בית ה': הונדה סוחף את יפן לשמינית הגמר

הנושא בפורום 'מונדיאל 2010' פורסם ע"י לירן, ‏24/6/10.

1. לירן מנהל כללי מנהל כללי

בית ה'

http://img715.imageshack.us/img715/1118/deni.Xxx דנמרק - יפן http://img251.imageshack.us/img251/336/jpnj.Xxx

חמישי, 21:30, אצטדיון רויאל באפוקנג, רוסטנבורג.
    שופט: דיימון ג'רום (דרום אפריקה).

חניכיו של מורטן אולסן מגיעים למשחק הזה בידיעה שהם חייבים לנצח את היפנים בשביל לעלות לשלב הבא. אחרי הנצחון החשוב על קמרון בסיבוב השני של שלב הבתים, בניצוחו של רומדאל הוותיק, הדנים השיבו לעצמם את התקוות לעלות לשמינית הגמר, וינסו להשלים את המלאכה עם נצחון על יפן. המפגש הזה הוא כמובן מפגש ישיר על העלייה, כאשר בבית ה' הולנד כבר עלתה לשלב הבא, קמרון איבדה סיכוי להגיע אליו ורק דנמרק ויפן מתחרות על המקום השני. ואולסן יודע ששחקניו יהיו חייבים להיות בשיאם לקראת המשחק, ואומר שהוא שואב הרבה עידוד מהגישה של שחקניו מול קמרון: "לא הייתי מופתע מהקאמבק, אני יודע טוב מאוד על המנטליות הנהדרת של השחקנים שלי. הם נלחמים אחד בשביל השני ובשביל המדינה כולה. יש להם תשוקה אדירה, וכל השחקנים הם גם שקולים ורגועים."

http://img717.imageshack.us/img717/511/golsenmorten576x324.Xxx
    מורטן אולסן יודע שחניכיו חייבים לנצח את יפן

אחת הנבחרות המפתיעות במונדיאל הנוכחי מגיעה למשחק הזה כשגם תיקו יספיק לה לעלייה. אחרי נצחון נהדר על קמרון והפסד מינימלי להולנד, יפן מגיעה לסיבוב האחרון של שלב הבתים עם הפרש שערים של 1-1, כאשר דנמרק מתחתיה עם 3 שערי חובה ורק 2 שערי זכות, מה שאומר שתיקו כאמור יעלה את יפן לשלב הבא. אך המנג'ר היפני, טאקשי אוקאדה, יודע טוב מאוד שגם זה הולך להיות מאוד קשה. הוא אמר: "אני מאוד רוצה לראות את השחקנים נלחמים עם מנטליות טובה. זה כמובן היה אידיאלי אם היינו יכולים לנצח 10:0 בקלות אך מן הסתם זה לא הולך להיות משחק קל. זה יהיה צמוד מאוד וגם משחק מאוד פיזי."

http://img412.imageshack.us/img412/4128/gjaponentrena576x324.Xxx
    תיקו מספיק ליפנים בשביל להעפיל

נכתב ע"י תומר (Scouser Tommy)

http://img.fifa.com/imgml/flags/m/cmr.Xxx קמרון - הולנד http://img.fifa.com/imgml/flags/m/ned.Xxx

חמישי, 21:30, גרין פוינט סטאדיום, קייפטאון
    שופט: פבלו פוסו (צ'ילה)

האריות של קמרון נמצאים במציאות שכל כך לא רצו להיות בתוכה, המשחק מול הולנד במחזור האחרון הוא חסר משמעות לחלוטין מבחינתה, וכל מה שנותר לה הוא לשחק על הכבוד שאבד ולנסות בכל זאת לסיים בטעם טוב. מנגד, ההולנדים הבטיחו את עלייתם לשלב הבא, במקרה של הפסד הם יכולים למצוא את עצמם במקום השני, תיקו יספיק כדי להבטיח סופית את המקום הראשון.

