בית"ר ירושלים 08/09: גאידמק נשאר לעונה נוספת

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Don Joan Roman, ‏8/7/08.

1. Don Joan Roman Member

בית"ר ירושלים 2008/2009

http://img338.imageshack.us/img338/386/17pc1yr0.Xxx

עונת 2007/2008 עבור בית"ר ירושלים:

עם יצחק שום המנוסה(אך ללא תארים משמעותיים בכדורגל הישראלי) על הקווים וגיורא שפיגל כמנהל מקצועי החלה בית"ר ירושלים את עונת 2007/2008 עם צמד משחקים במוקדמות ליגת האלופות מול פ.צ קופנהאגן הדנית, אולי בגלל החוסר בחלוץ, אולי בגלל החתמות שגויות ואולי בגלל חוסר מזל הפסידה בית"ר בסיכום 2 המשחקים בתוצאה 2:1 (0:1 לקופנהאגן במשחק הראשון בדנמרק, 1:0 לבית"ר ב"טדי" ושער שיוויון של הדנים בהארכה שלח את הירושלמים הביתה) והודחה מהמשך המשחקים באירופה, רבים ציפו לנפילה מנטלית של אלופת המדינה אך יצחק שום וחניכיו פתחו בסערה, ניצחון 3:0 במחזור הראשון על בני יהודה השכיח את כל הביקורות והקבוצה החלה במסע שבסיומו היא שמרה על תוארה וזכתה שוב באליפות המדינה בצורה מעוררת כבוד
    ההצלחה בליגה הובילה להצלחה גם במפעל גביע המדינה, לאחר 19 שנים שחונות הצליחה בית"ר לשים ידה על גביע המדינה ולהשלים דאבל היסטורי למועדון, תוך כדי שהיא גוברת בסיבוב ט' על בני סכנין(בעיטות הכרעה מ11 מטרים), בשמינית הגמר על אח"י נצרת(3:0 בעילוט), ברבע הגמר על הפועל כפר סבא(3:2), בחצי הגמר על מכבי נתניה(1:0 בהארכה) ובגמר על הפועל ת"א (5:4 בפנדלים לאחר 0:0 בתום 120 דקות).

זהו היה גם דאבל היסטורי למאמן יצחק שום שהגיע לבית"ר ללא תארים בזירה המקומית וסיים את העונה עם שתיים.

http://img84.imageshack.us/img84/8880/asddsaqr2.Xxx

חוגגים זכייה בגביע המדינה.

עונת המלפפונים 2008/2009

לאחר שסקרנו בקצרה את העונה הקודמת של בית"ר ירושלים, על האכזבות, השמחות, התארים וכל שאר הירקות, אפשר לדבר על העונה שבפתח, בית"ר ירושלים כמו בכל חלון העברות מאז הצטרף ארקדי גאידמק לקבוצה נמצצאת חזק בעניינים, הן בעוזבים והן במצטרפים, אז במה נתחיל? נראה לי שבעוזבים.

עזבו את הקבוצה

2 מהשחקנים היותר משמעותיים באליפות של בית"ר ירושלים עזבו את הקבוצה ועברו לשחק בחו"ל, מדובר בקשר הישראלי המצטיין גל אלברמן אשר כבש בעונה שעברה שבעה שערי ליגה ובישל ארבעה נוספים שחתם הקיץ בבורוסיה מינשנגלדבאך הגרמנית וישתף פעולה עם אקס מכבי חיפה וחברו לנבחרת ישראל, המתאזרח: רוברטו קולאוטי ובחלוץ הפורה מרקוס רומולו אנטונלי שהתחיל בסערה אך דעך בהמשך הליגה(12 גולים ושלושה בישולים), בנוסף עזב את הקבוצה השחקן הזר סזאר ג'וניור ויסה(שער ובישול) שהושאל לקבוצת הפועל פ"ת שם ישתף פעולה עם בית"רי נוסף: אבי ריקן ששיחק בעונה החולפת בהרצליה, בנוסף אליהם עזבו את הקבוצה גם המגן/קשר שי חדד אשר חתם בהפועל רמת גן והשוער שגיא שטראוס שעדיין לא מצא קבוצה.

