בחירות 2013-הדיון הרשמי

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏3/5/12.

1. אלי מתחן Member

אם הרב חיים אמסלם יצהיר שהוא תומך בתחבורה ציבורית בשבת, אני אצביע לו.

2. StevieG Member

אוי לייזר, לייזר. אני לא מתכוון להתקע על נושא המריחואנה, אבל בתור אחד שחרש את הולנד, גר שם לתקופה קצרה, והיה באמסטרדם לא מעט 4 פעמים בשנתיים האחרונ ות, תן לי מעט קרדיט שאני יודע טיפה יותר טוב ממך מה קורה שם. ואתה בכלל לא בכיוון של למה נחקק החוק, היכן הוא היה רלוונטי ומה קורה איתו היום.

אבל אני באמת לא הולך להתקע על זה, כי נושא הלגאליזציה הוא לא מה שיגרום לי להצביע למפלגה מסויימת.

לגבי יהיר לפיד, אם הייתי יודע שזאת היתה החלקה חד פעמית, הייתי מניח לו. אבל בכל נושא שעולה הוא עושה פאדיחות. אפילו בנושאים שבאמת קרובים לליבו, הוא מצליח לפשל ולהביך את עצמו.
    לדוגמה:
    https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/401729_386348298117607_2032059083_n.Xxx

3. FelaKaT Member

על זה, ועל דברים פחות חמורים כמו זה. ולא חסר עוד.
    בכלל, שילך להיות שר ברשות, גם ככה בזה הוא מתעסק כל היום.

אגב, הוא נפסל כבר בעבר אבל כמובן שהעליון הפך את הפסילה.

4. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

הערבים אותם ערבים, הים אותו הים וביבי שוב ינצח.

הבחירות האלה מסתמנות יותר משעממות מאלה שבהן שרון הביס את ברק או מצנע.

5. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

חנין זועבי צריכה להיפסל כי היא היתה על משט, שהיה מלא באנשים חמושים ועוינים לישראל. היא חלאת אדם ואין לה מקום בכנסת.

אחמד טיבי הוא אדם שהדיעות שלו קיצוניות ולא מקובלות (בסרטון הראשון שהבאת הוא בכלל מראה את הצביעות הנוראית שלו). אני יודע שאצל הימין הישראלי זה כבר מספיק כדי לעשות הכל על מנת להשתיק אותו - וואלה יופי, לא מצדיק פסילה. זה שהדיעות שלו חולניות מבחינתי והוא גזען צבוע, זו זכותו.

מה ההבדל בינו לבין ח"כ בן-ארי, שקורע את ספרי הברית החדשה במשרד שלו, או שבהפגנה אומר שאין חפים מפשע בעזה, שצריך לשלוח שמאלנים לעזה, ושר "מוחקים את עזה"? חולה נפש רק מהצד השני. מבחינתך אני בספק אם הוא צריך להיפסל, מבחינתי שניהם לגיטימיים, העם ישפוט אם הם צריכים להיות בכנסת. אם כן, זה עצוב אבל זו דמוקרטיה.

חנין זועבי לעומת זאת סיכנה חיים של חיילים ישראלים ולכן היא צריכה להיבעט מהכנסת ויפה שעה אחת קודם.

6. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/goodpost.Xxx

7. לייזר Member

אוי סטיבי, סטיבי....

זה מה שכתבתי בדיון הזה - אני מצטט את עצמי כי אני רואה שקשה לך לקרוא בלי הדגשות - על יאיר לפיד ועל הדעה שלו:
    אתה שוב קופץ כמו אידיוט על פרט שולי בו אתה חושב שאתה יכול לצבור נקודות (ואתה טועה).

אחזור על עצמי שוב:

שאלתי אותך שאלה פשוטה מאוד (מודגשת) שכחלק ממנה הוספתי למענך, כי אתה בבירור מתקשה בהבנת הנאמר על ידי יאיר לפיד, את תמצית דבריו וגם את מקור הידע שלו על הנושא (מאמר חדשות קטן מאיפשהו).

