בית"ר ירושלים 2017/18: מסיימים עונה נוספת ללא תואר

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nigel de Jong, ‏30/6/17.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Raulito Madridista

אפשר לשאול את השאלה הקלאסית האם גם במגרעות הסגל הנוכחי בית"ר אמורה להיראות כך, ואפילו עם קבוצת הנוער המחוזקת של המועדון והתשובה היא לא. אני חושב שמה לעשות, חובת ההוכחה עליו. חלילה לא אומר לפטר את מימר. אני אגב אחד שחושב שהשחקנים בימינו צריכים גם לקחת אחריות, בין אם אתם כוכבי על כמו ראמוס ורונאלדו(נניח תקופת בניטס החשוכה) ובין אם זה כולה שכטר ועידן ורד.
    אירופה היא כבר היסטוריה, כנראה שהבלם המדובר יגיע ובית"ר תהיה קבוצת ליגה טובה, זה כן. השאלה האם היא תפתח את העונה כמו שצריך כי דבר כזה לא קרה בשנים האחרונות, האם היא תגלה יציבות והאם הכדורגל יהיה התקפי ומסקרן לאורך רוב הזמן.

עזבו את זה שנוח לאוחנה בג'וב הזה ותמיד יש לו את הכיסא שמור בערוץ הספורט - הוא מאמן כושל.

2. EO11 בפה אליל היכל התהילה

חד משמעית ההדחה על מימר, והסיבה היחידה מבחינתי שלא צריך לפטר אותו היא היעדר אלטרנטיבות.

מה שקרה בחמישי האחרון זה מעבר לחוסר ניסיון או משהו דומה. זה איבוד עשתונות ברמה שאני לא ראיתי הרבה זמן בבית"ר. הרכב שערורייתי, ניהול משחק עוד יותר גרוע ובנוסף לזה גם גישה מלחיצה במהלך כל השבוע לקראת המשחק. אז סיימת בתיקו 1-1 בבית, אז מה? הקבוצה שלך מסוגלת להבקיע בכל מגרש, יש לך המון כלים התקפיים, לא צריך לאבד את הראש. נכון, מבאס לסיים בתוצאה כזו אחריי אינספור החמצות, אבל בגלל תיקו 1 להיכנס לפאניקה?

נמשיך מכך שבפעם האחרונה שעלינו עם קשר אחורי אחד ושני בלמים, זה נגמר בשלישייה ברשת שלנו, שלישייה שיכלה להיות גם חמישייה או שישייה באחד ממשחקי ההגנה הגרועים ביותר שראיתי מבית"ר. אז נכון, גם מערך שלושת הבלמים הוא לא משהו מדהים, אבל לפחות במערך הזה ההפקרות ההגנתית של כלל הקבוצה פחות בולטת ולראייה במערך הזה ספגנו שער אחד בשני משחקים. אז מה מימר עשה במשחק השני? נכון, נכנס לפאניקה, חזר למערך שלא עובד טוב, והזמין התקפה אחריי התקפה של הבולגרים, והיה ברור שזה יכול להיגמר ככה. הרי משחק קודם הגעת למיליון מצבים, שלטת במגרש והיית עדיף על הבולגרים, אז למה לשנות? כשבארסה הייתה צריכה לחזור מפיגור של 4 שערים מול פסז', היא עלתה עם 7 שחקני התקפה? לא, במערך שהיא הכי טובה בו, וכיום שלושת הבלמים זה המערך הכי טוב של בית"ר.

החילוף של קלטינס בז'אורז'יניו זה גם משהו שאני אפילו מצפה מילדים להבין שלא צריך לעשות. עושים לקבוצה שלך בית ספר, ואתה מוריד את השחקן ההגנתי היחידי בקישור? מה אתה עושה יא חמור?!?!