הצטרפו לקבוצה

בסה"כ עזבו את בית"ר נכון לעכשיו 5 שחקנים(טוטו תמוז וחן עזריאל מתנדנדים) וכדי למלא את מקומם החליטו בבית"ר להשקיע בשלושה מוקדים עיקריים: קשר מרכזי שיחליף את גל אלברמן, קשר התקפי שיחליף את סזאר ויסה וחלוץ שיחליף את הברזילאי רומולו.

דאריו פרננדס - הקשר הארגנטינאי של פאניונוס נרכש על ידי בית"ר ב600 אלף יורו וחתם ל-3 עונות בצהוב שחור- פרננדס משחק על כל משבצות הקישור ההתקפי והאחורי ויהיה סוג של כולבויניק עבור המאמן יצחק שום שיוכל להשתמש בדאריו כאוות נפשו בכל תפקיד בו הוא יחפוץ להציבו.

משה אוחיון - הקשר הישראלי בן ה24 הגיע ממועדון ספורט אשדוד תמורת סכום של כ600 אלף דולרים (פלוס השאלת שחקן), אוחיון עבר חצי עונה מצויינת במדי מ.ס אשדוד וסייע לה משמעותית להינצל מירידה, את אוחיון ויכולותיו כולנו מכירים והשאלה היחידה שנותרה פתוחה היא: האם יצליח הכישרון האשדודי להיכנס לנעליו של שחקן העונה שעברה: גל אלברמן.

סבסטיאן "אל לוקו" אבראו - החלוץ של ריבר פלייט ונבחרת אורוגוואי היה המועמד המוביל מבין רשימה של שחקנים רבים להצטרף לבית"ר ירושלים ולהחליף את רומולו הברזילאי, החלוץ התמיר(1.93) נחשב לסקורר מחונן וכבש מספר דו ספרתי של שערים כמעט בכל קבוצה בה שיחק בדרום אמריקה, באירופה המזל שיחק לו קצת פחות והוא לא הצליח להטביע את חותמו על דפורטיבו לה קורוניה הספרדית שהשקיע בו בשנת 1997 כ11 מיליון דולרים, אבראו ינסה לתת לבית"ר יותר מאשר נתן רומולו במשחקי הליגה והגביע ובעיקר ינסה להביא אותה לראשונה בתולדותיה לשלב הבתים בליגת האלופות או לכל הפחות להצלחה בגביע אופ"א.

עוד הצטרפו: בלם קבוצת הנוער מתן בראשי, שלישית השחקנים המוכשרים של קבוצת הנוער בעונה שעברה וגם בעונה הנוכחית: עידן ורד, דן איידבינדר וטל משעלי, המגן המושאל ממכבי חיפה אלירן דנין והשוער אוהד סיידוף ששיחק בעונה שעברה ברמת השרון וישמש כשוער השלישי של הקבוצה, אוראל כהן עבר לקבוצת הנוער ויחליף שם את אריאל הרוש שעלה גם הוא לסגל הבוגרים וישמש בו כשוער שני לקאלה.

כמו בעונה שעברה גם השנה יעמוד על הקווים ב"טדי" המאמן יצחק שום שינסה לסגור שנתיים רצופות בקבוצה אחת לאחר המון שנים ובתקווה להיות המאמן היחיד ששורד בבית"ר ירושלים של ארקדי גאידמק יותר מ-2 עונות מלאות, יחד איתו ימשיכו כל הצוות המקצועי.

http://www.beitar-jerusalem.net/_media/userfiles/images/players/27_big.Xxx
    סבסטיאן "אל לוקו" אבראו, האם הרכש החדש יצליח לעזור לקבוצה להגיע לגבהים שלא טעמה?

