ברצלונה אלופת אירופה!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏27/5/09.

1. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

המפגש הגדול האחרון היה מנצ'סטר מול ריאל ב-2003. זו הייתה פסגת הכדורגל ומשם זה רק הלך אחורה. הניצחון של בארסה היום אמנם נותן תקווה מחודשת, שימי הכדורגל הציני חלפו לעת עתה שוב לטובת הכדורגל שאוהבים אנשים מחוץ לאיטליה, אבל כל כך הרבה חסרונות של המשחק המודרני עדיין קיימים, וכריסטיאנו רונאלדו הוא הפרצוף של רובם. העדפתי את היונייטד בגמר, עד הדקה ה-66 כשאחד האנשים הדוחים בכדורגל החל את מסע הנקמה העלוב בקרלס פויול. המפגש הכפול ההוא, בין שתי הקבוצות הגדולות ביבשת, כלל תצוגות אישיות ענקיות, 180 דקות רצופות של כדורגל מעולה, ובסוף - כבוד והערכה הדדיים בין שתי ענקיות, מה שיונייטד לא התכוונה לרגע לתת היום (ודווקא על כך שלא הוציאו את הכדור מספר פעמים אין לי טענות).

החסרון שלא קשור לכל מה שהתולעת הזה מביא איתו הוא שאתה כבר לא יודע מה לחשוב. מצד אחד אתה מבקר כל עונה את היונייטד על משחק אפור אבל יודע שהם פייבוריטים וטובים יותר מבארסה, שאותה שיבחת כל העונה על כדורגל פנטסטי עד שראית את טלאיי צ'לסי עושים ממנה צחוק במשך 180 דקות. אי אפשר לדעת מה היה קורה אם צ'לסי הייתה עולה לגמר במקום בארסה, אבל הזכרונות מסטמפורד ברידג' עדיין מספיק רעננים בשביל שהיד תתקשה לכתוב "מגיע" ו"צדק" אחרי הגמר הזה בלי לעצור לשנייה באוויר.

2. דנידין Member

איך שבארסה מניעים את הכדורגל העונה זה משהו של פעם בדור. אי אפשר להוציא לשדים האלו את הכדור מהרגל.

תופעת כדורגל http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/5eek.Xxx

3. Sergio Ramos Member

עצוב לומר את זה, אבל הערב ברצלונה שמה חותם רשמי לכך שהיא אחתה קבוצות הגדולות ביותר בתולדות המשחק. היו הרבה ספקות לגביה, כן נותנת את הטון מול יריבות בעלות שיעור קומה, לא נותנת אותו, בסופו של דבר היום הסיפור הזה נסגר וברור לכולם מי היא הקבוצה מספר 1 בבאירופה ובעולם. אני לא ציפיתי לכזאת תפנית, ברצלונה הרגישה יותר מידי משוחררת לעשות את מה שהיא אוהבת, אני מאוד מאוכזב ממנצ'סטר יונייטד. דווקא הפתיחה סימנה טוב עבור השדים, אבל הספיקה המסירה עם הטאץ' הנדיר של אינייסטה והניסיון והברק של אטו לשנות על פני גורלו של המשחק. זאת הפעם הראשונה אשר קורה לי לחזות בחניכים של פרגוסון בהלם טוטאלי למשך 90 דקות שלמות כאשר אין אף אחד שיעשה סדר וייקח את המושכות, אפילו לא גיגס שעם כל הכבוד לא יכל לשלישייה הקאטלונית במרכז השדה. הגאונות של אינייסטה, ההברקה של אטו, הנעת הכדור המושלמת, מסי שהיה במיטבו היום, וכמובן האבא של כל אלה צ'אבי ואיך לו פויול שנתן פייט מצוין היום והזכיר את פויול של שנות האלפיים המוקדמות גרמו ליונייטד להתגמד וניצחו בגדול.

טרבל לברצלונה באחת העונות הגדולות שנראו מקבוצת כדורגל בהיסטוריית המשחק, לא נעים, עצוב עד כואב, אבל נותר לי לאחל רק במזל טוב וכל הכבוד לפפ גווארדיולה ולחניכיו.

4. avdz7 Member

אני מתאר לעצמי שההרגשה אצל אוהדי ברצלונה אדירה.. לזכות בטראבל.. הרבה זמן לא ראינו דבר כזה. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx
    בהחלט מגיע להם.

שיחקנו לא משהו. את האמת? היה חסר לי בטירוף דארן פלטצ'ר. וגם איכזבה אותי העובדה שלא השכלנו לכבוש מול ברצלונה שבאה בהגנה כזו חלשה.. אבל לא נורא, אפשר להתנחם באליפות המקומית והנהדרת ולפרגן לברצלונה על עונה אדירה.

WE'LL NEVER DIE!

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏28/5/09
  5. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא מובן לי מדוע מנצ'סטר יונייטד נראתה כל כך מבוהלת. הייתי משוכנע שיתרון הנסיון והבטחון הוא שלה, אבל דווקא לשחקנים המנוסים ביותר הייתה ירידת מתח חדה. הכל לא עבד ואפילו מסירות פשוטות לא הגיעו לכתובת. ברצלונה שיחקה ולחצה בצורה טובה, אבל לי זה היה נראה יותר כמו תסביך רציני של האדומים.

