ברצלונה אלופת אירופה 2011

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏26/5/11.

1. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה הולך להיות מרתק.

שתי הקבוצות שהשופטים כל הזמן עוזרים להן נפגשות, ויותר מזה, שתיהן הפכו את ההתנפלות על השופט לאמנות. אני מקווה שהבחור יצליח לעמוד בזה.

2. avdz7 Member

אלו שתי הקבוצות הטובות בעולם, לא ברצלונה vs שאלקה.

3. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אילו הייתי תמהוני שבמקרה נתקל בהודעה הזאת הייתי חושב שמנצ'סטר ובארסה שתי קבוצות שוות. צא מהסרט, מגוחך בכלל להגיד שמדובר ב-2 הקבוצות הטובות בעולם כשברור לכל שריאל גם היא בכמה רמות מעל יונייטד, מה גם שהקבוצות שיונייטד עברה בדרך לגמר לא באמת שייכות לטופ האירופאי אלא דרג 3-2 (ואני מתכוון לשאלקה את מארסיי). בארסה עצמה נמצאת בכמה רמות מעל יונייטד, בלי לחשוב ולמצמץ בכלל, בשום עמדה על המגרש ליונייטד אין יתרון על בארסה, ואם אנחנו מדברים על הקישור אז בכלל אין מה לפתוח דיון. אין שום קשר לזה שהמשחק באנגליה, רומא הפסידה לליברפול למרות שהגמר היה אצלה לפני איזה 20 ומשהו שנים, וזה קרה בלא מעט מקרים אחרים, אין גם יתרון כי זה לא המגרש הביתי של יונייטד ולא בטוח בכלל שיהיה לה יתרון בקהל וגם אם יהיה, הוא יהיה מיעוט. אם בארסה תהיה ב-70 אחוז יכולת, הם ינצחו, אם היא תהיה ב-100 אחוז יכולת, זה יגמר עם שלישייה ברשת, וזה בלי קשר לכל הקפיצות/התחזויות/רמאויות שנלוות לכך, מבחינת כדורגל, אין שום קבוצה שיכולה לשחק מול בארסה שווה בשווה כששתיהן משחקות את המשחק שלהן, ומי שחושב שמחר יונייטד תבוא ותתקוף גלים גלים או תשחק איזשהו משחק התקפי מרהיב, מצפה לו טעות מרה, בארסה היא פייבוריטית ברורה מחר, ניצחון של יונייטד זה הפתעה גדולה. המשחק מחר תלוי בברצלונה וגם פרגוסון יודע את זה.

נערך לאחרונה ב: ‏27/5/11
  4. שםמשתמש Member

יש שני סוגים של אנשים שמגיבים על גמר ליגת האלופות:
    אלו שמבינים בכדורגל, ויודעים שיש כאן מאצ'אפ פנטסטי. יודעים לציין את היתרונות גם של יונייטד, מכירים את השחקנים, את האופי, את הניסיון, את היכולת ואת שאר הדברים שמאפיינים את יונייטד. אני מוכן להתערב שלא ראית יותר מדי משחקים העונה.
    הסוג השני הוא הסוג של האנשים שלא מותיר סיכוי ליונייטד, שרואים שהוא לא מבין ולא יודע, אבל הוא אוהב לדבר ולהיות מושפע מהעדר. הוא לא מעריך שחקנים כמו קאריק או פארק, רק שחקנים מתוקשרים שיודעים לעשות דאבל פאסים מטורפים שגורמים לברקו להריע, כמו אינייסטה או מסי.

אגב, אלופת אירופה שלך, "אינטר", לה באמת לא הגיע לזכות. יונייטד קבוצה הרבה יותר חכמה ולדעתי גם יותר טובה מריאל מדריד.

5. alexshw Member

עומר, אל תתרשם מהשישיות של ריאל בגרבייג', יונייטד לא פחות טובה מריאל, אם לא יותר טובה במיוחד בגלל ההגנה.

לגמר הגיעו שתי הקבוצות השולטות במפעל בשנים האחרונות.

6. avdz7 Member

עד פה הפסקתי לקרוא http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_clap.Xxx
    מרשים!

