ברצלונה אלופת אירופה 2011

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏26/5/11.

1. Los Che Member

אחוזי השליטה בכדור מעמידים את ברצלונה באופן ברור מאליו כפייבוריטית. כמה תצליח מנצ'סטר להפוך את הנעת הכדור הזאת לאופטית ולמנוע כמה שיותר מצבים בהם מסי(או פדרו, או וויאה ואפילו צ'אבי) חופשי לבעוט, ועד כמה תהיה יעילה בתפרצות עליהן היא תתבסס כי לקישור שלה אין שום סיכוי לפתח משחק מסירות מסודר לנוכח היריבה - כל אלו בסופו של דבר יכריעו את הכף. מוריניו היחיד שגרם לזה פעמיים לקרות במשחקים משמעותיים נגד ברצלונה. זה לא קל, קלוש אפילו, מצריך משחק טקטי ומבוקר שמן הסתם זוכה בשוגג מהמלעיזים לכינויים של בונקר מושמץ. אני בתחושה שהסיכויים של פרגוסון והחבורה שלו נמוכים מאוד לעמוד במטרות - אם כי מלבד אינטר דאז, ריאל מדריד העונה(בקושי), מנצ'סטר יונייטד העונה למרות בינוניות לפרקים הכי אידאלית שיש לנפץ פעם נוספת את האתוס, וכמאמר הקלישאה, זהו יום נתון ובל נשכח שעומדת הקבוצה השנייה בטיבה באירופה, לא אלמריה או סוסיאדד. אם לאו, כולנו פה אחד נוריד את הכובע לברצלונה.

קשה לדעתי לבחור איזו ברצלונה קטלנית יותר - זאת שניצחה לפני שנתיים בגמר, או זו שתשחק מחר בגמר. בפעם הקודמת יונייטד הייתה חסרת אונים ממש, אני בטוח שפרגוסון הפיק לקחים מסוימים מאז ויגיע כמו שאומרים פחוצ 'תמים'. מעניין, אגב, שהוא דיבר על כך שהקבוצה שלו תתמוד בלנטרל קודם לכל את בוסקטס ואלבס.

נערך לאחרונה ב: ‏27/5/11
  2. פול סקולס Member

אני גם חושב כך, ולא הייתי משנה את דעתי אם פלטשר היה כשיר (גם לא ב 2009).

אי אפשר להגיד שברצלונה "טובה בהרבה" מיונייטד- שתי הקבוצות "טובות בהרבה" משאלקה, לדוגמא- אבל אני כן חושב שברצלונה פייבוריטית, או עדיפה מול יונייטד ב match-up.

אני צופה משחק כמו ההפסד של יונייטד 2-1 לבאיירן מינכן בגרמניה בשנה שעברה, אחרי שער היתרון המהיר של רוני-

עושים הגנה כל כך הרבה זמן מהמשחק, ומתי שהוא הטעות תבוא, גם אם מדובר בהגנה הכי טובה בעולם.

בכל אופן, שיהיה לנו בהצלחה, ואם אפשר לפצוע את בוסקטס לשנתיים, מה טוב http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

3. JohnTerry26 Member

תגיד, מי אתה שבכלל תרמוז למה אני כותב דברים?
    אתה לא מכיר אותי, ומהמעט שקראתי מכתביך הספקתי להבין למה לא צריך באמת להיות מופתע מחוסר הכבוד.
    אני כותב את דעתי, לא מוצא חן בעיניך, תביע את דעתך כמו בנאדם לפני שאתה קופץ עלי בגלל הכינוי שלי.

4. JR-Riquelme Member

לא צריך הרבה חוץ מפשוט לראות כדורגל ולהבין שברצלונה קבוצה הרבה יותר מסוכנת שקשה לעצור עם יותר איכויות.
    וברור שזה שהיא מחזיקה מול כל קבוצה בעולם 70% + זה מעיד על איכויות רבות יותר מאשר של קבוצות אחרות.

מה, אתה צריך לחכות שברצלונה יקחו 14 פעם רצוף אליפות ספרד ו5 רצוף צ'מפיונס ליג כדי להבין? לא הספיק לך לראות את החוסר אונים של כל קבוצה שמשחקת מולה? אתה חושב שמוריניו אוהב במשך 90 דקות לחכות מאחורה לטעות? ממש לא אין לו ברירה.
    לא הבנתי את השורה האחרונה. קבוצות אחרות לא מנסות לשחק ככה? כל קבוצה מנסה לשלוט במגרש ואל תספר לנו סיפורים. בגלל זה כל הגדולות שולטות באחוזים גבוהים עד שהם מגיעים לברצלונה ופתאום הם יורדים ל30%. ואל תגיד קרוב לוודאי תגיד בוודאות, הן פשוט לא מצליחות כי הן לא מספיק איכותיות.

