ביקורת המשחק של בית"ר מול נתניה - כנסו.

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י AFC, ‏15/9/02.

 1. AFC

  AFC Member

  הצטרף ב:
  ‏31/7/02
  הודעות:
  4,665
  לייקים שהתקבלו:
  0
  אני מציע לכולכם לקרוא את הסיכום הזה מההתחלה עד הסוף, כי אני עובד מאד קשה עליו (קשה לזכור את כל הפרטים מהמשחק.

  לפני המשחק - ביטחון

  "חבורת גנבים, אני נער שצריך לשלם 70 שקל כדי להיכנס לפחית הזאת ולהצטופף יחד עם 2000 אנשים שלא יודעים מה זה דיאודורנט כי התקציב שלכם זה 5 שקל???? ינעל רבאק חכו חכו איזה מחירים תקבלו בטדי בגלל זה".
  המשפט הזה נאמר ע"י אוהד בית"ר מתוסכל במיוחד, העונה לשם בני, שעדיין לא התרגל להיכנס למשחק עם כרטיס ולא מנוי.
  כשהצלחתי להיכנס, ואחרי שהאנשים מסביבי עיצבו את גופי מחדש, הייתי צריך לבחור מקום למעלה. ידעתי שלמעלה מעודדים, ולמטה לא. הצלחתי לתפוס מקום, אבל בצד של היציע שלא מעודדים.

  כשהקבוצה עלתה למגרש הקהל התחיל לשיר לשחקנים לבוא אליהם. כל שחקן היה עם סיפור אחר :
  "אהוד כחילה בוא לפה" - כחילה בא, מחה כפיים, שלח לנו נשיקה, הרים ידיים ונופף לשלום. עבר את המבחן.
  "דוד אמסלם בוא לפה" - אמסלם הסתפק בריצה "קולית" והנפת ידיים. נוותר לו, הוא נשמה.
  "איציק זוהר בוא לפה" בא, נישק את הסמל ונופף לשלום. מצויין פלוס.
  "איציק קורנפיין בוא לפה" - שלח לנו נשיקה ומחא כפיים. עובר.
  "קוביקה בוא לפה" - קוביקה חשב שסתם אנחנו שרים והוא לא אמור לבוא (או בקיצור, הוא שכח שהוא כבר לא במכבי), עד שפתאום השחקנים עצרו את החימום, פשוט כמשמעותו, ודרשו ממנו ללכת אלינו. מחא כפיים והסתובב באדישות. מספיק בקושי.
  "דל-ריו בוא לפה" - דל-ריו חשב שמעודדים אותו, ולא ידע שהוא אמור לבוא (הוא לא יודע עברית), עד שאמרו לו לבוא, והוא נופף לשלום. מספיק.
  "פרארה בוא לפה" - אינדיו, הבלם הטוב בליגה, בא מייד ושלח נשיקה גדולה. ציון עובר.
  "משה ביטון בוא לפה" - ניסה להתעלם עד שהכריחו אותו, אבל בכל זאת נישק את הסמל ומחא כפיים. עובר.
  "כפיר אדרי בוא לפה" - בא, מחא כפיים והלך. נכשל.
  "טלסניקוב בוא לפה" - לא היינו צריכים לשיר, הוא בא מרצונו. מצויין פלוס.

  הקהל שר שירים שנועדו להשתיק את הקהל הנתנייתי (ששחני נתניה הרימו להם את הידיים בתנועה של "יאללה תעודדו!"), מה שדי הצליח, שרו שירי הלל לאלון אברמוביץ' (החלמה מהירה, תחזור מהר) וקינח בקצת קללות לטועמה.

  בחלק האחרון של החימום, בעיטות לשער, רוב השחקנים לא הצליחו לעצור את קורנפיין הגאון. עד שהגיע איציק זוהר, דפק בומבה ישר לחיבורים, מה שסחט אפילו מחיאות כפיים מהקהל הנתנייתי. טיל כזה אפילו קאן לא יעצור.