כנראה שאתה מהאלה עם החשיבה הליצנית המעוותת שמסתכלים על הסגל של מנצ'סטר יונייטד ואומרים שאין פה שום כוכב, אין פה איזה שם עולמי... לכן היא לא קבוצה מהטופ.
    לעומת ריאל כמובן שיש לה את רונאלדו, קאקה, ראמוס ועמוס!

אבל אם אתה אומר שריאל בכמה רמות מעל יונייטד, אין לי יותר מדי מה לומר לך חוץ מזה שתסתכל על העובדות - יונייטד בגמר האלופות בפעם השלישית במשך ארבע שנים, אלופת אנגליה בפעם המי יודע כמה...
    קבוצה מצויינת זה לא רק כמה כוכבים יש לה, אלא מאמן טוב (במקרה ספציפי זה - הכי טוב בהסטוריה), כימיה קבוצתית, יכולת ואופי. וליונייטד יש פה את הכל מהכל, במיוחד אופי של ווינרים שריאל הייתה מתה לקבל קצת מהאופי הזה. אז לך לישון

7. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

טוב אחי.

מה הקשר לאינטר? איפה ראית אותי מזכיר את אינטר? איפה ראית אותי מדבר עליה? אהה נכון לא ראית, אתה סתם אוהב להגיב על דברים שלא רלוונטים אז בוא אני יעשה לך סדר על הדרך של אינטר ויונייטד לגמר השנה ובשנה שעברה, סתם שתקבל פרופורציות.

אינטר עברה את הדאבליסטית האנגלית, צ'לסי להזכירך שדרסה את כל הליגה בהליכה שנה שעברה (6 מ-6 על הגדולות כן?) אלופת אירופה ברצלונה (תזכיר לי על כמה מצבים אינטר בלמה את בארסה ב-180 דקות? 4? 5?), והדאבליסטית הגרמנית בגמר - לא הגיע לה לזכות.
    יונייטד עברה את מארסיי (מה היא עשתה השנה?), שאלקה (סיימה במקום 10?) וצ'לסי (עם כל זה, סיימה מקום 2 - רק מראה את הרמה של סיטי וארסנל בכל הקשור למשחקי הליגה השנה) במשבר - מגיע לה לזכות. איך אמרת? החלק השני שלא מבין כדורגל ונסחף אחרי העדר? כרגע הוכחת שאתה שייך אליו. אתה לא רלוונטי לדיון.

הוכחת את טענך באופן מדהים. אתה המאסטרו שמבין כדורגל יותר מכולם, סליחה שהעזנו לפקפק בך. שאפו.

אני פשוט להבדיל ממכם אוהדי יונייטד, מסתכל על המשחק הזה, מהצד, נייטרלי, ויודע שעם כל הכבוד, המשחק הזה תלוי בברצלונה, אין פה קבוצות שוות, יונייטד לא שוות ערך לברצלונה. נכון זה יום נתון והכל יכול לקרות כי זה משחק אחד, אבל בסופו של דבר המשחק תלוי בברצלונה לא ביונייטד ולא משנה כמה תרצו להפוך את זה.

אלכס, אין קשר לשישיות של ריאל בגארבג', בכל עונת האלופות ריאל היתה טובה יותר מיונייטד ביי פאר, מכל הבחינות. זה שאתם אומרים 2 הקבוצות הכי טובות הגיעו לגמר? אני לא מסכים איתכם, מה שכן אם הייתם אומרים 2 מה-3 הכי טובות השנה, אז בוודאות הייתי מסכים איתכם, כי יונייטד, עם כל הבינוניות שלה, יותר טובה מהשאר שהשנה איכזבו פשוט בענק. ברצלונה היתה זו שעברה את ריאל מדריד להזכירכם, לא יונייטד.

סוג א' סוג ב', שםמשתמש, ב-11 ההודעות שלך בילבלת פה וקבעת מי מבין כדורגל ומי לא ומי שלא אז למה לא וכו' - תרשה לי לא להתייחס ל-2 הדברים הדבילים שכתבת, הם שווים כקליפת השום, כמו כל ההודעה שלך. אבל זה בסדר, כבר ראיתי שאתה לא מתייחס לשום דבר שכתוב, אלא למה שאתה רוצה שיהיה כתוב כמו זה שלא מעריכים את יונייטד או כוכביה פארק את קאריק (איפה ראית אותי כותב משהו כזה?).

