בדרכי ללונדון...

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י the_highlander, ‏8/3/04.

1. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אז ככה, הסיבה שליברפול תמיד אימפריה, שבניגוד לבלקבורן, וילה או מילדסבורו היא תמיד תהיה במאבקי הצמרת, תמיד תהיה מועמדת לאליפות, המטרה שלה תמיד תהיה זכיה באליפות.
    למשל השנה, עם ליברפול הייתה לוקחת אליפות, למרות כל מה שקורה אצלה, זה היה נחשב הפתעה הרבה יותר קטנה מאשר אם קבוצה כמו וילה או הבורו היו לוקחים אליפות.

הזכרתי את פיינרוד כי היא הקבוצה היחידה בהולנד שהיא לא פ.ס.ו או איאקס שלקחה אליפות בעשור האחרון(פעמיים למעשה).
    הזכרתי אותה כי יש לה 14 אליפויות בהולנד(רק 3 מאחורי פ.ס.ו).

זה כמו בסקולטנד.
    בשנים 83-85 אברדין(תחת שרביטו של אלכס פרגוסון)לקחה שתי אליפויות רצופות של סקולטנד.
    בשנת 83-84 היא אף לקחה את הגביע וסגרה דאבל.
    ולמרות זאת, בשנת 86 סטליק וריינג'רס עדיין נחשבו לקבוצות יותר גדולות ממנה.

קח את מכבי ת"א בכדורגל אצלנו.
    שנה שעברה היא לקחה אליפות אחרי 6 שנים של בצורת.
    זה לא הפריע לה ב6 שנים של בצורת להיחשב אימפריה ולהיחשב כאחת הקבוצות הגדולות בישראל.

מסורת, היסטוריה וצביון המועדון אחראים הרבה פעמים להאם קבוצה אימפריה או לא.
    כפי שאמרתי, עם דנדי תקח עכשיו בסקוטלנד דאבל, אפילו שני דאבלים, ברציפות, היא עדיין תחשב לקבוצה פחות גדולה מסלטיק וריינג'רס.
    זה למה חלקתי את הגדרת האימפריה לשתי קטגוריות.
    אחת חולפת ואחת קבועה.

2. KirkH Member

השאלה מתי בדיוק היא חולפת.

ליברפול לקחו אליפות אחרונה ב-89 אם אני לא טועה (כשמקה עלה מהנוער), מאז הם לקחו גביע וגביע הליגה.
    בלקבורן לקחו אליפות, וילה לקחו גביע הליגה, גם בורו, צ'לסי לקחו שני גביעים וגביע ליגה אחד. ניוקאסל כבר 6-7 שנים בחבורת הצמרת - אני לא חושב שליברפול אימפריה יותר מאחת מהקבוצות בחבורה הזו, ליברפול הייתה אימפריה בדיוק כמו שפילד וונסדיי ונוטינגהאם פורסט, זה שיש לה הרבה אוהדים לא אמור לתת לה איזו פריווילגיה על שאר הקבוצות.

פיינורד היא לא אימפריה, אם אתה רוצה ללכת על כדורגל ישראלי - בדיוק כמו שהפועל פ"ת שלקחה 5 אליפויות לפני 200 שנה היא לא אימפריה, גם אם פתאום היא תסיים שלישית העונה.

אימפריה בכדורגל העולמי קמה ונופלת בזמן יחסית קצר. מה שקובע אם היא נשארת בתודעה זו אהדת המדיה והציבור. ולזה אין יותר מדי קשר למציאות.

3. ArsenalFan Member

ליברפול לקחה אליפות אחרונה ב-1990 (אל תיקח לנו את מייקל תומאס! http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx ), אבל ליברפול זכתה ביותר אליפויות מכל מועדון אחר בכדורגל האנגלי, יותר אליפויות אירופה מכל מועדון אחר בכדורגל האנגלי. מאז האליפות האחרונה שלהם הם זכו בגביע אופ"א, בשני גביעים ובשלושה גביעי ליגה.

ליברפול היא אימפריה, נקודה, ולהשוות אותה לנוטינגהאם פורסט זו בושה.

4. KirkH Member

בושה??? למה כי לפורסט אין אוהדים והיא מגיעה מעיר קטנה שלא שווה איזכור?

ליברפול היו גדולים, עצומים בשנות השמונים המאוחרות, פורסט היו בדיוק אותו דבר בשנות השבעים, בחייאת דינק יש לקבוצה תארים אירופאיים, הקבוצה זכתה בגביע פעמיים ועוד 4 פעמים בגביע הליגה. ב 78 הם זכו באליפות. ההישגים שלה לא נופלים מאלו של ארסנל, ליברפול ויונייטד.

