בית"ר ירושלים 10/11: רוני לוי עוזב לסטיוואה בוקרשט

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Don Joan Roman, ‏9/7/10.

1. EO11 בפה אליל היכל התהילה

2. Raulito Madridista

במידה ובית"ר תצליח להגיע להבנות כספיות עם דאריו פרננדס(מוכן לקצץ בשכר) וכריסטיאן אלבארז, זה יהיה המהלך המבריק ביותר שלה בתקופה האחרונה. מדובר בשני שחקנים מצויינים, מהטובים בליגה בתפקיד שלהם, והם ישדרגו את בית"ר באופן משמעותי. השאלה לגבי אלבארז היא מידת הכשירות שלו, אך גם ב-70% הוא עדיין המגן הימני הטוב ביותר בליגה, ובהתחשב בהגנה העלובה של בית"ר, הוא יכול להיות ההבדל בין הגנה מפוררת לבין הגנה סבירה. דאריו פרננדס עושה עבודה של שני אנשים בקישור האחורי, וחייבים לומר שהחיבור שלו לבית"ר מרשים. הוא שיחק בקבוצה רק שנה אחת אבל הפגין הרבה רגש והתלהבות - הוא מוכן לעשות כמה צעדים לטובת בית"ר והוא לא מוותר על שקל-שניים אלא על הרבה יותר.

ברצוני לבקר את בית"ר על האופן בו היא נוהגת עם טוטו תמוז. זה פשוט אכזרי למנוע משחקן לצאת למחנה האימונים של הקבוצה ולשלוח אותו להתאמן עם הנוער. ברור שתמוז לא היה צריך לזלזל בקבוצה ולהתנהג לאחר-מכן כאילו הוא בקייטנה, אך בית"ר צריכה להתחשב גם בצרכים של השחקן שלה. בבית"ר יכולים לטעון עד מחרתיים שתמוז מעולם לא קיבל את הכסף באיחור ושהוא הרוויח משכורת נאה בבית"ר - אך האם מישהו הכריח את ההנהלה לחתום איתו על חוזים כאלה? כמובן שאני גם מודע לעובדה שבית"ר לא היחידה שעושה דברים כאלה, אולי רק מכבי חיפה לא משתמשת באמצעים לא-מוסריים מהסוג הזה, אבל הפרשה האחרונה צדה את עיניי.

3. Don Joan Roman Member

מה אכזרי בזה? הבחור לא נמצא בתוכניות המקצועיות של בית"ר ירושלים לעונה הקרובה ועל כן אין שום טעם שהוא ייצא למחנה האימונים ואם הצוות המקצועי והניהולי החליטו שהוא לא מתאים והוא צריך להתאמן עם הנוער הוא חייב לעשות את זה ברצינות ולא זה נחשב לזילזול במועדון וזה בלי להיכנס לעובדה שמכירה שלו היא הכרחית מאוד ושהוא מעדיף להתעלק עלינו פה בגלל 40 אלף דולר.

4. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

עמותת האוהדים זה צעד מבורך שאם יצלח רק יעצים אותנו אוהדי בית"ר ירושלים, אבל לא מצאתי באתר את מספר האנשים שכבר שמו כסף, כעיקרון אני מתכנן להצטרף לזה רק אם אני יראה שהגיעו לרף 1,000 האוהדים, בכל מקרה כאלה שכבר הודיעו שיתמכו הם כמה אוהדי בית"ר מפורסמים כמו שלום מיכאלשווילי, חנן סביון(ניוטון למתקשים), ירון אילן, אנדי רם, שי נובלמן ועוד שחקני עבר של המועדון כמו שמוליק לוי, שמעון צ'רנוחה וארצי בן-יעקב.
    ד"א מעניין אם גיא ישראלי וחבריו ל"לה-פאמיליה" ישימו כסף בשביל המועדון שלהם, חבורה של טמבלים.