שחקני המפתח:

כמו בכל קבוצת כדורגל יש שחקנים מובילים ויש שחקנים מובלים, יש שחקנים מרכזיים ויש משלימים, ויש כאלה שנחשבים ל"שחקני מפתח" שחקנים שללא יכולת טובה שלהם יהיה קשה לקבוצה להתמודד, בבית"ר של השנה לכל שחקן ושחקן יהיה משקל ואחריות להתפתחותה של העונה אבל השלושה שיצטרכו לבלוט מעל כולם ולהתעלות על עצמם הם:

דרק בואטנג - הגנאי המצויין יתחיל את עונתו השלישית בבית"ר ירושלים, אין זה פלא שמאז שנחת דרק בואטנג אצלנו הוא אחד משחקניה החשובים, המשמעותיים והבלתי ניתנים להחלפה של בית"ר ירושלים, הקשר הגנאי יצטרך להוציא מעצמו השנה הרבה יותר אחריות במשחקו, בעיקר במשימות האירופאיות של בית"ר שם חוסר זהירות יכול להיות קריטי, בואטנג שבעונה שעברה החמיץ את הגומלין מול קופנהאגן בשל כרטיס אדום מיותר לא יכול להרשות לעצמו להותיר את בית"ר בלעדיו גם השנה.

סבסטיאן "אל לוקו" אבראו - החלוץ האורוגוואי אמור להביא את הערך המוסף להתקפה הבית"רית, בשנה שעברה אחת מהסיבות לאי העפלתה של בית"ר הייתה החוסר בחלוץ זר שמתואם עם הקבוצה ולכן מתוך תהליך הפקת הלקחים הוחתם חלוץ כמעט חודש לפניי המשחק הראשון במוקדמות ליגת האלופות, אבראו אמנם יתאמן עם חבריו החדשים רק החל מה-7 ביולי, אבל 23 ימים זה מספיק זמן לחלוץ ברמתו של אבראו להיכנס לעניינים.

מיכאל זנדברג - אם לשם אירופה הביאו את הזרים הרי שהישראלים צריכים לתת את הטון בליגה ומיכאל זנדברג בתור אחד מהטובים, המוערכים והחכמים שבהם צריך להיות אחד מעמודי התווך של בית"ר, בעונה שעברה הישראלי המצויין נקלע לעונה חלשה מאוד בה לא תרם יותר מדיי לדאבל של בית"ר ירושלים, השנה אם הדברים בזירה האירופאית יילכו כמו שמצפים להם, לזנדברג יהיה חלק משמעותי מאוד, עונה טובה שלו יכולה לעזור לבית"ר להצליח בכל החזיתות, עונה רעה נוספת שלו תסבך את בית"ר ותאלץ שחקנים אחרים לתת אקסטרה.

http://beitar-jerusalem.net/_media/userfiles/images/players/9.Xxx
    מיכאל זנדברג, עונה טובה שלו תעזור לבית"ר להצליח בכל המפעלים.

מטרותיה של בית"ר העונה

בית"ר ירושלים כמו תמיד שואפת להשיג את כל שלושת התארים הארציים שלנו קרי: גביע הטוטו, גביע המדינה וכמובן אליפות המדינה כשהפעם היא מצפה לעשות יחד עם זאת גם מסע אירופאי מוצלח שיהנה את אוהדיה ואת כל הנוגעים והעוסקים במועדון ובפרט את הבעלים ארקדי גאידמק.

בשביל להשיג את המטרות הללו יוצאת הקבוצה ל-2 מחנות אימונים, האחד התקיים בהולנד והסתיים לפניי ימים אחדים, במחנה אימונים זה עבדו שחקני הקבוצה בעיקר על כושר גופני בכדי שיוכלו להגיע למשימות הקבוצה מוכנים וללא תירוצים, את מחנה האימונים השני אותו תקיים בית"ר בשוויץ היא תקדיש למשחקי אימון, טקטיקה וכו'.