בקמרון מדברים על הגאווה, הגאווה שיש להחזיר לקמרונים בפרט ולאפריקאים בכלל. התחושות בקמרון היו קשות מאוד אחרי ההפסד לדנמרק, קמרון החזיקה יותר בכדור, יצרה לא מעט מצבי הבקעה, ופשוט לא הצליחה למצוא את הרשת במחצית השנייה, סמואל אטו הגדיר את זה בתור "האכזבה הכי גדולה בקריירה שלי", פול לה גוון הרגיש די מרוסק אחרי שנבחרתו השמיטה את היתרון שהיה לה אחרי שנעקצה פעמיים במתפרצות של דנמרק. ההפסד כאמור גמר סופית את סיכויי קמרון להגיע לשלב הבא, אבל כנראה שקמרון הרסה לעצמה יותר במשחק הראשון נגד יפן שם היא פשוט לא הופיעה ושיחקה רע מאוד, ולמעשה הפסידה במשחק שהייתה חייבת להוציא ממנו נקודות. אז קמרון תעלה מחר למגרש כאשר יש על לשחק על דבר אחד- הכבוד.

http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2010/06/19/article-0-0A1CF66A000005DC-505_468x286.Xxx
    אטו כובש שער שלא הספיק, קמרון תנסה להיפרד בטעם טוב

האורנג' הבטיחו כאמור סופית את עלייתם לשלב הבא, רוב הסיכויים מהמקום הראשון, אבל זה עדיין לא סופי. הולנד הייתה רחוקה מלהרשים ב-2 המשחקים הראשונים, בטח מול יפן שם ההולנדים התקשו מאוד להתקרב לרחבה היפנית וליצור מצבי הבקעה. רק בחצי השני, עם כניסתו של איברהים אפלאיי הגיעו עוד 2 מצבים פרט לגול של סניידר, מצבים בודדים שהוחמצו, אבל בגדול היה מדובר במשחק מאכזב מבחינת היכולת של הכתומים. בהולנד לא מתרגשים מכך יותר מדי, מכיוון שישר עולות הזכרונות מטורנירים קודמים, שם הכתומים הרשימו בשלב המוקדם ובהמשך הודחו מוקדם מדי, אולי אולי הפעם זה יהיה אחרת. את היכולת הוכיחו ההולנדים שיש, משחקי ההכנה היו מרשימים, את הכישרון על המגרש יש, צריך כנראה לפתוח את הברז, אולי הביטחון והרוגע שיש כרגע יעשו את שלהם ונראה את זה בא לידי ביטוי ביכולת. ולפינה היומית- פינתו של אריאן רובן, ואן מרוויק אמר שלשום שאת ההחלטה יקח רובן עצמו, רובן עצמו כבר מתאמן בצורה רגילה כמה ימים והוא יכול לשחק, השאלה הגדולה היא האם לנסות ולהריץ אותו כבר עכשיו, או לנצל את זה שהנבחרת עלתה כבר ולתת לו עוד כמה ימים של מנוחה, ההחלטה כנראה תילקח קרוב למועד המשחק. בהולנד יעלו למשחק כאשר הם כבר יודעים איך נסגר בית ו', הבית של איטליה... ההולנדים כמובן יעשו הכל כדי לסיים ראשונים, אבל מעניין מאוד אם בכל זאת תהיה לכך השפעה כלשהי.

http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2010/06/19/article-0-0A1BF259000005DC-817_468x308.Xxx
    ההולנדים משייטים כל הדרך לשמינית הגמר