  מחצית ראשונה - שמחה

  בית"ר פתחה את המשחק די טוב, וכבר בדקה הראשונה כמעט הגיעה להזדמנות. הקישור החל להתבלבל (דל-ריו איפה אתה), והנתנייתים התחילו להכיר את ההגנה הבית"רית החדשה. גולן חרמון הראה שכל מה שאומרים על הנוער של בית"ר נכון, הוא לא הפסיק לתת לנתנייתים לעבור אותו בדאבל פאסים, עקבים ודריבלים, הוא הראה חוסר קליטה מדהים ולפעמים כמעט בישל גול לנתניה.
  אינדיו, מצד שני, הראה שכל מה שאני אמרתי אליו נכון. מאד ימי סרגיי טרטיאק בלם כזה לא היה בבית"ר. כל הטעויות של גולן חרמון ניצלו ע"י אינדיו, וטעות אחת לא הייתה במשחקו ההגנתי המושלם. אם אברמוביץ' היה לידו...

  נתניה תקפה וניצלה את הקישור המעורר רחמים של בית"ר. אבל הבעיטות מרחוק של עטר והנתנייתים היו איומות ולא מדוייקות. "הוא יבעט פעם אחת, יבעט פעמיים, יבעט שבע פעמים ובסוף זה ייכנס!!!!" צורח אחד מאוהדי בית"ר "איזה מזל שאנחנו מול נתניה" אני ממלמל לשכני למושב, "רק אצל בית"ר זה קורה. באף קבוצה אחרת אין כזה בלבול".

  עוד התקפה כושלת של נתניה נכשלת, כמובן, ומתחילה מתפרצת של אדרי, שמעביר רת הכדור לקוביקה, שדופק ספרינט באגף השמאלי. קוביקה רואה את ביטון, ונותן לו הגבהה מושלמת, ביטון בועט את הכדור מקרוב. כל היציע חשב - הכדור הולך החוצה, אבל הוא הלך....

  פנימה!!!!!!!!!!!! הללוליה!!!!!!!!!!!!! איזה גול של משה ביטון!!!!!!!

  הקהל מאבד את עשתנותיו, אנחנו חוגגים ומתחילים לשיר בעוצמה שמזכירה את סן סירו (מעכשיו נתניה לא מעודדים, הגול השתיק אותם), איזו שמחה, בית"ר חזרה, וביטון - אוי ביטון, איפה היית כל ימי חיינו...

  נתניה מעכשיו נכנסת ללחץ ועושה שטויות, מה שמקל מאד על אינדיו ואמסלם ששולחים מתפרצות מהירות. באחת המתפרצות ביטון נותן כדור לקוביקה (שיתוף פעולה מצויין), ואנדז'יי בא מול פשקו, עובר אותו, עובר את אוזן, לבד מול שער ריק, ו....

  ???????????

  מסתבר שהרכש שמכבי ת"א שלחה אלינו, פשוט רצה לבעוט ברגל ימין. כמובן שהעובדה שהוא עכשיו בקבוצה כמו בית"ר, שהוא חלוץ ושהוא מול שער ריק, לא משנה. הוא צריך לבעוט ברגל ימין. נקודה.

  בעוד הקהל מתפתל ומתפרכס איציק זוהר שולח קרן איומה ונוראה ולמזלו נתניה מרחיקים לעוד קרן. הפעם הקרן מגיעה לראש של טלקר (ששכחתי שהוא קיים), שנוגח אותו מילימטר מהקורה.

  "הם לא משחקים טוב, עם הגולן חרמון הזה בית"ר יכולה לחטוף גול משטות" אומר השכן. חברו כבר לא יכול לסבול את חרמון ומקלל את אלי כהן הטיפש, שמשאיר את הבלם הכושל על חשבון כחילה "זה בלם זה???? אין לו ראיית משחק, אין לו מהירות. עד שהוא קולט שהכדור אצל היריב הם יבקיעו, בושה וחרפה שאלי כהן לא שם לב לזה".

  התקפה של נתניה שחותכת בקלות את טלקר. כדור מסוכן נשלח לרחבה, חרמון וצוקל גולשים אליו. חרמון מגיע לכדור, שנשלח פנימה.

  לא!!!!!!

  לא פנימה!!!!!

