בני-יהודה, לאן הגענו ?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י כתום*מטאלי, ‏6/12/06.

1. לירן מנהל כללי מנהל כללי

איזה שטות... למה הם לא ירדו כבר וחזרו?

2. Don Joan Roman Member

1. לבית"ר יש את מספר האוהדים הגדול בארץ וממוצע הצופים הגדול בארץ להגעה למשחקים.
    2. אנחנו קהל פי 7 נאמן יותר מכל קהל אחר במדינה, גם בתקופות קשות של משחקים בליגה השנייה טדי שהיה אז מכיל כ12 אלף מקומות, היה תמיד גדוש עד אפס מקום, גם לפניי שלוש- - ארבע שנים כשעמדנו לרדת ליגה בכל משחק היו לפחות 4500 אוהדים של בית"ר, ובמשחק נגד הפועל חיפה שהחל את ההתאוששות היו 12 וחצי אלף איש, מאז כל משחק הקהל של בית"ר גדש את היציעים.
    3. בטח שהיית מתחלף איתו אם היית יכול, הבעיה שאתה לא, קבוצה קטנה עם קהל קטן הייתם ותישארו.

3. roeiuzan Member

היום זה לא מה שהיה פעם..
    לפי איך שאני רואה את הקבוצה, היא לא מספיק חזקה ברוחה בשביל לעמוד בכל הלחץ הזה
    של עליית ליגה בחזרה, ובעיקר לא קבוהצ דורסנית

4. לירן מנהל כללי מנהל כללי

מה השתנה מלפני 3-4 שנים? מבחינת קבוצות התחתית וקבוצות הליגה השנייה אני לא רואה שום הבדל קריטי.

5. roeiuzan Member

אני מתכוון כאן לאופי.. לבני יהודה אין את זה לדעתי.
    שקבוצה יורדת מליגה כלשהי אצלינו בארץ, ולאו דוקא מליגת העל יש 2 אפשרויות:
    1. או שהיא חוזרת בגדול\נאבקת חזק למעלה עד הסוף
    2. מתדרדרת לאט לאט עוד יותר (ע"ע יפו, שמשון, בית שאן ואפילו מכ' ב"ש..)

לבני יהודה אין את האופי הזה של לרדת ליגה ואז לחזור בגדול.. כמו שסכנין למשל פועלת יפה בדרך חזרה לליגת העל.. לדתעי ברגע שהכתומים ירדו הם לא ימצאו את עצמם ולא יחזרו(או לא יחזרו מהר) לליגת העל..
    אין לי שום הוכחות בסיסיות לדברי אבל זו דעתי

6. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

מבחינת פוטנציאל הקהל של בני יהודה, אני זוכר שבגמר גביע המדינה שהיה בעונה שעברה היו כ-10,000 כתומים שעודדו ללא הרף. לבני יהודה יש פוטנציאל עצום לקהל, הקטע הוא שרובו מבוגר. ראיתי יום אחד כתבה על שחקן העבר האגדי של בני יהודה, אהוד בן טובים וראיתי את כמות האוהדים שהפגינה על מכירתו לבית"ר ירושלים ונדהמתי לראות איזו כמות של קהל יש לקבוצה וכמה הוא נאמן לכוכבים.

מבחינה מקצועית, בני יהודה סובלת מירידת מתח. כבר כמה שנים שהקבוצה הזו מתברגת בצמרת, אבל לא מסוגלת להצהיר יותר מזה. באיזשהו שלב, הידיעה שאין לאן לשאוף יותר, החלה להידבק מעט בשחקנים.
    למרות זאת, אני מעריך שבני יהודה תהיה קבוצת צמרת גם העונה. היא משחקת כדורגל יפה ויש לה שחקנים שיודעים לעשות את העבודה בשני צידי המגרש, בעיקר בהתקפה. והכי חשוב, משחק אצלה השחקן הכי טוב בליגת העל וזה כולל גם את הזרים. ניחשתם נכון - ראובן עובד.

7. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אוקיי, דעתך.

אני לא חושב ככה, בני יהודה מועדון יחסית גדול יותר מבית"ר באר שבע, בית שאן ויפו. היא עלתה ליגה והיא תצליח לעלות שוב במידת הצורך.
    אבל היא בכלל לא תירד...

8. כתום מטאלי Member

אני זוכר משחקים (לא סיפורים, נכחתי וראיתי) שבית"ר הביאה 1000-2000 אוהדים. זה כשהם היו בתחתית ובליגה השניה.

ואני נשבע בהן צדק, גם אם היתה לי האפשרות לא הייתי מתחלף עם האוהדים של בית"ר והמועדון הלא מיוחד הזה שלכם.

בבית"ר אין שום דבר מיוחד, אל תכעס, זו האמת!

זו קבוצה שמלבד אוהדיה כולם שונאים, קבוצה שנשלטת ע"י אוליגרך עם אינטרסים (אפחד לא ישכנע אותי שהוא אוהד בית"ר מהקטמונים..) קבוצה שאיבדה את הזהות שלה (איפה ימי ימק"א ומלמיליאן?) אוהדים חסרי כבוד ובעלי יח"צ טובים בתקשורת (אלימים? בני-יהודה אלימים מהם..וגם סכנין וה. באר-שבע, אבל ניחא) ובקיצור, מועדון מיותר על כל קהל אוהדיו. לא תורם כלום!

