בני השרון - גרסת הכדורגל

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏5/6/08.

1. שגיא Guest

ברגע שנפתח הדיון, חיכיתי שאחד ההרצליינים יגיע וייתן דעתו.

עכשיו כל מה שנותר לי הוא בסך הכל להחזיר אתכם הודעה אחת מעלי.

2. Pele Member

זה טוב מכל הבחינות מלבד דבר אחד והחשוב ביותר - הקהל.

קהל שאהד לאורך כל השנים קבוצה לא יכול להיקשר לאיזה הכלאה של כמה קבוצות, ובכל מקום זה לא עבד.. גם בכדורסל.
    זה יהפוך את כל הקבוצות האלה לקבוצה אחת נייטרלית ולא מעניינת. סביר להניח שרוב אנשים שליוו את אחת הקבוצות לא יקשרו לקבוצה הזאת בכלל..

בקיצור- רעיון לא טוב

3. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

הרצליה - אתה רואה את התמונה כאוהד מושבע של המועדון, אבל חשוב להזכיר שאנשים כמוך יש מעט מאוד. אם היו יותר, אז כנראה שהדיון הזה כלל לא היה נפתח.

4. Pele Member

בואו אני אספר לכם על איחוד הרבה יותר פשוט שהיה.
    אני תושב אשדוד, לפני כמה שנים החליטו לאחד את הפועל ועירוני אשדוד לקבוצה אחת הידועה לנו בשם - מ.ס אשדוד.

שתי הקבוצות הקודמות היו יריבות ענקיות באזור פה, גם אם זה לא גלש לשאר חלקי הארץ.. הייתה אווירת כדורגל מדהימה בעיר וכל דרבי היה מלווה במתח ושנאה ענקית.

כביכול זה נראה שהאיחוד יעשה רק טוב לקבוצות האלה - "שתי קטנות מאותו עיר, נאחד, נשים יותר כסף, כולם יהיו ביחד.. מה רע?"

אז זהו, שמאז האיחוד המצב באשדוד על הפנים. אתם אמנם רואים שלמשחקים באים בין 3 ל5 בכל משחק בית, אך אלה לא אוהדים באמת. רוב האנשים שתראו באיצטדיון זה אנשים שסתם באים להעביר את אחר הצהריים, אנשים שעכשיו כשאשדוד עמדה לרדת ליגה היו צריכים שיתנו להם כרטיסים בחינם ופרסום בכל העיר כדי להזיז אותם לאיצטדיון.. ושלא תטעו, מי שהיה באיצטדיון של אשדוד במשחקים האחרונים ראה שאווירת "מתח וחשש" לא באמת הייתה כאן.

כל הצירופים האלה של קבוצות זה אולי טוב לבוסים הגדולים, להכנסת הכסף, לפחות כאבי ראש.. אבל זה מוריד את הערך המרכזי והחשוב שבכדורגל - האהבה לקבוצה, המתח, היריבות, הזהות של כל אחד.

5. הרצליה Member

אריאל בוא ניקח את זה למקום אחר.
    איך היית מרגיש אם ביום בהיר אחד היו לוקחים ממך את מכבי נתניה ועושים ממנה שילוב של משהו לא ברור? זה לא משנה כמה אוהדים,מה התקציב או בכמה תארים הקבוצה זכתה.
    אני עם מכבי הרצליה מגיל 5, מה שאומר 14 שנים, חי,יושן,אוכל,שותה,חולם מכבי הרצליה, לא מסוגל לראות את החיים שלי בלי מכבי הרצליה, ליגת העל,ליגה לאומית מצדי גם ליגה א' רק שתהיה מכבי הרצליה.

אני לא יוותר ולא יסכים לוותר על חלק חשוב מאוד בחיים שלי בגלל שלאריאל שיימן אין כסף להחזיק קבוצה, שילך הביתה.

יש לנו מעט אוהדים? אז? אני מבטיח לך שאף אחד מאוהדי מכבי הרצליה לא יתן את ברכתו למהלך כזה, אף אחד לא יסכים שבנאדם אחד ימחוק לו את האהבה.