סגל השחקנים המלא:
    שוערים: טברטקו קאלה, אריאל הרוש, אוהד סיידוף
    הגנה: כריסטיאן אלבארז, שמוליק קוז'וקין, דוד אמסלם, מתן בראשי, אריק בנאדו, שמעון גרשון, תומר בן יוסף, יואב זיו, אלירן דנין.
    קישור: דרק בואטנג, משה אוחיון, עידן טל, דאריו פרננדס, דן איידבינדר, מיכאל זנדברג, עידן ורד, אבירם ברוכיאן.
    התקפה: עמית בן שושן, טוטו תמוז, סבסטיאן אבראו, טל משעלי

דיון פורה ומהנה

יאללה בית"ר!

נערך לאחרונה ב: ‏8/7/08
  2. Voda_Coda Member

10 שחקנים סגל מהנוער..הרוב לא ממש יראו דקות, אבל עדיין..מספר יפה..משעלי בתפקיד חן עזריאל..
    דנין הולך להיות מושאל בטח..המגן הכי מפוספס בכדורגל הישראלי..

3. Don Joan Roman Member

קוז'קו כמובן יהיה המחליף של אלבארז והשנה הוא ישחק לפחות כמו ששיחק בעונה שעברה כי אלבארז מקסימום אחריי מוקדמות הצ'מפיונס ליג הולך לעבור ניתוח שישבית אותו לחודש ועוד חודש אימונים כך שיהיו לשמוליק חודשיים ומשהו להיות בהרכב במקומו של כריס.

אריאל הרוש לא הולך לשחק יותר מדיי כי קאלה זה השוער הבכיר, סיידוף שהא גם מהנוער בא סתם למקרה ששום יעדיף לתת לטברטקו לנוח באחד ממשחקי גביע הטוטו.

בראשי בעיקר ילמד מהנסיון של בנאדו, אמסלם וגרשון ויחכה להזדמנות גביע הטוטו אולי, לא רואה אותו משחק יותר מזה, יכול להיות שהוא יושאל אם נודח מול קראקוב.

דנין ישחק בעיקר בגביע הטוטו, הוא כבר הבהיר שהוא מעדיף להילחם על מקומו בבית"ר מאשר להיות מושאל.

אידבינדר ומשעלי הם שחקנים לשעת חירום, את רוב העונה הם יבלו בקבוצת הנוער.

ועידן ורד הוא התקווה של שום ושפיגל לקראת העונה הקרובה, למרות שאני לא ממש הייתי מעודד מזה כי התקווה של אשתקד התבזבזה על הספסל(חן עזריאל) למרות שאני חושב שורד יוכיח את עצמו יותר כי הוא בניגוד לחן לא פוזל למקומות אחרים ולכל מיני השאלות.

נ.ב אני מקווה שכל המושאלים שלנו ישחקו בהרכבים של הקבוצות שלהם, לפחות בהתחלה כדי שנוכל להתרשם מהם, בעיקר אני מדבר על שי ניסים בבני יהודה, אבי ריקן, חן עזריאל וסזאר ויסה בפ"ת ואיתן טיבי באשדוד.

סה"כ אני מרוצה מהסגל, רק ברק חסר לי שם.

4. Messinho Member

חייבים להחזיר את ברק לבית"ר כדי שהסגל יושלם...
    אבראו הוא שחקן מהסוג של רומולו ובגלל זה הוא צריך שחקן מהסוג של ברק לידו

קוזוקין לא מגן, הוא בלם, אבל בלם עם פוטנציאל עצום... אין לו את הקלילות הטכניקה והמהירות בשביל לשחק כמגן (מילא בליגה)

אלבארז חייב לדחות את הניתוח עד לאחרי צמד המשחקים מול ויסלה... אם לא נעבור שיעשה את הניתוח ואם נעבור אז נצטרך לראות מה ההגרלה.. אם נקבל קבוצה כמו ברצלונה בסיבוב השלישי אז שיעשה את הניתוח.. גם ככה יהיה לו מספיק זמן להחלים