במקום לענות ניסית שוב לרכב אל השקיעה על גל נוסף של הצהרות ריקות ולא רלבנטיות (הפעם אתה מנסה ללמד אותי על הולנד, נהדר... רוצה ללמד אותי קצת כלכלה שוב?). רציתי להוסיף את הסיפא הזו להודעתי הקודמת אבל מפאת נימוס נמנעתי מכך: ענה על השאלה הפשוטה והישירה שנשאלת, תפסיק לנסות לערפל את הדיון בירידה מהפסים לעבר זוטות (דוגמה לזוטות: מצע מפלגתי. אני רוצה שתקרא את המצע של מפלגת העבודה ותראה לי איפה עמדה מדינית חופפת-ביבי מופיעה בו).

נערך לאחרונה ב: ‏10/12/12
  8. FelaKaT Member

אין ספק בכלל שצריך לפסול את "עוצמה לישראל". לא נראה לי שמישהו הולך להצביע להם חוץ מתושבי דרום תל אביב.

את טיבי צריך לפסול על פי החוקה (שולל את קיומה של ישראל כמדינה יהודית; תומך בטרור ונמצא בקשר עם טרוריסטים!).

9. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

מישהו מוכן להסביר לי אם האולג פטרושקה הזה אמיתי או בדיחה? איך הוא מצליח להדחף לפרסומות בYNET ו ואללה! כל הזמן.

נערך לאחרונה ב: ‏10/12/12
  10. StevieG Member

מהו הבסיס לעבודה בנבחר ציבור? הבסיס הוא שלגאליזציה הוא נושא שנוי במחלוקת ואני אקבל כל דעה שתומכת או מתנגדת לו. אבל אני לא אקבל דעה שטוענת שהוא מתנגד לזה בגלל שזה לא חוקי כעת. זה אולי לא חוקי כאן, אבל במקומות אחרים זה כן החוק. נבחר ציבור צריך להשמיע עמדות ברורות עם טיעונים חזקים לצד זה. הטענה שאתה מתנגד לזה כי זה לא חוקי שווה לטענה שאתה מתנגד לזה מהסיבה: "ככה". זה לא רציני. ולגבי התיירות סמים? ובכן, אמסטרדם היא אחת הערים הפופולריות באירופה לתיירים מכל העולם. ולא, זה לא בגלל אנה פרנק. ועדיין, היא עיר שמרגישה לי יותר בטוחה מפאריס, המבורג או ברלין.

11. StevieG Member

פלאקאט, ואנשי ש"ס, הם מצדדים במדינה דמוקרטית? לעזאזל, אפילו אשה אין להם ברשימה. דבר שני, לישראל אין חוקה. דבר שלישי, אש"ף מהסכמי אוסלו לא מוכר כארגון טרור ובשנים האחרונות לא עוסק בטרור כלפי האוכלוסייה האזרחית בישראל(ואפילו לא כלפי האוכלוסייה האזרחית הישראלית בגדה המערבית). מי שמדבר עם ארגון טרור היא ממשלת ישראל שמדברת קבוע עם חמאס.

דבר אחרון, לכולכם, אני רוצה להזכיר שאיסור על האפשרות להבחר היא מדרון חלקלק ואל נא לנו להשתמש בזה, אלא במקרים קיצוניים במיוחד. אני מעדיף מדינה שמאפשרת חופש ביטוי למפלגה שמפגינה נגד(!) במצעד זכויות האדם ולחנין זועבי(שאני בספק אם מישהו בכלל ניסה להקשיב לה פעם) מאשר במדינה שלא מאפשרת את החופש הזה. זה הכרחי לסבול גם דעות כאלה.

12. לייזר Member

אני שמח שחזרת על השאלה ששאלתי אותך. זו התחלה לא רעה - אולי תרצה לענות עליה כעת במקום לגולל סיפורים פאתטיים?

