בית 6 - גרמניה, מקסיקו, שוודיה, דרום קוריאה

הנושא בפורום 'פורום מונדיאל 2018' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏11/6/18.

1. Raulito Madridista

בגרמניה יש מעין 'מודעות אבל' אחרי אחת הפאשלות הגדולות ביותר בתולדות הנבחרת, אם לא הגדולה מכולן:

https://img.wcdn.co.il/f_auto,w_700/2/6/2/8/2628795-46.Xxx

כמה הערות:
    - אני אוהב יצירתיות אבל זו הגזמה פרועה, לכל נבחרת יש קמפיין שחייבים למחוק מהזיכרון.
    - השמחה לאיד באנגליה - בשלב הבא הם גם כן על המזוודות אולי, ובברזיל שהיא אימפריית כדורגל - די מביכה הייתי אומר, זה מוציא אותם קטנים.
    - אני זוכר את התקשורת הספרדית לאחר הפיאסקו של הנבחרת במונדיאל בברזיל, שער ה-AS כתב משהו כזה:
    'אנחנו לא יכולים לכעוס עליכם. תודה על כל מה שנתתם'.

מעניין לראות גם את הבחירות של כלי התקשורת מבחינת השחקנים על השערים. מולר, נוייר, אוזיל[מארקה] וגם קרוס, כאשר בכלי התקשורת הגרמנית התעסקו במאמן לאב וכמובן התמונה למעלה של האוהדת הבוכה.

במארקה כבר העלו כתבה על עשר הסיבות להתרסקות, דיברו על החולשה של הומלס ובואטנג[האחרון לדעתי אוברייטד ורחוק שנות אור מהבלמים הגרמניים של פעם], על כך שקרוס הרגיש מופקר בקישור, על מולר ואוזיל כמובן, על סאנה, ואני אשאל מה עמדתכם לגבי נוייר-טר-שטגן, האם זו הייתה בחירה מוצלחת?

2. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני חייב תיקון קטן טל. זה לא היה רק אתמול. זה היה אותו הדבר גם נגד מקסיקו ושבדיה (למרות הגול של קרוס). אתמול לא היינו שונים במאום ממה שהיינו בשני המשחקים הראשונים.
    אני חייב גם אי הסכמה קטנה. אני לא הייתי בהלם. לא בסוף המשחק ולא בשם שלב. כשהבנתי שיוגי ממשיך בקו שלו, לשחק עם השחקנים הלא נכונים בעמדות הלא נכונות (ראו דוגמא אחת קטנה בדיון המנאשאפט בפורום הגרמני פה) ובצורה הלא נכונה ידעתי שכלום לא יצא מזה. אולי אולי נעבור את שלב הבתים אבל לא יותר מזה. אין פה שום הפתעה ולא הלם. הכתובת היתה ברורה לגמרי על הקיר.

והכל מתחיל מאי זריקתם (לא ניפויי. זריקה) של השניים שהצהירו שזו לא הנבחרת שלהם ונלקחו בכל זאת. באותו הרגע המאנשאפט איבדה את ה"מאנשאפטיות" שלה.

Gianzola אוהב/ת את זה.
  3. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

אפשר ללעוס את המסטיק איך שרוצים, הלם לא היה פה כי כמו שנדב רשם הכתובת היתה על הקיר.

הבעיה הגדולה של לאוו היא שהוא לעולם לא הצליח להבין ביקורות, אם זאת היתה התעלמות או הכחשה, הוא אף פעם לא קיבל ביקורת גם שעשה טעויות.
    ההייפ אבל ששרר בגרמניה בעיקבות הכדורגל החיובי שראו תחתיו וההצלחה ב 2014 איפשרו לללאוו לקיים סוג של שילטון רודנות שלא מכיר בביקורות.
    ופה קבור הכלב לדעתי.
    לאוו התעלם מהכל, המשיך לנסות להתבסס על משהו שלא קיים, התכחש למציאות ולא למד כלום ממשחקי הידידות שבישרו את הבאות.
    ההדחה הזאת רשומה על שמו ורק על שמו, עם כל הכבוד להפיל את הקייס על אוזיל או על מולר זה להתעלם מהעובדה שמשהו בחר בהם.
    שאלתי את עצמי בערך 100 פעם את אותה השאלה בשבועיים האחרונים: מה לעזאזל עשו לאוו והצוות שלו במחנה האימונים?

