בית"ר ירושלים 08/09: גאידמק נשאר לעונה נוספת

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Don Joan Roman, ‏8/7/08.

1. JR-Riquelme Member

יצחקי היה מאוד מאוד חסר לבית"ר. ובטח שלא עמית יכול למלא את החלל שהוא השאיר, הוא פשוט לא מספיק טוב ואיכותי.
    עכשיו הסיכויים של בית"ר גודלים הרבה יותר, היא נראית כעת כמו קבוצה שלמה...

בנוגע להחלטה של ברק-לדעתי החלטה נהדרת, ראה שלא הולך בגנק, אין סיבה סתם להישאר שם ואפילו להתייבש. אני מאמין שאם היה הולך לו לא רע הוא היה נשאר, אבל אם החליט לחזור זה לא רק בגלל ליגת האלופות. אני מאמין שעוד הזדמנות באירופה הוא כבר יקבל.
    הניסיון הכושל שלו באירופה אני מאמין רק יחשל אותו.

2. Don Joan Roman Member

אני לא חושב שברק יחשוב מתישהו שלחזור לקבוצה שהוא אוהב ושהאוהדים שלה חולים עליו זו טעות, בטח אם הוא יתקדם משם לקבוצה טובה יותר מראסינג גנק.

מה שבטוח שמבחינתו כרגע זו הייתה טעות לחזור לבית"ר, אבל אולי כמו שזה השתלם לגל אלברמן זה ישתלם גם לברק.

JR-Riquelme - חשוב להזכיר שברק יצחקי לא נכשל בבלגיה מבחינה מקצועית, ההפך הוא הנכון, בחצי שנה שלו שם בלי לעבור הכנה עם גנק ובלי להכיר אף שחקן חוץ מברדה וגם עם 2 פציעות שמנעו ממנו לשחק כמה משחקים הוא סיים עם שלושה שערים, שלושה בישולים ועוד הרבה רגעים שאוהדי גנק נהנו מהם וראשי גנק מאוד רצו להשאיר אותו אצלם, הם הציעו לו כרטיס טיסה חופשי לישראל כדי שיוכל לטוס כמה שבא לו לבקר את המשפחה, הציעו לשכן אותו בבית גדול יותר, לשדרג לו את המרצדס שלו למכונית יותר יוקרתית וגם לפתוח לו את החוזה ולהעלות את שכרו, אבל הבחור החליט סופית שהוא רוצה לחזור לבית"ר ירושלים ולמרות חוסר הרצון שלהם ראשי גנק הסכימו לשחרר אותו, כמובן שהכל בכפוף לכך שהם יחזירו את מה שהם השקיעו עליו.

נערך לאחרונה ב: ‏13/7/08
  3. oFiRzZz Member

דווקא הוא היה סביר לגמרי שם .
    אמנם לא כל תרגיל שהלך לו פה , הלך לו שם אבל הוא השתלב יפה בהרכב של גנק , בישל והבקיע כמה גולים.
    אז נכון שלא הלך לו כמו ברדה (אל תשכחו שהוא שיחק רק חצי עונה לעומת העונה של ברדה) .
    טעות , טעות , טעות .

אגב , אלון חרזי , אני מסכים איתך .
    עם הכשרון של ברק אני מאמין שהוא יצא שוב לחו"ל (אני מקווה לא לנחס אותו ושיהיה קטן 2 ) , אבל כמו שאמרת במבט לאחור הוא יבין שהחזקרה לביתר הייתה בשבילו טעות .

4. JR-Riquelme Member

יש דברים שלא אני ולא אתה יודעים...
    לא כל מה שרואים במגרש זה מה שקורה.

אני לא מאמין שהוא יחזור לישראל אם הוא יראה שהקריירה שלו מתפתחת לאנשהו

נערך לאחרונה ב: ‏13/7/08
  5. oFiRzZz Member

כנראה שזה לא קשור ליכולת שלו על המגרש..
    פשוט זו המנטליות השיראלית שדיברתי עליה בדיון של נתניה. .
    על מה שקשה - מוותרים .

6. Number 8 Member

זאת אומרת שהכל תלוי בארבעת המשחקים במוקדמות ליגת האלופות. אם בית"ר תעפיל לשלב הבתים, כולם יגידו שיצחקי עשה החלטה נכונה שהחליט לחזור לארץ, אבל אם היא לא תעפיל, יצחקי עשה טעות ענקית שחזר לארץ. זו טיפשיות לתת לארבע משחקים "להחליט" על המשך הקריירה שלך.

