בית 2 - ספרד, פורטוגל, איראן, מרוקו

הנושא בפורום 'פורום מונדיאל 2018' פורסם ע"י idans10, ‏11/6/18.

1. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני בכלל חשבתי על איסקו לעמדה של קוקה ואסנסיו לעמדה של איסקו.

על סילבה למרות העונה של סיטי בפרמיירליג אני לא עף. סאול שחקן שמעניין אותי יותר.

2. EO11 בפה אליל היכל התהילה

אתמול הוא הראה שהוא יצא מהתחום שלו והחליט להתרחב. במקום לעוות שמות של שחקנים עם ש' והופך אותם לס' (כמו קושטה או דני אלבש), הוא התחיל גם לעשות ההפך ולקח את גדש והפך אותו לגדס.
    את פונטה הוא הפך לפונט.

3. Civil Anti Madridista

זה חלק מהפאשן של האיש, גם אם יעבור לשדר פריזבי זוגות - כל שידור שלו זאת חוויה.

4. alexshw Member

מה בעיה עם קושטה? ככה הוגים נכון.

5. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

ראיתי שוב את השער ופתאום נחתה עלי ההבנה שזה פשוט העתק-הדבק לשערו הגדול ביותר במדי יונייטד:

6. Raulito Madridista

לגבי ספרד - נאצ'ו יכול לשחק גם כמגן שמאלי וגם כבלם והוא מאוד ורסטילי. מסכים שהגנתית הוא היה לא טוב אבל השנה הוא הסתדר עם ניימאר ואשתקד הציג עונה גדולה ובלט לטובה לצד ראמוס נגד באיירן.
    דויד סילבה הכובש הכי פורה של הנבחרת בעידן לופטגי והיה נפלא במוקדמות ודומיננטי בסיטי אז היה ראוי לצ'אנס ומן הסתם נכון שהיה חסר משהו אתמול.
    לגבי איסקו לדעתי לא מדובר במספר 10 קלאסי כי אין לו יכולת מסירה. גם בצד שמאל בצורה מוגזמת לא עף עליו אלא בעמדה אחורית. החילוף של דייגו קוסטה היה מיותר. אסנסיו במשחקים רבים לא מעורב מספיק אבל כן רואה בו פוטנציאל לגולר בניגוד לשאר הקשרים.
    עם לופטגי הייתי יותר רגוע אבל הנבחרת הפגינה אופי לצד האכזבה מהתיקו ועברה משוכה קשה בדרך. אני מאמין שניהיה ברבע הגמר ואולי גם נסיים במקום הראשון. אחלה דייגו קוסטה שבעולם.

7. cazzo Il Capocuoco

לא יודע אם פעם שמעת או האזנת להגייה פורטוגזית של פורטוגל אבל רמי וויץ לא טעה בשמות שהזכרת. והאמת, זה כרישטיאנו, לא כמו שכולם הוגים. פונט זו לא טעות. כמו אלבש, דיאש, פרננדש, סנטוש, גדש, קושטה, סוארש וכן הלאה...בברזיל ההגייה שונה ועל זה בפעם אחרת (אני כמעט היחיד שלא כותב על כדורגל)

8. EO11 בפה אליל היכל התהילה

דני אלבס ולא אלבש.
    גדש ולא גדס.
    ואתה יודע מה? הוא גם אומר כריסטיאנו.

כך שזה לא נובע מהכרת השפה הפורטוגזית, הוא סתם מעוות שמות.

9. Scouser Member

ספרד קצת מוגבלת בגלל הכישרון שיש לה בקישור - המאמן "לא יכול" לוותר על אחד מבין אינייסטה, קוקה, איסקו וסילבה ולכן כולם עולים ביחד גם אם זה לא מסתדר במערך מבחינת סגנון כי אף אחד לא שחקן אגף באמת. אני חושב שעדיף להם שאסנסיו ישחק, לפחות שיהיה שחקן אגף אחד נורמלי.

קוסטה זה קילר שהיה לי ברור שחייב לפתוח בספרד. עם כל הכבוד לאספאס והטכניקה שלו בטורנירים כאלו אתה צריך סקוררים שיכולים לעשות גול לבד וקוסטה הוא כזה.

10. cazzo Il Capocuoco

אני לא האזנתי לשידור הישראלי אז לא יודע מה היה שם בדיוק. דווקא צפיתי במשחק של רוסיה וסעודיה עם רמי וייץ וזה היה מביך לשמוע אותם מתקשים.

11. RubberSoul Member

הוא מכיר בהגיית הש', אבל לא תמיד צודק בה. דני אלבס זה נכון, ברונו אלבש גם כן. הגייה מקומית. דווקא כשחשבתי שהוא באמת בודק את השמות, הגיע גונסלו גדס והרס הכל.

