בחירות 2021 (א'?)

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏5/2/21.

?

למי תצביע בבחירות?

1. הליכוד

5 הצבעות
    12.5%
  2. תקווה חדשה

6 הצבעות
    15.0%
  3. ימינה

7 הצבעות
    17.5%
  4. יש עתיד

6 הצבעות
    15.0%
  5. הרשימה המשותפת

2 הצבעות
    5.0%
  6. ש"ס

0 הצבעות
    0.0%
  7. ישראל ביתנו

1 הצבעות
    2.5%
  8. העבודה

2 הצבעות
    5.0%
  9. הציונות הדתית

4 הצבעות
    10.0%
  10. אחר

7 הצבעות
    17.5%
  1. oranfu Member

הרי ספרתם אותו בגוש שנגד הנאשם, לא?
    כמו במקרה גנץ - בקמפיין אתם אומרים שהוא "רק לא ביבי" אבל כשצריך להקים ממשלה פתאום "היו לו הרבה הבטחות, לא רק לא לשבת עם הנאשם".

2. abcd Member

תהרגו אותי לא מבין בכלל מה צריך את כל השטות הזאת של המלצות ומנדטים.
    יושב שם הדובון אכפת לי הזה וכולם עולים אליו לרגל כאילו זה האפיפיור. יש חשיבות בכלל למה שקרה היום? כמה מלל נשפך על כלום.
    אפשר לחשוב שהאחרונים שקיבלו ממנו את המנדט עשו עם זה משהו או שיש איזו נוסחת קסם שידועה רק לו.
    צריכים להגיד שבעוד X ימים קובעים תאריך חדש לבחירות, עד אז מי שרוצה לבוא עם 61 מוזמן.
    כל עוד זה לא קורה שיתנו לו להתכונן לגמר גביע בשקט.

italiano אוהב/ת את זה.
  3. italiano Member

על הזין שלי איפה ספרו אותו.
    אתה מתבכיין פה כבר שנה שלמה שגנץ הפר הבטחה ועכשיו אתה מתבכיין שסער לא המליץ על אף אחד ובעצם עומד במילה שלו(כי כמו שהבטיח שלא ישב תחת ביבי, הבטיח שלא ימליץ על יאיר לפיד) רק כי זה לא דופק את ביבי.

אז אנא אל תזיין תשכל על הבטחות, ערכים ועקרונות. תגיד שעקרונות, ערכים והבטחות בשבילך בטלים כאשר זה משרת את האינטרסים שלך.

Nigel de Jong ו-Roma אוהבים את זה.
  4. oranfu Member

ספרו אותו, כמו שספרו את גנץ, בגוש של "רק לא ביבי". מי קורא לגוש הזה ככה? אתם.
    למה קוראים לו ככה? כי זאת המהות הכי בסיסית ועיקרית של המפלגות האלה.
    למה בנו לא נספר בגוש הזה? כי הוא אף פעם לא הצהיר שהוא בצד שמתנגד.

אני לא מזיין את השכל על ערכים ועקרונות ולא בוכה על סער, רק מציין. מעולם לא חשבתי שהוא בצד שלי, פעם ליכודניק - תמיד זבל.

הכי מצחיק שמי שלפני שנה שצפו קצפו על האפשרות שהמשותפת תתמוך בממשלה מבחוץ פתאום רוצים ממשלה עם האחים המוסלמים.
    בטח אלה יכולים ללמד משהו על ערכים...

אותי אישית לא מעניינים ערכים, אנחנו רפובליקת בננות מחורבנת, ג'ונגל. אני פשוט רוצה שהצד השני יפסיד, לא איכפת לי שום דבר אחר מעבר לזה.
    המדינה הזאת ככה או ככה גמורה, זה רק עניין של זמן.

5. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

ליצוק תוכן לתפקיד מומצא. כמו חצי מהשרים בממשלה הפריטטית הנוכחית. בפועל הנשיא יכול להשפיע רק על לוח הזמנים.

6. קשר שמאלי Member

בשמאל מוכנים לשבת עם בנט וסער שנחשבים לימניים יותר מנתניהו, איך נקרא לגוש הזה אם לא רק לא ביבי? אין בשמאל שום עקרונות ושום אידאולגיה, רק שנאה.

7. Scouser Member

להאמין שראש ממשלה לא יכול לכהן תחת כתב אישום זה לא עיקרון? זו עמדה עקרונית סופר לגיטימית שמצחיק שצריך להסביר אותה בכלל.
    בסיטואציה הפוליטית שנוצרה אין ספק שהרע במיעוטו עבור המחנה זה ממשלה בלי ביבי והציונות הדתית (החרדים זה בונוס). האלטרנטיבה של לא לתמוך בבנט וסער זה לשבת בצד באופוזיציה בלי לעשות כלום.