בעניין טוטו תמוז, כמו שמירו אמר מעליי הוא לא בתכניות לעונה הבאה ואין צורך שייצא למחנה האימונים אם בכל מקרה אין רצון לראות אותו בקבוצה, מה גם שיעקב שחר הסכים לעשות לנו ג'סטה ולקחת את הנזק הזה בחצי מיליון דולר ומי תוקע את העסקה - טוטו תמוז, למה? כי כמו תמיד הוא אגואיסט מטומטם שלא בכבוד שלו לחתום על חוזה של 150 אלף דולר בעונה(מי ישמע איזה מסכן), מה גם שתמוז מנסה "לעבוד" על האוהדים, הוא אומר שהוא מוכן לקצץ בשכר כדי להישאר בעונה הבאה בבית"ר ולצאת איזה גיבור ושוב - למה? כי בסיום העונה נגמר לו החוזה והוא יקבל את כרטיס השחקן שלו ויהיה לו הרבה יותר קל לעבור לקבוצה אחרת(כנראה באירופה).

בעניין נשארים/עוזבים אז דאריו פרננדס וכריסטיאן אלבארס כרגע תלוים באוויר, מצד אחד כולם רוצים לראות את השניים בקבוצה בעונה הבאה וגם הם רוצים להישאר תוך כדי קיצוץ בשכרם אבל עדיין אם בית"ר תשתחרר מחוזיהם היא תחסוך סכום של 4 מיליון ש"ח שלא בא ברגל אבל עדיין אם לא תימצא להם קבוצה אז בבית"ר ישברו את הראש איך להשאיר אותם לעונה הבאה, בעניין חמשת הלא חתומים(מישאלוב, גזל, ערן לוי, איילי וראובן) ההערכה שלי היא שאיילי וראובן לא יחתמו בסופו של דבר, גם אחד מגזל/מישאלוב עשוי להיחתך.

נערך לאחרונה ב: ‏23/7/10
  5. EO11 בפה אליל היכל התהילה

כל היום מקללים את הלה פמיליה...בתאכלס מי מקלל יותר?המערבי או המזרחי?אם תגיד לי המזרחי רואים שלא היית בטדי הרבה פעמים בחיים שלך.
    מי אלה שבאים למגרשים?הלה פמיליה.מי אלה שקונים מנויים?הרוב ה"שפוי" שמעדיף להישאר בבית?זייני שכל כולכם.

בינתיים ראינו כמה מנויים קנו שלה פמיליה עושים חרם....

6. Don Joan Roman Member

אדם האתר קם כדי לראות כמה אנשים באמת מוכנים להיות חלק מהפרוייקט, לא יילקח מאף אחד כסף לפניי שידעו האם בכלל יש טעם כך שתירשם אתה לא תפסיד כלום חוץ מאת הזמן שלקח לך להירשם עד שבאמת יהיה האישור הסופי מהבחינה הכלכלית לפרוייקט, תבין גם שאם אנשים יעשו את מה שאתה עושה וישהו את הצטרפותם בגלל שהם יחכו להצטרפות של אלף איש אז יכול להיות מצב שאלף איש יחכו ואנחנו נהיה רשומים על 400 וזה לא עוזר לנו, תירשם.

7. Amit Ben Shushan Member

כאחד שבדרך כלל לא עושה מנוי ויושב לסירוגין בכל אחד מהיציעים אני יכול לומר שבמערבי מקללים יותר אבל זה לא חוכמה כי זה ליד הספסלים והאוהדים שם יושבים למאמן על הראש גם שלנו וגם של היריבות, אבל הלה-פמיליה רק מוציא שם רע לבית"ר בניסיון שלו להפוך לכאילו אירגון אוהדים חוליגני כמו שיש באירופה, במציאות במקום לתמוך בקבוצה הם מאשימים את קורנפיין על מכירת עידן ורד אפילו שלא היתה לו ברירה ורק עושים ברדק ובלאגן.

אני מאמין שתהיה לנו קבוצה טובה בעונה הבאה, כזאת שלא תתמודד על האליפות אבל כל קבוצה תתקשה מולנו, עדיין יש לנו את עמית אבירם עידן טל, הרוש, גרשון ריקן ובע"ה יגיעו חיזוקים בין אם זה פרננדז ואלברז וגם ערן לוי, גזל ומישאלוב יוסיפו לנו, אני אתאכזב מאוד אם לא נסיים בפליאוף העליון.

אין לי עדיין 18 ואני רוצה להצטרף כמו כל אחד אחר(ז'תאמרת מי שמעל 18) ולהיות בעל מניה, במהלך השנה(פברואר) אני יהיה בן 18 אז בתור מה אני אמור להירשם בזה של ה-90 ש"ח לחודש או השני של ה-18 לחודש?