12. Raulito Madridista

אני גם חושב שיש עודף שחקני מרכז שדה. לא איסקו, לא סילבה, לא אינייסטה - אף-אחד מהם לא קיצוני קלאסי ואולי משהו שלא דובר עליו - הם לא יכולים לטוס למתפרצת. אם קרבחאל יבריא אז הוא וג'ורדי אלבה השחקנים המהירים היחידים שלנו בעוד אצל פורטוגל ראיתם מה קורה, לצרפת יש את אמבפה ודמבלה אם משחק, ועוד ועוד. אבל אם תיזכרו, הכדורגל הכי יפה של הנבחרת(בעידן ההצלחות) היה עם ארגוניס ביורו 2008. גם אז היה אותו דבר, עם אינייסטה כחצי כנף, עם דויד ויאה כחצי שמאל וחצי חלוץ ועוד ועוד. אסנסיו לא שחקן קו קלאסי, הוא לא שורף את הקו, זה יותר מתאים ללוקאס. אסנסיו עם בעיטה נפלאה ויש לו חוש לשערים יחסית.
    דייגו קוסטה פחות מתאים לסגנון המשחק של ה-טיקי-טאקה אלא יותר אספאס או אפילו מוראטה שיכול גם לברוח לכנף או לתת לנבחרת ערך מוסף במתפרצות, אבל האנטי נגדו היה כי הפכו אותו לשעיר לעזאזל במונדיאל הקודם, בו כל הנבחרות לא תיפקדה. אני שמח שהוא קיבל עוד הזדמנות והוא היה ראוי לה, אבל זה רק משחק אחד. אבל כיף לשמוח בגולים שלו למשך שבוע אחד בשנה.

לצורך המחשה: הנה ההרכב של ספרד במהלך הניצחון על רוסיה בפתיחת היורו:

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/f0/ESP-RUS_2008-06-10.Xxx/300px-ESP-RUS_2008-06-10.Xxx.Xxx

והנה ההרכב נגד איטליה ברבע הגמר כשהנבחרת שברה את הקללה:

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/d/da/ESP-ITA_2008-06-22.Xxx/300px-ESP-ITA_2008-06-22.Xxx.Xxx

ההרכב בגמר נגד גרמניה:
    [ויאה היה פצוע, ולכן נבחר מערך 4-5-1, אבל שימו לב שססק נכנס לעמדה קדמית למשל, לא בחרו בקשרי כנף].

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/4/4c/GER-ESP_2008-06-29.Xxx/300px-GER-ESP_2008-06-29.Xxx.Xxx

13. Gass12 Member

עם כמה שאני שונא את האופי המחורבן של "האגו" הגדול הזה.אי אפשר שלא להעריך את העובדה ששום דבר לא בא לו בקלות.אני זוכר את פרגי שלנו מעיד שכריסטיאנו היה יורד אחרון ממגרש האימונים לפעמים עד החשיכה רק כדי להתאמן עוד ועוד ועוד על בעיטת העונשין המושלמת.

14. Gass12 Member

למען הגילוי הנאות אין לי נבחרת אהודה במיוחד.יחד עם זאת הסאגה של הכניעה לטרור הבלסטיני סימנה אצלי נבחרת שנואה במיוחד.
    אין כמו שמחה לאיד .למרות שלפעמים אתה בטוח תהיה הקורבן הבא שלה.מה איכפת לי בינתיים כיף לשמוח לאידו של הפרעוש

גלץ אוהב/ת את זה.
  15. Raulito Madridista

יש עוד הרבה זמן עד למשחק הבא של ספרד, יום שני נגד איראן, ובינתיים לא שקט, לפחות מה שהתקשורת מציגה - לגבי האיש בין הקורות.

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2018/06/16/15291792979437.Xxx

דויד דה-חאה חוטף אש. ראמוס כבר יצא להגנתו ברשתות החברתיות, היירו התבטא לגביו לאחר המשחק וכך עשו עוד חברים מהנבחרת ועולם הכדורגל וכך גם מאמנים, אבל לאוהדים נמאס. בסקר המארקה בו השתתפו 160 אלף אוהדים - הם רוצים לראות את קאפה מבילבאו מקבל הזדמנות בין הקורות - 49%, כשדויד דה-חאה קיבל 41%.
    דבר נוסף מהסקרים, המהפך בגזרת דייגו קוסטה שהיה לא רצוי לפני המונדיאל וכעת אחרי הצמד - 60% מהאוהדים בחרו בו לשחקן המצטיין נגד פורטוגל. איסקו סיים אחריו, שמונה שחקנים קיבלו את הציון 'בינוני-סביר' ואת דה-חאה בחרו לגרוע. כמוכן האוהדים רוצים שקוקה ימשיך בהרכב ושקרבחאל יחזור, מה שצפוי לקרות.

ברמה הקבוצתית, במארקה כתבו על חמש נק' טובות לשימור לקראת ההמשך: ראשית, הנבחרת 'שרדה' את רעידת האדמה אחרי פיטורי לופטגי| שנית, דייגו קוסטה סיפק את הסחורה בשפיץ| הנקודה הבאה: משחק המסירות עד לשער של נאצ'ו לקורה ופנימה והיו עוד 2-3 התקפות יפות של ספרד, כמו זו בה אינייסטה החמיץ| נקודה רביעית - החמיאו לראמוס על כך שעזר לנאצ'ו בצד ימין והרים את הנבחרת מוראלית אחרי הספיגה| דבר אחרון: הנבחרת לא נכנעה. ספרד של העבר הייתה מורידה את הראש, בטח אחרי שנקלעה לפיגור בפעם השנייה. אבל רק הגולאסו של כריסטיאנו מנע ממנה לנצח. הבעייה כמובן - ספיגה של שלושה שערים.