בחירות 2006:: אולמרט ימשיך לכהן כרוה"מ

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Nesta, ‏30/11/05.

1. Barcik Member

ריקי, אף אחד לא הולך ראש בראש עם שרון.

שי, אבל זה בדיוק מה שאני אומר. כדי ליצור קונטרה אמיתית, שני אנשים רציונליים כנתניהו וליברמן יבינו שהם חייבים ליצור גוש אחד. מה עוד שעכשיו שמתמרכזי הליכוד עזבו, אפשר להחזיר את המפלגה לשורשיה הימניים.

גם לא הייתי מציע לבנות על העבודה. כרגע מרבית המצביעים האשכנזים שלהם עדיין בהכחשה, אבל גם הם ישימו פתק של שרון בקלפי.

2. בית"רי מלידה Member

לפי הסקרים שימון פרס היה ראש ממשלה 5 פעמים....חחחחחחח......... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

3. ozi Member

זה היה קורה אם היינו חיים בעולם מושלם. אבל במציאות היומיומית שלנו, אני לא רואה שום סיכוי שבעולם שהמועמדים ימצאו את הפשרה ביניהם, ויחליטו לצאת בחזית אחידה. כל אחד מהם בטוח שהוא יודע יותר טוב מכולם.
    אחרי שלשתי המפלגות המובילות במדינה כבר יש יושבי ראש, הן לדעתי הפייבוריטיות להצליח בבחירות. כל הקמפיין על קולם של מתפקדי הליכוד (בין המועמדים לראשות: ביבי-סילבן-מופז והאחרים) מבזבז אנרגיות שהיו צריכות להתבזבז על מלחמה על לב הציבור. וזה הולך להימשך עוד זמן רב.
    לדעתי, בליכוד צריכים לקחת סיכון מסוים, ולהציע מצע עם נטייה קיצונית מסוימת ימינה (הרבה יותר מזו שהוצגה בעבר), ובכך להשיג גם את קולות המפלגות הימניות היותר קיצוניות. כך ביבי (או כל אחר שיעמוד בראש הליכוד) לא יצטרך לקוות לחסדיו של ליברמן.

4. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

היתה לי התלבטות בין שרון לפרץ. שניהם לא ממש מושלמים, בואו נציג את זה ככה. האחד מאפיונר לא קטן, שמצרף כל ילד למפלגה החדשה שלו, והשני פשוט השליט טרור בהסתדרות בצורה מחרידה. אבל יש גם צדדים חיוביים לשניהם, מה שכן עמיר פרץ הוא היחיד שהולך באמת להנהיג כלכלה חדשה, להביא מהפכה חברתית. הוא היחיד שבא עם זה מההתחלה, בליכוד ובקדימה התחילו כל המועמדים להתלהב שבהיותם ילדים הם סבלו מרעב איום ונורא (ליבי ליבי על מופז וסילבן האומללים) רק לאחר שראו כמה פופולארי הנושא החברתי כיום.

בוריס, איך בדיוק העבודה שבבחירות הקודמות סיימה עם 19 מנדטים (למיטב זכרוני), וכרגע לפי הסקרים נעה בין 26 ל-27 מנדטים איבדה יותר מצביעים מאשר הרוויחה? לא מסתדר לי. אגב, גם לא מסתדר עם התחזית שלך שפרץ יוליך את העבודה לעשרה מנדטים, בינתיים מי שבדרך הבטוחה לשם זה ביבי יקירך, שנענש על הכלכלה הרשעית והאכזרית שהנהיג כאן.

נ.ב לכל מי שאומר שעמיר פרץ לא ראוי להיות ראש ממשלה בגלל חוסר הידע שלו באנגלית - אם אין שום דבר חכם או מועיל להגיד בבקשה תשבו בשקט.

5. George Best Member

שוב דניס,אף אחד לא אומר שבגלל זה שהוא לא יודע אנגלית הוא לא צריך להיות רה"מ.
    הוא לא צריך להיות רה"מ בגלל כל מיני סיבות אותן פירטתי ואנשים אחרים פירטו כאן..

6. Barcik Member

הסקרים עכשיו לא רלוונטים. עוד לא נוצרו שום גושים בימין, עוד לא נבחרו מנהיגים, וגם הקמפיינים עוד לא התחילו. ביבי, יקירי, עדיין אפילו לא התחיל לפעול. פרץ ברגע זה עדיין נהנה מהקולות האשכנזים אשר עדיין בהכחשה שפרס עזב, אך אל דאגה, בקרוב גם הם יצטרפו לקדימה. וכל זה עוד לפני ששרון מסובב את פרץ כמו ילד בכיתה א' עם אחד מהספינים הפוליטיים המבריקים שלו.

7. sagigol Member

אני נראה לי השנה לא מצביע
    נמאס מכל הפולטקאים כולם מושחטים באותה מידה
    כמו שאומרים זה נבלה וזאת טרפה

8. Barcik Member

בקריאה אחורה, רק עכשיו שמתי לב.

גל:

תהפוך את האחוז הזה ל- 2 על פי הנתונים האמיתיים שהתפרסמו (ועכשיו שוב: 8.9% אבטלה), הישג יוצא מגדר הרגיל תוך תקופה כה קצרה ובמקביל לעלייה משמעותית באוכלוסיה.
    מחלישה את העובדים? ביחס לשביתות המטורפות שהיו כאן של עובדי ממשלה עצלנים ולא מקצועיים, כן. וטוב שכך.

