אלכסנדר נובל השוער בן ה-23: "זו הייתה החלטה מאוד חכמה ואסטרטגית של המועדון. הוא כישרון גדול. הוא רואה את עצמו כמספר 1 בשער בעוד כמה שנים, אבל הוא גם מוכן ללמוד הרבה משוער גדול כמו מנואל נוייר. זה צעד אמיץ עבורו. כרגע הנושא הזה לא משנה, הוא מגיע רק בקיץ". על המשך העונה: "באיירן מינכן רוצה לזכות באליפות, אין אופצייה אחרת. החצי השני של העונה חייב להיות טוב יותר. אם נזכה בפעם השמינית ברציפות באליפות גרמניה זה יהיה שיא שייזכרו לנצח".

בינתיים, שחקני באיירן עוברים מחנה אימונים מאתגר בקטאר וגם משתתפים בטורנירי ידידות. המגן ג'ושוע קימיך סיפר על העבודה המפרכת: "הופתענו מאוד כאשר ב-7:30 בבוקר יצאנו לריצה הראשונה, אבל אנחנו לא מראים שום סימני עייפות, התאמנו שלוש פעמים בביום. המשך העונה? אנחנו חייבים לזכות באליפות, חסרות לנו ארבע נקודות, אנחנו צריכים לשנות את המצב. אנחנו רוצים להיות שוב אלופי גרמניה, חייבים לשחק בביטחון וליצור שוב כוח הרתעה. תחילת המחצית השנייה של העונה תהיה מכריעה". קימיך, שספג את הצהוב החמישי לפני היציאה לפגרה כשבאיירן גברה 0:2 על וולפסבורג, ייעדר מהמשחק נגד הרטה ברלין ב-19 בינואר. מנגד, לוקאס הרננדז, הרכש היקר בתולדות המועדון, חזר להתאמן אחרי חודשיים וחצי של היעדרות.

9. Uli Hoeness Wer nicht hüpft ist ein blau-weißes Arschloch

הוא יותר מרק חבר דירקטוריון. הוא מונה עכשיו כדי בעוד שנתיים להחליף את רומניגה.

10. Raulito Madridista

עדכון חדשות על באיירן מינכן:

- האנזי פליק דיבר עם ההנהלה ודרש חיזוק לחורף, חסן סליהמידיץ' אישר זאת מפורשות והודה שהשוק בחלון ההעברות בינואר הוא קשה מאוד.
    - אולי הנס הודיע חגיגית כי לירוי סאנה לא יגיע: "אנחנו צריכים שחקנים שיכולים לעזור לנו כאן ועכשיו". אלה דברים שונים לחלוטין ממה שאמר בעבר.
    - תומאס מולר מדבר: "כמובן שהייתה תקופה שלא הייתי מרוצה. מילא לשבת על הספסל לעתים, אבל שש פעמים ברציפות לא שיחקתי. זה היה מבחן ועברתי אותו, אני חזק ובטוח בעצמי".

11. Raulito Madridista

יורגן קלינסמן והרטה ברלין פוגשים במחזור הזה את באיירן מינכן שוב - ב"וואלה ספורט" מחזירים אותנו לקנדצייה הכושלת שלו בבוואריה ב-2008/09 עם שלל סיפורים מרתקים - "שובה של הטעות היקרה"

https://img.wcdn.co.il/f_auto,w_1800/2/9/7/5/2975188-46.Xxx

מתחם פנאי ב-15 מיליון יורו, ספרייה שנוצלה לצורכי שינה וצפייה בפורנו, ו"מיקי מאוס" כרכש. פרט לפסלי הבודהה, יורגן קלינסמן השאיר סיפורים למכביר בימיו בבאיירן מינכן ב-2008/09, אבל יש הטוענים כי דווקא המאמן הכושל נטע את זרעי השינוי. בראשון הם נפגשים.

