באירופה, כולנו אחים?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י לידס בנשמה, ‏18/8/02.

1. ג'רי בית הלוי Member

שוב, אני מתכוון שליגב אין זכות דיבור בנושא הזה לא בגלל שהוא יוגב, אלא בגלל שהוא אוהד קבוצה שאין לה יריבות גדולה עם קבוצה אחרת.
    זהו.

2. חכם חנוכה Member

כל עוד מכבי חיפה באירופה לא אכפת לי מה קבוצות אחרות עושות.......
    שנה שעברה עפנו מוקדם.. אז שהפועל ת"א הייתה באירופה התפללתי שהיא תעוף כמה שיותר מהר...
    אתם לא יודעים כמה שמחה הייתה לי בגול של גרשון... כאילו חיפה הבקיעה גול בגמר גביע אירופה...

3. AFC Member

אוקי השאלה העיקרית בנושא הזה היא : "האם אתה רוצה שמכבי חיפה תעלה לליגת האלופות?".
    אז אני אענה עליה.

קודם כל נעמיד את הדברים על דיוקם : שלב הבתים הראשון הוא לא בדיוק ליגת האלופות. זהו עוד שלב שאופ"א הוסיפה כדי להוציא מקסימום כסף מהמפעל הזה. יש מרחק גדול בין ליגת האלופות הגדולה לבין התחרות הרבת משתתפים שמתקיימת כרגע, שנמצאת רק קצת מעל הרמה של האינטרטוטו מלפני עשרים שנה.

יחד עם זאת, אין ספק שמבחינה כלכלית העפלה לשלב הבא תועיל מאד כלכלית למכבי חיפה, ובכך תתן לה יתרון על שאר הקבוצות בישראלן, בכללן בית"ר ירושלים. בדרך כלל משפט שכזה מלווה במילה "אבל" - אבל לא הפעם. זה רע לבית"ר (גם אם זה יפתח לקבוצות ישראליות עוד מקום באירופה), ולכן אני נגד. ואם אפשר, שהם לא סתם יפסידו בוינה אלא יושפלו. אני, כאן בבית של פיסטוק - לא מתעניין בשיקולים לאומים, בשיחות טלפון נרגשות משר הספורט ובמצב הרוח הציבורי. זה רע לבית"ר ולכן זה רע.

אז הנה לכם למה אני לא רוצה שמכבי חיפה תעלה, כדי שתפסיקו להגיד לי באיי סי קיו "אבל זה טוב למדינת ישראל".

4. ג'רי בית הלוי Member

אתה ועוד 6,000,000 ישראלים

5. Ilan Member

6. chaos Member

חחחחחחחחחחחח

7. לילך משתמשים של כבוד היכל התהילה

צודק, ולפי דעתי, מצד אחד צריך להיות בעד כי למשל בעקבות ההצלחה של הפועל קיבלנו את נציגה באירופה, אבל מצד שני מי זאת הפועל? למה אני צריכה לעודד אותה שיחשבו אותה לקבוצה יותר גדולה ממכבי? אני רוצה הצלחה למכבי.

8. Hristo Stoichkov Member

אמרתי היידוק אך לא אמרתי היידוק ספליט.
    ביוגוסלביה יש כיום 2 קבוצות בשם היידוק-היידוק קולה מהליגה הראשונה והיידוק בלגראד מהליגה השניה.
    הכוונה שלי היתה להיידוק בלגראד שבעבר ידעה שנים יפות יותר.
    ואפשר בהחלט להוסיף גם את אוביליץ'.

הליגה של יוגולסביה המאוחדת לשעבר היתה ודאי משהו מדהים.
    דינאמו זאגרב,היידוק ספליט,רייקה,צרבנה זבזדה,פרטיזן בלגראד, וכו'.

ממה ששמעתי האווירה היתה שם פשוט אדירה במיוחד במשחקים בין קבוצות קרואטיות לקבוצות יוגוסלביות.כל שני וחמישי פוצצו שם משחקים והאוהדים התפרעו...
    הלואי בארץ...
    אני מעדיף לראות בארץ אווירה מטורפת כמו ביוגוסלביה וקרואטיה למשל על פני אווירה פסטורלית ומשעממת כמו באנגליה .

9. Uli Uli Member

ממש לא!
    אם מסתכלים אז יש שנאה בין התל אביביות ובפורום של הפועל חיפה יש סמל של שטרום גראץ!

10. Kgt1 Member

חריסטו קבל תיקון טעת.

11. PeTnEt Member

אין כזה דבר אחים באירופה..זה בולשיט... אני למשל רוצה שכל הקבוצות הישראליות בחו"ל יפסידו חוץ מאיתנו...כמו כל אוהד נורמלי
    אני שונא את הפועל ת"א...שונא את מכבי חיפה..ויש לכל דברים סיבות, אבל!!
    אם חיפה או הפועל יקחו משהו באירופה זה ייתן לי תיקווה, כי, "אם הם יכולים, גם אנחנו"
    וזה העניין..אז יאללה מכבי...

12. אנונימי Guest

קבוצה שמצליחה באירופה זה כבוד רק בשבילה ולא לכל המדינה. בשביל מה יש נבחרת? בשביל שתייצג את המדינה, כי קבוצת כדורגל מייצגת רק את עצמה. אני רוצה שהפועל ומכבי ת"א וגם מכבי חיפה יעופו כבר בשלב הזה. במיוחד מכבי חיפה כדי שלא תהיה הקבוצה הישראלית הראשונה בליגת האלופות.

13. לירן-ביתר Member

קבוצה שמצליחה באירופה זה כבוד רק בשבילה ולא לכל המדינה. בשביל מה יש נבחרת? בשביל שתייצג את המדינה, כי קבוצת כדורגל מייצגת רק את עצמה. אני רוצה שהפועל ומכבי ת"א וגם מכבי חיפה יעופו כבר בשלב הזה. במיוחד מכבי חיפה הקבוצה שאני הכי שונא, כדי שלא תהיה הקבוצה הישראלית הראשונה בליגת האלופות.

14. אנונימי Guest

אורח צודק

15. Uli Uli Member

גם טאני חושב שהוא צודק...