אמיר ע אוהב/ת את זה.
  8. Clichy COYG

דעתי על לפיד ידועה אבל שאפו לבן אדם שמקריב אספירציות אישיות (שוב) בשביל להשיג את המטרה של המצביעים שלו. קודם זה שלא שתה את מרצ והעבודה ועכשיו לתת לבנט להיות ראשון....לא מובן מאליו.

שי, oranfu ו-LFC-Gerrard1 אוהבים את זה.
  9. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

צר לי אבל לא רציני שבן-אדם שלא גר בארץ יותר מ-20 שנה קובע בשבילנו מה רציני ומה לא.
    על ההשוואה של החרדים והציונות הדתית למחבקי מחבלים אתה בכלל צריך להתבייש.

italiano אוהב/ת את זה.
  10. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מקווה מאוד שנתניהו ימצא את עצמו מתישהו בתפקיד הנשיא, רק ככה יתחילו לחשוב פה ברצינות על ביטול המוסד המיותר הזה.

11. yonmu Member

אתה לא בכיוון. הפרישה של דוידי היא כי הוא מוכן לוותר על תפקיד ראש עיר רק בשביל תפקיד שר, ולא בשביל סתם תפקיד חכ (עמדה די פח מצידו).
    העובדה שהוא פרש מעידה שהוא מבין שכנראה לא תקום ממשלה בקרוב, ולכן הוא לא ימונה לשר, ולכן עדיף לו להישאר ראש עיר.

@de Middenweg אפשר לשאול איפה זה 'מרחוק' שאתה צופה בחורבן מדינת ישראל, ובאיזה פרמטרים אתה רואה שהיא נהרסת?

כרגע הכיוון הוא בחירות חמישיות שבהן נתניהו יהיה בפאניקה, כי גם ניצחון מובהק שלו (סיכוי קלוש) ישים אותו בעמדה נסחטת לגמרי בגלל הדדליין.
    גנץ מרוויח נהדר מבחירות חוזרות ולכן אין סיבה להניח שכחול לבן יישברו.
    לפיד, ליברמן, עבודה ומרצ כבר הוכיחו (פחות או יותר) שהם לא זמינים לעריקה.
    רעמ אפשריים אבל סמוטריץ (ובנט?) בעייתי, המשותפת לא רלוונטית בכלל.
    בסוף יש לנתניהו 3 חזיתות לעבוד בהן -
    1. סמוטריץ - למצוא נוסחת ממשלה שבה רעמ תומכת וסמוטריץ בסדר עם זה.
    2. סער - למצוא נוסחת נבצרות לטובת בנט שבה סער יוכל לתמוך.
    3. תקווה חדשה - לנסות לפרק את המפלגה ולהשיג 2 עריקים.
    כל האופציות נראות קלושות לפחות כמו האופציה של ממשלה מבנט ועד טיבי.

יהיה מאוד אירוני אם כל הטרלול הזה ייגמר בזה שהרוטציה מתבצעת וגנץ יוצא מלך.
    נ.ב. אין לי מושג מה סער מנסה להשיג. נראה כמו איש אבוד לגמרי.

12. South Boy Member

וואו. זה פשוט מזעזע לקרוא את זה.
    איך אתה מסוגל לדבר ככה בתור אזרח? כמה שנאה והלקאה עצמית יכולה להיות באזרח מדינת ישראל כדי להביא אותו לדבר על המדינה שלו ככה? זה כבר מעבר לכן ביבי או לא ביבי, מעבר לשמאל או ימין, זה פשוט טירוף טוטאלי לדבר ככה. איך אתה בכלל יכול להרצות למישהו על מה טוב למדינה הזאת אחרי המילים האלה?
    אתה רק מוכיח שהכול אצל המחנה הזה אישי, שאנשים מוכנים לזרוק את עתיד המדינה מתחת לגלגלים אם צריך רק כדי לסגור חשבונות עם אדם אחד מושחת ככל שיהיה. אין בכם ערכים, אין בכם אידיאולוגיה, אין בכם כלום חוץ משנאה.

קשר שמאלי ו-רוברטו באגיו31 אוהבים את זה.
  13. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

@Nigel de Jong
    אני לא קובע בשבילך דבר, אני שם רק מראה מאד יפה לפני הפרצוף שלך. אתה שם גול עצמי וזה מצחיק. כל בן אדם יכול לראות שהציונות הדתית שווה בשנאתה לאלה ששונאים אותנו! בגלל שהם יהודים מותר להם לשנוא אנשים אחרים שיש להם אמונה אחרת? מה לעשות, אף אחד לא זז מהמקום שלו. לא יהודים, אבל גם לא ערבים. תתמודד עם זה. אני מקווה שתוכל פעם להסתכל במראה ולהבין שהשנאה הישראלית בדיוק דומה לשנאה הערבית. המחבלים הערבים שונאים כל דבר שהוא יהודי, הימין הקיצוני עושה אותו דבר עם הערבים. אנשים שבעד אלימות טהורה או טרנספר לא יותר טובים מאנשים שרוצים להשמיד את מדינת ישראל. בנוסף לזה גם ההומופוביה היא דבר שלכל הצדדים הקיצונים יש במשותף.