5. שםמשתמש Member

העובדה היא שיונייטד לא שולטת יותר בכדור כמעט אף פעם, גם מול וויגן. היא מעדיפה לתת ליריבה להחזיק בכדור לפחות בחצי מהזמן. ברצלונה חזקה יותר, יונייטד חכמה יותר.

6. דנידין Member

מי "חכם" יותר נראה מחר http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

לדעתי אין חכם יותר, כי פעם הדרך הזאת תעבוד ופעם השניה. זה לא סוד שברצלונה קבוצה של פעם בדור ובואו נעזוב את ההייפ שערוץ הספורט עושים להם, זה מגעיל. מדובר בקבוצה באמת מוכשרת בהרבה מכל קבוצה אחרת בכדורגל כיום. אני מסכים עם ריקלמה על כך אבל חולק עליו לגבי כמויות התארים שקבוצה יכולה לקחת ולהשאר רעבה. כנראה עוד אליפות אירופה אחת והדור שחקנים הזה עשה את שלו, הרעב יחלוף ונגמר. לכל דבר טוב יש סוף.

7. JR-Riquelme Member

זה היה בציניות, אני לא באמת מאמין שהם יכולים לעשות את זה אני פשוט לא מבין מה אנשים צריכים עוד.

זה לא נכון אבל נגיד שזה נכון, אז מה? ואם היא הייתה רוצה היא הייתה מחזיקה בכדור ברמה של ברצלונה? אתה לא חושב נכון?
    יונייטד חכמה יותר... אם זו סיסמא שברצלונה קבוצה הרבה יותר טובה אז מעניין מה זה יונייטד חכמה יותר.

8. Gianluigi Buffon Campione d'Italia

בדיוק בגלל זה אני לא סובל את מנצ'סטר. לא יודע, הם לא משחקים בונקר כמובן, אבל תמיד יש את הרושם שהם מנסים להרדים את היריבה, לתת לה לפתח את המשחק שלה, ואז בכמה עקיצות התקפיות (יפות יש לומר) לוקחים את המשחק, ב1-0 קטן בד"כ.
    קרה לא מעט העונה, ובכלל בתקופה האחרונה עם פרגי.

אני מקווה שבארסה ישחקו טוב. אם הם יהיו בזון, אז שינצחו, כי מגיע להם.
    הכל רק לא מנצ'סטר.

רק לסיום - אני מקווה שזהו יהיה גמר מעולה, ולא עוד משחק העונה שהציפיות אכלו את היכולת.
    ונאמר אמן, לחיי המצבים והכדורגל היפה מצד 2 הצדדים! http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/multi.Xxx

9. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

טובות? זה בעיניי המתבונן, כל אחד והדיעה שלו ואין מה להתווכח כי כל אחד רואה את המשחק אחרת. יש כאלה שיחשבו שיונייטד או ברצלונה כמובן ויש כאלה שיגידו שצ'לסי שיחקה יותר טוב ויש כאלה שיגידו ריאל או באיירן או...מי שלא תרצו ליתר דיוק, מנצ'סטר יונייטד וברצלונה הן 2 מה-3 המצליחות ב-5 השנים האחרונות, בעיניי מצליחה = תואר, כל תואר, לא להגיע לגמר (אז מה ולנסיה בהכרח היתה הקבוצה מספר 2 באירופה כי היא הגיעה ל-2 גמרים ברציפות? לא בהכרח), לא יודע אולי כי אני איש של מבחן התוצאה, ומה לעשות שבספורט זה מה שקובע. ברור שהיא מצליחה בזה שהיא הגיעה ל-3 גמרים ב-4 שנים, כולל זה כמובן, השאלה היא מה היא עושה עם זה. אם אני לוקח שניה את הדברים שלך, 5 השנים האחרונות (2006/7 עד 2010/11) מבחינת הצלחות שכמובן אחת מהן צריכה להיות אלופת אירופה (אליפות, גביע (ולא, גביע הליגה לא נחשב מהסיבה הפשוטה שרק באנגליה קיים מפעל רביעי אין למה להשוות אותו בדיוק, אלופות, סופר קאפ מקומי, אירופאי, עולמי), כל שאר הקבוצות שלא תחשבו עליהן, ליברפול, מילאן, באיירן, יובה, ארסנל, ריאל, לא מתקרבות במספר התארים - שוב, מצליחה, לא אומר בהכרח הטובה, אלא זו שזכתה, מה שמודד הצלחה, לטעמי לפחות:

מנצ'סטר יונייטד - 4 אליפויות, 0 גביע, 1 אליפות אירופה, 3 סופר קאפ מקומי, 1 עולמי - סה"כ 9 תארים
    אינטר - 4 אליפויות, 1 גביע, 1 אליפות אירופה, 2 סופר קאפ מקומי, 1 עולמי - סה"כ 9 תארים
    ברצלונה - 3 אליפויות, 1 גביע, 2 סופר קאפ, 1 אליפות אירופה, 1 סופר קאפ אירופאי, 1 עולמי - 9 תארים

משמע מי שתנצח בוודאות תהיה הקבוצה המצליחה ב-5 השנים האחרונות, למרות שאינטר תוכל להשתוות אליה עם ניצחון בגמר הגביע ביום ראשון, אבל מה לעשות, מספר אליפויות אירופה יקבע כי זה יותר נחשב, הכי נחשב ליתר דיוק.

10. JohnTerry26 Member

אני חושב שלכניס להשוואה גביעי סופר קאפ זה לא פחות מאבסורד.
    זה לא צריך להיות שם.

11. JR-Riquelme Member

בליגת האלופות הן הכי מצליחות...
    ברצלונה מ2006 לקחו 2 גביעים והגיעו לחצי גמר פעמיים. מנצ'סטר יונייטד מ2007 הגיעו לחצי גמר, גמר ולקחו פעם אחת

12. JohnTerry26 Member

אני הייתי שמח לראות את ברצלונה עולה לגמר כשלא עוזרים לה בצורה בוטה לעלות.
    אז הנה, תרשום לך דבר אחד ל"מה אנשים צריכים עוד".

13. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

הגביעים זה מה שיש לכל המדינות במשותף...אם כבר להוסיף את גביע הליגה, מפעל שקיים רק באנגליה, זה אבסורד, כי זה תואר שלא קיים בשום מקום ואין איזשהו מדד מקביל אליו.

מה זה הגיעה לחצי הגמר? מה זה נותן לך? מה זה שווה? שום כלום. הצלחה = תואר. אתה יכול להגיד שלקבוצה היתה עונה מוצלחת כי היא הגיעה רחוק במפעלים, אבל בתאכלס כולם יודעים שהצלחה זה תואר. זה כמו שאני יגיד שלמכבי ת"א היתה עונה מוצלחת בכדורסל השנה שזה נכון, אבל כולנו יודעים שבתאכלס זו לא עונה שונה משאר 6 העונות האחרונות, כי בגביע שאליו היא כיוונה כל הזמן היא לא זכתה, כך שמי שבאמת העונה שלה מוצלחת קודם כל זו פאנאתנייקוס.

---

ג'ון טרי, כולנו היינו שמחים אם בארסה היתה עולה לגמר בלי הגועל נפש של ה-3 השנים האחרונות (שאני לא אומר שהוא בהכרח אשמתה הישירה) אין ספק שזה היה עושה את הבחירה בה לקבוצה הנדירה בעידן המודרני להרבה יותר קלה.

14. JR-Riquelme Member

אינטר נתנה עונה אחת ובשאר היא בכלל לא התקרבה. ברצלונה ויונייטד קבוצות יציבות שכמעט כל שנה מגיעות מינימום חצי גמר. מה אתה משווה בכלל...

JohnTerry26, זה ששם את ה4-2 השערורייתי נגד ברצלונה?

15. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה זה מה אתה משווה? אתה מדבר על מצליחות. אין שום הצלחה בלהגיע לחצי הגמר או לגמר מבלי לזכות, במיוחד כשאנחנו מדברים על קבוצות ששמות להן כמטרה לזכות בגביע האלופות, לא להגיע לחצי הגמר. אף אחד לא זוכר את הסגן של בר כוכבא. זכית בגביע? הצלחת. לא זכית? לא עשית כלום. המקום השני לא מקבל איזושהי הילה פרט לזה שזוכרים שהוא היה בגמר, ובצדק. אמרו שיונייטד ובארסה הכי מצליחות באירופה לא? עובדה שלשתיהן יש גביע אחד ב-5 השנים האחרונות, ועבור אחת מהן זה יקפוץ ל-2 ועבור השניה זה ישאר על 1. מכבי ת"א כדורסל היתה 9 פעמים במעמד הגמר והפסידה, לעומת 5 זכיות, זה הופך אותה לקבוצה יותר מצליחה מפאנאתנייקוס שהיתה רק 7 פעמים בגמר וזכתה מתוכם ב-6? ברור שלא.