  הכדור בידיים של קורנפיין, צוקול לא רץ בשמחה, הקהל הנתנייתי לא חוגג והקוון לא מרים שום דגל. מה קרה כאן לעזאזל?

  מסתבר שחרמון גלש לכדור, שפגע בקורה וחזר לאיציק. זה נראה כמו שער. איזה מזל שיש לנו את גולן.

  בית"ר מחליטה להעביר את הזמן, והשריקה למחצית באה. הקהל הנתנייתי והקהל הבית"רי מוחאים כפיים לקבוצות שלהם, שיורדים להתרענן. במיני מכולת שבאצטדיון, נגמרה הסחורה.

  מחצית שניה - זעם ותסכול
  נתניה עולה למחצית השניה, אבל בית"ר לא. הנתנייתים עושים כרצונם במרכז המגרש, אין קישור ועקב כך הכדורים לא מגיעים להתקפה, ולי כבר נשבר הזין "טלסניקוב, דל-ריו, אדרי ואיציק זוהר. כל אחד יותר כושל מהשני. מה זה כוסאמק???????"

  נתני שולטת במשחק, ועטר הכה"מ (הכבש המנייאק) הבוגד, שנענש על שעזב את בית"ר (העונש הוא שהוא משחק בנתניה), שולח כדור מצויין לכפיר צוקול. גולן חרמון נכשל בנגיחה, חסימה ותיקול, צוקול לא מתקשה להכניע את קורנפיין ומראה שהוא הקרן אור בנתניה. אני נאלץ לסבור את המראה המעורר חלחלה של הנתנייתים חוגגים, ועוד מעיזים לשיר לנו לשבת בשקט, כאילו הם לא שתקו כל המשחק.

  השופט החמור שהביאו לנו היישר ממשרד הטוטו, לא ממש עזר לתחושה "נמאס כבר!!!! הגול הזה כולו של חרמון!!! רק חרמון אחראי לשער הזה, ומבחינתי הוא כבש אותו!" אומרים לי.

  בית"ר ונתניה משחקים איום ונורא, שתי הקבוצות מנוטרלות ומיוצג אנטי-כדורגל, כיאה לחבורת הכורי פחם של אלי כהן "מי זה האינסטלטור הזה חרמון שהביאו לנו מהנוער, מי זה בכלל" " אחד פאנצ'רמאכער אחד דייג".

  בינתיים בית"ר מספיקה לכבוש שער שאפילו הקוון במשחקים של איטליה במונדיאל היה מאשר, אבל הקוון הישראלי שנשלח כמובן מצליח לבאס אותנו (בן זונה).

  מיקי עטיה נכנס להופעת בכורה במקום דל-ריו, ומיד אחריו נכנס מאיר מליקסון. מיד אחריו נכנס שלמי משה.

  גולן חרמון כמובן לא הוחלף.

  עטיה הצליח לשחק מצויין בעמדת הקשר האחורי, ולפעמים גם עזר לטלקר הגרוע. מאיר מליקסון שיתף פעולה מצויין עם משה ביטון, שנראו כמו חלום צעיר, ושלמי משה הכניס דריבלים שהוכיחו לכולם שלמרות חרמון יש לבית"ר נוער. ביתר בזכות הצעירים שלטה לחלוטי במשחק ולחצה. הקוון הוסיף שתי דקות, ובית"ר מתמסרים אחורה "נו תתקפו, אתם רוצים תיקו??????????????!!!!!!!!!!!!!!!!" לא עזר. המשחק הסתיים בתיקו 1-1, אבל למרות קוביקה שהחטיא מול שער ריק, למרות טלקר, דל-ריו, אדרי, טלסניקוב, חרמון וזוהר, השירה "אנחנו אוהבים אותכם" הייתה בלתי נמנעת. בכל זאת, למרות כל האי נוחות הזאת שעלתה 70 שקל, רק כדי לראות כדורגל איום, רק השירה של "אנחנו אוהבים אותכם" עשתה את כל החוויה הזאת שווה.
   
 2. Julian Joachim

  Julian Joachim Member

  הצטרף ב:
  ‏30/7/02
  הודעות:
  7,506
  לייקים שהתקבלו:
  0
  כל הכבוד על ההשקעה וידוקה...