8. Don Joan Roman Member

במקרה כמו שלך תפנה לאחד הטלפונים שמופיעים מתחת ותשאל את אדם או הראל מה עושים, הם יתנו לך תשובה ברורה ומדוייקת, בנוסף זה חשוב לפרסם את זה בכל מקום וגם לנסות ולשכנע אנשים להצטרף, עוד כמה ימים אמורה להתחיל עבודת שטח רצינית בכל מקום על פניי הארץ כדי להגיע לכמה שיותר אוהדים, זו הדרך של האוהדים להיות משפיעים בבית"ר ירושלים ולתמוך בה ולהיות שותף מלא כל הדרך להצלחה.

9. EO11 בפה אליל היכל התהילה

כמה מקריי אלימות כבר ראית של אוהדיי בית"ר?ואם ראית מקריי אלימות מאיפה לך לדעת שאלה חבריי לה פמיליה?(ולא,לא כל אחד שלובש חולצה של לה פמיליה שייך לאירגון).כמו שאמרתי,אתם מזיינים את השכל כמו רבים אחרים לגביי האירגון.

10. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

* יש שמועות שאיש עסקים מולטי-מיליונר אמריקאי פנה השבוע באמצעות נציגו לאיציק קורנפיין והביעו התעניינות ונכונות לרכישת הקבוצה תוך כדי השקעת 3 מיליון דולר כל עונה ולשלם את הפיצוים לנושיו של גאידמק על סך 400 אלף דולר, עד כמה זה נכון? ימים יגידו.

* בבית"ר מעריכים שמכירת טוטו תמוז השבוע למכבי חיפה תאפשר לקורנפיין כבר השבוע להציג תקציב ולהחתים כמה משחקני מ-5 שחקני הרכש הלא חתומים ואת שני הזרים כריסטיאן אלבארס ודאריו פרננדס ובעצם לפתוח בראש שקט את עונת 10/11.

* בעניין קבוצת הרכישה, מלבד בני סיוון עוד 3 אנשי עסקים הביעו הסכמה להיכנס כחלק מקבוצת הרכישה שהסכום שכל אחד מהארבעה ישקיע יהיה בסביבות החצי מיליון דולר פחות או יותר, מומי דהאן לא נמצא בחבורת המשקיעים הפוטנציאלים אבל ימשיך להיות הספונסר של המועדון(אלדן).

* 400 אנשים או יותר נכון אוהדים התחייבו להצטרף לעמותת האוהדים שהצהירה שגם אם רק 1,000 אנשים יצטרפו עדיין תצטרף העמותה לקבוצת הרוכשים למרות שהמטרה כמובן היא 2,000 מצטרפים.

* בבית"ר מעריכים שבתחילת השבוע כריסטיאן אלבארס ודאריו פרננדס יחתמו ויצטרפו באופן רשמי לקבוצה, אלבארס ינחת בישראל ביום-יומיים הקרובים וכמו פרננדס ישתתף במשחק האימון מול הפועל רעננה, השניים צפוים לחתום על חוזים מקוצצים ואם צמד הדרום-אמריקאים אכן יחתום בבית"ר ישקלו לוותר על ליאור ראובן ורביד גזל.

* דוד אמסלם צפוי להתמנות בשבוע הבא לתפקיד חדש: מנכ"ל לצידו של קורנפיין או סקאוט יחד עם איתן מזרחי.

-----
    ישמע מוזר לומר את זה אבל אני לא כ"כ נלהב מהשמועות על אותו איש עסקים אמריקאי(שבכל מקרה בטח יתבררו כלא רציניות) לדעתי הרעיון של קבוצת רכישה שתתחייב ל-3 שנים יחד עם נציגות של האוהדים וכמובן פיקוח עליון של קורנפיין תהפוך את בית"ר לקבוצה הרבה יותר מסודרת, מאורגנת מאשר שיבוא לכאן עוד איזה אוליגרך סטייל גאידמק וגולדהאר שישקיע יותר ממה שבתאכלס צריך להשקיע, בית"ר חייבת לשמור על הצביון שלה כקבוצה ירושלמית שמחוברת לאוהדיה ואפשר לומר תודה רבה לגאידמק על 2 אליפויות ו-2 גביעים אבל אני חושב שלא הרבה היו רוצים לחזור לעוד הרפתקאה של אוליגרך.