ד"א
    אחלה השקעה אחי

5. Don Joan Roman Member

האמת היא שקוז'וקין הוא גם בלם, גם מגן ימני, גם מגן שמאלי וגם קשר אחורי, שחקן מאוד רב גווני, גם אני מעדיף אותו כבלם אבל אם אלבארז לא יוכל לשחק נגד קראקוב הוא האופציה הטובה ביותר.
    בטח שיותר טובה מאשר להביא את שווילי שווילי

6. Messinho Member

מגרלשווילי הוא שחקן פשוט גרוע מכל הבחינות... הוא איטי ועושה חורים בלי הפסקה..
    היה לו ה רבה מזל עם זה שהוא יצא לחו"ל.. (קצת מזכיר את דודו אוואט לעומת דוידוביץ').. ככה שהאופציה שלו לא צריכה להיות על הפרק

במקרה ואלבארז יחליט לעשות את הניתוח אז אני חשוב שהמחליף האופטימלי שלו יהיה אלירן דנין.. כשזיו יעבור לצד ימין (ששם הוא הרבה יותר טוב)

ד"א
    לא הבנתי למה הכנסת את מיכאל זנדברג באותה שורה עם דרק ואל לוקו כ"שחקן מפתח" אחרי העונה הגרועה שלו שהוא בילה בה בעיקר על הספסל
    יש בבית"ר שחקנים שהרבה יותר ראויים ל"תואר" הזה

7. Don Joan Roman Member

דווקא בגלל העונה האחרונה שלו ודווקא בגלל שאבראו ודרק הם שחקנים מרכזיים בעיקר לאירופה, זנדברג שעליו נראה לי שבונים קצת פחות בקטע הזה יצטרך לתת את הטון בליגה ולהוביל שם את בית"ר במקרים שבואטנג וטל ייעדר מסיבות כאלה ואחרות, כמובן שיכולתי לשים גם את אבירם ברוכיאן ומשה אוחיון ודאריו פרננדס אבל אני חושב שמבין כולם, בית"ר הכי תלויה בנושא הזה במיכאל זנדברג כי תגיד מה שתגיד, השם שלו עדיין מרתיע יותר.

8. beitar4ever Member

ראשית השקעה גדולה ,כל הכבוד לך!
    עכשיו ניגש לדיון הרציני , מי יפתח במקום אלברז במידה והוא ייעדר מהמשחק.
    אני אישית חושב ששמואל קוז'וקין הוכיח את עצמו ,אם זה בגביע המדינה, ואם זה בגביע הטוטו שהוא מספיק ראוי לפתוח בהרכב, ואני חושב שבמידה וכריס ייעדר אני לא יחשוש ממש מחסרונו מכיוון שמחליפו הוא שחקן כישרוני מאוד שמפגין המון ביטחון עצמי במשחקים למרות שהוא לא שחקן ותיק ,אז ככה שאין מה לדאוג בנוגע לזה.
    ועכשיו בקשר לנושא אחר, נושא הצעירים שעתה עלו מהנוער לבוגרים. אני חושב שרבים מהם לא ייקבלו דקות משחק השנה לכן היה מוטב להשאיל כמה מהם שיתחשלו קצת בליגה ואז להחזירם לקבוצה לאחר עונה.

9. Voda_Coda Member

אני לא בטוח שיתנו לקוז'וקין לשחק אם אלברז לא יהיה כשיר..לא בטוח ששום יסמוך על כל כך..שחקן צעיר, חסר ניסיון אירופאי ובכלל..אם הוא יעלה הפולנים יפעילו הרבה מאוד לחץ על האגף הזה של בית"ר וזה יכול לעלות לבית"ר באירופה..

בקשר לצעירים האחרים, הם ישארו אם בית"ר תישאר באירופה כדי שהסגל של בית"ר יהיה מספיק רחב..שחקנים שיכולים לשחק בנוער, ירדו לנוער..ושחקנים שיותר מדי מבוגרים יושאלו לקבוצות אחרות..