ליברפול הייתה אימפריה בדיוק כמו שפורסט הייתה אימפריה.

נערך לאחרונה ב: ‏13/3/04
  5. King_Beckham Member

מנצ'סטר יונייטד היא האימפריה הגדולה ביותר של הכדורגל האנגלי כיום.
    בעוד כמה שנים אני מאמין גם שהיא תעקוף את ליברפול באליפויות ותהיה לא רק האימפריה הגדולה ביותר של הכדורגל האנגלי כיום, אלא בכל הזמנים.

כשאני אומר אימפריה, אני מתכוון למועדון הגדול ביותר, אם זה באיצטדיון, בכמות האוהדים בעולם, גם בהישגים של ההיסטוריה האחרונה, יעני של השנים האחרונות, גם בכסף וגם בקבוצה שזה אומר סגל השחקנים.

אז נכון לארסנל יש קבוצה היום יותר טובה מלמנצ'סטר ויכול להיות גם לצ'לסי, אבל עדיין מנצ'סטר יונייטד הוא מועדון גדול ביותר עם הרבה אבל הרבה יותר אוהדים בעולם עם איצטדיון גדול יותר והיא גם הכי עשירה עם היסטוריה הרבה יותר טובה.

6. the_highlander Member

היום נחתתי סוף סוף אחרי אינספור עיכובים ובלגנים ואני בבית...

היה ממש סבבה באנגליה ונהנתי מכל רגע (רק קצת עצוב שבפעם הבאה שאני יהיה שם זה יהיה בעוד כל כך הרבה זמן)

אני יפתח את התמונות בארץ ואני ממש מקווה שהם יצאו טוב!
    בכל מקרה להיות בהייבורי ולראות את הנרי ושות' משחקים זאת פשוט חוויה סוריאליסטית לגמרי, אתה לא מעכל איפה אתה נמצא ופתאום נגמרת מחצית..

אוקיי אז נתחיל במשחק הראשון
    צ'לסי -שטוטגרד
    הגעתי לסטמפורד בריג' בלילה ביחד אם עוד אלפים של אוהדי צ'לסי שיכורים ועליזים ...
    לפני שנכנסתי החלטתי ללכת על ההמבורגר הצימחוני ואבא שלי לקח את הרגיל, בשני מילים
    לא מומלץ! נכנסנו לאיצטדיון האוירה הייתה נחמדה אבל אחרי כמה זמן האוהדים של צ'לסי החליטו להשתתק מעט..
    לצערי המשחק לא כיבד את מעמדו הוא זרם והיו כמה מהלכים טובים אבל שטוטגרד למעשה לא עשו כלום ולצ'לסי היו שני מהלכים יפים ובזה מסתיים המשחק בהחלט התאכזבתי אבל אמרתי לעצמי שטוב שזה ככה וזה רק מתאבן למשחק האמיתי למחרת.

ארסנל-סלטה ויגו
    נזכרתי בהמלצה לנסות את הfish n' chips בפינה
    לא מצאתי קטשופ בשום מקום וזה בהחלט לא היה נחמד!! אבל לא נורא קניתי כמה מזכרות בחנות וכמה פריטים ברחוב ונכנסתי לאצטדיון
    ישבתי ביציע של השעון , בעקרון הכרטיסים לארסנל היו נחשבו להכי פחות טובים (אולי בגלל שכל כך קשה להשיג כרטיסים להייבורי)
    אבל הייתה לי ראות טובה על כל המגרש למרות שהעדפתי לשבת יותר קרוב לדשא..
    מחצית ראשונה הייתה מצויינת שני שערים של הנרי שער הראשון ממסירה מצויינת של דניס והשער השני מטעות בהגנה של ויגו..
    האוירה לאורך כל המשחק הייתה נהדרת והיה כל כך כיף לשיר אם כל האוהדים היו כמה רגעים ממש מצחיקים גם כשכל האצטדיון שר וניפנף לאוהדים של סלטה ויגו "אדיוס".
    מחצית שניה גם פתחנו טוב ושלטנו במשחק ללא עוררין אבל אחרי הדקה ה60 נכנסנו למן cruise control ורק שמרנו על היתרון שלנו ולא נתנו להם לעשות יותר מידי דברים...
    באמת כל הכבוד לאוהדים של סלטה ויגו שלקחו הכל ברוח טובה ולא הפסיקו לעודד !