נכתב ע"י לירן

2. Raulito Madridista

אני לא צופה פנצ'רים אצל נבחרת האורנג' שתעלה מהמקום הראשון בוודאות - כלומר היא לא תפסיד היום ולדעתי סיכויים רבים גם שתנצח. קמרון נבחרת מבורדקת שלא יודעת מהי יציבות הן בתוצאות והן בסגנון המשחק והעמידה שלה על המגרש. קמרון תצא לתקוף כדי לסיים את הטורניר בטעם טוב - עם ניצחון, והולנד לטעמי תנצל את זה כדי לצאת להתקפות מתפרצות קטלניות. השאלה הגדולה היא האם אריאן רובן יישחק היום. לדעתי הוא לא צריך לפתוח בהרכב בשום אופן, אבל גם לא בטוח שהייתי משלב אותו לחצי שעה כדי שיוריד חלודה, משום שהבחור הזה נפצע מכל דבר קטן ועוד פציעה שלו תיהיה טרגדייה עבור הולנד. לטעמי סניידר ו-ואן בומל שהייתה להם עונה ארוכה מאוד ומתישה במדי הקבוצות - נלחמו על הטרבל - זקוקים למנוחה ולא יקרה כלום אם ירדו לספסל. ככה ואן דר-וארט יקבל צ'אנס בעמדה האמיתית שלו - במרכז, ואלייה יוכל להראות עוד קצת מהטכניקה שלו. להגנת הולנד, שלא ספגה עד עכשיו שער, יהיה מבחן מעניין מול סמואל אטו, במידה והוא יגיע עם המנטאליות הנכונה להתמודדות.
    במשחק השני אני תומך בדנמרק שהיא נבחרת יותר איכותית מיפן.

3. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

בנוגע לסיכויים לראות הערב 11 שחקני החלפה הדבר כנראה לא יקרה. בקטע הזה נחשב ואן מרווייק למאמן שמרני ובימים האחרונים כבר דיווחו שהוא שוקל למעשה רק להחליף את השלישייה שיש להם כרטיסים צהובים. אתמול כבר התברר שרובין ואן פרסי לבטח ישחק למרות שעוד צהוב והוא יהיה בחוץ כשביום שני נשחק את שמינית הגמר. לפי כל ההערכות ההרכב יראה בסה"כ רק שינוי אחד: בולארוז במקום ואן דר ויל.
    אני בכל מקרה הייתי גם משאיר את דה יונג בחוץ כי הוא שחקן שנוטה לחפש את הגבול.

המשחק בין יפן לדנמרק יהיה כמובן הרבה יותר מעניין. הדנים יעלו רק אם ינצחו כך שאין להם ברירה.

4. מראדונה Member

הדיון הזה נזנח בעקבות מה שקרה עם איטליה אבל גם בבית ה' תהיה היום הכרעה.
    היפנים יודעים להגן בצורה מדהימה,כך הם הראו נגד הולנד וקמרון,חסרי כישרון בהתקפה אבל הם לפחות לא טמבלים כמו האפריקאים.אני מאוד אוהב לראות אותם ומקווה שהם ימשיכו ביכולת שלהם.

5. Yaniv "Rey de Copas hay uno solo"

אני נאלץ לראות במחשב, דבר ראשון חשוב לציין שהערוץ הראשון עשה עבודה מדהימה עם האינטרנט (רואים HD מעולה) השערים של היפנים בתוספת אוזיל אתמול הכי מדהימים שהיו עד כה .

6. wings Member

יפן - דנמרק פשוט תענוג.

7. SeRgInHo Member

4-0 ליפן היה יותר משקף את מה שהלך פה.
    מפרקים לגמרי את הדנים טקטית.

8. Raulito Madridista

חבל לראות בהולנד שסניידר דבוק לאגף שמאל ו-ואן דר-וארט משחק באגף ימין. שניהם צריכים לשחק במרכז או לפחות סניידר, אבל הפחד של המאמן הוא שיווצר פקק באמצע. חילופי המקום יכולים להיות יותר טובים בכל הקשור לחולייה ההתקפית, אבל לא פלא שבמשחק הנוכחי אין להולנד יותר מידי מוטיבצייה. הכי חשוב עבורה זהו השער של ואן-פרסי וכל הכבוד למאמן שנתן לו לפתוח בהרכב היום כדי להוריד חלודה. היה מהלך לא רע בכלל של כדורגל, החל מהמסירה של ואן דר-וארט, דרך ההטעייה של קאוט שהשאיר לואן-פרסי שבעט טוב ברגל ימין. לטעמי במצב העניינים הזה אפשר להוציא את סניידר ולהכניס את אלייה, אפלאי או הונטלאר.