ולסיום, תפנימו, בני-יהודה לא ירדו ליגה- ויותר מכך, יחזרו להיות מועדון צמרת גדול ואולי אפילו עוד העונה.

9. כתום מטאלי Member

תיקון קטן, לפי המשטרה המספרים הרשמיים הם:
    15,381 אוהדי בני-יהודה ו- 20,596 אוהדי הפועל ת"א בגמר.

10. בית"רי מלידה Member

אתה צודק! בית"ר זה הכל חרא!

חרא של קבוצה שלקחה 4 פעמים אליפות.

חרא של קבוצה שלקחה 5 פעמים גביע.

חרא של קבוצה שקיימת כבר 70 שנה.

חרא של של קבוצה שהוקמה על ידי לוחמי האצ"ל בירושלים.

חרא של קבוצה שאפילו הבריטים לא הצליחו לסגור.

חרא של קבוצה בלי הסטוריה, בלי עבר, בלי השגים.

חרא של 3,000 אוהדים שבאים לכל משחק חוץ.

חרא של 7,000 אוהדים בעלי מנויים שבאים לכל משחק בית, גם בקור של 2 מעלות.

חרא של אוהדים שכל גיזבר בליגת העל מסמן בלוח השנה מתי החוליגאנים האלו באים.

חרא של אוהדים שפירקו לחתיכות את האורווה כששופט מנייאק פסל גול.

חרא של אוהדים ששרפו את בלומפילד.

חרא של אוהדים שיש עליהם שני מערכונים של הגשש החיוור.

חרא של קבוצה שיש עליה הכי הרבה שירים.

חרא של אוהדים, ביניהם חרא של רופאים, כמו פרופסור נוימן ז"ל, וייבדל לחיים ארוכים וטובים פרופסור אבי ריבקינד, חרא של חברי כנסת , וחרא של שני ראשי ממשלה.

נערך לאחרונה ב: ‏8/12/06
  11. כתום מטאלי Member

אתה משתמש במילה שאני לא השתמשתי.
    עם תארים והישגים אי אפשר להתווכח, זכיתם בתארים.
    ועם ח"כים ושרים בממשלה כאלה, אין הרבה סיבות לגאווה, בטח לא כשאולמרט ירום הודו אחד מהם.
    לא פוצצתם כלום, ואתם אלימים בערך כמו אוהדי מכבי הרצליה כשהעלו להם את מחיר הסושי במיזנון.
    הכל יח"צ, הכל ניפוח של התקשורת, אלימות לא ראיתי מבית"ר. קריאות גזעניות? כן. קללות? כן.
    אבל תראה לי פעם אחת שבו הקהל של בית"ר היה אלים כלפי מועדון אחר? אה, נכון, זה קרה פעמיים...בעונה שעברה בהרצליה נגד קבוצתי ואז כמה אוהדי בית"ר חזרו חבולים, ובסכנין..ששם כל המדינה ראתה את ה"הופעה" של הכורדים מירושלים. הופעה מבישה יש לומר.
    כך שאל תנסה לצייר תמונה כאילו שונאים אתכם בגלל אלימות, אתה לוקח קרדיט שלא מגיע לך.
    שונאים אתכם כי הפכתם למכביסטים...נכנס לכם קצת כסף ואתם מתנשאים על כל העולם, חלאס, תרגיעו, מכבי חיפה עם רגליים קשורות טובה מכם, גם היום!
    בכל תחום ובכל העולם, אוהבים את הצנועים, אם תחזרו להיות כאלה, כמו בימי מלמיליאן ואוחנה, אני מבטיח לך שאפילו שונאי בית"ר כמוני, נעריך יותר את המועדון שלכם.

12. אלי מתחן Member

תגיד לי שנייה איזה מסורת יש לאיזשהי קבוצה אחרת בליגה?

13. בית"רי מלידה Member

עזוב אותך ולרצ'יק: אל תנסה לבלבל אותו עם עובדות...לפעמים נדמה לי שאפילו לתרנגול שלהם היה יותר זיכרון.

יש לי לא מעט חברים בתיקווה, אוהדי בני יהודה, לפחות הם , היותר מבוגרים יודעים לתת כבוד לבית"ר, והם יודעים למה.

ככה זה הדור הצעיר - בא ומנסה בכוח לסכסך בין מחנות אוהדים שהיו עשרות שנים ביחסים מצויינים עם אוהדי בית"ר.גם חלק קטן מאוהדי מכבי חיפה כאלו, מזל שיש את ג'ורג' ואסילי...

14. כתום מטאלי Member

ויכוח סרק.

ואני מסכים עם הבית"רי, פעם היו יחסים מצוינים, עד שכמה אוהדי בית"ר בחרו לשיר שירים על קודריצקי ז"ל ומאז אפילו אני, שהייתי מקורב לניקו גם הרמה האישית, לא סולח להם.

אגב, מאז חוברו כמה שירים לא רעים על סבא מאיר, דוד עראק ועוד כמה דמויות הזויות ביציע המזרחי.

לא מכובד ולא קשור לספורט!

15. אלי מתחן Member

איזה שירים לא רעים יכולים להיות על יהודי שנהרג\נפטר?