לפיד מתנגד ללגליזציה כי השימוש בסמים אינו חוקי בכמעט אף מקום בעולם והוא חושש מתיירות סמים - הוא פשוט פתח את התשובה שלו על הנושא בtongue slip מהסוג נורמלי שניתן לשמוע בכמעט כל נאום של שלי יחימוביץ? או עמיר פרץ. מכאן ועד ל?אי הבנה של תפקידו כנבחר ציבור? המרחק גדול יוצר מאשר מהמרחק של לפיד מדוקטורט לפילוסופיה. ללפיד יש דעה שנופלת תחת הקריטריונים שהצבת (אם אפשר לקרוא כך לגמגומים הלא קוהרנטיים שלך) ואתה לא מוכן לקבל אותה כי אתה כנראה מעשן הרבה לפני שאתה צופה בקליפים שלו ולכן לא מסוגל להחזיק מעמד יותר מחמש שניות לתוך קליפ של דקה.

ההתנגדות שלו היא לא ?ככה? וגם אם תגיד את זה חמישים פעמים זה לא יהיה נכון. כנ?ל השטויות שלך לגבי ?אי הבנה של תפקידו כנבחר ציבור? (אגב: הוא לא נבחר ציבור - אתה כנראה לא מבין את תפקידך ככותב בפורומים...) - ההתנהגות שלו, ההסברים שלו, המצע שלו והליך בניית הרשימה שלו - כולם מלמדים על הבנה מושלמת של התנהלותם של נבחרי ציבור. ההתייחסות המיוחדת שלך אליו כעל חריג בתחום מעידה על כך שדווקא אתה לא מבין מהו נבחר ציבור בישראל וחי בסרט מטורף: לשיטתך יש כיום לא יותר מ10 ח?כים שמבינים את עבודתם כנבחרי ציבור? (רוצה לבדוק את הסיבות שבגללן ח?כים מסוימים תומכים בעמדות מסוימות? אני יכול לתת לך נושאים שפוסלים מפלגות שלמות - ואני לא מדבר על הערבים או החרדים, זה קל מדי). אדם שחושב שרוב האנשים לא מבינים את המציאות בצורה נכונה הוא משוגע או גאון. אתה גאון, סטיבי?

ושוב: אני מגן כאן על דעה שאני לחלוטין לא מסכים איתה (ישראל לא תהפוך ליעד תיירות סמים בגלל לגליזציה) ועל אדם שאין לי שום עניין בקריירה הפוליטית שלו. הניסיון להציג את לפיד כבלתי כשיר על ידי אנשים נחותים ממנו בבירור (עיתונאים, פוליטיקאים וStevieGים) הוא אומלל ונואש.

13. לייזר Member

בוא תלמד אותנו דמוקרטיה, סטיבי. כיצד נוצרת ונראית רשימה של מפלגה שמאמינה בדמוקרטיה? במה היא מתאפיינת?

14. אלי מתחן Member

גאון, בהתחלה חשבתי שזה סוג של בוראט.
    אני ניסיתי, היא מטומטמת ברמות שכנראה מירי רגב לא הייתה מקבלת 200 בפסיכומטרי בזכותה. אני מניח שאם הייתי ערבי היחס שלי אליה היה דומה ליחס שלי לבן ארי, אבל חשוב לי שאחת כמוה תהיה בכנסת. יש מי שיצביע לה, כנראה שיש פה אנשים שהשנאה שלהם לישראל עולה על הרצון שלהם לחבר כנסת שבאמת יעשה משהו בשבילם, וחשוב לי לדעת כמה אנשים כאלה יש.
    מה גם שהיא פשוט מדברת שטויות, הרבה יותר קל להתמודד איתה מאשר עם מישהו עם הדעות האלה שחס וחלילה גם לא היה מתלהם ודביל.

15. לייזר Member

חנין זועבי היא ניסוי פוסט מודרניסטי הזוי יותר מאולג פטרושקה, כאשר הגזענים הגדולים ביותר הם אלו שמעמידים פנים שעש למה שהיא אומרת ועושה משמעות כלשהי רק כי היא ערביה.