צ'אבי הציג משחק מושלם ברמות הגבוהות ביותר והגיע הזמן שאנשים יכירו בו כשחקן השנה בכדורגל העולמי. מאז היורו, הוא נותן הצגות על ימין ועל שמאל.
    אני חושב שהיופי בזכייה הזו של ברצלונה הוא בכך שהיא השיגה את המטרה שלה מבלי לשנות את הגישה למשחק. כמו שאבי אשכנזי היה מרוצה מכך שמכבי חיפה הגיעה לפיינל פור, לטענתו, בגלל אותם דברים שהם עושים מתחילת העונה, ככה גם ברצלונה.

אני חושב שאם היו שואלים את אלכס פרגוסון לאיזו יריבה הוא היה מעדיף להפסיד את התואר, הוא היה מצביע על ברצלונה. הקטאלונים מספקים לו את האתגר הכפול - היופי והאופי. יש לי תחושה שבשנה הבאה הן הולכות להיפגש שוב, לא בטוח שבאותו המעמד.

מזל טוב לברצלונה. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

6. פול סקולס Member

מנצ'סטר יונייטד לא הגיעה למשחק הזה.
    כואב לי כמובן, אבל חשוב לדעת כאב בתור אוהד,
    וזה הכאב הראשון שאני סופג באמת (אני מגדיר את עצמי כאוהד יונייטד מאז שהצטרפתי לאייסוקר, אפריל 2006).

מכאן אבקש להתמקד בברצלונה.
    שאפו ענק לחבר'ה האלה. מסי הגיע למשחק כמו גדול. גווארדיולה ידע איך להרוויח אותו וגם הצליח להפתיע את פרגוסון.
    ברצלונה היא תופעה מבחינת הכדורגל שהיא משחקת,
    אבל היא גם קורבן לתופעה (כאן בגבולות ארץ ישראל, כמובן שלא אכפת להם מזה..)
    אני מסכים עם אורי, הגמדים האלה סימפטיים, גווארדיולה כמובן...

אם אכתוב כאן שלא בא לי להתאבד כי בתואר האמיתי כבר זכינו העונה,
    זה ייראה כאילו אני מנסה לברוח מהעיקר או להדחיק או משהו, אבל זה המצב..
    ההתרגשות התחילה בערך ב 21:30, הכאב עדיין פועם אבל אני יודע שהוא ידעך במהרה.
    הפסדים, ובטח הפסדים כאלה, בונים אהדה לקבוצה.

ברצלונה עם טרבל ענק, אני הכי מפרגן שבעולם כי פשוט מגיע להם.

מנצ'סטר יונייטד, היום יותר מתמיד, יותר מאי פעם.

7. REAL MADRID Member

קיוותי שיהיה צדק בכדורגל, קיוותי שפרגוסן יתקן איפה שהשופט הנורבגי טעה. בסה"כ ברצלונה שיחקה משחק טוב, הציפיות מהמשחק הזה היו בשמיים ובסופו של דבר ראינו את ברצלונה במשחק כדורגל טיפוסי שלה (עם הפקת הלקחים מחצי הגמר) ואת היונייטד משותקת מסיבות שלא ממש ברורות לי. ראינו מברצלונה כמה דקות של כדורגל איכותי אך מבחינתי זה היה אחד הגמרים עם הכי פחות כדורגל שראינו בשנים האחרונות.

כל הכבוד לברצלונה, עונה מופלאה נגמרה עם סוף קסום עבור אוהדיה. העצב הוא גדול, לראות את ברצלונה זוכה בתואר (במיוחד בליגת האלופות) זה לא משמח אך יש נחמה קטנה לראות כישלון אנגלי. יש נחמה קטנה לראות שהכדורגל היפה והאיכותי יותר ניצח. הרבה חצים נורו ללב של אוהדי ריאל בעונה החולפת אך תמיד יש נחמה קטנה בלראות חץ אחד נורה ללב האנגלופיליה.

אוהדי הברצלונה, היום הזה הוא שלכם, תחגגו. מחר יום חדש..

8. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני רוצה לעזוב רגע את סיכום המשחק, למרות שזה נראה הצעד המתבקש, ואני רוצה לדבר על סיכום העונה, על מה שאני מרגיש עכשיו:
    צריכים להודות לשחקנים, לצוות המקצועי, לקהל ולכל מי שקשור למועדון הענק הזה. תודה על עוד עונה גדולה.
    היה לי את הכבוד והעונג להיות השנה במנצ'סטר בעוד עונה גדולה, להרגיש, להריח, לנשום את האוויר באולד טראפורד, ואין שמח ממני שהצלחתי לחזות בעוד עונה גדולה של המועדון האדיר הזה.
    מזל טוב לברצלונה ולאוהדיה האמיתים. כפי שאמרתי מתחילת השנה, אם כבר להפסיד, וכמה שאני שונא להפסיד, אז לפחות לקבוצה כמו ברצלונה שמשחקת ודוגלת בכדורגל התקפי.
    מודה, לא אהבתי הרבה מההצגות של שחקני ברצלונה, לא חושב שככה ראוי לשחק כדורגל, אבל זה באמת מתגמד לעומת הכדורגל שהקבוצה הזאת מציגה, וכשהיא זוכה בטראבל, באמת שצריך להוריד את הכובע.