ואל תביא לי את הקטע הידוע של "החלשת החלשים, חיזוק החזקים". בדיוק בגלל טיעונים כאלה שמאל קלאסי זה לא דיעה לגיטימית - כי תמיד יש על מה להתלונן, בין אם המצב טוב או בין אם המצב רע. בכל מצב וכל רגע נתון יש את המנטרות הבכייניות הקבועות, הרגשנות מול העובדות הקרות בשטח. רוצה לאמר שיש אנשים מופלים לרעה? תגיד שמגזר זה או אחר לא זוכה לתנאים כאלה או אחרים, מקבל משכורות נמוכות ממה שמגיע לו (וזה, אגב, נכון לגמרי ממעמד הביניים ומעלה), או כל עובדה או טיעון הגיוני אחר. אל תתחיל לספר סיפורים מרגשים על כך שהיהודים המרושעים לוקחים כסף מהעניים כדי שיהיה עם מה לנגב את התחת. מה אתה, ידיעות?

ובינתיים בישראל: ירידה בגרעון, (בשנה של התנתקות) הבנקים המופרטים מרוויחים, ועוד ועוד.

נערך לאחרונה ב: ‏2/12/05
  9. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

ויש דוגמאות אחרות כמו למשל שצים נמכרה לאחים עופר בשני שקל בערך, הם כמובן סגרו בתוך שנה את הרכישה ועכשיו הם עושים יופי של הון שהמדינה יכלה להרוויח. העיקר למכור ולהפטר...
    ומה עם הרשויות המקומיות??? שמע, כשיש לך עובדי רשויות כל כך רבים בכל רחבי הארץ, במגזר הערבי, החילוני והדתי שלא מקבלים משכורת מעל שנה, זה פשוט בלתי סביר בעליל! אני אחזור על זה בשבילך: עובדי מדינה הולכים לעבודה מעל שנה כל יום אבל לא מקבלים שכר!!! מהמדינה!!! שיטה מצויינת להורדת הגירעון, אה? מבחינת האנשים האלה מה ההבדל בין להיות עובד בלי משכורת מאשר מובטלים? ומה ההבדל בין להיות מובטל ובין להיות עובד בחברת כוח אדם שמעסיקה עובדים בתת-תנאים? נכון- להיות מובטל זה משתלם יותר. אבל האנשים האלה הולכים לעבוד, קורעים ת'תחת, גורמים לבוריס לחשוב שהאבטלה יורדת באחוזים אז כולנו עכשיו עשירים ובעלי רמת חיים גבוהה.

10. Riki Member

במידה והתכוונת גם אליי אז הרשה לי לצטט את עצמי.
    לא רק בגלל זה.....

שבת שלום לכולם.

11. John Barnes Member

12. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

שטרסלר מבין בכלכלה הרבה יותר ממני ומפתיעה אותי העמדה שהוא נוקט, מכיוון שהוא כיסח את התוכניות של נתניהו לא פעם בגילויי הדעת שלו. מה שכן, אני חושב שהוא מדבר שטויות ומגזים כשהוא אומר שהציבור טוען שביבי המציא את העוני, וכל ההשוואה לבוש וכו' היא לא במקומה. גם לפני ביבי המצב היה קשה, וביבי לא חילץ אותנו משם. ברור שעבור כל תוכנית כלכלית דרושה סבלנות ויציבות פוליטית, אבל זה מה יש.

13. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

שטרסלר מבין בכלכלה הרבה יותר ממני ומפתיעה אותי העמדה שהוא נוקט, מכיוון שהוא כיסח את התוכניות של נתניהו לא פעם בגילויי הדעת שלו. מה שכן, אני חושב שהוא מדבר שטויות ומגזים כשהוא אומר שהציבור טוען שביבי המציא את העוני, וכל ההשוואה לבוש וכו' היא לא במקומה. גם לפני ביבי המצב היה קשה, וביבי לא חילץ אותנו משם. ברור שעבור כל תוכנית כלכלית דרושה סבלנות ויציבות פוליטית, אבל זה מה יש.

14. Ariel Member

אני אכרות את ידי לפני שאני אצביע לדיקטטור המושחת, לביבי שמרעיב קשישים/ילדים או לפרץ השמאלני המסוכן.

כל מקרה יש עוד מספיק זמן עד הבחירות. נחכה שיתגבשו הרשימות ואז נראה מי נגד מי.

אם המצב יישאר כפי שהוא במועמדים לראשות הממשלה (אני עדיין מאמין שמפלגת העבודה הגזענית לא תתן למזרחי להוביל אותה ומאחורי הקלעים מנסים לתפור לו תיק) אני לא רואה את עצמי תורם את קולי לאחד מהם. לפחות בשיטה הדבילית של פתק אחד חסכו לי את הפתק הלבן של המועמד לראשות הממשלה.

15. לייזר Member

עלה ירוק יהיו הפתק הלבן שלי.

המצפון שלי ייסר אותי עד סוף חיי אם אני אתן יד לכל הזבלים שנמצאים בכנסת כרגע. אפסים ומושחתים, כולם כאחד.