10. Dimitar Berbatov Member

אני דווקא מסכים לגבי זנדברג, הוא שחקן מאוד משמעותי. הוא נתן עונה חלשה מאוד אחרי עונה ראשונה מצוינת, היה הרבה יותר אקטיבי ויעיל מהאגף השמאלי, בישל הרבה שערים (אם אני לא טועה היה מלך הבישולים אשתקד) והשנה - שחקן אחר לגמרי והעובדה שבן שושן לא מעט פעמים הועדף על פניו רק מחזקת כמה הוא דעך. חשוב מאוד מאוד שהוא יחזור לעצמו. אני לא מחזיק מבן שושן, וזנדברג יכול לתת את הדומיננטיות שהיתה חסרה לי השנה באגף שמאל.

אגב, הייתי מוסיף את דריו פרננדז שהוא מבחינתי עדיין תעולמה. שחקן שעבר המון קבוצות בשנים האחרונות, שחקן לא יציב והוא בא לעמדה מאוד קריטית. הוא מזכיר לי מאוד באופי ובסגנון משחק שלו פרננדז אחר, פבריס, אני מקווה שהוא יתן יותר מהצפרתי, אם כן אוחיון יכול לחלום על דקות משחק.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏8/7/08
  11. Don Joan Roman Member

דאריו דווקא היה 3 שנים רצופות בפאניונוס.
    הוא שחקן חם מזג אבל להשוות בינו לבין פאבריס בנושא הזה זה פשוט עוול לדאריו, בעוד פרננדס מנתב את חום המזג שלו לדברים רעים, אצל דאריו לפחות לפי מה שאומרים עליו אוהדי פאניונוס זה מתבטא במלחמה חסרת פשרות על הדשא.

וזה טוב לנו, שחקן אגרסיבי כזה, אם מבחינה טכנית הוא ייתן גם 60 אחוז ממה שפאבריס יכול לתת אז הרווחנו ובענק כי פאבריס פרננדס שחקן עם איכויות ענקיות אבל עם תעלה בראש.

12. Dimitar Berbatov Member

אני דווקא ראיתי כמה סרטונים שבהם הוא ניתב את המזג החם שלו לדברים רעים. בכל מקרה אני מקווה שהוא יתרכז בלשחק כדורגל ושלא יהיה המשוגע התורן, מספיק יש את קאלה.

13. Don Joan Roman Member

אני גם יכול למצוא לך כמה פעמים שבואטנג עשה דברים מכוערים, לכל שחקן בעולם יש מעידות וגם לדאריו פרננדס, בגדול הוא שחקן שמנתב את המזג החם שלו לתועלת הקבוצה.

14. Messinho Member

דברת עם אוהדים של פאניונוס?
    אם כן, מה הם ספרו עליו? הוא שחקן טכני? שחקן מהיר ? דריבליסט?

15. Don Joan Roman Member

לא דיברתי איתם בטלפון או משהו אבל ביררנו (אני וחברי לבית"ר נט) קצת לגביי פרננדס בכל החלונות האפשריים כולל אוהדי פאניונוס והם מספרים על שחקן עם טכניקה טובה, הרמות ובעיטות חופשיות טובות אבל בעיקר הם סיפרו עליו שהוא לוחם אמביציוזי שנותן הכל למען הקבוצה שלו, הם סיפרו שהם היו מאוד מעוניינים שההנהלה תשאיר אותו אבל בגלל שנשארה לו עונה אחת בחוזה והוא לא אמר חד משמעית שהוא מוכן לחתום לחוזה נוסף (היו שמועות שאולימפיאקוס, א.א.ק אתונה ופנאתיניקוס רוצות אותו) אז הם העדיפו למכור אותו לכל המרבה במחיר ובית"ר כנראה הייתה הקבוצה שעשתה זאת.

בגדול יש לנו כאן שחקן טוב, גם באימונים ובמשחקי אימון הוא מציג יכולת טובה עם מלחמה חסרת פשרות ומשחק חזק ואגרסיבי אבל הכל ברמה הרצויה.