העונה הזאת הייתה ענקית, אדירה, עוד עונה של לחיות בחלום כשדור העבר (סקולס, גיגס, גארי) ודור העתיד עדיין משחקים יחד. כל עונה שגארי גיגסי וסקולס עדיין משחקים זה לחיות עבורי את חלום, בטח עונה שבה זוכים בתואר הראשון בחשיבותו עבורי (הליגה האנגלית), בטח שאנחנו שנה אחת מלעבור את ליברפול במאזן האליפויות.

עכשיו יבואו כל האוהדים, הספרדים, הישראלים, של יתר האנגליות, וינסו להתגרות בנו לאור ההפסד.אל תתייחסו, אנחנו אלופי אנגליה הגאים ואף אחד לא יוכל לשנות זאת.

We'll never die, We'll never die We'll never die, We'll never die We'll keep the Red flag flying high 'Cos Man United will never ...

http://www.youtube.com/watch?v=gVchcp9bp6Y

9. oFiRzZz Member

איזה טריפל\טראבל ענק של הקבוצה האדירה הזו !
    לאור המשחק הזה , זה כל כך הגיע להם ..
    פויול במשחק גדול , כמה שאני אוהב את השחקן הזה ..

10. _Rushie Member

:aaa021:
    ובלי טיפה אחת של אהבה לברצלונה,רק סלידה מהערלים האלה ששיחקו היום כמו ליצנים.

כבר כמה ימים אני מסתובב עם תחושה שלמרות שמנצ'סטר יונייטד פייבוריטית ברצלונה תפתיע ותשלים לעצמה עונה חלומית... איזה כיף להיות צודק. עונה גדולה של הקטאלונים,היו הכי טובים בעולם בלי ספק.כדורגל אדיר.

וסקולס... חלאה

נערך לאחרונה ב: ‏28/5/09
  11. Rudess Member

מזל טוב לברצלונה על הזכייה בצ'מפיונס, זכייה מוצדקת למרות שהגמר לא היה מרהיב (מי המנהל שנתן את הכותרת הזאת?). מזל טוב להנרי שסוף סוף זוכה בצ'מפיונס ליג, מגיע לו ואני שמח בשבילו. מזל טוב לאיש שאחראי על כל העונה המופלאה הזאת, המוח של ברצלונה, אנדרס אינייסטה, שחקן ענק!
    למרות כל הסופרלטיבים שהעניקו ויעניקו לברצלונה אני חושב שהיו לברצלונה קבוצות גדולות יותר בעבר מאשר הנוכחית.

12. Strawberry Fields Member

השופט היום עוד ריחם על יונייטד. רונאלדו היה צריך לקבל 3 צהובים על התקריות שלו עם פויול וסקולס היה חייב לראות אדום.

אבל... זה באמת לא משנה כי הקבוצה שהייתה כל-כך הרבה יותר טובה ניצחה וכמה שאני שמח שזאת ברצלונה.

גם כשהיא לא במיטבה, כמה כיף לראות אותה משחקת.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏28/5/09
  13. דנידין Member

כי פשוט צריך לומר את זה, ברצלונה פשוט קבוצה מסחררת העונה. גם אם התקשורת מלקקת לה כל הזמן, זה מעצבן, אבל עדיין שום דבר לא יקח את העובדה הזאת מבארסה. גם את התואר בסוף לא היה אף לקחת מהם וזאת עם הפצועים שלהם בהגנה.

איזו קבוצה מרהיבה.

14. ג'ובאני אלבר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מתעב את בארסה, שונא את כל מה שהיא מייצגת אבל יש קבוצה אחת בעולם שאני שונא יותר, הרבה יותר.

ולכן אני כל כך מאושר הערב, אני לא זוכר ערב גמר אלופות מאושר כזה כבר המון זמן.

היה כל כך כיף לראות אותם מפסידים, ועוד במעמד הגמר שבחיי שהיה שווה את הסבל של לספוג רביעייה בקאמפ-נואו רק בשביל לראות את צ'אבי מקשית באלגנטיות את הכדור לראש של מסי. רגעים של פעם בחיים. התסכול של הצוללן, הבכיין, השחצן והמגעיל הזה שווה הכל. אם יש מישהו שמגיע לו להפסיד זה רונאלדו. בחיי שעוד לא ראיתי שחקן בגיל כזה עם כזו התנהגות שגורמת לרבים לשנוא אותו, כיף לראות אותו סובל.

:aaa021: :aaa021: :aaa021:

15. קינג לדלי Member

תדברו עד מחר על אינייסטה ומסי (שחקנים גדולים) אבל בשבילי הגדול מכולם הוא צ'אבי.
    תמיד היה ותמיד יהיה המוח של ברצלונה.