המשחק האחרון אתמול
    ניוקאסל-טוטנהאם
    דווקא במשחק הזה ישבתי בשורה שלישית ממש ליד הדשא שוב זה כל כך מוזר שאתה רואה את השחקנים כל כך קרובים אליך ואתה רגיל לראות אותם בטלויזיה..
    האמת ציפיתי שניוקסאל יבואו ופשוט יגמרו את טוטנהאם אבל זה ממש לא קרה.. למרות שניוקאסל יזמו יותר ושיחקו יותר טוב , גם אני חושב שהיה צריך להיות להם פנדל והשופט היה פשוט גרוע!!
    הבעיה במשחק הזה הייתה לשבת אם חבורה של אוהדי טוטנהאם אנלפבתים ולעשות את עצמי מעודד את הקבוצה העלובה שלהם וכן הייתי חייב לעמוד כשהם שרו "if you hate arsenal stand up"
    היה לי חשק לשים צעיף של ארסנל ולהגיד לכולם fuck off u wenkers אבל אם זה היה קורה לא חושב שהייתי כותב את ההודעה הזאת עכשיו אלא שוכב מחוסר הכרה באיזה בית חולים בלונדון..
    בכל מקרה היה משחק אם זרימה טובה אבל עדיין לא מלהיב וכניראה שהמשחק האירופי הוציא מניוקאסל את כל המיץ..
    אז הפעם סיכמתי אם אבא שלי שאנחנו עוזבים חמש דקות לפני להמנע מהתור של השעה לרכבת!!
    ובדיוק שחשבתי שזה גם הולך להיות משחק של 0-0 כשבדיוק התרוממתי מהכיסא והצצתי מבט אחרון על המגרש טוטנהאם עלו ליתרון בדקה ה85 משער עצמי אומלל של אובריין..

יש עוד המון סיפורים קטנים אבל כשאני יזכר בהם אני ירושם אותם כבר..

אגב סיפור מצחיק ,אני נכנס לשער במשחק של טוטנהאם- ניוקאסל והשומר בודק לי את התיק ומתחיל לחפור ולהסתכל , ועוד קצת לחפור עד שהוא פתאום אומר לי:"אני רואה שאנחנו אוהדים את אותה קבוצה.." בהתחלה לא היה לי מושג על מה הוא מדבר אז ביקשתי ממנו שיסביר את עצמו כי ממש לא הבנתי והוא הראה לי את הכפפות שלי שהיו בתחתית התיק שלי (שבכלל שכחתי שהם שם)
    בשלב זה אני יציין שאלה כפפות של ארסנל..
    אז אמרתי אופס אתה לא אמור לראות את זה.. כי חשבתי שהוא מסתלבט עליי והוא בעצם אוהד טוטנהאם שהולך לחשוף את הכיסוי שלי בכל רגע..
    אבל אז הוא אמר שהכל בסדר והוא באמת אוהד ארסנל אבל שבשום אופן אני לא יוציא אותם החוצה .. אמרתי לו ברור ובירכתי אותו לשלום..
    וזה יכל להתפתח לאירוע לא כל כך נעים..

OHH WELL..

נ.ב
    מצטער על הסדר של ההודעה , או יותר נכון אי סדר פשוט ישנתי רק רבע שעה במטוס..

ולמשחק של טוטנהאם נסעתי בטיוב אכן דרך מייגעת לא ידעתי שזה כל כך רחוק!!
    אבל בחזרה למדתי את הלקח ולקחתי את הרכבת העילית..

7. ArsenalFan Member

כשאני הייתי במשחק של טוטנהאם ולידס הבקיעו (לא עזר... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx ) דווקא כן צעקתי "יש", אבל לידי ישבו שני תיירים יפנים, ושאר האוהדים לא ממש התעסקו בצעקה שלי...

אגב, גם אני ישבתי ממש על המגרש בוויט הארט ליין, מקומות חבל על הזמן שרק עוד יותר ממחישים איזה איצטדיון מדהים זה. וגם כשאני הייתי הם כל הזמן קיללו את ארסנל ובעיקר את סול קמפבל, אבל זה היה 4 ימים לפני הדרבי.

העיקר שנהנית http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

8. Gooner Member

בואנה שגיב אתה אשכרה עמדת מתי שהם שרו את השיר על ארסנל?!,יא נקניק http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/cool.Xxx

אני בעצמי מתוסכל מזה שעוד לא הייתי בהייבורי,בעצם הייתי אולי איזה פעמיים-שלוש במשחק כדורגל בחיים שלי,אבל זה רק בגלל הליגה,בסך הכל אני מקווה שצרפת תגיע לרמת-גן במוקדמות,אני אהיה שם בטוח עם ואעודד את הטריקולור.!