משחק מהנה מאוד בין יפן לדנמרק. לדעתי היפנים הרבה יותר טובים והם ראויים ליתרון, על-אף ששני השערים נכבשו מבעיטות חופשיות וזה מאוד מאכזב את הדנים, סביר להניח. הנבחרת הדנית לא תוכל לחולל מהפך ורק נס יעזור לה במצב העניינים הנוכחי. פרט לניסיון אחד של תומאסון, הנבחרת אובדת עצות. יפן משחקת כדורגל טוב מרגל לרגל כאשר הונדה מנווט. בניגוד לבעיטה החופשית הראשונה, בה סורנסן שגה כשעשה צעד מיותר ואיחר בזינוק, הבעיטה החופשית השנייה הייתה פנטסטית, אנדו שלח כדור מסובב בידיוק לרווח שבין הקורה לבין השוער שזינק יפה הפעם. כמעט אף שוער בעולם, אם בכלל, לא יכול להדוף כדור כזה.

9. Ryan Giggs11 Member

מה קורה לדנים?הם פשוט לא הופיעו כל כדור פשוט יפני מתנפל עליו ללא תגובה מהדנים.

10. מראדונה Member

אחת הנבחרות החכמות שיצא לי לראות.
    פשוט תענוג לראות אותם,כולם יכולים רק ללמוד מהם.להוריד את הכובע.

11. Fratelli d'Italia משתמשים של כבוד היכל התהילה

שני שערים מדהימים של יפן.

האירופאיות קורסות אך האמריקאיות והאסיאתיות מפתיעות את כולנו.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏25/6/10
  12. Robin Hood Member

סרג'יניו, אני חושב שאתה מגזים קמעה, שכן גם הדנים הגיעו למספר הזדמנויות טוב במהלך 15 הדקות הראשונות של המשחק (ולא רק להזדמנות אחת, כפי שכתב אחד המשתמשים פה). כיבוש השער השני גרם לדנים להתעסק יותר מדי בהתגוננות ופחות ביציאה חכמה להתקפה, ולכן ראינו פחות התקפות ראויות מצידם ב-20 הדקות האחרונות של המחצית. היפנים בהחלט משחקים מצויין עד כה מנצלים משחק הגנה ומרכז שדה מאוד לא מדוייק ולא אגרסיבי מצד הדנים, מתמסרים היטב ובדיוק רב, ומשחקים עם סבלנות ונחישות רבה. הונדה הוא בהחלט השחקן הבולט ביותר במגרש עד כה. היתרון שלהם מוצדק לחלוטין ושני השערים שהם הבקיעו היו מהיפים בטורניר זה.

אני חושב שהמשחק הזה הוא בין הטובים ביותר בטורניר הזה עד כה. הדנים אומנם פחות טובים מנבחרת יפן, אבל אני לא חושב שהכל אבוד מבחינתם. אם הם יחזרו לשחק כפי ששיחקו בתחילת המחצית הראשונה הם עשויים ליצור הזדמנויות מספקות על מנת לצמק את השער, ובמצב של 1-2 הכל יהיה פתוח שכן הדנים ימשיכו ללחוץ ולהתקיף בעוד היפנים כנראה יתרכזו יותר בהתגוננות וביציאה להתקפות מתפרצות. אין ספק שקשה לראות את הדנים חוזרים מהפיגור הזה לניצחון 2-3, בטח ובטח בהתחשב בכך שיפן משחקת בצורה חכמה, יעילה וטובה עד כה, אך כמאמר הקלישאה, היו דברים מעולם.

נערך לאחרונה ב: ‏25/6/10
  13. Rudess Member

איזה קטעים עם הארי רדנאפ במחצית , מראים את מורטן אולסן מחטט בפתקים על הספסל במהלך המשחק, גארי ליניקר שואל: "מה לדעתכם הוא עושה?" והארי רדנאפ: "הוא בטח מסתכל בהזמנה של ה- Fish and Chips שלו. :aaarofl:

14. Rudess Member

יש רצוי ויש
    http://www.fifa.com/imgml/tournament/worldcup2010/players/xl/198751.Xxx

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

15. riquelme1 Member

אחלה שחקן הונדה, התרשמתי מימנו גם בליגת האלופות ובמפגש נגד סביליה. לא איזה עילוי יוצא דופן, אבל צומח לנו יורש לשונסוקה נאקמורה, אפילו טוב יותר.