בית"ר ירושלים 08/09: גאידמק נשאר לעונה נוספת

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Don Joan Roman, ‏8/7/08.

1. Igi Member

ברק יצחקי יהיה שחקן בית"ר ירושלים בעונה הקרובה

ברק הוא שחקן ובן אדם שמאד אהבתי ובאמת שחשבתי שיש לו אופי הרבה יותר חזק ממה שהוא מציג. המהלך הזה עוד יותר מטומטם מזה של קטן, כי ליצחקי עוד לפחות יש עתיד באירופה...

בכל מקרה, מה בדיוק התפקיד של פרננדז? קיצוני או קשר מרכזי?

2. Cup of Tea Liverpool, UK

יצחקי שחקן גדול. אם הוא יחזור הרווחתם בענק!

3. Messinho Member

Igi
    תעשה טובה תפסיק להיות מושפע מהתקשורת

בית"ר קבוצה הרבה יותר טובה מגנק מבחינה מקצועית...

בטח אתה מאלה שחושבים "שבבלגיה מתאמנים יותר חזק והכל מקצועני ומשם קל לצאת לחו"ל ובלה בלה בלה"... הכל חרטא, עובדה שברדה לא עבר קבוצה למרות העונה הגדולה שנתן

בלגיה זאת מדינה מגעילה, אפורה ומשעממת וכך גם הליגה שלהם..
    הקטע שגם הליגה שלנו חלשה מבחינה מקצועית אבל כאן לפחות הוא כוכב על

האמן לי שאם הוא היה משחק בגרמניה\איטליה\ספרד\אנגליה או אפילו הולנד הוא לא היה ממהר לחזור.. אבל בלגיה?

בקיצור אני חושב שהוא עשה צעד חכם מאוד ואני אומר את זה בשיא האובייקטיביות.

איך זה משפיע על בית"ר?
    טוב אז אם הוא יציג את היכולות שאנחנו מכירים אז בית"ר זכתה בשחקן ההתקפה הישראלי הכי טוב אחרי יוסי בניון (לדעתי)
    אבראו היה צריך שחקן מהסוג של יצחקי על ידו ואני חושב שאם הם יצליחו ליצור תיאום טוב יהיה לבית"ר חוד קטלני.

התרחיש השני שיכול לקרות זה שיצחקי יהיה יניב קטן 2... נקווה שזה לא המקרה.

נערך לאחרונה ב: ‏13/7/08
  4. Igi Member

מושפע מהתקשורת? איך היינו מסתדרים בלי ההסקת מסקנות הגאונית שלך? באמת שאין לי מושג.

"בטח אתה מאלה שחושבים "שבבלגיה מתאמנים יותר חזק והכל מקצועני ומשם קל לצאת לחו"ל ובלה בלה בלה"... "
    מה זאת אומרת "אלה שחושבים"? זו האמת, איך בדיוק אפשר לחשוב על משהו אחר?
    בלגיה היא מדינה שעולה על ישראל בכל פרטמר מקצועי. אם זה ברמת המתקנים, רמת הרצינות, רמת השחקנים, או רמת המשחק. אם אתה חושב אחרת, אין לך מושג על מה אתה מדבר. נכון שבלגיה זו לא אנגליה והוא לא משחק בליגה הטובה בעולם, אבל לחזור לבית"ר ירושלים במצב הזה... כמו שאמרתי, חשבתי שהוא בן אדם קצת יותר חזק ויוכל לסבול את האפרוריות של המדינה הזו והגעגועים הביתה.

אגב, אם כבר הזכרת את ברדה, אתה רק צריך להסתכל עד כמה המשחק שלו התקדם בליגה הבלגית ולהבין למה זו ליגה שעולה על שלנו בכמה רמות.

5. Voda_Coda Member

אולי בית"ר קבוצה יותר טובה..אבל בגנק הוא ישחק נגד קבוצות יותר טובות..ויש שם יותר חשיפה...לך תדע בית"ר תעוף נגד קרקוב..יצחקי אכל אותה אם בית"ר עפה..
    אני באמת מקווה בשבילכם שהוא לא יבוא ויהיה קטן2..

חבל יצחקי, חבל..

6. Messinho Member

אתה באמת חושב ששחקן בגיל 27 בערך פתאום יכול להפוך לשחקן יותר טוב רק בגלל שהוא מתאמן חצי שעה יותר?
    שמע, ההגנות של רוב הקבוצות בליגה הבלגית ובמיוחד של גנק הן פשוט בדיחה מהלכת... ועוד לא דברתי על השוערים הגרועים שיש שם.
    אני לא בטוח שבית"ר ומכבי פחות טוב מאנדרלכט שזו הקבוצה הכי גדולה שם..
    אבל מגנק בית"ר הרבה אבל הרבה יותר טובה.

אם בית"ר תנצח את הפולנים יצחקי יהיה אפשר להגיד ב100% שהוא עשה בשכל...

7. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אם יצחקי חוזר לבית"ר הוא חוזר אחורה, אין מה לעשות.
    בית"ר אולי קבוצה טובה מגנק אבל לשחק בליגה בלי רמה פה לא תקדם אותו לשום מקום, אין כאן תרבות כדורגל, שחקנים יוצאים לבלות לפני משחקים, משחקים מול יריבות לא יריבות, מתאמנים בתנאים תת רמה, זה לא כדורגל רציני, בטח לא למישהו ששואף להגיע לאיפשהו בקריירה. אם יצחקי חוזר אחורה הוא מתפשר על קריירה רגילה, ללא הצלחות רציניות, כי פה הוא כוכב, אבל בינינו... כוכב בליגה שלנו זה לא כזה ביג דיל... תשאלו את יניב קטן וזנדברג שהיו פה כוכבים, נשארו פה והפכו לשחקנים שכבר לא סופרים אותם ברמות הבינלאומיות.

8. Messinho Member

אם בית"ר לא תעבור את הפולנים זה עוד נתון לויכוח אם הוא חזר אחורה או לא
    אבל אם בית"ר יעברו אותם אני לא חושב שיהיה צודק להגיד שיצחקי חזק אחורה

9. לירן מנהל כללי מנהל כללי

הכל זה בדיעבד......... אם בית"ר תגיע לשלב הבתים ויצחקי ייתן שם הופעות בלתי נשכחות אז ברור שהוא עשה לעצמו שירות טוב שחזר לבית"ר. אבל לבנות את החזרה שלך לבית"ר בשביל לשחק 4 או 5 משחקים באירופה? לא רציני.

10. Raulito Madridista

חבל מאוד מבחינת יצחקי. הוא השתלב נהדר בגנק, הרבה יותר מהר ממה שחשבתי. לדעתי הוא היה צריך להמשיך בגנק לפחות עוד עונה, זו הייתה אמורה להיות השנה שבה הוא עושה את קפיצת המדרגה בדרך לקבל הצעה מליגה טובה יותר. את השלב הקשה של להשיג אמון מהמאמן(מקום בהרכב) הוא כבר עשה. גם אם בית"ר תודח מאירופה הוא יוכל להשיג חוזה טוב במידה וירשים בצורה יוצאת דופן בליגה, אבל מגנק היה לו הרבה יותר פשוט. אני חשבתי שיש לו את האופי להתמודד עם הבעיות כמו ריחוק מהמשפחה ועוד. כנראה שהאהבה שלו לבית"ר מאוד מאוד חזקה. בכל-אופן, יצחקי עדיין מאוד צעיר ויהיו לו עוד אפשרויות לצאת לחו"ל.
    אני חושב שלמרות שבית"ר קבוצה חזקה יותר מגנק, שבבלגייה הוא היה עושה התקדמות גדולה יותר, בעיקר מהבחינה הפיזית, שזה דבר חשוב מאוד כדי לשחק בליגות הטובות יותר באירופה. תראו את אליניב ברדה, איזה שיפור עצום הוא עשה בגנק. ברדה היה שחקן מחמיצן שיודע לבעוט רק ברגל אחת, והיום הוא כובש הרבה יותר שערים. התנועה שלו לעומק הפכה לעוד יותר טובה מאשר בעבר, גם משחק הראש השתפר. גם אני בהתחלה זילזלתי וטענתי ששחקנים לא צריכים לברוח מפה בכוח, אבל הודתי בטעותי.

מבחינת בית"ר ירושלים זה יוצר עומק בלתי-אדיר בסגל, אבל אני חושב שיש גבול לתחרות. אחד משחקני החלק ההתקפי חייב להימכר. אני קיבלתי את הרושם ששום לא בידיוק יודע מה הוא רוצה לעשות, הוא דוגל בגישה של 'למה לא להביא את שחקן X אם אפשר?'. במרכז השדה, במידה ופרננדס יוכח כשחקן טוב ויציב, אז לבית"ר יש מחליף ברמה גבוהה על הספסל בדמותו של אלברמן. בחלק הקדמי בכלל יש בלאגן. אבראו, יצחקי, תמוז, בן-שושן, זנדברב וברוכיאן מתחרים על שלוש עמדות.

11. Messinho Member

מסתמן שזה ההרכב שבית"ר תשחק בו באירופה:

קאלה
    זיו גרשון בנאדו אלבארז
    טל בואטנג
    פרננדז
    זנדברג יצחקי
    אבראו

4-3-3

12. Dimitar Berbatov Member

פרננדז יכול לשחק בהרבה תפקידים - קשר אחורי, קיצוני, קשר מרכזי, אבל נראה ששום מיעד אותו להיות הקשר השלישי ביחד עם בואטנג וטל באמצע.