אתה כבר לא יודע שזה מצחיק לראות את מכנה המשותף שיש לנאשם, פוטין וארדואן. שלישייה שצמאה לכח ושליטה במדינה. באיזו מדינה מתוקנת יכול לקבל בן אדם את האפשרות להרכיב ממשלה כשהוא עסוק במשפט פלילי? נו טוב, באותה מדינה שיש שר שכבר ישב בכלא ואולי שוב מקבל כתב אישום לראש שלו. לא מעניין אותי ימין או שמאל. יש חברי כנסת משני הצדדים שנתפסו בפלילים. העובדה שדרעי לא רק חבר כנסת אלא שר הוא דבר פסול שלא קשור שום דבר לדמוקרטיה. לא צריך לתלות את איש ש"ס, אבל אחרי הרשעתו בשום מדינה מתוקנת הוא יכול לחזור להיות פעיל ציבורי. זו דעתי המאד ברורה.

לצערי הדברים האלה קוראים בגלל שהמדינה איבדה המון מצלם האנוש שלה (או תקרא לזה הצלם הדמוקרטי) בנימין נתניהו עסוק במשך שנים בדיקטטורה הפרטית שלו. ביחד עם האישה והבן הנחמד הם הורסים מדי יום את ישראל. היום הוא אפילו חושב על ממשלה עם שני צדדים קיצוניים, ערבים ויהודים כאחד, ובשביל מה? אם שמת לב גם הרבה אנשי ימין טהורים נגד הנאשם או שמה גדעון סער "סמולני שרוצה להשמיד את המדינה עם הערבים"?
    אתה בכלל מבין שאין שום סיכוי לממשלה נורמלית ויציבה עם אנשי הימין הקיצוני ורע"ם? יותר מזה, אם ביבי פעם הולך הביתה הוא אולי עוד יבין שמדינת ישראל היא לא הצעצוע הפרטי שלו או של משפחתו...
    נו טוב, זה כמו לחכות למשיח...מדינת ישראל צריכה להשתחרר מכבלי נתניהו, והקיצונים שהוא משתמש בהם כדי לא להכנס לכלא. מדינת ישראל עדיין לא דיקטטורה דתית קיצונית, אבל אם צריך הנאשם הנכבד לא יהסס להפוך את ישראל לאיראן שנייה (סליחה, השוואה לא נכונה, אירן מוסלמים. אין ביהדות קיצונים קנאיים ששונאים כל דבר שלא מאמין באלוהים שלהם...) בשביל לשרוד פוליטית.

לי אין בעיה שאתה לא מבין את זה. אני צריך להתבייש ולי אסור להגיד משהו על ישראל או הפוליטיקה בגלל שעזבתי את ישראל לפני עשרים שנה. רק דבר אחרון, אני כבר לא כאן בארץ, אבל ליבי תמיד תשאר עם ישראל. לא אתה ולא אף אחד אחד ישנה את זה. יותר מזה, יש עוד כמה מיליוני יהודים בעולם שאכפת להם מישראל, אבל היהירות שאני חש גם מכיוון שלך עוד יגרום הרבה נזק לאחותי שעוד גרה בארץ...

נערך לאחרונה ב: ‏6/4/21
    oranfu אוהב/ת את זה.
  14. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה מזעזע כי ככה מישהו בארץ מרגיש. ככה יותר אנשים מרגישים. זה הקרע התהומי שיש בישראל והיא מחריפה מדי יום. וזה בדיוק הטענה שלי, איך בן אדם אחד שכבר כמה שנים נכשל מבחינה פוליטית אין לו את האומץ להגיד שהוא נכשל? המדינה מתפוררת, והאדון נתניהו ממשיך בשלו. מדינת ישראל צריכה לרפא את עצמה ובצורה הזאת זה לא יקרה. לא עם נתניהו במערכת הפוליטית.

oranfu אוהב/ת את זה.
  15. קשר שמאלי Member

אנשים בישראל כל היום מבלים בקניונים ובמסעדות ושורפים כסף, מה אתה יודע. המצב פה נהדר מכל הבחינות. פשוט אוהבים לבכות

abcd אוהב/ת את זה.