המגן פיליפ לאהם היה הראשון שהעביר ביקורת פומבית אחרי הפיטורים. "לא היה לנו סדר במגרש", אמר בראיון ל"סודויטשה צייטונג" שבמהלכו גם ביקר את מדיניות הרכש של המועדון ולכן נקנס ב-50 אלף יורו. "עד לחמשת המשחקים האחרונים עם יופ היינקס, היה לנו רק משחק אחד טוב - ה-0:3 בבוכום. ספגנו כל כך הרבה שערים, וזה לא היה כי שחקני ההגנה שלנו פתאום שכחו לשחק. ניסינו להתגבר על הבעיות לבד". כמה שנים לאחר מכן, כתב באוטוביוגרפיה שלו: "כל השחקנים ידעו אחרי שמונה שבועות בערך שזה לא יעבוד עם קלינסמן. אחר כך רק עסקנו במזעור נזקים. עשינו רק אימוני כושר אצלו, כל הנושא הטקטי נזנח לחלוטין. כמו שזה רוברטו אמר פעם, בשיחת המחצית ההוראה של קלינסמן הייתה אחת: 'אתם חייבים להבקיע שער'. ידענו שהניסוי הזה ייכשל".
    "הייתה אי הבנה מוחלטת לגבי התקופה של קלינסמן בבאיירן", טען העיתונאי פיליפ קוסטר. "הוא רצה לעשות את מה שעשה בנבחרת גרמניה, אבל התעלם מן העובדה שהמבנה הניהולי של באיירן שונה לגמרי מזה של ההתאחדות. הוא היה צריך להתמודד עם אנשים רבי עוצמה בשדרה הניהולית שלא היו מוכנים לוותר על השליטה". הבוסים לא סמכו עליו, לא נתנו לו לשנות וכאמור אחרי המפלה האירופית והתבוסה 5:1 לאלופה שבדרך וולפסבורג וה-4:0 בקאמפ נואו, נחרץ גורלו.
    "קלינסמן צריך להיות מבסוט, הוא יכול לחזור עכשיו בשקט לקליפורניה השלווה וליהנות מהחיים", עקצו בתקשורת הגרמנית ביום שאחרי. כחודש לאחר הפיטורים, המאמן טען כי הגווארדיה הישנה הקשתה עליו ("כולם זכרי אלפא, הייתי צריך להתמודד עם אנשים שלא רצו להתפתח ולצעוד אל עבר העתיד") והדגיש כי שבר מוסכמות בדרך החשיבה שלו. גם הוא לא האמין שייקח יותר מעשור עד שיחזור לאמן קבוצה.

12. Raulito Madridista

- האנזי פליק קיבל אומץ והצהיר לא אחת בקול רם שהוא רוצה חיזוק בחורף, השאלה אם באיירן באמת צריכה שחקן משלים נוסף. בשנה שעברה היא הייתה בפיגור 6 נק' בשלב הזה של העונה וכיום 4 - נחמת עניים כלשהי.

- תומאס מולר הגיע לציון דרך - מעורב ב-250 שערים בבונדסליגה - 113 שערים ו-137 בישולים, מספרים פשוט מטורפים. שחקן שתמיד אהבתי, הזכיר לי את ראול במאפיינים מסוימים במשחק שלו. הוא שבר שיא בישולים בבונדסליגה ביחס לשלב הזה של העונה. כששאלו אותו על זה אמר בחיוך: "אני תמיד נהנה יותר לכבוש".

- לא הוגן לשפוט את ההגנה כשלוקאס הרננדז פצוע כל כך הרבה זמן ויש אלתורים כאלה ואחרים, אבל עד עכשיו זה לא היה מספיק טוב גם בגלל קישור פרוץ, כל משחק בו נוייר דופק הצלה גדולה ושומר על שער נקי צריך לעודד לקראת המשחקים הגדולים בצ'מפיוס. אני לא חושב שהקבוצה הזו שווה יותר מרבע גמר אלא אם כן לבנדובסקי יתעורר במשחקים האלה..

13. Raulito Madridista

https://pbs.twimg.com/ad_img/1219929140926783488/qlT99Vwc?format=Xxx&name=small

כצפוי, באיירן מינכן השלימה את צירופו של אלברו אודריוסולה, המגן הימני של ריאל מדריד (24) בהשאלה לעונה אחת ללא אופציית רכישה. חסן סליהמידיץ': "אני שמח מאוד שמצאנו שחקן ברמה הזו שיוכל לחזק את הסגל שלנו". המאמן האנזי פליק לחץ לצרפו| לפי הבילד, באיירן קיבלה החלטה לא לרכוש את פיליפה קוטיניו שלא עמד בציפיות, ומעבר לכך היא תנסה לצרף את דוגלאס קוסטה בהשאלה עד תום העונה לנוכח הפציעות של שחקני הכנף סרג' גנאברי וקינגסלי קומאן.

אני חושב שאפשר להבין מכך שקימיך עובר כמעט בוודאות לקישור ופאברד ישחק כבלם לא אחת בשל הפציעות. אודריוסולה ספג ממני ביקורות אבל אי אפשר לקחת לו את העובדה שהוא תמיד נלחם ושחקן מאוד-מאוד מהיר שרץ בלי הפסקה, גם הפס האחרון שלו לא רע בכלל ובאיירן תהנה מהיכולת ההתקפית שלו. הגנתית זה עדיין לא זה והוא מאוד צעיר, המועדונים ביחסים טובים כפי שאפשר לראות.

