בחירות 2013-הדיון הרשמי

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏3/5/12.

1. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/hahaha.Xxx

אפילו ביבי בעצמו, לא יודע מה הוא רוצה..

2. Igi Member

אם אתה עד כדי כך מלא בעצמך שאתה חושב שנקודות המבט שלך על הפוליטיקה הן עובדות ומדד ההשוואה לחוזק ההיגיון של אנשים הוא ההיגיון שלך, כנראה שזה באמת לא הצד החזק שלי.

3. Nitay a Member

לא ברור לי איך שלי יחימוביץ מתכוונת לשבת בממשלת נתניהו.
    הרי נתניהו מתווה מדיניות של כלכלה קפיטליסטית.
    ושלי היא הניגוד שלו בהיותה תומכת בכלכלה סוציאל-דמוקרטית.
    ישיבה עם ביבי וממשלה, והתכופפות לקבל את מדיניותו עלולה להביא לסופה של יחימוביץ,
    שבונה את כל הפופלאריות שלה על עמדותיה הכלכליות-חברתיות

4. Vanitas Member

ובמקרים כאלו הפוליטיקאים מציגים את עצמם כאלו "שירסנו" את ראש הממשלה. היא תגיד שהצטרפות מפלגת העבודה לממשלה היא רק בתנאי שיקבלו את תיק הרווחה והאוצר או משהו, כדי שהיא תדאג לשכבות החלשות והופ הנה מתחילים לתפור חליפות. ברוך הבא לפוליטיקה.

5. StevieG Member

האופוזיציה בישראל היא מדבר, שממה, wasteland.

אף אחד לא רוצה להיות שם. תראו מה עשו ללבני שהעדיפה לשבת באופוזיציה מאשר לשקר לעצמה, לבוחרים שלה ולשבת בממשלת נתניהו. פשוט אכלו אותה מבפנים. פרצי השמחה שיצאו מח"כ של קדימה אחרי שהיא הפסידה נשמעים כ"כ מגוחכים כשרואים איך קדימה מצטמצמת ב66% בסקרים.

6. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

מאוד מתלבט בין העבודה, מרצ ובין יאיר לפיד.

אנמית או לא, מאוד האמנתי לדרך של לבני בכך שלא "כביכול" (לא יודע את העובדות המדויקות אבל נוכח סדר האירועים אפשר להבין שיש בזה משהו) נכנעה לסחטנות של החרדים וכמו כן הלכה לאופוזיציה כדי להוות אלטרנטיבה אבל מה לעשות שפה בארץ הכל קשה, בטח לשבת עם חבורת אופורטוניסטים באופוזיציה. כעת קדימה היא בכלל לא אופציה בשבילי...לדעתי הם יסיימו עם הרבה פחות מאותם עשרה מנדטים שהם זוכים להם היום.

7. Nitay a Member

נכון זה קשה, אבל אפשר להשפיע גם מהאופוזיציה.
    ליבני הייתה מאוד אנמית. היא יכלה לקפוץ על הרבה דברים בשביל נגח את הממשלה.
    בעיקר על כל הגל של המחאה החברתית.
    היא בחרה לשתוק ולהיעלם.

דווקא שלי כן יכולה לבלוט כיו"ר אופוזיציה.
    הבעייתיות תהיה בכך שהיא שוב לא תהיה שרה ולא תהיה שותפה לקבלת החלטות מכריעות.
    ובעצם תעמוד באותה נקודה חסרת נסיון שהיא עומדת בבחירות האלה

8. Ice Cream חסה

לאף אחד אין רעיון אמיתי איך יוצרים "שוויון בנטל" (אני בכלל חושב שזה דבר מיותר- אין כזה דבר שיוויון), אבל זה מה שהולך להנחות את המפלגות והבוחרים השנה...

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/goodpost.Xxx
    לא שעל הימין לא נוצרו סטיגמות, אבל מעמד השמאל באמת בקרשים. אלדד יניב גם כתב על זה במניפסט שלו והוא מדבר על זה שהשמאל הביא על עצמו את התדמית האיומה שלו.
    אני עוד לא יודע מה אותו יניב שווה מבחינת דרכי פעולה (נחש פוליטי קשה להאמין שהוא לא...) אבל האידיולוגיה שלו מאוד מעניינת ומאוד הייתי רוצה לראות אותו בגוש השמאל...

9. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

יותר מדי סוציאליסטים כאן. מה, עשיתם בקושי 3 יחידות במתמטיקה? והשביתות עושות לכם שמח? ברכבות, בנמלים, הפסקות חשמל, אי פינוי זבל? נכון שליכוד עם החרדים בתוך הצלחת זה לא ימין, אבל תגידו על זה תודה לציפי ליבני.

10. Vanitas Member

ליבני לא אשמה בכך. מי שרוצה להכנס לממשלה של ביבי, הוא צריך לקחת בחשבון שאלי ישי יהיה שם וזה לא נתון למשא ומתן.

11. לא מצאתי כינוי Member

אין כזה דבר כבר שנים פיקציה שנקראת "שמאל ציוני - לאומי", הסיבה היחידה ששלי מקבלת כל כך הרבה מנדטים זה המצע החברתי שלה נטו, תסמכו עלייה שהיא לא מטומטמת וזה הסיבה היחידה שהיא מדחיקה ומחביאה את המצע המדיני ולא מדברת עליו.
    בדיוק כמו שאר החבריי'ה מקדימה שבאו מהעבודה והליכוד אין לה בעיה קצת לכופף את הדעות שלה לכיוון מרכז בשביל כמה מנדטים מקהל ה"מיינסטרים" שמחפש צדק חברתי וכלכלי(אותם אנשים שבחרו בעמיר פרץ בבחירות נגד אולמרט, מי ידע שנקבל אותו כשר ביטחון...)
    אני אישית הייתי בוחר בה בגלל המצע החברתי שלה אם הדעה המדינית שלה היייתה מתקבלת עליי, אבל כיוון שהדעות השמאלניותץ האמיתיות של האישה ידועות לי, (ולא הדעות שהיא מנסה למכור כדי לקנות את אחד העם) - אין סיכוי שאבחר בה.

או בקיצור, לא מתלהב מאפחד, אבל כמו בחירות הבאות כנראה שאבחר שוב בליברמן על מנת לחזק את הגוש הימני, הרי ראש ממשלה או שום דבר אחר לא ישתנה פה. אני מתעב את רוב הפוליטקאים מכל הקצוות ולא אגיד לכם שליברמן חסיד וההוא ככה - אני בוחר בו בגלל שהוא הכי קרוב לדעותיי - ימני, חילוני, וקול בשבילו יחזק את הגוש הימני.

נערך לאחרונה ב: ‏4/5/12
  12. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

לא יודע מי אתם אלה שהודו בשילשול פתק לבן עתידי בקלפי אבל הגיע הזמן שאנשים יבינו שכל אחד ואחת צריכים ל"בזבז" עשר דקות מזמנם כדי ללכת לקלפי ולהצביע. כל קול שהולך לאיבוד הוא ביזבוז ועוד קול לסחטנות הפוליטית.

13. alexshw Member

הסחטנות נובעת מהשיטה הפוליטית קרי רפובליקה פרלמנטרית ולא מכמות הפתקים הלבנים.

14. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

גם. אבל בחירה במפלגות קטנות או במפלגות שאין להן סיכוי ממשי (ע"ע המפלגה לזכויות הגבר במשפחה או הניסיון הלא מוצלח של אלדד יניב לקחת קולות נוספים ממחנה המרכז-שמאל) במקום מפלגות גדולות נותנת אופציה לאלה של החרדים למשל לסחטנות.

אני מאוד מקווה שהדיבורים על שינוי שיטת הממשל בכל אופן הם אמיתיים הפעם ולא כיבוס מילים כמו שנעשה בעבר על ידי ליברמן, לבני ואחרים. זה לא פחות חשוב מחוק טל כזה או אחר.

15. StevieG Member

תקנו את הכותר לבחירות 2013. מסתבר שנבחרי העם שוב הצליחו להתעלות על עצמם בציניות שלהם.