6. roeiuzan Member

יש לדבר הזה השלכות חיוביות ושליליות, מצד אחד זה יכול לגרום לכמות קהל יותר גדולה, גב כלכלי וכו', מצד שני אין זיקה לקבוצה המאוחדת, במקומות כמו אשדוד שם היו רק שתי קבוצות זה יכול לתפוס וגם תפס, כי שם לא היתה יריבות בין הקבוצות כמו שיש בפ"ת למשל.
    בקיצור, כמו שאמר עמית אף אחד לא ירצה שיגעו לו בקבוצה שלו, תראו את הפירוד של אוהדי הכח מאז האיחוד עם עמידר.. תראו את חילוקי הדיעות בין הפועל ירושלים והפועל קטמון.

נערך לאחרונה ב: ‏5/6/08
  7. אבי סנדור Member

8. Ampelmann Member

Can someone please translate me message? i cant write hebrew from here

As an Hapoel Raanana fan, from the kind that goes to games every now and then, i do not support such move. I dont think it will help either club because most of our fans, for example, are young kids who will probably not go to herzeliya or to ramat hasharon to see the games. these kids will probably stop going to football matches at all, or atleast will switch the seconed leage side in a more glamrous team.

besides, i think the best games for us has been the ones against herzliya and ramash, i dont want to miss them next year.

9. Pipe Member

איחוד קבוצות מאיזורים שכנים=מועדון ספורט אשדוד והכח עמידר רמת גן - אין מספיק אוהדים, אין מסורת, אין הצלחה וגם כסף בקושי יש.

הגדלת הליגה - רעיון טוב. ספונסרים ומשקיעים - רעיון טוב. להרוס זהות של קבוצות כדורגל - לא טוב.

10. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

הפועל רעננה ועירוני רמת השרון הם קבוצות ליגה לאומית שהמטרה שלהם היא להישאר בליגה .
    גם יהיה נס והם יעלו ליגה הם לא ישרדו יותר מדי זמן(נצרת עילית , קריית גת , הפועל טייבה , אשקלון לדוגמא) גם בני סכנין לא הצליחה לשרוד יותר משלוש שנים ברציפות וקשה לראות אותם נשארים בליגה בעונה הבאה עם כל צרות האינטרטוטו ועזיבת הכוכבים הגדולים ומספקי הנקודות העיקריים.
    בסיכום אני תומך באיחוד של רעננה ורמת השרון כי אין להם באמת אוהדים חוץ מכמה ספורים והם לא מענינות אף אחד , לעומת הרצליה שלה יש כבר מסורת בליגת העל וזכתה אפילו בתואר בשנה שעברה ואיזה 500-1000 אוהדים שזה כמו מכבי פ"ת.

11. idos87 Member

בכל דבר שרוצים לעשות הן בכדורגל והן בתחומים אחרים, תמיד יהיו את הדברים הטובים ואת הדברים הרעים. הספונסרים כנראה שכן יגיעו, אבל זה נכון שהזהות של הקבוצות נהרסת ושם הקבוצה נעלם מעל מפת הכדורגל הישראלי, מה שגורם לעזיבה של אוהדים.
    הקבוצות שהזכרת הן לא מאותו איזור, אלא הן מאותה העיר. בגלל זה האיחוד של קבוצות השרון הוא שונה, כיוון שהקבוצות הן לא מאותה העיר אלא מאותו איזור וזה כנראה הבעייתיות הגדולה.
    אם באמת יאחדו את קבוצות השרון שנמצאות בליגה השניה תהיה בעיה בהגדלת הליגות, כיוון שהגדלת הליגות מסתמכת על כך שיהיו 12 קבוצות בכל אחת מהליגות העל, לאומית וארצית. כאשר יאחדו את קבוצות השרון בלאומית, יהיו 12 קבוצות בליגת העל ו-10 בליגה הלאומית ו-12 בארצית.