בכל פעם שהוא הגיע למעמד עם טיפה לחץ, הוא כשל בגדול. חוסר ניסיון? כן, אבל ראיתי מאמנים חסרי ניסיון מגיעים לאירופה ומתנהלים בצורה אחרת לגמריי. פה זה היה פשוט חרפה ובושה למקצוע המאמן.

Abu George אוהב/ת את זה.
  3. סמואל אטו Member

אלי אביב איש עסקים ושרון מימר הפסיד לאלי טביב כסף, חד וחלק.
    מעבר לכך, יש כל מיני שמועות על פיצוץ ביחסים בין מימר לטביב, וכשזה קורה אז הסוף של אותו מאמן בלתי נמנע.

4. סיונרה Member

אלי טביב עד כה לא הראה חוסר כלפי מאמנים בבית"ר, בדרך כלל הוא דווקא משך פיטורים שהיו בלתי נמנעים קצת מעבר.

5. Telkiyski Member

לא מבין מה מאשימים כ"כ את מימר.
    אפשר לחשוב שהוא שם עידן ורד בלם.
    יש לו סגל הגנתי חלש מאוד.
    אם הוא אשם בהדחה כ"כ, זה רק בגלל שהוא כנראה לא עשה מספיק כדי שההגנה שלו תהיה טובה יותר.

6. alexshw Member

כמה כבר כסף הוא הפסיד לו? טביב בבית"ר תמיד מחבר קבוצה רק לקראת מחזור ראשון-שני. עבור אירופה צריכים להיות ערוכים לפני כן.
    לא יודע על איזה כסף הוא בונה בדיוק ועוד כשלבית"ר אין מסורת אמיתית שם.
    אם הוא רוצה לדפוק קופה באירופה, אז שיטרח יותר מוקדם.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  7. Telkiyski Member

בגלל המזל שהיה להם בעונה שעברה עם ההגרלות בדרך לפליאוף (למרות שהפתיע אותי שהם עברו את אומוניה וגם פה היה להם המון מזל) הם כנראה חשבו שהדרך לפליאוף היא המובן מאליו והפליאוף זה המכשול היחיד בדרך לבתים.
    הרי גם העונה, אם היו עוברים את בוטב, היו נופלים בסיבוב השלישי על קבוצה מפורטוגל שהייתה מעיפה אותם, בניגוד לעונה שעברה שקיבלו לטבים בסיבוב הזה.

8. סמואל אטו Member

היו צריכים עם הסגל הזה לעבור את בוטב לפחות.
    כמה כסף? מענק עליה וכרטיסים - מיליון שקל לפחות.

9. EO11 בפה אליל היכל התהילה

תוסיף גם השפעה על מכירת המנויים ודברים מסביב. אין בעיה לעוף סיבוב שני, גם גלאטסראיי הגדולה כבר בחוץ, אבל יש דרך לעוף. מימר ביזה את עצמו ואת המועדון.

amn אוהב/ת את זה.
  10. alexshw Member

בית"ר במצבה לא יכולה לבנות על מעבר גם של פלובדיב, בטח כשראו שיש חיסורים בסגל.
    בכללי אני מתנגד חריף לבניית קבוצה לפי מעבר של שלב זה או אחר.
    כן תוספת מסוימת לפני שלב בתים אם מגיעים, אבל זה לא אמור להשפיע על בניית החלקים החשובים בסגל. יש קבוצה אחת ששנים ניסתה להתנהל ככה והיום היא שכחה כבר מה זה אירופה למרות תקציב גבוה.

11. סמואל אטו Member

לא חושב( וזו לא הייתה כוונתי) שאלי טביב בונה את הסגל שלו לפי אירופה, או את התקציב לפי הכסף שנכנס משם.
    אלי טביב רוצה לעשות רווח מהקבוצה שלו וההפסד של בית״ר באירופה נגד יריבה שקולה( אם לא פחות טובה) גרם להפסד כספי לטביב.

