בייג'ינג 2008 - טקס הפתיחה

הנושא בפורום 'אולימפיאדת בייג'ינג 2008' פורסם ע"י shlomydavid, ‏8/8/08.

1. cazzo Il Capocuoco

טוב לא הבנתם אותי, אבל אני מאוד מאוד מקווה ששמעתם את הדברים החכמים של העיתונאי אורן נהרי שמבין הכל בפוליטיקה והיסטוריה עולמית. נכון, ילד כאפות, אבל מקווה למותם של מזכ"לי המפלגה הגדולה ביותר בעולם, שממשיכים להפעיל ולאכוף היום בסין תוכניות חומש בסגנון סטניליסטי טהור ומונעים התקהלות דמוקרטית. האבסורד הגדול שהביא אותי לי לבחילה הם מאות מתעמלי הטאי צ'י שהסתדרו כבנאדם אחד, שמסמלים את ארגון הפאלון גונג שהיום אסורים על פי חוק בסין רק בגלל ההתקהלות הפציפיסטית שלהם כלפי המשטר.

http://uk.youtube.com/watch?v=uqwK_-xH6UA&feature=related

יואב, שמאלני מלוקק.

2. Maayan#19 Member

הטקס המדהים שראיתי
    הגזימו הסינים
    והכי מפתיע היהה המשוא של הלפיד.

3. דימה Member

טקס אדיר, למרות שברור שהוא יהיה פוליטי...
    הקומוניסטית המפגרים האלה רוצחים אנשים שעושים טעויות באולימפיאדה, בגלל זה היא עברה חלק בלי שום פאלטה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx
    חח איזה מישהו היה מחליק - היה מקבל כיתת יורים למחרת.

עכשיו רציני..
    אני עד עכשיו לא מבין איך הרימו את הטבעות האלה בהתחלה יחסית..שזה נראה כמו נקודות אור כאלה..
    שמעלים את הטבעות לאויר אפשר לחשוב שזה חוטים משהו, אבל לא יודע זה נראה לי יותר מסובך מזה.

עוד משהו שאני לא מבין זה איך עשו את ה"לוחות הברית" האלה שנפתחו וזה..
    בקיצור - ענק.

4. דימה Member

אתה צודק בכל מילה.
    אבל אם נחזיר את הספורט לטוהר שהוא התחיל בו, תצטרך להוריד באיזה שניה וחצי את שיאי העולם בריצות קצרות, אז תחשוב מה יקרה לארוכות, והיותר ארוכות.
    לאנשים לא יהיה שום מוטיבציה להלחם על לשבור שיאי עולם (אולי לאנשים פשוטים כמוני וכמוך כן תיהיה מוטיבציה, אבל לאנשים שמרוויחים 200 אלף דולר רק מלהופיע לתחרות - לא).

חוץ מזה, אם לא הייתה פוליטיקה באולימפיאדה, אני מניח שאריק זאבי ויואל רוזבוזוב ועוד הרבה אתלטים לא היו מגיעים להישגים שלהם..
    כי האיראנים כן היו מופיעים מולנו http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx
    חחח בטוח היינו מפסידים להם לפחות בחלק מהמפגשים :)

5. Pipe Member

טקסי הפתיחה של האולימפיאדות הוא מאוד אוברייטד בעיני. אני תמיד זוכר את אירועי הספורט שאני צופה בהם לפי איכות התחרות ולא לפי איכות הרקדנים ומופעי הרוואה שקדמו לו.
    בקשר לאתמול, לדעתי החלק של הזיקוקים ומופע האורות בהתחלה היה מרהיב, אבל השעה וחצי שבאה לאחר מכן עם ההצגות המוחשיות של כל ההמצאות של סין הייתה די מרדימה, וגם כניסת המשלחות היא די בנאלית ופרט למדינות ספורות אין משהו מיוחד לצפות לו.
    אני מקווה שאת 18 הימים של התחרות בבייג'ין נזכור הרבה יותר מאשר 90 אלף הסינים המתכונתים שראינו ביום הראשון.

6. Ben-Ami Member

בהחלט מרשים אבל ברור לכל שזו היתה הפגנת כוח ענקית של הסינים.

ועוד דבר שאני מגלה בזמן האחרון, הסיניות שוות. הרקדניות בלט האלה בלבן בטקס, כל הרקדניות בכללי, אחרי שראיתי את השחקנית במומיה 3 אני בכלל מאוהב בסיניות.

7. cazzo Il Capocuoco

היום גילו ש"עובדים עלינו בעיניים"....

http://images.gazzetta.it/Media/Foto/2008/08/12/sing--346x212.Xxx

1. אם חשבתם שהיא שרה באמת אז טעיתם, היה שם פלייבאק בגלל שהילדה שבאמת שרה את זה היא עם שיינים לא מסודרות ולא מצטלמת היטב.

