בחירות 2013-הדיון הרשמי

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏3/5/12.

1. Vanitas Member

לכל אלו שמודאגים לגבי שלי, באמת שכחתם שהיא זאת שסירבה תמיד להליכה של ברק והעבודה לממשלה מהיום הראשון ומעולם לא זזה מעמדה זו. הנה משהו מהיום:

:aaa8:

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏9/5/12
  2. מזגן Member

תרגום: בלה בלה בלה בלה בלה קפיטליסט בלה בלה בלה בלה בלה נתניהו בלה בלה בלה בלה בלה אופוזיציה בלה בלה בלה בלה בלה קואליציה בלה בלה בלה בלה בלה בחירות. פקה פקה פקה פקה. מתחילה להזכיר לי עוד איזה אישה שדיברה הרבה ועכשיו נמצאת איפה שנמצאת.

3. דימה Member

לאט לאט פוליטיקה יותר ויותר מעניין אותי, אבל מחוסר זמן אני לא קראתי את התגובות עד לכאן. מבטיח לחזור לקרוא את הכל.
    בקשר לסקר - אני בוחר ב"אחר" - לא מצביע בכלל גם לא פתק לבן

4. Emile Zelicky Member

הייתי כנראה מצביע לעבודה או למרץ, לכל מי שיורד על שלי, היא אחת הפוליטיקאיות הנקיות והטובות ביותר בכנסת היום, הנה רק היום היא חשפה שהיא הולכת להגיש הצעת חוק שהפער בין הבכיר בחברה לעובד שמקבל הכי מעט לא יעלה על פי 50, אני מאמין שהיא באמת מאמינה בסוציאליזם, כמוני, היא תומכת גם בנישואים אזרחיים, הבעיות היחידות שלי הן אנשים כמו פרץ ופואד שעדיין נמצאים בעבודה, וגם בקשר לתחבורה ציבורית בשבת, אני בעד תחבורה אבל בהיקף יותר מצומצם מביום חול, היא גם בעד תחבורה בהיקף מצומצם אבל לדעתי מה שהיא מציע זה מעט מדי, אני מקווה שהיא תתמתן בנושא הזה ותתמוך בתחבורה יותר רחבה.
    לגבי הנושא המדיני היא הצהירה שהיא בעד חזרה לגבולות 67 עם שמירה על גושי ההתיישבות, זו עמדה שמקובלת עליי לחלוטין והמועדפת עליי.
    לגבי מרץ, יש להם את הפרלמנטרים הכי טובים והכי ישרים בכנסת, באמת אנשים עם אידיאולוגיה ברורה אבל הם מקבלים מעט מנדטים לרוב ואני כנראה אעדיף להצביע למי שיש לה סיכוי להרכיב ממשלה אבל עוד לא סגור על זה.
    בכל מקרה ההתלבטות נדחתה בשנה וחצי http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏18/5/12
  5. Eric Cantona Member

הדיון הזה יכול להשאר אקטואלי אפילו שהבחירות יהיו רק בעוד כמה חודשים טובים. אצלנו בישראל יש פוליטיקאים שעסוקים כל השנה להתנהג כאילו יש בחירות מחר (כמו ראש הממשלה שלנו למשל).

6. Eric Cantona Member

אולי הציבור מתחיל לקבל שכל ורואה בה כאלטרנטיבה טובה לממשלה השמרנית-דתית של ביבי.

http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/283790_369236769808097_1796003774_n.Xxx

מפלגת העבודה עשתה ניקוי טוב של כוח האדם, הרבה זבל יצא החוצה (וגם קדימה ירו לעצמם ברגל) והמצב משתפר מחודש לחודש. צריך רק עוד כמה חיזוקים פרסונלים ואפשר להחליף שליטון בישראל.

7. alexshw Member

ראיתי את הסקרים ושוב הוכח שכל המחאה זה בלוף.
    המחאה הכי טובה זה להוריד את ביבי מהשלטון בבחירות. אם ממשיכים לתמוך בו אז שלא יבכו על יוקר המחיה וחוסר שיוויון בנטל.

8. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

בניגוד לכולם, אני חושב שהמחאה לא תהיה נושא מרכזי בבחירות. כלומר, ברור שיחימוביץ', מופז ולפיד ינסו לרכב על זה,אבל אני חושב שבסופו של דבר רוב הציבור אומר "אמנם יקר לחיות פה והכל, אבל יותר חשוב ענייני הביטחון" ויצביע שוב לביבי, שמצדו כמובן יעשה קמפיין הפחדה בטחוני כמו תמיד.

נערך לאחרונה ב: ‏21/7/12
  9. Eric Cantona Member

הבעיה היא לא להוריד את ביבי מהשילטון כנראה, כי איחוד כוחות של שלי ולבני מראות שהניצחון על ביבי בכיס. ליבני כבר ניצחה את ביבי ולא יכלה לבנות קואליציה כי יש לנו פוליטיקה של עסקנים. ש"ס החליטו שהם הולכים רק עם ביבי ובעצם הם קובעים את השילטון, ולא הציבור שבחר במפלגה הכי גדולה. אולי גם בבחירות הבאות הליכוד יהיה המפלגה השניה בגודלה ועדיין אלי ישי והרב עובדיה יחליטו לכל תושבי ישראל איזה שילטון יהיה כאן...

10. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

קאנטונה, אני מזכיר לך שלשמאל אף פעם לא הייתה בעיה לשבת עם החרדים כשהוא היה צריך (כמו ב-99, כששריד הבטיח לא לשבת עם ש"ס ובסוף ישב איתם כמו טטל'ה).

11. Eric Cantona Member

זה נכון, אבל בדיוק אותה ש"ס של 99 שינתה פנים והפכה מש"ס המרכז מתון של דרעי לש"ס הימנית מובהקת של אלי ישי. זה החזיק שנה ישי הפיל אותה ולא רוצה לשבת מאז עם מפלגות שמאל. בכלל ש"ס ואפילו דרעי בזמנו מאוד אוהבים את ביבי שיודע לדאוג לסקטורים שלהם ביד נדיבה. בקיצור, שלי יכולה לנצח את ביבי בהפרש גם של 5 מנדטים ועדיין ש"ס תקבע שביבי יהיה ראש ממשלה ועל הזין מה שהציבור חושב. הגיע הזמן למשטר נשיאותי.

נערך לאחרונה ב: ‏21/7/12
  12. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

בסופו של דבר, מה שמעניין את ש"ס זה הצרכים של המגזר שלהם. אני מאמין שאם יחימוביץ' תגיע למצב שהיא יכולה לעלות לשלטון, היא תתרפס בפניהם בדיוק כמו קודמיה ותציע להם יותר מביבי, כי הוא בקונסטלציה מסוימת יכול להקים ממשלה בלי חרדים, השמאל לא.

13. Charlton Member

אני עם שלי בוודאות בבחירות, יש לא מעט דברים שאני לא נוטה להסכים איתה אבל בכל זאת כל דבר עדיף על נתניהו.

14. Emile Zelicky Member

חבל רק שאף מפלגה לא מדברת על שינוי שיטה כלכלית שבה הממשלה תוכל להדפיס כסף ולהפסיק להלוות אותו מהבנק המרכזי שהוא גוף פרטי, שלא נבחר באופן דמוקרטי וכולנו משועבדים אליו, רוב המסים הולכים לכיסוי החוב הלאומי.

15. Ice Cream חסה

ואני רוצה ממשלה שתעלה אותנו למונדיאל.

קאנטונה- בסקר שהעלית, הבית היהודי כבר התאחד לתוך האיחוד הלאומי?