בחירות 2019 ב'

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏1/8/19.

?

למי תצביע בבחירות?

1. הליכוד

11 הצבעות
    25.0%
  2. כחול לבן

15 הצבעות
    34.1%
  3. הימין המאוחד

3 הצבעות
    6.8%
  4. הרשימה המשותפת

4 הצבעות
    9.1%
  5. העבודה-גשר

0 הצבעות
    0.0%
  6. המחנה הדמוקרטי

3 הצבעות
    6.8%
  7. ישראל ביתנו

0 הצבעות
    0.0%
  8. ש"ס

1 הצבעות
    2.3%
  9. יהדות התורה

2 הצבעות
    4.5%
  10. אחר

5 הצבעות
    11.4%
מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Lebron Member

Sent from my SM-A750F using Tapatalk

2. FelaKaT Member

זה בהחלט הסבר - אתה יכול לבקש פירוט או שומו שמיים לקרוא על זה קצת בעצמך, אך זה בהחלט הסבר, ואפילו אחד כזה שעולה עשרות מונים על הטיעון של הם נציגי הציבור לשעבר.

בג"ץ אחראי לפירוש החוק איפה שהוא הוסמך לכך, לא איפה שבא לו. פועלים לפי איפה שבא בדיקטטורות.

3. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

הדיווחים על כך שנתניהו מבקש חסינות נצחית התחילו כבר 10 דקות אחרי הנאום שלו שבו הוא הצהיר שהוא מבקש חסינות זמנית, כשהתפרסם הנוסח של הבקשה שהוא הגיש ליו"ר הכנסת. בקיצור מיקי זוהר מחרטט.

אין בן אדם שיותר מזלזל במצביעים של ביבי מאשר הוא עצמו. לאורך כל הקריירה הפוליטית שלו הוא משקר בצורה פתולוגית ובונה על זה שהרובוטים לא ישימו לב. למה שהפעם זה יהיה שונה?

4. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

היו שנים בהן באמת האמנתי שנתניהו, בדרכו המעוותת, אכן רואה בעצמו כמי שמשרת את המדינה כי הוא חושב שבלעדיו תקרה לישראל קטסטרופה ולכן זה בסדר שהוא יעשה הכל כדי לעמוד בראשה.

עכשיו זה אפילו זה לא. הוא משרת את עצמו ורק את עצמו.

שי אוהב/ת את זה.
  5. סיונרה Member

אז אתה טועה. אני לא באמת צריך להסביר למה כי ככה מתדיינים פה בפורום מעכשיו.
    בג"צ לא הוסמך בשום מקום, הוא מפרש את החוק היכן שהחוק לא ברור. מכיוון שחוקים הם לא אסופה אינסופית של אנקדוטות לכל מקרה בעולם, אז יש מספיק לקונות שנוצרות עם השנים ומצבים תקדימיים שהחוק לא ברור לגביהם.

6. yonmu Member

אני היחיד שחושב שהמהלך של עמיר פרץ עם גשר חיזק את גוש השמאל?
    19א: עבודה 190א (6), מרצ 155א (4), גשר 75א (0).
    19ב: עבודה-גשר 210א (6), מחנ"ד 190א (5).
    לי זה נראה שהוא משך יותר ממנדט של מצביעי מרכז (גשר) ובמקביל איבד מנדט למרצ, ככה שבראייה גושית מגיע לו שאפו.

(אני עדיין מבין את הצורך באיחוד בגלל פרנוית אחוז החסימה)

7. רוברטו באגיו31 Member

איחוד בשמאל: מרצ והעבודה-גשר ירוצו יחד; סתיו שפיר בחוץ - גלובס

החלטה מתבקשת ונכונה לשתי המפלגות ולמחנה השמאל ככלל.

יש כמובן הבדלים אדיאולוגיים בין המפלגות ויותר מכך הבדלים פרסונליים בין שני הפוליטיקאים הבכירים במפלגה - פרץ והורוביץ, אבל עדיין לטעמי החיבור הזה יכול להביא מספר דו ספרתי .

הדבר הטוב היחיד אולי שיצא לנו ממערכת בחירות שלישית תוך שנה, הוא שהחוליגנית רפת השכל סתיו שפיר תסיים את תפקידה הפוליטי ותיעלם מחיינו.
    " ברוך שפטרנו מעונשו של זה " .

נערך לאחרונה ב: ‏13/1/20
  8. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

דו ספרתי? בחלום הלילה. אני כמובן מאחל להם לא לעבור את אחוז החסימה, אבל יותר סביר שזה יסתיים עם 5-6 מנדטים. איש שמאל אמיתי לא יכול להצביע לרשימה בלי ערבים בעשירייה הראשונה ויצביע למשותפת. הרק-לא-ביבי-גנבו-לנו-את-המדינה כמובן יצביעו לכחול לבן. אנשי מרצ הותיקים ייבהלו שהם צריכים להצביע לפרענק ויעברו גם הם לכחול לבן. מצביעי הימין ה"חברתי" שתמכו בעמיר ואורלי (שהם מראש לא רבים) ייבהלו, ובצדק, מהחיבור למרצ הגזענית ויחזרו לליכוד.
    מה יישאר? אלה שכל החיים שמים פתק אמת בלי קשר למי ומה ברשימה. ולשמחתנו מספרם הולך ומתמעט.