12. *הפועל-רעננה* Member

הדבר הזה לא יקרה!
    שיימן מת לעזוב את הרצליה וזו אחת הדרכים שלו לעשות את זה על ידי איזה קונה שיקנה את "בני השרון"

אני בתור אוהד רעננה כל כך מתנגד לרעיון הזה... כבר 10 שנים שאני קונה מנוי כל שנה, ואם יהיה איחוד אני לא יודע אם אני אקנה, וגם לא בטוח שאני אמשיך לאהוד את הקבוצה - אין לי עם מה להזדהות.
    אולי הרעיון הזה טוב מבחינה כספית אבל אוהדים הוא בטוח לא יביא וכשקבוצה מהשרון מצליחה זו, זו גאווה לעיר.
    האוהדים של בני השרון הם לא אוהדים שרופים - הם אוהדים שרובם גרים ברעננה וזה קרוב להם לבית אז באים לראות משחק כדורסל.
    כך זה גם יהיה בכדורגל. ישחקו כנראה בהרצליה ואז אוהדי רעננה ורמת השרון לא יגיעו להרצליה כדי לתמוך בקבוצה שהם אפילו לא מרגישים שייכות אליה.
    בקיצור רעיון גרוע ואני בטוח שזה גם לא יקרה כי שלמה שטרן (בעלים של הפועל רעננה) ממש לא מעוניין.

13. FC_Bayern Member

כמובן שהזהות של הקבוצות (בעיקר זו של כפ"ס) תימחק לחלוטין, יחד עם זאת זה דווקא יכול להיות איחוד לא רע. במצב הכדורגל של היום, הקבוצות חלשות מאוד, וצריך לעשות משהו בנידון. איחוד יכול להיות אופציה לא רעה, אבל שוב, כמובן שיש כאן חיסרון גם. אין לי דעה מיוחדת בעניין- אם זה יקרה, סבבה, אם לא- אוקיי http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

14. *הפועל-רעננה* Member

תקשיב, רעננה התמודדה השנה על העלייה ועםהגדלת הליגה אז אנחנו גם נהיה בליגת העל.
    פוטנציאל אוהדים יש לרעננה. זו עיר גדולה שהכדורסל כבר לא הספורט העיקרי כמו בעבר.
    אנחנו קבוצה די צעירה שחוץ מלעלות 4 ליגות ב-5 עונות (שזה דבר מדהים לדעתי...) לא עשינו יותר מדי בכדורגל הישראלי.
    זו עונה 8 של רעננה בלאומית והפכנו מקבוצה שמתמודדת על הירידה לקבוצה שמתמודדת על העלייה וגם ההנהלה סוף סוף לא מפחדת לדבר על זה...
    תתחילו להסתכל בעיתונים ולראות כמה אוהדים מביאה רעננה למשחקים ביתיים.
    יש המון אוהדים צעירים שמתחילים להזדהות עם קבוצה וישנה מודעות לקבוצת כדורגל בעיר (מה שלא היה בעבר).
    ההנהלה עושה המון כדי להביא אוהדים וזה הוכיח את עצמו העונה הזאת.
    אז פוטנציאל אוהדים יש כי זו כן עיר שאוהבת ספורט.
    אני מחשיב את עצמי לאחד האוהדים היותר שרופים של הקבוצה שהולך לכל משחק ביתי וכמעט לכל משחק חוץ, ואם אני אומר שאני לא אמשיך לאהוד את קבוצת השרון המאוחדת הזאת, אז אני לא יודע מי כן... אולי ההורים של השחקנים יהיו האוהדים היחידים שיבואו.

15. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

אחרי שחשבתי על זה שוב וקראתי את התגובות שמעליי הגעתי למסקנה שמי שמרוויח מהאיחוד הוא רק הבעלים שרוצים כסף.
    מה יעשו האוהדים לאחר שהקבוצה שהם אוהדים איבדה את הזהות , מה יעשו רוב השחקנים אחרי ששלוש קבוצות התאחדו יהיה איזה 70 שחקנים ואיזה 55 יצטרכו למצוא קבוצה חדשה , בכל מקצוע יהיו 3 אנשים .
    תארו לכם את המצב הבא - בעידן הכסף הגדול של אנגליה 4 קבוצות לונדוניות מחליטות להתאחד - פולהם צ'רלטון , פאלאס וקווינס פארק ריינג'רס.
    איך האוהדים יקבלו את זה ??
    כמובן יתנגדו .