בית B - ג'מייקה ואורוגוואי בבית, ארגנטינה ופאראגוואי במפגש חוזר

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Franco, ‏9/6/15.

1. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

לא חושב שדיאס מאמן מצוין, הוא בטוח פחות טוב ממה שעושים ממנו, ואני גם בכלל לא בטוח שהוא מה שפאראגוואי צריכה בשביל לצאת מהמשבר. הוא מאמן של פעם, מוטיבטור עם ניהול משחק והכנה טקטית סבירה לא יותר. דיאס בינתיים הולך על הוותיקים ולא עושה שינויים למרות התוצאות הרעות, לזכותו ייאמר שגם אין יותר מדי צעירים שדורשים דקות. משחקי ההכנה האחרונים לא היו טובים.

אולי הם יצליחו להשיג תוצאה שתעלה אותם לשמינית ואז זה נוק-אאוט, אבל אני לא חושב שנראה בשורות חדשות ומרעננות במיוחד מהסגל הזה עם המאמן הזה שלא בדיוק מוצלח בשביל להוציא מסגל משהו שאין בו.

בפרסום האחרון שקראתי נלסון האדו ואלדס ורוקה סנטה קרוס אמורים לפתוח בחוד, זה כאילו זרקו אותי 5 שנים אחורה :)

2. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אולי מאמן מצויין זו הגדרה חזקה מדי, אבל ההצלחות שלו בארגנטינה בוודאי אומרות משהו על כך שהוא היה מהמאמנים המובילים שם. לגבי אימונו ברמת הנבחרות, לדעתי הוא מעולם לא אימן נבחרת ככה שיכול להיות באמת שההימור של פאראגואי לא היה נכון, אבל אני חושב שהמטרה היא יותר המונדיאל ופחות הקופה אמריקה.

3. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

הוא היה, בסוף שנות ה-90 תחילת המילניום הזה, אז היו רוב ההצלחות שלו שבנו לו את השם, כל מה שהוא נגע בו הפך לזהב. יותר קרוב לזמננו יש את האליפות האחרונה עם ריבר ולפני כן צריך לדלג יותר מחצי עשור אחורה לתואר הקודם, שבאמצע לא מעט כישלונות עם קבוצות חזקות מאוד.

4. Civil Anti Madridista

הגיע הזמן שארגנטינה תעשה סוף לבצורת הארוכה שלה, ועל הנייר נדמה שהכל ערוך ומוכן לרגע הזה.

5. gilad16 Member

ארגנטינה מחכה שנים למאמן שהוא לא בדיחה כמו דייגו ובטיסטה
    מקבלת פחדן מגעיל שבנס מצליח ואז מגיע מרטינו. המאמן שכולם חיכו לו.
    משחק ראשון שהוא לא ידידות ומרטינו מאבד לבד את הניצחון.
    המחצית הראשונה הייתה בדיוק כמו שחלמו שנבחרת של מרטינו תשחק
    במחצית השנייה הוא נתן להם את האמצע במתנה ועשה סבוטאז׳ עם החילופים.

yonatan ו-benos אוהבים את זה.
  6. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

ארגנטינה לא הרשימה במונדיאל מבחינת היכולת אולי אבל סאבלה הוא מאמן רציני ולא בדיחה. זה לא היה נס, זו הייתה שיטה שאתה כנראה פחות אוהב. מסכים עם השאר בגדול, אבל מאמין שמרטינו ילמד מהטעויות שלו מכיוון שלא מדובר במינוי לא רציני כמו אלו שהזכרת. הניהול משחק היה רע, אבל היו גם דברים טובים לקחת מהמשחק כמו שציינת בעצמך - המחצית הראשונה הייתה טובה מבחינת האלבי-סלסטה.

Hapoel_Tel_Aviv אוהב/ת את זה.
  7. gilad16 Member

פנדלים, דקה 118, מסצ׳ה...
    אולי אני מגזים וזה לא נס אבל זה גם לא יכולת טובה.
    אתה מסכים שמרטינו הוא המאמן מהסוג שחיכו לו?
    רק על זה כולם מדברים ״זה המאמן שארגנטינה חיכתה לו?״
    מהקודמים לא ציפו לכלום, למרטינו רף ציפיות גבוה יותר לעמוד בו

8. benos Member

מסאבלה אני פחות החזקתי ממרטינו אבל אני לא חושב שהוא סתם מאמן, בסופו של דבר עם כל הגועל שהיה במונדיאל אתה צריך לזכור משהו קטן, ההתקפה של ארגנטינה הייתה בכושר מזעזע, אגוארו והיגואין באו ביכולת נוראית.

דרך אגב:
    צרם לי לראות שמשחק בקופה אמריקה מביא 17 אלף צופים. ההתאחדות הדרום אמריקאית צריכה לדאוג שיהיה מינימום קיבולת לטעמי.

9. gilad16 Member

הוא זה שבחר לא להזמין את טבז.
    הוא עשה מה שצריך בשביל שיגידו שהצליח
    אבל אני לא אוהב אותו. הוא לא ליצן.

10. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

פאראגוואי מתכוננת למשחק מול ג'מייקה ולראמון דיאס יש לפחות התלבטות אחת. חוסטו וייאר הוותיק בכשירות מלאה ועכשיו צריך להחליט אם הוא ידיח את השוער (הגם די וותיק) סילבה מההרכב. כזכור, וייאר היה מאור לפתוח מול ארגנטינה אבל בסופו של דבר נמצא לא כשיר וסילבה שהחליפו עשה עבודה טובה.