קשה לי להאמין שלאוו ילך, כי הבן אדם חיי בפלנטה אחרת.
    הראיון שלו אחרי המשחק זה בדיחת המאה. הוא ראה את המשחק כמו שהבת שלי ראתה את המשחק.

אלעד ו-nfcb אוהבים את זה.
  4. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

שיטת המשחק בה שיחקנו בטורניר הזה לא דומה בכלל למה ששיחקנו בטורניר הקודם ואפילו לא בגביע הקונפדרציות. השיטה ששיחקנו בטורניר הזה זהה (זהה לחלוטין) לשיטה של אנצ'לוטי בבאיירן בעונה וחצי האחרונות (לא לחינם באיירן נראתה זוועה). מולר היה אפס אצל אצנ'לוטי ובשני שליש עונה אצל היינקס הפך למלך הבישולים. לא כי מולר שכח לשחק, אלא כי ביקשו ממנו לעשות דברים אחרים, כי השיטה הייתה שיטה אחרת. קרוס היה נפלא בריאל העונה ואפס בנבחרת. לא כי הגזרה של החולצות של הנבחרת שונה מזו של ריאל, אלא כי הוא הוצב במקום שונה לגמרי בנבחרת מזה שבריאל. ואלו סתם שתי דוגמאות.

5. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

נדב, עם אנצ'לוטי, בלי אנצ'לוטי, תומאס מולר זה לא תומאס מולר וזה כבר שנתיים ככה.

6. Raulito Madridista

אני חושב שלהגיד שטוני קרוס היה נפלא בריאל זה קצת לא מדויק, בלי לזלזל, אני מניח שהתייחסת ביתר שאת למשחקי הצ'מפיונס בעיקר, שם אמנם זה הדובדבן שבקצפת אבל כולם 'במוד צ'מפיונס', וגם קרוס, שלאורך רוב העונה את אותן המגרעות ראינו גם בריאל - משחק הגנתי שלא באמת קיים - הוא קצת עצלן לדעתי במרדף אחרי שחקנים ולא אגרסיבי ונמנע מתיקולים, ומבחינת הצטרפות להתקפה יש לו פוטנציאל עצום אבל הוא מאיים על השער מעט ומבשל רק במצבים הנייחים, אין שוני בין ריאל מדריד לגרמניה מבחינת קרוס.
    לגבי מולר - משחקן גדול כמוהו יש ציפיות, יש גבול כמה אפשר לרחם עליו או להאשים את הגורמים האחרים. הוא סיים מונדיאל עם בקושי שני איומים לשער ואולי המצב גרוע יותר, הוא נראה כמו הצל של עצמו. אגב, כתבתי כאן כמה מילים על מולר - יכול להיות שהחל תהליך של ירידה שלא ייעצר גם בבאיירן. גם ראול שפרץ בגיל מאוד-מאוד מוקדם - הרגיש שהגוף שלו בוגד בו בשלב מסוים ובגיל 27 החלה הנסיגה הגדולה יחד עם ההתפרקות של הגלאקטיקוס.

7. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

קרוס בחיים שלו לא רץ אחרי שחקנים, ולא בגלל זה ריאל קנתה אותו.
    גם בריאל צריך שני שחקנים שייחפו עליו.

Sent from my iPhone using Tapatalk

8. Raulito Madridista

זה לא משהו שאפשר לזקוף לזכותו, העצלנות הזו או לחילופין יכולת הגנתית דלה. מה שאני אומר זה שקרוס בנבחרת וקרוס בריאל הם שחקנים זהים עם אותן המעלות ואותן נק' התורפה. לא ראיתי אתמול את המשחק מעבר לתקציר. במשחק השני קרוס איבד את הכדור אבל היה לא רע בכלל וגם כבש איכשהו - במצב נייח כמובן, הוא חילק מסירות טובות באחוזים גבוהים. הוא תמיד מנהל את המשחק, שקול, קר-רוח. מעניין אותי לדעת יותר לגבי הכיוון של האוהדים על סוגית האיש בין הקורות וזה לא שנוייר אחראי להפסד. אגב, לגרמניה אין את שני השחקנים האלה שיחפו עליו לדעתי. סמי קדירה גם שחקן שיוצא קדימה ובריאל הוא שיחק טוב לצד אלונסו נניח. אז זה אומר שצריך לשנות משהו...

9. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

ברור שיש לגרמניה שחקנים שיכולים לחפות עליו. מעטים השחקנים עם סט הקישורים של קרוס שמתבקשים לעשות הגנה (אני יכול לחשוב על שניים - פוגבה וססק, שבשני המקרים נאנסים על ידי המאמן שלהם).

יוגי שיחק עם שני בלמים וזהו. לא היה עוד שחקן אחד על המגרש שהיה בתפקוד דפינסיבי. אחרי עונת הבלהות של בואטנג והולמס - הדבר הראשון שצריך זה להציב מעליהם קישור נורמלי - משהו בסגנון שדשאן עושה בצרפת.

לגבי האיש בין הקורות? Who gives a fuck.

Sent from my iPhone using Tapatalk

אלעד ו-nfcb אוהבים את זה.
  10. Raulito Madridista

מקווה שאני קולע לכיוון, איכשהו:
    1) אני לא משוכנע שאם קרוס עובר לעמדה קדמית יותר כמו ססק[היו ימים] או פוגבה - הוא גם מסוגל לתת תרומה התקפית כמוהם. לשניהם יש דברים שהוא - אין לו.
    2) בסגל הגרמני יש נק' תורפה שהיו כבר ביורו, אחת מהן היא בקושי האחורי(לדעתי גם בעמדת החלוץ, וורנר נראה טוב יותר בכנף שמאל, ומתגעגעים לקלוסה). קדירה וגונדוגאן הם ממש לא פיתרון, השאר נטולי פז"ם ובדרך-כלל בטורניר גדול הולכים עם הוותיקים.
    היה יכול להיות מרתק את גרמניה עומדת במערך קצת אחר, ואני משער שאם היריבה הייתה ברזיל בשלב שמינית הגמר אז היא הייתה יוצאת מהקיבעון של ה-4-2-3-1 הזה או ווטאבר

11. טל. Member

הכשלון של העומדים בראש (אם זה לאב ואם זה אלו שמינו אותו ונדבקו אליו) זה קודם כל כשלון קונספטואלי.
    זה כשלון להבין מה זה המהות של המאנשאפט ועל אלו ערכים היא נשענת.

הכשלון הטקטי והעיוורון הטקטי - אני לא מתווכח עליהם. כמו רבים וטובים פה בפורום, גם אני ציינתי אותם ואני מודע להם.
    כל מה שנכתב מעליי - ברור שאתם צודקים.
    אבל זה כשלון משני.

לא פעם ולא פעמיים גרמניה הגיעה לגביע העולמי עם הרכב של נגרים ושל פועלים שחורים נטולי יכולת ונטולי ברק.
    זה לא מנע ממנה להגיע לשלבים המאוחרים בכל טורניר.
    זה היופי. זה מה שמפריד את גרמניה מנבחרות צמרת אחרות.
    ההבנה.
    שכדורגל נבחרות זה קודם כל ובראש ובראשונה - משחק של הקרבה ומחוייבות ולחימה. אח"כ באים כל שאר הסוכריות.
    בנבחרת גרמניה נותנים את התחת. נותנים את הנשמה. נלחמים על כל כדור זניח כמו אני לא יודע מה. וזה כי כל שחקן מבין מה זו החולצה הזו שהוא לובש הוא מבין שזה הדבר הכי חשוב בחיים שלו.
    בנבחרת גרמניה חוקי הפיזיקה לא פועלים. לא תקפים. בגרמניה: מי שעומד על המגרש - עף.
    עף החוצה.
    בגרמניה לא עומדים ולא משחקים בהליכה אפילו לא רגע.

וכשמקבלים בעיטה לראש - קמים ונלחמים עוד יותר חזק. ולא מתייאשים.
    זה לא פשוט וזה לא קל, אבל זה מה שזה אומר כשאתה לובש את המדים האלו. וזה מה שזה אמר לכל אלו שלבשו את המדים האלו לפניך. מאז ועד היום.

לאב לא הבין את זה, וגם האנשים מעליו בהתאחדות - אלו שמינו אותו ונצמדו אליו, שלא תיקנו אותו ולא הבהירו לו - הם האשמים.
    נבחרת גרמניה זו לא נבחרת שבנויה על יכולת ומשחק טוב... יכולת זה משני. משחק טוב זה בונוס.