באופן אישי אני לא חושב שהחיסורים של בית״ר זה תירוץ למה שקרה.
    לדעתי, מימר נלחץ מהמעמד ניהל את רצף המשחקים לא טוב( בעיקר הפקת לקחים) וזה הביא לתוצאה מחפירה.
    הסגל היה מספיק טוב כדי לעבור את בוטב(לא שאני מזלזל בהם).

12. Raulito Madridista

המילה הנכונה לדעתי היא 'לכוון' - לבנות סגל שאמור, הרי כדורגל הוא לא תוכנית ביטוח - להגיע כמה שיותר רחוק. לא להיות פושע כמו ראמון שבנה קבוצה בתקציב שהוא בעצם תקציב רק אם נעפיל לבתים(ע"ע שכטר ב-2014). במקרה הנוכחי בית"ר הייתה חייבת לעבור אבל אני חושב שאם בית"ר הייתה עושה היסטוריה ומעפילה לשלב הבתים גם שני שחקנים לא היו מספיקים לה כדי ליצור עומק ואיכות. טביב הולך על הכל, על הקרוב, על זה שמטר לידו. זה לא רק מקרה חסוס רואדה אלא עוד. הוא תמיד מאמין שיצליח להביא זר פחות טוב ובפחות כסף ולרוב צודק אבל האמת זה לא משנה. לגבי הפיטורים - טביב נותן זמן ובדרך-כלל מניף את הגרזן בסוף העונה. בהפועל למשל לדעתי העיף די מהר את קשטן למרות שניצן שירזי הביא גביע.

13. Drama2 הסמל מעל הכל

14. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא מפתיע מה השהוא מספר. אפשר להגיד שההדחה היחסית מוקדמת מאירופה,היא בעיקר בגלל השיחרור (הדבילי וקמצני) של שר ההגנה שלכם בשנתיים האחרונות.

15. Raulito Madridista

אז בוא תעשה סדר - למה חסוס רואדה לא בבית"ר?
    "היה מו"מ, דיברנו כמה פעמים אני ואלי טביב והגישו לי הצעה יפה, אך רק לשנה אחת. אני בן 30 וצריך לקבל החלטה שזהו אולי חוזה גבוה אחרון בקריירה וחיפשתי משהו למספר שנים. בהתחלה בכלל הייתי אמור לעבור לליגה השנייה בספרד עם חוזה לשלוש שנים, אבל אפואל ניקוסיה נתנה לי הצעה שלא יכולתי לסרב לה לשנתיים הקרובות. אני לא כועס על אלי טביב, אני חושב שאפשר היה להתאמץ יותר כדי להשאיר אותי ואת איינבינדר וזה היה משתלם למועדון, אבל אני לא נכנס לכיס שלו, לתקציב של בית"ר ולחשבונות שלהם, זאת זכותם".

יכול להיות שכשבית"ר יגיעו לשלב הסיכומים בעונה הזו הם יחזרו לנקודה בה רואדה שוחרר. פשוט התרגלו שם ששחקן טוב מגיע ובקלות מחליפים אותו, אבל רואדה היה משפר את הסובבים אותו ויש שחקנים שכדאי להילחם עליהם מה גם שלא הייתה בתמונה איזו באר-שבע או מכבי או הצעה שאי-אפשר לסרב לה. גם אצילי עזב בסיטואציה לא אידיאלית וגם רוקאביצה, אבל הכישלון העצום שלו בחיפה השכיח לגמריי שהיה טוב והתלבש בול על בית"ר. אני חושב שאייבינדר זה מקרה שונה לחלוטין.
    היו הרבה כתבות על מימר ובית"ר וחוסר שביעות רצון ושהמאמן צריך לספק הסברים. טביב הקמצן כביכול הלך אחורה אבל איפה קולו של אוחנה כאשר קצת קשה? לדעתי המחויבות שלו היא לדבר גם כשקשה.

מצב נושא:
הנושא נעול.