הבעיה שלי כלפי יצחקי היא שהוא נכשל במבחן האופי. זה לא שהוא נכשל מבחינה מקצועית ולא קיבל דקות, כמו יניב קטן למשל, אלא הוא דווקא שיחק די הרבה והצליח מבחינה אישית. מה שעוד יותר מעצבן אותי זה הסיבה לכך שיצחקי עזב את בלגיה, על פי סוכנו: "אין לו אף אחד". הקלישאה הישנה מתאימה כאן בול - קצת קשה אז נשברים? בראיון שהיה עם פיני בלילי לא מזמן, הוא אמר שהחיים החברתיים בטורקיה לא קלים. אין לו שם כמעט אף אחד. לוח הזמנים שלו די קבוע - אימון ואז טלויזיה, אימון ואז טלויזיה, אימון ואז טלויזיה. ועדיין, הוא לא נשבר, נשאר לשחק בטורקיה, ולא פלא שהוא השחקן הכי חשוב בקבוצה שלו.

יכול להיות שבעוד כמה שבועות נגיד שיצחקי עשה בשכל שחזר ארצה, אבל הכל בדיעבד. אני חשבתי שברק יצחקי יכול להצליח באירופה ולהגיע עד מהרה לליגות הגדולות, שיש לו את היכולות לעשות את זה מכל הבחינות, ומסתבר שטעיתי בקשר אליו. כרגע אני חושב, בלי שום קשר למשחקים במוקדמות, שהוא עשה את הטעות הגדולה של חייו שיכולה לעלות לו בקריירה האירופאית שלו.

7. BeitaReaLiverpool Member

אני לא חושב שהדלת לאירופה תיסגר בפני ברק. אם הוא חוזר לארץ, בין אם אנחנו עולים לליגת האלופות ובין אם לא, יהיו מועדונים באירופה שיירצו אותו. הכל תלוי בו בסך הכל.

8. shabaaz Member

לדעתי יצחקי עשה את טעות חייו.
    בניגוד לשחקנים שנכשלו קשות הוא היה על גל של הצלחה ושמו עליו את העין מאירופה.וזה לא קורה כל יום לשחקן ישראלי.ואת זה הוא היה צריך להעריך מעבר לכסף או כל דבר אחר.
    אי אפשר לדעת אם תהיה פעם הבאה.כי יש שחקנים שרוצים וכשזה בא לא הולך ואז מצטערים על הפעם שיכלו.ככה זה כדורגל.
    כי רסמי:מה יש ליצחקי בארץ שהוא לא השיג?אם שחקן מגדיר את פסגת השאיפות שלו כליגת העל אז זה מצביע על הרמה המנטיל הירודה שלו.ושאף אחד לא יתכחש לזה,כי אם בית"ר הוא יכול מקסימות להגיע לאלופות לא יותר.עם מועדון אחר הוא יוכל לממש את הפוטנציאל שלו כאינדבידואל ולהגיע רחוק.כשבנאדם מוותר על זה הוא פשוט מנמיך ציפיות מעצמו(לא רוצה לעבוד קשה,מתגעגע,לא משנה מה).

לגבי בית"ר:עשו החתמה גדולה,ולדעתי גם טעות.את הצ'אנס שיצחקי קיבל גם בן-שושן,עזריאל ותמוז שהם כשרונות לא פחות גדולים היו צריכים לקבל.
    בזמנו שום עשה את אותו דבר במכבי חיפה-הוא שחק את הרוטציה על אותו ציר.מאחר ושום פשוט לא יודע לשחק עם הרכב שני ולא יודע לאלתר תוך כדי משחק.יש לו תבנית אחת וזהו.ככה זה שום.
    אין ספק שהחתמות כאלו יפגעו ברוטציה של בית"ר,כי כשמחתימים שחק אחד כמו אבראו זאת החתמה נכונה שגם יכולה להוכיח את עצמה בליגה,אבל שמחתימים עוד חלוץ איפה ישחקו כל השאר במקרה שבית"ר לא תעפיל לאופ"א או לאלופות?
    בבית"ר כבר לקחו כמובן מאליו את העובדה שהם יעברו קבוצות שגדולות עליהם ב-10 מידות(ואני כמובן לא מדבר על קראקוב...עזבו את קובהאגן).לסיכום:לדעתי ההחתמה הזאת היא לא עניינית לחלוטין.