אם אלבארס ופרננדס אכן יחתמו זה יהיה שידרוג אדיר ומין רעידת אדמה מקצועית של הקבוצה, קודם כל אין ספק שאלבארס הוא המגן הימני הטוב בליגה ושרואים שמכבי ת"א משחקת עם קלמי סבן, מכבי חיפה עם משומר והפועל ת"א עם קנדה אז ההחתמה של אלבארס(למרות מה שהיה ונשכח עם הפועל) תהיה בהחלט בגדר גניבה שמסתכלים על היכולות הכלכליות של בית"ר.
    לגבי פרננדס אז הוא כמו אלבארס אולי השחקן הטוב ביותר בליגה בתפקידו(קשר 50-50) או לפחות מבין 3 הטובים ביותר וזה שחצי יוון רודפת אחריו רק מעצימה את הערך שלו, אין ספק שאם השניים יחתמו אנחנו נהיה חייבים לכוון לפליאוף עליון וכל דבר מלבד זה ייחשב ככישלון.

וד"א גם בלי פרננדס ואלבארס אני חושב שאין קבוצה על הנייר טובה מאיתנו מלבד חיפה, מכבי והפועל.

11. Don Joan Roman Member

קודם כל חשוב לשמור אישיות כמו דוד אמסלם במערכת.
    בנוגע למולטי מיליונר, שמענו כבר מאות שמועות כאלה ולכן אסור לקחת את זה ברצינות אבל אם זה אכן נכון אני בהחלט בעד כניסה שלו כל עוד איציק קורנפיין יהיה אחראי על התקציב וניצולו כי איציק לאט לאט הופך את בית"ר ירושלים למועדון מסודר שהיום אמנם נמצא בתקופה פחות טובה אבל יעלה בסופו של תהליך אל דרך המלך, יישאר יציב ואיתן ולא יהיה נתון עוד למצבים כמו זה שחווינו בשנה שעברה והעונה.
    ושטוטו יילך כבר.

12. Carlo Zampa Member

אני מאוד מקווה שנצליח להחתים את דאריו בסוף.
    אני רואה בקישור של עידן טל ודאריו פרננדס איכות טובה.
    מפרננדס אתה יודע מה תקבל, שחקן שרץ 90 דקות ולא מוציאים לו כדור מהרגל בלי עבירה, שליטה בקצב המשחק. לעומתו אלבארס הזדקן קצת ואין לי מושג למה לצפות מלבד חוכמת משחק שאין לשום מגן אחר בארץ.
    מקום רביעי(במידה ונחתים את ערן לוי, דאריו ואלבארז) זה הכי ריאלי שיש, פחות מזה אכזבה ויותר מזה הפתעה.

13. EO11 בפה אליל היכל התהילה

אתה רוצה את פרננדז כקשר אחורי?זה יהיה בדיוק כמו לשים את צ'אבי או פאברגאס בעמדה הזאת,פשוט ביזבוז

גזל/מישאלוב ופרננדז ביחד יהיה שילוב מעולה,עידן טל לספסל ומהר.

14. Don Joan Roman Member

מסכים עם אור, בנוגע לעמדה של דאריו, לא בטוח לגביי עידן טל למרות שאני נוטה להסכים בעיקר בגלל שי חדד, אבל לדעתי דאריו בסוף יעבור ליוון.

נערך לאחרונה ב: ‏24/7/10
  15. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מניח שאורי לא ישחק עם דאריו כקשר אחורי, יש לו מספיק פועלים שחורים לעמדה הזאת.
    אבל עדיין מוקדם לדבר על ההרכב הצפוי שיהיה כי יש לנו שבוע קריטי שתלוי בעיקר בשימפנזה תמוז והאמא הצ'אחלה שלו, אם הם חותמים במכבי חיפה אז אנחנו יחסית "מסודרים" מבחינה כלכלית וקורנפיין ואורי יצטרכו להחליט את מי הם רוצים להחתים מבין כל השבעה - דאריו/כריס/גזל/ערן לוי/מישאלוב/ראובן/איילי ואז כבר נוכל לדעת בערך לאן מועדות פניה של הקבוצה בעונה הבאה ונתחיל להתעסק סוף-סוף גם בצד המקצועי.