אני את דעתי על החזרה האפשרית של יצחקי אמרתי כבר, אנחנו לא צריכים אותו. הוא אמנם יכול לשדרג את הקבוצה ולעזור בצ'מפיונס, אבל זה יבוא על חשבון אחרים. אני לא רואה את בן שושן וברוכיאן מקבלים יותר מידי דקות משחק, בטח שלא כמו בעונה החולפת, אם יצחקי חותם. אני בהחלט חושב שהחלק הקדמי ללא יצחקי מצוין, עמוק ואיכותי. כמו שדור אמר, יש גבול לתחרות, 6 שחקנים כל-כך איכותים על שלוש עמדות זה טו מאץ'.

13. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

זה לא משנה אם יצחקי חזר מחו"ל אחרי שהייה בבלגיה, צרפת, ספרד או איטליה. במבחן האופי, המבחן שכל שחקן שרוצה לשחק באירופה צריך לעבור, הוא נכשל. כמו שהיה לו קשה המעבר לבלגיה, כך יהיה לו קשה פי כמה וכמה בליגות קשות יותר. מילא אם המעבר שלו היה נובע מכך שהוא מאמין שבית"ר קבוצה טובה יותר, אך כשקראתי ציטוט של סוכנו שאומר: "קשה לברק בחו"ל. הוא בודד ואין לו אף אחד". זה נשמע כמו אוי אוי אוי.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏13/7/08
  14. Don Joan Roman Member

מקווה מאוד שהנושא עם ברק ייסגר מהר והוא יצטרף אלינו למחנה האימונים בשוויץ ויתכונן איתנו כמו שצריך למוקדמות הצ'מפיונס ליג, עם ברק יצחקי הקבוצה שלנו תהפוך לקבוצה שלמה, קבוצה שיש לה שחקנים מנוסים טובים מאוד, שחקניי ביניים טובים מאוד ושחקנים צעירים טובים מאוד שלכל אחד מהם יש תכונות שמשלימות את התכונות של האחר ויכולות לעזור לשחקן האחר להיות טוב יותר כשאני במיוחד מדבר על הצמד החדש שמתסמן יצחקי את אבראו, אם זנדברג יחזור לכושר הטוב שלו מלפניי שנתיים וברוכיאן ימשיך להיות סקורר כמו שהפך להיות בשנה החולפת אין לי שום ספק שהשנה נהנה מבית"ר אפילו עוד יותר מאשר נהנו ממנה בשנה שעברה.

בקשר לכל הטענות כנגד ברק, גם על גל אלברמן אמרו שהוא עשה טעות ושמבית"ר הוא לא יוכל להתקדם והפלא ופלא הוא נמצא באחת מקבוצות הפאר בגרמניה, אין לי שום צל של ספק שגם ברק יגיע לאחת הליגות הטובות בעולם גם דרך בית"ר ירושלים.

מה שכן נכון זה שהמתקנים שם הם פי עשר יותר טובים מפה, רק המתקן אימונים של ראסינג גנק, להזכירכם מקום 10 בבלגיה אשתקד הוא גדול ואיכותי יותר מהמתקנים של בית"ר, חיפה, מכבי והפועל גם יחד, על רמת האימונים ועל אורכם אני בכלל לא מדבר, שמעתתי מברק איך עובר עליו יום אחד בגנק מבחינת אימונים ונגנבתי, חבל שזה מקום כ"כ נטוש ונידח ושלא היה לו שם אף חבר לצאת איתו (ברדה היה עסוק יותר באישתו ובילדים ובצדק רב) אז ברק השתעמם טיחו והעובדה שהם אפילו לא באופ"א ולא שואפים בכלל להתקדם למעלה הביאה אותו לשבירה ולהחלטה לחזור הביתה, אין לי שום ספק שאם ברק יכיר מישהי בקרוב ויבחר להתחתן איתה ואז יעבור לאירופה הוא יצליח שם ובענק כי הוא פשוט שחקן עם טונה של כישרון ועוד הרבה יותר רצון לעבוד ולהתקדם.

נערך לאחרונה ב: ‏13/7/08
  15. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

הנקודה כאן היא שגם אם יצחקי יחזור לשחק בחו"ל, ויש סיכוי לא קטן שהוא יעשה זאת בתקופה הקרובה, אני עדיין אחשוב שהוא עשה טעות שהוא עזב. גם בניון, לדוגמא, חזר לבסוף לחו"ל, והנה, הוא גם משחק בליברפול ומצליח שם לא רע. יש למשהו ספק שאם היה נשאר באייאקס הוא היה כעת שחקן טוב יותר?
    כמובן שזאת ספקולציה גדולה, אך אני חושב, שגם אתה תסכים איתי, שבעוד כמה שנים, אולי כשברק יהיה בקבוצה גדולה יותר, הוא ייסתכל על עזיבת המושבה הבלגית כצעד שלא בדיוק קידם אותו.