Uli Hoeness אוהב/ת את זה.
  14. Raulito Madridista

גרמניה נכנעת: "הבונדסליגה פוחדת מבאיירן"| תומאס מולר עם מאה שערים באליאנץ' ארנה

היום שאחרי ה-0:5 על שאלקה: הבווארים, שנהנו מחמישה כובשים שונים, אוהבים מאוד את הנתון הבא: בכל תשע העונות מאז יישום כלל שלוש הנקודות לבונדסליגה - כשבאיירן פתחה את הסיבוב השני עם שני ניצחונות - היא גם סיימה כאלופה. מעבר לכך, באיירן הגיעה ל-55 שערים עד כה - רקורד שלא החזיקה בו גם בעונת הטרבל עם יופ היינקס. זו ההתקפה הטובה ביותר בגרמניה מאז ורדר ברמן שכבשה שלושה שערים למשחק בשלב הזה בעונת 1985/86.

"באיירן מינכן שוב שואגת, הדומיננטיות שלה מפחידה את הליגה", נכתב ב"בילד". "באיירן הראתה לליגה: האליפות תלויה אך ורק בנו. כולן צריכות לקוות שהיא לא תמשיך בקצב הזה". באתר הוסיפו כי מדובר בשידור חוזר של המשחקים האחרונים ושהיריבה ידעה שהסיוט בדרך. "באיירן לא סופגת, נראית קטלנית בהתקפה וכובשת שערים נפלאים". "באיירן טיפלה כהוגן בשאלקה במופע קסמים", נכתב ב"קיקר". "מולר, לבנדובסקי וגורצקה עשו ככל העולה על רוחם. נראה שפליק גיבש את ה-11 שלו".

תומאס מולר רשם ציון דרך יפה כשכבש את שערו המאה בכל המסגרות באצטדיון האליאנץ' ארנה. מולר שממשיך בכושר המצוין שלו, הודה: "אולי היינו נחושים יותר אחרי התוצאה של לייפציג. בדרך כלל אנחנו יכולים לתת מאה אחוז אבל במשחק הזה נתנו אפילו יותר. לא רצינו לתת להם לנשום, כפי שעשינו נגד דורטמונד. אנחנו מאוד מרוצים, שיחקנו טוב כקבוצה".

המאמן האנזי פליק נהנה מכל רגע: "היה משחק טוב מאוד. שאלקה הפגינה תצוגה טובה נגד גלאדבך במחזור הקודם, אבל במשחק בית היינו חייבים לנצח ולדבוק בפילוסופיה שלנו. רצינו לכבוש שער מהיר ולהלחיץ אותם, לשחק באינטסיביות גבוהה. הכי חשוב שניצחנו אבל הדרך בה שיחקנו יכולה לשפר לנו את הביטחון, האיכות בסגל היא יוצאת מן הכלל".

לאון גורצקה שכבש את השער היפה במשחק בחצי מספרת דווקא נגד האקסית: "תוך כמה שבועות, האנזי פליק יצר אווירה שמאפשרת לנוח להרגיש בנוח. הוא מספק לנו תוכנית טקטית לכל משחק נתון. חשוב שנפגין התפתחות ונשתפר בכל משחק. כמובן שאני שמח על השער שלי, אבל זה יום מיוחד, היו לי חמש שנים נפלאות בשאלקה והרגשתי שם בבית".

15. Raulito Madridista

כמה דברים על סדר היום:

- המספר הנוסף מהניצחון על קלן: האלופה כבשה שלישייה תוך 12 דקות בלבד, מה שלא עשתה מאז 1973 בעזרתם של שלושה כובשים שונים - רוברט לבנדובסקי, קינגסלי קומאן, סרג' גנאברי.
    - מנואל נוייר דווקא זעם על ההגנה: "יכולנו לספוג חמישייה", ותומאס מולר אמר שהקבוצה הרגישה בנוח מדי שוב אחרי יתרון ובליגת האלופות היא תשלם מחיר יקר.
    - ואם כבר מולר - כתבה מעולה של שרון דידוביץ' על הכוכב הגרמני "האם האליפות תהיה רשומה בעיקר על שמו?". לא חושב שמישהו האמין שהוא יחזור לשחק ככה. כובש פחות אבל כבר 14 בישולים ב-22 הופעות, שיא בונדסליגה מאז שהחלו לספור ככה במדויק ב-Opta. השווה את שיאו מעונת 2017/18.
    - רשימת הקניות של באיירן לפי "קיקר" - כמובן שלא כולם יגיעו: טימו ורנר, קאי הארבץ', לירוי סאנה. אני היחיד שחושב שבאיירן צריכה קשר אחורי חזק, גרזן?
    - אם מעניין אתכם: דויד אלאבה מדבר לקראת המשחק נגד צ'לסי בליגת האלופות ומספר על הטראומה בגמר הביתי נגד הבלוז ב-2012 ואיך יצאו מחוזקים מזה לעונת הטרבל.