Viva le france

9. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

הגזמת גונר... לעודד את צרפת במשחק בארץ? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/new_Eyecrazy.Xxx

בכל מקרה גם אני ראיתי כדורגל בלונדון כשנסעתי לשבוע עם אבא שלי לכבוד הבר-מצווה (שנת 2000). כשהייתי בלונדון היה רק מחזור אחד משוחק, ושני המשחקים ביניהם התלבטתי היו ווטפורד-ארסנל בויקראג' רואד וצ'לסקי (בימים שהם עוד היו צ'לסי http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx ) מול בורו. בסופו של דבר בגלל המרחק הגדול של המלון שלנו מווטפורד (שזה פרבר לונדוני צפון-מערבי שהיה רחוק מאוד מהמלון שלנו בקנסינגטון) החלטנו ללכת לראות את צ'לסי (שהאיצטדיון שלהם היה סופר-קרוב למלון שלנו - כולה מרחק שלוש תחנות אוטובוס). למשחק לא היתה משמעות מיוחדת עבור שתי הקבוצות שהעונה שלהן היתה די גמורה, אבל האיצטדיון היה עדיין מלא מפה לפה, והיתה אחלה אוירה עם שירה ואפילו עם מזג-אויר יפה. נגמר 1-1, שער של גאס פויט מקרן לזכות צ'לסי מול שער של המילטון ריקארד לזכות בורו (שהביאו איזה 2,000 אוהדים מצפון-מזרח אנגליה למערב לונדון לכבוד המשחק הלא חשוב הזה!).

הברידג' הוא ללא ספק האיצטדיון היפה ביותר בו הייתי (כן כן אפילו יותר יפה מקרית-אליעזר! http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx ) - יש אפילו מלון צמוד לאיצטדיון שחלק מחדריו משקיפים על המגרש.

עכשיו רק צריך לבקר בהייבורי (או שמא באשברטון גרוב?)....

10. Gooner Member

אפילו אם יהיה איראן-ישראל אני אעדיף שאיראן ינצחו,יש לי בחילה מהמדינה שלנו ומכדורגל שהיא מייצרת.

11. the_highlander Member

לא בדיוק עמדתי אבל כשכולם עמדו אז כמה התחילו להסתכל עליי.. אז עמדתי וסידרתי את המצלמה ממש לא הצטרפתי אליהם..
    וגם אני ממש ישבתי על המגרש במשחק לש טוטנהאם שורה שלישית ...
    מחר אני יפתח את הפילם כשהיה לניוקאסל קרן לורן רובר היה סנטימטרים ממני אז יש כמה תמונות יפות שלו..
    רק אני מקווה שהם יצאו בסדר ולא מטושטשות!!

12. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

ניוקאסל היא לא בדיוק קבוצת צמרת ב6-7 האחרונות. היא הייתה קבוצת צמרת לפני 9 עונות למשך שנתיים, ואז הדרדרה למעמד של קבוצת מרכז טבלה מינוס, עד לפני שנתיים, עונת 2001-2002 שבה ניוקאסל חזרה לחבורה הצמרת.

13. the_highlander Member

לאחר ההפסד ראיתי באיזה עיתון דיבורים על עזיבתו על סר בובי

14. ScottishGunner Member

חח, גם אני בעמדה שלך. אבל לא עד כדי כך, אני חייב להודות שאני בהחלט שמח כשיש גול לישראל.
    אני מתכנן להגיע לרמת גן כאירלנד יגיעו לארץ, ולהיות ביציע האירי. אולי אני יפגוש כמה אוהדים... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue.Xxx

אגב, הפיש & צ'יפס שמה בפינת הרחוב של הייבורי, יש לי סיוטים ממנו. בפעם הראשונה והיחידה שלי עד כה בהייבורי, בדיוק איך שהלכתי לקחת מנה האוטובוס של השחקנים הגיע. אז זרקתי אותו ורצתי לצד השני של הרחוב, איזה 200 מטר, ועד שהגעתי האוטובוס הלך והשחקנים נכנסו לאיצטדיון.
    אבל נו מילא, העיקר נהנתי כמו שלא נהנתי אף פעם. זה היה נגד ניוקאסל, ניצחנו 1-0 משער של וילטורד דקה 28.
    אפשר לספר עוד הרבה, אבל לא רוצה לשעמם אותכם.

15. the_highlander Member

תספר אני בטוח שזה היה מעניין!!
    אגב איך מפרסמים פה תמונות
    לא הבנתי איך זה הולך בדיוק