  ותקשיב, אני רוצה לשאול אותך משהו, תשלח לי הודעה באייסיקיו...
   
 3. Ilan

  Ilan Member

  הצטרף ב:
  ‏30/7/02
  הודעות:
  2,634
  לייקים שהתקבלו:
  0
  פשששששש כל הכבוד- על הסיכום קראתי הכל...
  בקשר לבית"ר- מזה הדל- רייו הבדיחה הזאתי? אתם צריכים להעיף אותו!
  ולא יזיק לכם אם תביאו את אוליינוב...
  לדעתי, לבית"ר תיהיה עונה מאוד בינונית שתסיים באמצע טבלה... וחוץ מלנצח את מכבי- חיפה באיזה מחזור היא לא תעשה כלום...

  בקשר לנתניה: אני חושב שהיא דווקא תסיים בצמרת (!!!) כיאלו מקום 4-5-6...
  בזכות ה-מאמן שכ"כ רציתי לראות אותו בחיפה... וגם בזכות עטר הענק ואני מקווה שצוקול לא יפצע וסוף סוף יראה לנו את הכישרון שלו... ולא יהיה עוד שחקן אפור אלה לפחות ברוך דגו כמו בעונה לפניי שנתיים...
   
 4. לילך

  לילך משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏30/7/02
  הודעות:
  5,156
  לייקים שהתקבלו:
  0
  חחחחחחחחחחחחח

  חחחחחחחח ובקשר לקוביקה, חשבתם על זה שהוא לא יודע עברית?

  סה"כ: סיכום יפה, תתכונן להקיע ככה גם על מני לוי ומכבי ת"א :wink:
   
 5. Don p1

  Don p1 Member

  הצטרף ב:
  ‏5/8/02
  הודעות:
  1,453
  לייקים שהתקבלו:
  0
  לא יעיפו את דל-ריו כי יש לו חוזה שמן עד לסוף העונה...
  ולוקח לזר זמן להתאקלם, תן לו זמן.
  העידוד של הקהל היה נפלא אתמול, והיה שלט על ניסן אברהם ז"ל שריגש את כל האוהדים, ואני אישית למרות שלא הכרתי את הבן אדם קיבלתי צמרמורת...וכל הקהל התחיל להישאר בשביל ניסן מלחמה...כל השערות בגוף שלי עמדו(ואני שעיר במיוחד) ואיזה אחד שהיה ממש חבר טוב של ניסן התחיל לבכות לידי..ממש היה רגע מרגש.

  חבל שלא ניצחנו, אבל אני יצאתי עם חיוך...וזה בגלל הצעירים תענוג היה לראות ב10 דקות האחרונות את מליקסון שצריך להתחיל לשחק יותר, הוא ממש היה יותר אפקטיבי מזוהר.
  אינדיו ואדרי לא איכזבו והיו טובים, חרמון נתן מלחמה יפה, אבל כל הקהל רוצה לראות את כחילה.
  יש לנו בעיה רצינית בקישור האחורי, אין לבית"ר מרכז שדה והוא כולו פרוץ, לצומת ליבו של ז'אן.

  ובני אם היית יודע איזה סימנים השאירו לי בבטן ובגב השטורים, היה ילד קטן לידי מחצו אותו, מסכן(עלו לי דברים לא טובים בראש) אני מקווה שזה לא הייתה אתה...חחחח
   
 6. chaos

  chaos Member

  הצטרף ב:
  ‏31/7/02
  הודעות:
  928
  לייקים שהתקבלו:
  0
  חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח [​IMG] [​IMG] [​IMG] ::[​IMG]):
   
 7. AFC

  AFC Member

  הצטרף ב:
  ‏31/7/02
  הודעות:
  4,665
  לייקים שהתקבלו:
  0
  אותי לא מחצו...לפחות לא ברצינות...
  פולדש אין לי כוונה להתחבר לאיי סי קיו בקרוב, כי עוד מעט יום כיפור וצריך להתנתק. תשלח לי הודעה פרטית, ואני מקווה שאלה לא חדשות רעות.