וואו, אז יונייטד 3 גמרים ב-4 שנים. היא לקחה את ה-2 הקודמים בהליכה לא? אהה נכון. אחד היא הפסידה ללא תנאי, השני היא זכתה בזכות היושב במרומים שעשה לטרי פליק-פלאק. מה הקשר לזה שהיא אלופת אנגליה 19 פעמים? לריאל יש 30 אליפויות ופי 3 גביעי אלופות מיונייטד, 3 מתוכם בעידן הנוכחי, שזה משהו שיונייטד, לפחות עד מחר, עוד לא עשתה. תרשה לי לגחך על ההשוואה המטומטמת הזאת, משווה לי בין ריאל ליונייטד מבחינת התארים, זה כמו שתשווה בין מכבי נתניה למכבי ת"א...איפה ההשוואה פה בכלל? יונייטד נמצאת בגמר בזכות, אין ספק, אבל לצד הזכות הזה בוא נזכור שהיא לא התמודדה עם ריאל/ברצלונה בדרך לשם ושכל הצמרת האירופאית כמעט היתה בושה וחרפה השנה בכל הקשור לאירופה והיכולת השנה.

8. alexshw Member

הבינוניות של יונייטד היא אך ורק יחסית לקבוצות כמו ב - 99 או 2008.
    כמעט כל הקבוצות באירופה היו חולמות על "בינוניות" שכזו.
    בסופו של יום יונייטד הקבוצה שכבשה הכי הרבה שערים באנגליה, גילתה העליונות על צ'לסי בשלושה משחקים כשכבר כל השחקנים שלה חזרו ועל פני כל העונה שיחקה את הכדורגל הכי טוב באנגליה.
    גם יונייטד יודעת לשחק יפה.

ריאל מתמודדת בליגה פחות קשה, מאשר יונייטד.

9. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

קשה לי לראות את הקישור של יונייטד מתמודד עם זה של ברצלונה. בטח אם פלטצ'ר לא פותח, אני לא הייתי סומך יותר מדי על קאריק שיפריע לצ'אבי ואינייסטה.

אבל יונייטד יודעת להתמודד עם שיטת המשחק הזאת, לתת ליריבה להחזיק בכדור ולהכות במתפרצות. כבר שנים הם מתעללים ככה בארסנל. ברור שמבחינת איכות ארסנל לא באותה ליגה של ברצלונה אבל הרעיון הוא דומה. ואם יש הגנה באירופה שהייתי מהמר עליה שתעצור את ברצלונה ביום טוב, זאת ההגנה של יונייטד.

לדעתי אף אחד לא פייבוריט כאן ואין לי שום מושג על מי להמר.

כמובן שבנימה אישית יותר, עם צער ויגון כבד ובחילה לא קטנה, מחר כולנו בלאוגרנה ( http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/puke.Xxx ).

10. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

מישהו אמר שהיא לא יודעת לשחק יפה? מישהו אמר שהיא לא שיחקה את הכדורגל הכי טוב באנגליה השנה? הכדורגל באנגליה השנה לא היה כזה טוב בהשוואה לשנים האחרונות, בטח כשמדברים על צ'לסי, יונייטד עצמה, ליברפול, ארסנל...זה לא סוג ולא משהו שהוא לא נכון, עובדתית, הכדורגל השנה באנגליה היה פחות טוב משנה שעברה ומהשנים האחרונות, לא צריך להיות גאון בשביל לדעת את זה. אבל שוב, מה הקשר בין הכדורגל באנגליה לליגת האלופות? מה זה רלוונטי? זה מפעל X שמשוחק בדרך אחת וזה מפעל Y שמשוחק בדרך אחרת (שיטה וכו'...)