9. beitar4ever Member

יצחקי לא עשה שום טעות זה לא שהוא עומד לסיים את הקריירה . מספיקה עונה אחת כמו שהוא עשה בבית"ר לפני העזיבה לבלגיה והוא עוד פעם ייחטף לאירופה .
    אולי זה שהוא עזב אחרי חצי עונה זה באמת מראה אולי על נקודת שבירה אצלו, אך הדבר לא אומר שכל הדלתות ייסגרו בפניו.
    נעזוב לרגע את יצחקי , זה חיזוק מעולה לבית"ר ואני מאוד שמח על כך שהוא בא לסגור את תנאיו בבית"ר, זה שחקן שאני מאוד מחובר אליו .

10. JR-Riquelme Member

בית"ר קבוצה עם שאיפות והיא רוצה לעבור סיבוב...
    עם כל הכבוד לבן שושן חן עזריאל ותמוז(שלא הוכיחו שום דבר עדיין, חוץ מהראשון שכנראה לתמיד ישאר בינוני), יצחקי עולה עליהם בכמה דרגות.
    הם לא יכולים לתת לשחקנים הזדמנויות על חשבון ליגת האלופות, הזדמנויות נותנים במשחקי ליגה, בטח לא בשלבי נוקאאוט קריטים כאלה. טבעי שהם ילכו על הבאנקר.

11. BeitaReaLiverpool Member

יצחקי נחת בארץ.
    לדעתי הסיפור הזה כבר סגור. נקודה חשובה היא שברק לא יצטרך ממש זמן להתאקלם, הוא די מכיר את הקבוצה...http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

12. Voda_Coda Member

את הקבוצה הוא מכיר..אבל את אבראו לא, אם יהיה לאבראו את החיבור שהיה ליצחקי עם רומולו..הוא יצליח בענקק וימלא את הציפיות...על זה שום צריך לעבוד..על החיבור בינהם..

13. Don Joan Roman Member

אם הכל יילך לפי התיכנונים המוקדמים ברק יצחקי יחתום על חוזה בבית"ר ביום רביעי הקרוב וימריא היישר למחנה האימונים בשוויץ.
    אם גנק תערים קשיים ותעשה בעיות שיעכבו את העסקה מעבר ליום חמישי הקרוב אז ברק כנראה לא ישחק בעונה הקרובה בבית"ר, זו ההחלטה של ההנהלה בראשות ארזי ואישית אני מסכים איתה, בליגה שלנו אין לבית"ר שום בעיה להסתדר גם ללא ברק יצחקי למרות שהוא שחקן מצויין ואין לה שום הצדקה ו/או חצי הצדקה להביא שחקן בסכום כולל של כמעט 2 מיליון יורו ואפילו יותר אחריי שהוציאה יותר ממיליון וחצי דולר עבור סבסטיאן אבראו, מנגד באירופה איתו הסיכויים שלנו להצליח הרבה יותר גדולים כי מעבר לכך שהוא משפר את אלו שמסביבו הוא גם שחקן קלאץ' שיודע לתת גולים ברגעים הכי מכריעים שיש וזו תכונה ששמורה לווינרים גדולים בלבד.

בכל מצב כפי שאני רואה את זה העסקה תיסגר לשביעות רצון כל הצדדים וברק יהיה חלק מבית"ר לעונה הבאה.
    בקשר לעומס בסגל - אם נמשיך באירופה הכל יהיה בסדר, ואם לא אז תמיד אפשר להשאיל שניים-שלושה שחקנים.

14. REAL MADRID Member

ברק יצחקי איבד כמות רצינית מהערכה שהייתה לי אליו. עשה טעות, חבל.

15. Don Joan Roman Member

איבד כמות רצינית מההערכה שהייתה לך אליו אבל קיבל טונות של כבוד, הערצה וההערכה מעשרות (יש שיגידו מאות) אלפי אוהדי בית"ר ירושלים ברחבי הארץ ובמיוחד מ350 האנשים שהגיעו היום לנתב"ג וצבעו אותו בצהוב, כ"כ יפה ומרגש.

אני מקווה שהכל ייסגר בהקדם ואני אוכל לשחרר את הצעקה שאני כ"כ רוצה לשחרר ואת המילים שאני כ"כ רוצה לשחרר.

גררררררר, כמה הוא חסר לי בתמונה של הדאבל...

נערך לאחרונה ב: ‏14/7/08