  נ.ב דל-ריו עשה כמה הברקות. הוא חילץ את הכדור למתפרצת של בית"ר והראה כמה ניצוצות. מה לעשות שטלסניקוב, זוהר ואדרי תפסו יום רע במיוחד.
  מה אתה שופט אותו לפי משחק אחד? שכחת את כל משחקי האימון, גביע הטוטו ואימונים? יותר טוב מהישראלביץ' שלכם תהיה בטוח.
   
 8. Ilan

  Ilan Member

  הצטרף ב:
  ‏30/7/02
  הודעות:
  2,634
  לייקים שהתקבלו:
  0
  אני לא שופט אותו על משחק אחד... אני שופט אותו גם על דברים שקראתי ופיימן אפילו נדמה לי אמר ככה: תגובת האוהדים של הקבוצה של דל- רייו שהוא עזב- "הלך בן אדם טוב- עכשיו צריך לבוא שחקן טוב" ... מזה אפשר להבין משהו...
  חוץ מזה ששמעתי עליו מילים רעות... אבל בכל זאת - ברור שהוא יכול לצאת שחקן מצויין על תשכחו איך פראלייה התחיל את הקדנצייה שלו במכבי חיפה...

  ובקשר לישראבי'ץ? מה הקשר?
   
 9. Don p1

  Don p1 Member

  הצטרף ב:
  ‏5/8/02
  הודעות:
  1,453
  לייקים שהתקבלו:
  0
  קאוס אפשר להבין למה אתה צוחק על אינידיו.....
  הרי בכלל לא ראית אותו משחק...
  אני יכול להגיד שאינדיו בלם מצויין, ואני מבטיח שהוא ישאר בבית"ר יותר משנה.

  אגב וידוקה חתמת למען טרטיאק??
   
 10. chaos

  chaos Member

  הצטרף ב:
  ‏31/7/02
  הודעות:
  928
  לייקים שהתקבלו:
  0
  פיימן מותק.......
  אני מניח שהוא שחקן טוב.... במנג'ר הוא דווקא נחמד
  אבל הכי טוב בליגה? :?
   
 11. AFC

  AFC Member

  הצטרף ב:
  ‏31/7/02
  הודעות:
  4,665
  לייקים שהתקבלו:
  0
  שתהיה לו אזרחות?
  חתמתי פעם על איזו עצומה. יש אחת חדשה?

  בכל מקרה, כאוס, עם הניגרי העלוב הזה בהגנה שלכם, ובנאדו שרץ כמו נקבה, אתה לא יכול לצחוק על אינדיו.
  היית רואה את המשחק, הוא אחד הבלמים הכי טובים שהגיעו לארץ (אולי אני מגזים, אבל לפי התרשמות ראשונית, ועוד שחרמון משחק לידו).

  איזו הבנה טקטית, בלם ישראלי בחיים לא יגיע לרמה כזאת.

  הסגירה, החיפוי וההתמצאות לא נראו ככה בבית"ר מעולם.

  אז תדמיין שמכבי חיפה לא זכתה באליפויות ולא עלתה לליגת האלופות (כי זאת הסיבה שאתה אוהד אותה), לך ליציע של נתניה ותשב בשקט יחד עם כל האוהדים שם.
   
 12. Don p1

  Don p1 Member

  הצטרף ב:
  ‏5/8/02
  הודעות:
  1,453
  לייקים שהתקבלו:
  0
  אינדיו חיפה אתמול בצורה מצויינת על הטעויות של חרמון...הוא נתן שקט להגנה, שקט שרק שחקן אחד ידע לתת לבית"ר, המלך המהולל טרטיאק!!!!
  אם אינדיו יהיה חצי טרטיאק, אנחנו אוהדי בית"ר יכולים להיות רגועים.

  [​IMG]
  געגועים למלך!!
   
 13. Ilan

  Ilan Member

  הצטרף ב:
  ‏30/7/02
  הודעות:
  2,634
  לייקים שהתקבלו:
  0
  וידוקה, למה אתה תמיד מכניס את חיפה ? מה הקשר לעזאזל? חוץ מזה תפסיק להיות כזה לא אובייקטיבי...
   

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!