2. כל זיקוקי הדינור שראיתם, אם מישהו ראה, לא היו בשידור ישיר כמובן. הוועדה המארגנת הודתה בפאדיחה.

3. לסינים אין כסף כדי לרכוש כרטיסים ולראות את המשחקים, ולכן כל מיני תחרויות לא מתמלאות עם קהל. הוועדה מנסה להביא מעודדות ומתנדבים שיראו "תמונה טובה יותר" לכל העולם.

8. Dimitar Berbatov Member

מה שהלך עם הפלייבק של הילדה ששרה בטקס הפתיחה פשוט מבזה ובעיקר מאוד לא מפתיע. הסיפור הזה משקף יותר מכל את הסינים. יפים ומרשימים מבחוץ, מכוערים מבפנים. גם הסיפור עם המתעמלות הסיניות שכל אחת מהן שוקלת כ-30 ק"ג וחושדים בסינים שהם בנות 14 שזה אסור על-פי החוק - מגעיל. רק בגלל זה אני מת שהאמריקאים יעברו אותם במדליות. משלחת שכמעט כל המדליות שלה מענפים כמו התעמלות ועוד שטויות, פשוט לא מגיע לעבור משלחת של האמריקאים שכמעט בכל ענף בטופ.

איך אני שמח שהכל התפוצץ לועדה הסינית בפרצוף. מופע זיקוקי הדינור המבוים, הפלייבק, המתעמלות. פתאום הטקס הכי מרשים אי פעם לא נראה כל-כך מרשים.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏14/8/08
  9. JR-Riquelme Member

אני לא יודע מה כל כך אכפת לכם מ"תחרות" המדליות.
    אין באמת תחרות, הסינים ממשיכים לקחת מדליות במקצועות שאף אחד לא סופר והאמריקאים תמיד לוקחים את המדליות במקצועות הנחשבים שהעולם באמת מחכה להם(חוץ מהכדורגל)-שחייה, אתלטיקה וכדורסל.
    פינג פונג, הרמת משקולות, התעמלות אומנותית, מי סופר את זה?

10. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

המשחקים האלה לאט לאט הופכים לבדיחה עצובה. הסינים כאילו מתנהגים כמדינה מתורבתת, אבל בעולם מחוץ לכפר האולימפי הם עושים הכל בשביל לדכא כל דבר שלא מוצא חן בעיניהם. אפילו הזיקוקים מזוייפים, לא פלא, עם זיהום האוויר בעיר...יש אתלטים שלדעתי מלאים בסמים (פלפס, אחרת תסביר איך הוא שובר כל שיא עולם שקיים), ביזיון במגרש הכדורגל שאנחנו כבר רגילים לזה גם מטורנירים אחרים ומקבלים את זה בהבנה, ואולי הכי גרוע המתעמלות הסיניות שצריכות לפי התקנון הבינלאומי להיות בנות 16 ונראות יותר קטנות ופחות מפותחות כמו האחיינית שלי שהיא בת 10. אגב מישהו מכיר בן אדם שבגיל 16 מחליפה שיניים? פשוט חולני, אין מלה אחרת. במזרח גרמניה הדברים האלו היו לשגרה והכל טואטא נהדר מתחת לשטיח. כשמלאים ילדות קטנות מלא בחומרים כימיים איבוד שיניים יכולה בהחלט להיות התוצאה. הרי לבנות 16 יש חזה, נכון? משום מה למתעמלות במשך השנים לעולם אין ציצים. מעניין למה, לא?

חוץ מזה גם הספורטאים מהמערב עושים הכל בשביל לדכא את רוח הספורטיבית האמיתית. אצני ארה"ב שנוחתים בסין עם מסכות גז על פניהם, נבחרת ספרד שמצולמת בפוזה שלדעתי מזלזלת בסינים (הקטע עם העיניים לא ממש מצחיק, נכון?) ולך תדע מה עוד מחכה לנו בהמשך.

11. guyholl Member

לא ניראה הגיוני שפלפס לוקח סמים, אם הוא היה לוקח היו תופסים אותו כבר באתונה.

12. King Kenny Member

לגבי פלפס, אתמול בחדשות ערוץ 10 הסבירו את הסיבה למספר הגדול שיאי עולם בבייג'ינג. הבריכה שם רחבה יותר ועמוקה יותר מה שעוזר למהירות ומחליש התנגדות או גלים או משהו כזה (לא באמת הבנתי, ובנוסף יש מין מרזבים כאלה בסוף הבריכה שגם עושים משהו שהגלים לא יחזרו (שוב, משהו בסגנון).

הסינים תחמנים.