אבל כן, זה ששפיר הפריבילגית המטונפת והגזענית סיימה את הקריירה הפוליטית זה די מענג.

yonmu אוהב/ת את זה.
  9. alexshw Member

פרץ "הפרענק" הביא 19 מנדטים ב - 2005, נדמה לי רק הרצוג הביא יותר למפלגת העבודה במאה הזו.
    הקטע שימנעו מלהצביע לעבודה בגלל מוצאו של פרץ הוכח כבר כלא נכון ולא קשור למציאות.

סיונרה אוהב/ת את זה.
  10. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

מי שהביאו לו אז את ההישג הזה היו מצביעי הליכוד בפריפריה, אלה ש"יצביעו ביבי גם אם יאנוס את הבת שלהם", שהענישו את נתניהו על מדיניותו כשר האוצר והורידו אותו ל-12 מנדטים. האשכנזים הצביעו לקדימה, מפלגת השמאל הסוציאליסטית שהקים פושע המלחמה מסברה ושתילה.

yonmu אוהב/ת את זה.
  11. VAR Member

איחוד. זה. בלוף.

זה שלם שקטן מסכום חלקיו. אדם שהצביע למפלגה ג׳ לפני, לא יצביע לאיחוד בין מפלגה א' ומפלגה ב'. הוא יצביע ג׳ כי ג׳ משקפת את דעותיו הכי טוב. מנגד חלק מאלה שהצביע א' או ב' בפעם שעברה, יברחו כי הם לא סובלים אחד את השני.

זה לא מעניין מי המפלגה הכי גדולה. הוכח כבר מספיק פעמים.

12. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

איחוד זה טוב רק במקרה ששני הצדדים מקבלים בנפרד 3 וביחד הם מקבלים 4-5.

yonmu ו-VAR אוהבים את זה.
  13. רוברטו באגיו31 Member

קודם כול קאריק צודק - ב 2006 פרץ הביא 5-6 מנדטים ממצביעי "ליכוד" וימין חברתי, וזה היה לפני התעצמות חאמס בעזה והנזקים שהגירוש מגוש קטיף הביא עלינו, וכשעוד יכלו למכור לנו שעזה תהפוך להיות סינגפור .

פרץ הוא איש ראוי ביותר וביחס לאיש שמאל שאני לא מסכים עם 90% מהאדיאולוגייה שלו, הייתי רוצה לראות אותו בתפקיד של שר רווחה או שר כלכלי כזה או אחר .

אני לא חושב שמצביעי שמאל/ מפלגת מרצ לא יצביעו לפרץ בגלל המוצא שלו, אלא בגלל מה שהוא מסמל : הוא איש שמכבד מאוד את מסורת ישראל, את הדת ואת היהדות, אני לא זוכר אף פעם שהוא זילזל בחברה החרדית או היה חלק ממסע ההסתה כנגד החברה הדתית והקמפיין האנטישמי של " ההדתה " .

במובן הזה מפלגת " מרצ" הלכה בשנים האחרונות באופן קיצוני מאוד כנגד הדת והיהדות ובקמפיין האחרון שלכם הם בכלל התחרפנו עם " הקו להדתה " המטורלל שלהם .
    אם הם ישכילו עכשיו להתעשת ולדבר על אידיאולוגיית שמאל אמיתית בלי שנאה ובוז ליהדות, החיבור עם פרץ יצליח .

14. VAR Member

כל אחד בנפרד 3. ברגע שאחד מהם מקבל 4 ושניהם ביחד מקבלים 4, אז זה חסר טעם. אתה רואה סרט שגם העבודה וגם מרצ לא עוברים את אחוז החסימה? אני לא.

בסופו של יום המפה הפוליטית לא תשתנה מעבר למנדט אחד ימינה או שמאלה. זה לא יעשה את ההבדל בין ממשלת אחדות למועד ד'. מה שזה כן עושה זה להוזיל את השיח הפוליטי.

15. yonmu Member

דווקא התומכים באיחוד הזה הפתיעו אותי.
    מקומות 3-5 צריכים להתנגד, כי במקרה של איחוד יש להם סיכוי קלוש להיכנס ובמקרה שאין איחוד יש סיכוי סביר.
    מקומות 1-2 צריכים לתמוך, כי במקרה של איחוד הם בתוך בפנים ובמקרה שאין איחוד סיכוי לא רע שאחוז החסימה יפיל אותם.
    כאן זה היה נשמע די הפוך (לפחות מהצד של פרץ ואורלי). באיחוד של 'ימינה' בבחירות הקודמות היה די ברור ששקד נורא תומכת כי היא בטראומה מאחוז החסימה, אז הרציונל מובן.

כרגע נראה שיהיו לכל היותר 3 ח"כים של העבודה (פרץ1, שמולי5, מיכאלי6), 2 ח"כים של מרצ (הורביץ3, זנדברג4) ושני 'עצמאיים' (אורלי וגולן).

אגב, לדעתי דווקא המפה הפוליטית בהחלט עשויה להשתנות מכל דבר כזה.
    ראינו באפריל את ביבי נתקע על 60 בדיוק בגלל 1400 קולות שחסרו לבנט, והמצב כרגע מספיק שברירי כדי שהחלטה כזו עשויה לשנות הכל.
    מרצ מתחת לאחוז החסימה מצד אחד או מצביעי גשר שהולכים לליכוד מצד שני בהחלט עשויים להזיז 2-3 מנדטים.

אגב, עמיר פרץ הביע את דעתו ביחס לממשלה בשיתוף הרשימה המשותפת?

מצב נושא:
הנושא נעול.