תאמין לי שנבחרת גרמניה (גם עם הסגל הלא מאוזן והבעייתי הזה וגם עם תצוגות מחורבנות) אם היא היתה נצמדת לעקרונות שלה - היא היתה גונבת גול מול קוריאה ועולה, וגונבת עוד גול אחד מול שוייץ ושוב עולה.

נערך לאחרונה ב: ‏28/6/18
    nfcb אוהב/ת את זה.
  12. Raulito Madridista

תראה אני מבין לליבך, מצד שני אתה עושה הפרדה גדולה בין מונדיאל או יורו ואני לא חושב שזה מוצדק, לא יודע ממתי אתה אוהד את הנבחרת אבל הנה בשנת 2000 גרמניה הציגה טורניר איום ונורא ויש אלה שאומרים שמשם החלה כה המהפכה. גם ביורו 2004 היא לא עברה את שלב הבתים והייתה די פאתטית, לא ניצחה את לטביה של פרוחננקובס לצורך העניין. אני חושב שמותר כישלון אחד גדול שמותיר כתם, פעם ב-80 שנה נניח ואחרי 20 שנה מוצלחות מאוד ברובן[שוב, השאלה אם אתה עושה את החלוקה או לא], ושקשה לבוא צנוע ובטירוף כשאתה אלוף העולם. בטח תגיד שבשנים אלה לא היה הרבה בסגל, לגבי 2004 אני זוכר נבחרת שמגיעה עם קאן אחרי העונה הגרועה שלו ובעיקר תלויה בבאלאק וקווין קוראני היה עוד החלוץ, אבל לא תמיד עבד העניין של 'השלם גדול מסך חלקיו'.
    מסכים שנבחרת זה מעבר ל-11 שחקנים שעולים לכר הדשא ומעבר לבעיות טקטיות באשר הן - הנבחרת הייתה רכה, עדינה, 'ליד', לא מחוברת, כל הגדרה שבטח אתה תסכם בצורה טובה יותר - מתאימה לכאן.

טל. אוהב/ת את זה.
  13. Clichy COYG

אני לא יודע אם זה בגלל שגרמניה לא מורגלת להיות בסיטואציות כאלה עם הגב אל הקיר, אבל האדישות של השחקנים הייתה מדהימה. במשחק שבו הם יודעים שאם הם מנצחים הם עולים, היה מצופה מהם לבוא ולטרוף את המגרש ולמהר לחדש את המשחק אחרי כל כדור חוץ. אפילו התגובות בסיום של השחקנים (כמו אחרי שוודיה) נראו מכניות מדי.

להבדיל, ארגנטינה עם משחק הרבה פחות טוב מול ניגריה אבל עלתה עם טירוף בעיניים ובסוף איכשהו עלתה.

14. Raulito Madridista

ההבדל בין שאננות 'אנחנו אלופת העולם - הגול יגיע לבד' לבין ביטחון עצמי בריצפה ופרצופים של שחקנים כמו מולר ואוזיל שעברו המון סיטואציות בכדורגל ולא מצליחים לתת פס או לבעוט לשער - הוא דק מאוד. גרמניה לא עיכלה מספיק טוב את המצב, ללא ספק, וגם המאמן עשה טעויות. אבל איפה הייתה רוח הלחימה והטירוף של ארגנטינה למשל נגד קרואטיה? אני למשל מהראשונים שכתבו שקרואטיה מסודרת יותר והקישור שלה הרבה יותר טוב אבל מכאן משחק של 3:0 וכלום ושום דבר של ארגנטינה? אני יכול לתת לדוגמא את הטירוף בגרמניה אחרי שער הניצחון של קרוס, זה לא נפל מהחגיגות של ארגנטינה בהרבה גם אם קרוס לא הזיל דמעה כמו רוחו[רגע נפלא]. לא ראיתי טירוף בעיניים גם אצל ברזיל כביכול כמועמדת לזכייה והרצון 'לשכוח' מחצי הגמר ההוא נגד גרמניה, או מצד צרפת שהפסידה ביורו הביתי. אין טירוף במונדיאל הזה :)

15. Clichy COYG

צרפת וברזיל לא היו עם הגב אל הקיר.

גם מול קרואטיה היא עלתה בטירוף רק מה לעשות שקרואטיה קבוצה טובה יותר ממנה. דווקא ההתפרקות הזו יכולה אולי להעיד על המתח שהיה שם, אצל גרמניה זה היה נראה כאילו הכל על מי מנוחות.