13. SeRgInHo Member

אני מסכים עם שי.
    בכלל, שמתם לב שרוב המדליות של הסינים הם מהמקצועות בהם הציונים ניתנים בצורה סובייקטיבית לגמרי (שחייה צורנית, התעמלות אומנותית, קפיצות למים וכו') או ענפים שרק באולימפיאדה תשמעו עליהם (חץ וקשת)? כן, יש להם פה ושם הברקות בג'ודו, הרמת משקולות או פה ושם יש להם איזה אתלט תותח (שגם הוא בטח מסומם), אבל לא כמו למדינות אחרות (ארה"ב, קוריאה, אוסטרליה, רוסיה וכו).

מסממים ילדות בנות 8 (גג), שולחים אותם למשך כמה שנים למחנות ריכוז (אוי, סליחה. אימון) ואח"כ לאולימםפיאדה. הורסים כפרים, מפברקים את הכל... מבחוץ זה נראה הכי נוצץ שבעולם, אבל מבפנים זה רקוב מהיסוד.
    מזכיר מאד את בריה"מ...

איך הולך הציטוט המפורסם מהספר 1984,
    מלחמה היא שלום.
    חירות היא עבדות.
    בערות היא כוח.

14. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

סרג'יניו, אני חושב ששנינו משדרים על אותו התדר. הבחנה מעולה שלמעשה רב רובו של המדליות הזהב של סין מגיעות מהענפים הפחות גדולים ואלה שניקוד השופטים למעשה נותנים בחינם את הניצחון לסינים.

למעשה בסין לא בוחרים מרצון ללכת לספורט. המדינה כמעט חוטפת אותך מהבית שלך, הכל מנוהל שם בדרך הזה. אני האחרון שהולך להגן על תרבות הספורט בעולם המערבי שלפעמים גם נוהגת באכזריות אדירה, אבל מה שקורה בסין בדיוק דומה למה שקרה בבריה"מ. בשביל הקומיניסטים הספורט הוא הנשק הכי גדול כדי להביס בו את האויב הקפיטלסטי. אני חוזר ואומר, כשאני רואה איך במערב נוהגים להרוס את החיים של מתבגרים שמכל השגעון של בעיקר ההורים אינם חיים בכלל, אני חושב שאולי הגיע הזמן בכלל לאסור על השתתפות ספורטאים מתחת לגיל 20. כשאני רואה איך בית הספר של ניק בולטיירי מגדל שם 'כשרונות' אני משום מה לא ממש חושב שהם שם יותר טובים מאשר בסין. ההבדל היחיד הוא שבמערב לא חוטפים ילדים כדי שיתעסקו בספורט, אבל אולי כדאי שהמדינה עושה את זה מאשר הורים מטורפים כמו אלה של האחיות וויליאמס, הינגיס, שראפובה ואחרים.

בהולנד מרבים לדבר על זה שספורט בריא לגוף ולנפש. אני בכיף אשלח יום יבוא את ילדיי להתעסק בספורט, אבל אני כאבא לעולם לא ארשה שילדיי יהפכו לרובוט. ספורט השגי יכול להיות נחמד אם העולם תתחיל לחשוב פעם אחד ולתמיד על המטרה האמיתית של ספורט. שוב פעם, אני כאבא אשמח מאד אם בני ישחק באייאקס, אבל לדעתי יש דברים הרבה יותר חשובים מזה. לא רק זה, האחוז לחבר'ה שבאמת מגיעים להצלחות כל כך קטן שאני לא אסלח לעצמי אם ילדיי יתבגרו בידיעה שבעצם לא היתה להם ילדות אמיתית. אני בגלל סיבות אחרות תמיד אתגעגע לילדות אחרת, אבל אני מאד מאד מבסוט שלא נולדתי להורים מטורפים שרק רוצים לדחוף את הילדים שלהם להשגים בגלל שהם לא הגיעו למעמד של אלוף עולם באיזה ספורט. הרי מחליא בעיניי שאישה צעירה כמו מרטינה הינגיס מקבלת כתינוקת את השם מרטינה רק בגלל שההורים (או אולי רק האמא) רוצים שהילדה תהיה אלופה גדולה כמו מרטינה נברטילובה. הבחורה הזאת עכשיו עשירה, אבל מבחינה גופנית היא הרוסה וסביר להניח שהיא בכלל לא נהנתה מילדות כמו שילדות צריכה להראות. לא, החלום שלי ממש לא להיות ספורטאי צמרת, אני מעדיף דברים אחרים...

15. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

ג'ימי פייג' יופיע מחר בטקס הסיום http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/5eek.Xxx ?

http://www.teletext.co.uk/entertainment/ne...ro+to+2012.aspx

שיר של לד זפלין בטקס אולימפי, מי היה מאמין. מי הבא בתור, פיט טאונסנד מקפץ בלונדון 2012? הנדריקס חוזר מהמתים?