אני לא יודע מה התכניות הנוספות של דיאס, אבל הגיע הזמן לקטוע רצף ארוך של משחקים ללא ניצחון בקופה - המקום השני בקופה הקודם והתוצאה המכובדת מול ארגנטינה משכיחים קצת שהאלבי-רוחה לא ניצחה משחק בקופה מאז 2007 (פנדלים נחשב כתיקו). נראה לי ששהרכב שפתח מול ארגנטינה צריך רענון קצת, ולרענון קוראים דרליס.

היריבה של האלבי-רוחה, גמ'ייקה, גם לא מסתפקת במחמאות. המאמן הגרמני שאפר אמר שהוא מרוצה מאוד מהיכולת מול אורוגוואי אבל לא מהתוצאה. החמיא לשחקניו שעשו עבודה טקטית מצוינת, עם דגש על הקפטן רודולף אוסטין, והגיעו להרבה מצבים (לטענתו), אך הצטער על המסירה האחרונה הפחות מוצלחת והסיומת הלוקה. כמו גם על השריקה הגבולית לעבירה שהובילה לשער האורוגוואי. שאפר מאמין שג'מייקה עדיין יכולה לעבור לשלב הבא, אבל בשביל זה צריך לנצח את הקבוצה של ראמון דיאס.

בארגנטינה אין עדיין רמזים לגבי שינויים צפויים אם בכלל, כמו גם באורוגוואי שם עסוקים מאוד עם אירועי הקלאסיקו המצערים בליגה המקומית.

11. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

נרדמתי קצת במחצית השנייה, אבל ממה שראיתי לורנס היה מהיותר טובים בגמ'ייקה יחד עם החשוד המיידי רודולף אוסטין והבלם מורגן. מה הייתה ההתרשמות שלך?

12. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

@DRORIKO

מבחינת סגל אורוגוואי נבחרת בינונית ומאוד אפורה, גם כמה שנים אחורה הייתה די בינונית וקצת פחות אפורה. גם ההגנה שמקבלת מחמאות היא לא משהו מטורף עם מגן שמאלי שהוא לא בדיוק מגן ולא בדיוק ברמות הגבוהות ומגן ימני... בינוני. גם השוער זכה בזמנו לקצת יותר הייפ ממה שהגיע לו.

ואולי לכן אורוגוואי, גם זו שסיימה מקום רביעי במונדיאל, מתקשה במוקדמות המונדיאל שהם בשיטת ליגה. אבל הסיבה שהנבחרת הזו מצליחה לא פעם בטורנירי נוק-אאוט, ואני ארשה לעצמי לעשות רומנטיזציה פה, היא שאותם שחקנים בינוניים מגיעים לנבחרת ומוציאים מעצמם הרבה הרבה יותר. הגארה צ'רואה המפורסמת. הפריירות, ארבאלו ריוס, דייגו פרס, פוסילה (כמה מהמצטיינים ב-2010), גרגאנו, סבוז'ה וכו' משחקים כמו חיות שהם בסלסטה בזמן שקריירת המועדונים שלהם סולידית יותר או פחות. להוציא את סוארס שטוב בכל מקום וקבאני שלא בולט יותר בנבחרת, גם שחקני מפתח בדור הקודם כמו פורלאן ולוגאנו הרשימו הרבה יותר בנבחרת.

זה והיציבות עם טאבארס על הקווים, שגם דואג להשאיר את חדר ההלבשה מגובש וחיובי על חשבון כמה שחקנים שאולי יש להם מקום אבל לא מתאימים למרקם (סנטיאגו סילבה בשיאו לדוג'), הם כנראה מה שמביאים סגל כזה למקום שלאנשים יש לא מעט ציפיות ממנו.

אורוגוואי היא אחת ההמחשות, עם צריך, שכדורגל הוא לא מנג'ר בו בגדול אם המאמן לא הורס אז הקבוצה עם השחקנים הטובים בד"כ תנצח (אני תקוע עדיין במנג'רים ישנים ופחות מורכבים :) )

לכן אני מסכים עם מי שאומר שאורוגוואי בינונית, אבל גם יודע שזה לא אומר הרבה.

Don Joan Roman ו-gilad16 אוהבים את זה.
  13. gilad16 Member

לורנס היה טוב אבל תן לו לסיים עונה ברד בול קודם
    איפה הוא גדל? טיפול בכדור לא משהו.

נערך לאחרונה ב: ‏18/6/15
  14. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אגוארו פצוע ובארגנטינה צריכים לבחור מי יחליפו מול ג'מייקה, טבס או היגוואין? כרגע מסתמן שהיגוואין יהיה זה שיפתח בהרכב אבל זה עוד לא סגור.

שינוי נוסף שצפוי בהרכב הוא בחלק האחורי, אוטמנדי שנמצא מרחק צהוב מהרחקה יפנה את מקומו לדמיצ'ליס כנראה.

15. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

הסלסטה יצטרכו להתמודד מול פאראגוואי במשחק המכריע מחר ללא המנהיג והעוגן של חוליית ההגנה, דייגו גודין. גודין מושעה עקב צהובים ומי שצפוי להחליפו הוא סבאסטיאן קואטס. לא בשורה משמחת במיוחד לאוהדי אורוגוואי...

Hapoel_Tel_Aviv אוהב/ת את זה.