סבבה ליונייטד יש מאמן ענק, מהגדולים בהיסטוריה של המשחק, אבל בואו לא נשכח שגם במשחק הקודם נגד אותה ברצלונה הוא קפא ולמעשה לא היתה לו כמעט דרך להגיב למשחק שלה ויונייטד שלו נעלמה מכר הדשא כאילו לא היתה (ועל הדרך בוא נזכור שבארסה הנוכחית בכמה דרגות יותר טובה מבארסה של גמר 2009 ויונייטד בכמה דרגות פחות טובה מזו של הגמר ההוא כך שבהחלט יש פערי רמות והן נוטות בבירור לברצלונה בגמר הזה). יונייטד בקישור, אין לה איך להתמודד מבחינת שליטת המשחק עם בארסה, היא יכולה לתסכל אותו ולהרוס, אבל ממש לא להחזיק בכדור שווה בין שווים. זה שיש ליונייטד הגנה חזקה? כל הכבוד, בדרך כלל הגנה חזקה מביאה אותך רחוק במפעלים האירופאים. בסופו של דבר המשחקים מוכרעים על הדברים הקטנים, של השחקנים היצירתיים, לא אלו שעומדים בקו ה-16 של ההגנה. הקישור של יונייטד, עם כל הכבוד, לצפות שהוא יתמודד שווה בשווה עם צ'אבי, אינייסטה, מסי, בוסקטס שעם כמה שהוא מחליא, הוא וואחד כשרוני ושות', תשכחו מזה, זה לא יקרה וכמו של WALKON אמר, הדרך הטובה ביותר לתקוף את ברצלונה זה במתפרצות, לא סוד ולא משהו שלא קרה בעבר.

11. riquelme1 Member

לדעתי יונייטד הנוכחית לא פחות מרשימה מיונייטד של לפני שנתיים, אולי אפילו עולה עליה במובן מסויים, אולי היא פחות נוצצת, אבל היא הרבה יותר מאוזנת וקבוצתית, עם לפני שנתיים הקבוצה הייתה תלוייה בעיקר ברונאלדו, הקבוצה הנוכחית לא תלויה בשחקן אחד וזה יחידה אחת שעוזרת אחד לשני.

האופציות והעומק שיש לפרגסון הוא יוצא דופן, יש לו הגנה מפלצתית עם וידיץ ופרדיננד, אברה ואחד מהתאומים הברזילאים או נוויל, יש לו קישור חזק ונוקשה שיודע ללחוץ מעולה, יש לו התקפה סופר מהירה ומגוונת, עם רוני, ולנסיה, צ'יצ'ריטו, נאני וכו'.

המשחק התקיים באנגליה ומי שחושב שזה לא ישפע כדאי שאתבדה, גם עם המשחק לא באיצטדיון של יונייטד, זה על אדמת אנגליה, יהיה לה כנראה יותר אוהדים, היא מכירה את המגרש טוב יותר, והיא תרגיש בסוג של בית.

דווקא ההרגשה שלי שמנצ'סטר יחגגו הפעם, עם כי בארסה היא קבוצה פנומנלית, אבל היא קבוצה שביום נתון אפשר לעצור, וליונייטד יש את הכלים האלה.

עומר, אי אפשר לדעת עם יהיה גמר משעמם או לא, ואי אפשר לקבוע נחרצות, לדעתי הגמר יהיה שונה מ2009, זה המפגש הגדול בעולם בין שתי הקבוצות הטובות והמצליחות ביותר ב-5 השנים האחרונות.

12. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא קבעתי בוודאות שזה מה שיהיה, התכוונתי שלדעתי זה מה שהולך להיות כי קודם כל בואו נזכור שזה משחק גמר. אין מקום לטעויות ואי אפשר לתקן. 2 הקבוצות קודם כל יבואו בשביל להגן טוב, גם אם בברצלונה יגידו עד מחר שהם לא קבוצה הגנתית וכל השטויות שמסביב, גם פפ יודע שזה משחק גמר וקודם כל אסור לספוג, אין ספק שהם יחפשו לשים גולים וכמוהם גם יונייטד, אבל פה לדעתי יש יתרונות לבארסה, הרבה יותר גדולים מאשר ליונייטד. גם בדרך כלל כשמחכים לאיזשהו גמר גדול, בדרך כלל זה לא מגיע, אני לא זוכר איזשהו גמר גדול מבחינת כדורגל ממש, 2 שמאוד נהניתי כנייטרלי היו ב-2005 (מילאן נגד ליברפול באיסטנבול) ו-2006 (ארסנל נגד ברצלונה בפאריז, כן למרות שארסנל שיחקה ב-10 שחקנים רוב המשחק). לא זוכר הן מבחינת יורו בשניים האחרונים גמרים גדולים או מהמונדיאלים האחרונים איזשהו גמר גדול מבחינת יכולת כדורגל. זה גמר, טבעי שהיכולת תהיה פחות טובה, ואני חושב שזה מה שיקרה גם מחר. ברור שיונייטד יכולה לזכות, אנחנו מתעסקים פה באנשים, לא במחשב או מכונה, אחרת ברור לכל שברצלונה היתה מוכתרת מבלי לשחק, ואנשים לפעמים עושים דברים גדולים ולפעמים טעויות קשות שעולות בהפסדים ומביאות נצחונות, ובכדורגל כמו כדורגל, הכל יכול לקרות. לפני המשחק ברצלונה פייבוריטית ברורה, כשמתחילים לשחק 90 דקות, כל הדיבורים והספקולציות, לא מעניינים, מה שחשוב זה מה שקורא ב-90 הדקות הללו. אנחנו יכולים לדבר עד מחר על זה שבארסה פייבוריטית ושהיא עולה על יונייטד בכמה רמות והופ יונייטד יכולה לעשות לה מחר מעשה צ'לסי לפני כמה שנם ולהוביל בדקה 15 3:0, וזה יכול להיות גם הפוך עם מחצית מהממת של בארסה סטייל מילאן 2005.

13. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

אני חושב שקצת התבלבלת בשנה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

14. Ohad_Glr Member

אני מחבב מאוד את מנצ'סטר, באמת. אבל לצערי נראה לי שאין להם סיכוי. אני חושב שברצלונה יותר טובה, ולא במעט.
    תבוסה כנראה לא תהיה, כי זה בכל זאת פרגוסון ומנצ'סטר יונייטד (ההגנה הכי טובה שברצלונה נתקלה בה השנה) אבל לדעתי ברצלונה תנצח.

כמובן שאני הולך לעודד את מנצ'סטר ולקוות לניצחון שלה, ככה שאני מקווה שאני טועה.

15. לירן מנהל כללי מנהל כללי

הבעיה היא שאנשים אוהבים לקבוע עובדות שהן על סמך כלום ושום דבר, "ברצלונה טובה הרבה יותר", על סמך מה בדיוק? על סמך זה שמול קבוצה כמו ריאל מדריד ברצלונה הגיעה ב-2 משחקים וחצי ל-3 מצבי הבקעה? או על סמך זה שברצלונה מחזיקה בכדור 70 אחוז בכדור? להגיד שברצלונה היא הקבוצה הכי טובה באירופה זה לא מופרך, זה הגיוני וזה יכול להיות. אבל לצאת בהצהרות, זה "הרבה יותר טובה", ו"הכי טובה מאז היציאה ממצרים" אלו דיבורים מופרכים, באוויר, אין שום ביסוס לטענות האלו.
    מנצ'סטר יונייטד לא הצליחה העונה לנצח ולהביס בקללות שום יריבה חזקה מאוד, ברצלונה עשתה זאת פעם אחת, לריאל מדריד בליגה. באמירויות הם הפסידו, מול ריאל מדריד היה להם סדרה שהם היו עדיפים בה אבל לא באופן מטורף, וזהו.. פרט לזה ברצלונה גם כן לא נבחנה מול קבוצה שהייתה אמורה להגיע עד הסוף, עם כל הכבוד (ואין יותר מדי) לארסנל.

למנצ'סטר יונייטד, לטעמי, יש את הכלים כדי להתמודד עם ברצלונה, עצם העובדה שברצלונה תניע יותר את הכדור לא הופך אותה לטובה יותר, כי שוב, לא כך אתה מודד חוזק. זה הסגנון הייחודי של ברצלונה, קבוצות אחרות לא מנסות לשחק ככה (קרוב לוודאי שלא היו מצליחות גם, אבל זה לא משנה).